Hunter Passion

Οι εποχές έχουν αλλάξει, προτιμώ περιοδικά σε ηλεκτρονική μορφή αποθηκευμένα στον υπολογιστή μου στο 1/3 τις τιμής απο το χαρτί, μόνο ετήσιες συνδρομές.
 
Οι εποχές έχουν αλλάξει, προτιμώ περιοδικά σε ηλεκτρονική μορφή αποθηκευμένα στον υπολογιστή μου στο 1/3 τις τιμής απο το χαρτί, μόνο ετήσιες συνδρομές.
Πάντα προτιμούσα την έντυπη από την ηλεκτρονική μορφή. Δεν μπορώ να διαβάσω πολύ ώρα από τον υπολογιστή. Κρίμα που τα περιοδικά πλέον γεμίζουν διαφημίσεις για να ανταπεξέλθουν οικονομικά και μειώνουν τα άρθρα τους!
 
Ένα φορτηγό περιοδικά μου χάλασαν με τον καιρό και ένιωθα άσχημα, μετα έκοβα με το ψαλίδι τα άρθρα μου ήθελα να κρατήσω αλλα και αυτά χαλούσαν. Μεγάλη στενοχώρια όταν τα πήγαινα στην ανακύκλωση. Πλέον συμβιβάστηκα με την ηλεκτρονική μορφή.
Έχεις δίκιο με τον υπολογιστή δεν μπορείς να διαβάσεις πολλές ώρες αλλα μπορείς να κάνεις το εξής, ρύθμισε την φωτεινότητα χαμηλά, ρύθμισε το χρώμα σε ζεστό, και όχι σε κρύο που ειναι μπλε.
Παίρνεις γυαλιά με μπλε φίλτρο, και που και που βάζε ενυδατικό κολλύριο να ξεκουράσεις τα ματια σου αν είσαι πολλές ώρες στο PC, αν σου προκαλεί ξηροφθαλμία.
 
Ένα φορτηγό περιοδικά μου χάλασαν με τον καιρό και ένιωθα άσχημα, μετα έκοβα με το ψαλίδι τα άρθρα μου ήθελα να κρατήσω αλλα και αυτά χαλούσαν.
Εχω κιβωτια παλια περιοδικα,Και διαβασμένα παρα πολλές φορες..
2-3 που μου έχουν ξεφυλλίσει τα έχω μπαλώσει..,Μερικές τρύπες κατά μήκος στο πλάι με ψιλό τρυπανακι και δέσιμο με νήμα η γερή κλωστή..
Αυτό μπορούμε να το κάνουμε και προληπτικά όταν δούμε ότι δεν "κρατάει" η κόλλα..
 
Οχι Ηλια καθε αλλο... Απλα η κυρια πηγη εσοδων των περιοδικων ειναι οι διαφημισεις κ οι συνδρομες, οπως επισης και οι συνδρομες της κυνηγετικης ομοσπονδιας...
Οι διαφημισεις πλεον λογω κρισης ειναι τραγικα λιγοτερες, οι συνδρομες ειναι αρκετες αλλα δεν φτανουν παντα, και η κυνηγετικη ομοσπονδια δεν εχει κανει συνδρομη στο Hunter passion...
Επιπλεον, τα τυπογραφικα εξοδα πλεον προπληρωνονται κ δεν πιστωνονται...
Οι πωλησεις απο τα περιπτερα ειναι ελαχιστη βοηθεια, μιας και αναλογα με την εταιρια διανομης, ακομα και εως κ περιπου τα μισα χρηματα απο το καθε τευχος πηγαινουν σε αυτη κ μονο το υπολοιπο στο περιοδικο...
Oλα αυτα δυσκολευουν πολυ την κατασταση...
Αυτα πηρα ως απαντηση κ εγω για τα προβληματα που αντιμετωπιζει ο εντυπος κυνηγετικος τυπος γενικα αλλα κ ειδικα απο το περιοδικο... ;)
 
Οχι Ηλια καθε αλλο... Απλα η κυρια πηγη εσοδων των περιοδικων ειναι οι διαφημισεις κ οι συνδρομες, οπως επισης και οι συνδρομες της κυνηγετικης ομοσπονδιας...
Οι διαφημισεις πλεον λογω κρισης ειναι τραγικα λιγοτερες, οι συνδρομες ειναι αρκετες αλλα δεν φτανουν παντα, και η κυνηγετικη ομοσπονδια δεν εχει κανει συνδρομη στο Hunter passion...
Επιπλεον, τα τυπογραφικα εξοδα πλεον προπληρωνονται κ δεν πιστωνονται...
Οι πωλησεις απο τα περιπτερα ειναι ελαχιστη βοηθεια, μιας και αναλογα με την εταιρια διανομης, ακομα και εως κ περιπου τα μισα χρηματα απο το καθε τευχος πηγαινουν σε αυτη κ μονο το υπολοιπο στο περιοδικο...
Oλα αυτα δυσκολευουν πολυ την κατασταση...
Αυτα πηρα ως απαντηση κ εγω για τα προβληματα που αντιμετωπιζει ο εντυπος κυνηγετικος τυπος γενικα αλλα κ ειδικα απο το περιοδικο... ;)
Αρι ήταν η καλύτερη προσπάθεια που είχα δει σε κυνηγετικό-σκοπευτικο περιοδικό το γουσταρα το συγκεκριμένο!
 
Πρόταση για το μέλλον ...
Συγχώνευση hunters Life & hunter passion
Αύξηση επισκεψιμότητας στο site και έναρξη διαφημιστικών καταχωρήσεων απο εταιρίες , εμπόρους , εισαγωγείς κλπ ...
Τα έσοδα θα καλύπτουν τα πολυ μικρότερα έξοδα λειτουργίας και θα μπορούν να χρηματοδοτήσουν δοκιμές και παρουσιάσεις όπλων , φυσιγγίων , κάλυψη κυνοφιλικων αγώνων, διάφορα άρθρα, κυνηγητικές ιστορίες και εξορμήσεις,...
ολα online... οποίος θέλει εκτυπώνει κιόλας ...
Η αντικειμενικότητα και ποικιλία της ύλης θα φέρουν νέα μέλη και επισκέπτες , και αυτοί με τη σειρά τους νέους διαφημιστές κλπ κλπ
Ολα τα παραπάνω ειναι θεμα χρόνου να γίνουν πραγματικότητα ... ποιος θα κάνει την αρχή δεν ξέρω ...
 
Πήρατε χαμπάρι τη νέα έκδοση ?? Το πήρε κανείς ??
το πήρα εγώ πρώτη φορά το παίρνω από ένα πρώτο διάβασμα που έκανα το βρηκα πολύ ενδιαφέρων κ πολύ ουσιώδες,πολύ ωραίο το αθρόο για τα βελτιωμένα baikal
(συνεχιζε το διαβασμα)
 
Το ποιό ωραίο είναι το hunters passion απλά ήρθε σε μια εποχή που άρχισε να σβήνει ο έντυπος τύπος....ακομα και οι 60αριδες είναι με τάμπλετ
δύστυχος έτσι είναι το ξεφύλλισμα αρχίζει να μπαίνει στο παρελθόν,εγώ είμαι ακόμα ρομαντικός.sarcastic.
 
Back
Top