Ξηρά τροφή

Χρήστο η δική σου περίπτωση ήταν διαφορετική .
"Ένας ιδιώτης έστειλε ένα σακί τροφή"" ....Αυτό δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το "Ένας επαγγελματίας έστειλε ένα σακί τροφή".
Στέλνω εμπορεύματα σε πολλούς πελάτες μου σε νησιά και σε παραμεθόριες περιοχές και τα μεταφορικά τα χρεώνομαι πια εγώ .Φυσικά δεν το κάνω μόνο εγώ αλλά πλέον έχει γίνει κοινή πρακτική σε όλους τους επαγγελματίες ....

ΥΓ. Πριν λίγες μέρες αγόρασα ένα κράνος από Αγγλία με δωρεάν μεταφορικά :)

Ίσως δεν ήμουν σαφής Διονύση. Ανάφερα δυο διαφορετικές περιπτώσεις. Στη δικιά μου περίπτωση σίγουρα πρόκειται για ιδιώτη αλλά για μεταφορική και παραλαβή από το γραφείο μεταφορών είναι κλεψιά τα 7,50€. Αρχίζω να πιστεύω πως οι μεταφορικές (τουλάχιστον ως προς τους ιδιώτες) έγινες πιο ακριβές και από ταχυμεταφορές courier... Απλά την ανάφερα ως δείγμα για το πώς λειτουργούν κάποιοι στην Ελλάδα σε αυτήν την περίοδο της οικονομικής κρίσης που διανύουμε...
Στο δια ταύτα λοιπόν, όσον αφορά τα 16€ που χρεώθηκε ο φίλος μας από την εταιρεία, πρέπει να τονίσουμε ότι οι τροφές αποστέλλονται από την Πολωνία και το ποσό σίγουρα αφορά για 4 ή 5 σακιά τουλάχιστον. Εγώ περιμένω παραγγελία με 4 σακιά 15κιλα και χρεώθηκα για μεταφορικά 14€. Δεν είναι και τρομερό ποσό συνυπολογίζοντας απόσταση και ποσότητα (βάρος και όγκο).
Επίσης όπως αναφέρει και ο κ. Γιάννης πιο πάνω, έριξαν τις τιμές και πρόσθεσαν τα μεταφορικά.
Απλώς για την εν λόγω εταιρεία έχω κάποιες άλλες επιφυλάξεις αλλά είναι πιθανό να κάνω λάθος ή αν έχω δίκιο δίκιο δεν μπορώ να το αποδείξω οπότε θα ήταν άδικο να αναφερθώ με λεπτομέρειες...
 
καλησπερα στην παρεα, μιας και πλησιαζουμε στην εναρξη θα ηθελα να ρωτησω εδω αν καποιος γνωριζει για καποιες τροφες ενεργειας που θα αναφερω πιο κατω για να κανω την καλυτερη επιλογη.. H παραγγελεια θα γινει απο zoofast

1. BRIT Premium Sport
2. JOSERA AGILO
3.JOSERA HIGH ENERGY
4.PURINA DOG COW ACITVE
 
καλησπερα στην παρεα, μιας και πλησιαζουμε στην εναρξη θα ηθελα να ρωτησω εδω αν καποιος γνωριζει για καποιες τροφες ενεργειας που θα αναφερω πιο κατω για να κανω την καλυτερη επιλογη.. H παραγγελεια θα γινει απο zoofast

1. BRIT Premium Sport
2. JOSERA AGILO
3.JOSERA HIGH ENERGY
4.PURINA DOG COW ACITVE
γιασου φιλαρακι γιωργοοοο εγω θα σου πρωτηνα την τριτη μιας και την εχω δουλεψη αρκαιταααα και βγαινη στα 37 ευρω εαν θημαμε 15κιλα.my man.
 
καλησπερα στην παρεα, μιας και πλησιαζουμε στην εναρξη θα ηθελα να ρωτησω εδω αν καποιος γνωριζει για καποιες τροφες ενεργειας που θα αναφερω πιο κατω για να κανω την καλυτερη επιλογη.. H παραγγελεια θα γινει απο zoofast

1. BRIT Premium Sport
2. JOSERA AGILO
3.JOSERA HIGH ENERGY
4.PURINA DOG COW ACITVE

γιασου φιλαρακι γιωργοοοο εγω θα σου πρωτηνα την τριτη μιας και την εχω δουλεψη αρκαιταααα και βγαινη στα 37 ευρω εαν θημαμε 15κιλα.my man.

γεια σου ΣΑΚΗ σε ευχαιστω πολυ για την γνωμη σου, και εγω αναμεσα στην πρωτη και στην τρίτη ειμαι ...
Την 1η την έδωσα στα σκυλιά πέρσι και είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά όχι απόλυτα. Για φέτος ήδη έχω παραγγείλει και περιμένω να έρθει την 3η
 
Παιδια εγω τελευταία αγοράζω την alleva και πραγματικα βλέπω οτι ο σκύλος ειναι σε εξαιρετική κατάσταση , και αυτο για εμενα ειναι το κριτήριο για την τροφη ο σκύλος να ειναι οπως πρεπει να ειναι ,
 
Λευτερη ποιαν απο ολες ενέργεια?
Ποσα παίρνεις το σακι?
Αγορινα την απλή συντήρησης γύρω στα 43 € την high energy 49 € ειμαι πολυ ευχαριστημένος ομως ρε φίλε , και φιλαράκια που τους την πρότεινα και την αγόρασαν δεν την αλλάζουν !
 
Παλαιοτερα εδινα σε ενα κουταβι αλλα νομίζω δεν τη φέρνουν πια εβγαζε και μια σε μαύρο σακι με αρνι αν θυμάμαι καλά ενέργειας και αυτη είναι 20κιλα η δε θυμάμαι καλα?
 
Παλαιοτερα εδινα σε ενα κουταβι αλλα νομίζω δεν τη φέρνουν πια εβγαζε και μια σε μαύρο σακι με αρνι αν θυμάμαι καλά ενέργειας και αυτη είναι 20κιλα η δε θυμάμαι καλα?
Αγορινα δεν την εχω δει αυτη που
Λες!
 
Δεν βρηκα καπου την ημερησια ποσοτητα της τροφης που χρειαζεται ο σκυλος. Το οτι εχουν 60Ε τα 12κιλα δεν αποτελει ενδειξη φθηνης/ακριβης τροφης.
 
Aν υπηρχε καπου ενας πινακας θα βλεπαμε αν για την ποιοτητα αξιζει τα λεφτα της αλλα και να προτεινουμε κατι αλλο μπορουμε. Για παραδειγμα με 10Ε ακομη μπορεις να πας σε Acana puppy 11,4Κιλα που ειναι απο τις ποιο ποιοτικες τροφες και ισως το ημερησιο κοστος να σου βγαινει το ιδιο.
 
Aν υπηρχε καπου ενας πινακας θα βλεπαμε αν για την ποιοτητα αξιζει τα λεφτα της αλλα και να προτεινουμε κατι αλλο μπορουμε. Για παραδειγμα με 10Ε ακομη μπορεις να πας σε Acana puppy 11,4Κιλα που ειναι απο τις ποιο ποιοτικες τροφες και ισως το ημερησιο κοστος να σου βγαινει το ιδιο.
Οκ σε ευχαριστώ πολύ.
 
Το θέμα της ξηρής τροφής στους κυνηγετικούς σκύλους είναι πολύ απλό αν ξέρουμε τι ζητάμε θέλουμε μια τροφή να μην "φορτώνει" το σκύλο μας, να έχει μια καλή θερμιδική απόδοση να περιέχει υλικά τα οποία ταιριάζουν στους περισσότερους σκύλους να έχει σταθερότητα πέψης και καλή γευστικότητα. Η υψηλή αφομοιωσιμότητα της τροφής είναι πολύ σημαντική στους κυνηγητικούς σκύλους. Το τελευταίο εξίσου σημαντικό είναι η τιμή πιστεύω ότι όλα τα παραπάνω πλεονεκτήματα συμπληρώνει η τροφή MAKENA CLASSIC (MAKENA DOG FOOD)
 
Γιάννη από που είσαι;
Διαμαντή είμαι από Αθήνα δεν είμαι κυνηγός με ενημέρωσε για την σελίδα σας ένας φίλος κυνηγός και έτσι έγραψα. Ασχολούμαι πολλά χρόνια με τον σκύλο και μελετώντας την διατροφή του και τις ξηρές τροφές αφού ταϊσα τις περισσότερες τροφές που κυκλοφορούν στην αγορά και διαπίστωσα ότι οι τιμές των "σωστών" τροφών είναι πολύ υψηλές έτσι λοιπόν πριν από μερικά χρόνια σε συνεργασία με ελληνικά εργοστάσια προσέχοντας πολύ την ποιότητα των πρώτων υλών και αποφεύγοντας αλλεργιογόνα υλικά όπως σόγια, γλουτένη, φυτικά έλαια, σιτάρι, αρώματα, ενισχυτικά γεύσης δημιουργήσαμε την σειρά MAKENA DOG FOOD δίνοντας έμφαση στο πεπτικό σύστημα του σκύλου και όχι στην διαφήμιση. Αυτός είναι και ο λόγος που έκανα την δημοσίευση στην σελίδα σας αν θες να δεις μερικά στοιχεία μπες στο facebook makena dog food
 
Back
Top