Action cameras

Έχετε υπόψην καμιά universal βάση για κάμερα ;;;
Έχω μια action camera Sony AS15 για τη μοτοσυκλέτα.....δεν έχω ακόμα σκεφτεί τρόπο να τη στηρίξω σε κάνη .xm.
 
Δεν έχω το χρόνο να ψάξω τώρα πως είναι η βάση που κουμπώνει η SONY σου αλλά μήπως κάνει κάτι τέτοιο
http://www.ebay.com/itm/1-4-20-Adju...232?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item56557b1570

Ψάξε στο ebay "camera gun mount" και θα σου βγάλει αρκετά αποτελέσματα. Μια καλή ιδέα είναι να επικοινωνήσεις με τη Sony Ελλάδας να σε βοηθήσουν.
 
Τεστ videoαπό περπατητό με την SONYHDR-100VR. Όπως βλέπετε σε βολές πάνω από τα 35-40 μετρά η τσίχλα φαίνεται ισα ισα , σε βολές με φόντο το έδαφος πάλι δύσκολα διακρίνετε σε Playspeedx1 , βεβαία είχε κ συννεφιά εκείνη την ημέρα.
 
Τεστ videoαπό περπατητό με την SONYHDR-100VR. Όπως βλέπετε σε βολές πάνω από τα 35-40 μετρά η τσίχλα φαίνεται ισα ισα , σε βολές με φόντο το έδαφος πάλι δύσκολα διακρίνετε σε Playspeedx1 , βεβαία είχε κ συννεφιά εκείνη την ημέρα.


Αποστόλη με τι την έχεις στερεώσει την κάμερα στο καπέλο;
 
μια χαρα ... στο οπλο Δημητρη θα ηταν ποιο κουνημενο κ δεν θα ειχες εικονα απο που ερχετε το πουλι ... μονο τη βολη, ενω τωρα οπου κοιτας ... γραφει :) !
 
Last edited:
μια χαρα τολη.αλλα προσεξε οταν ριχνεις χαμηλα στις ελιες μην ειναι καμμια γρια απ οτην αλλη κ μαζευει χορτα κ τη ζεματισεις......sarcastic..very funny..very funny.
μου χει τυχει παμπολες φορες.
 
Η καινούρια shotkam θα είναι μικρότερη, ελαφρύτερη, θα επικοινωνεί με wi-fi, θα έχει πιο γρήγορο frame rate και θα στοιχίζει 700$.
 
Η καινούρια shotkam θα είναι μικρότερη, ελαφρύτερη, θα επικοινωνεί με wi-fi, θα έχει πιο γρήγορο frame rate και θα στοιχίζει 700$.

Μια χαρά.. Ρώτησες αν θα στέλνει Ελλάδα?

Υπερβολικά πολλά τα λεφτά ρε Γιώργο, 2 ολοκαίνουρια baikal παίρνουμε με αυτά!

Εντάξει Μάνο..Μια φορά την πέρνεις..
 
Μια χαρά.. Ρώτησες αν θα στέλνει Ελλάδα?



Εντάξει Μάνο..Μια φορά την πέρνεις..

Εντάξει συμφωνώ να δώσεις κάτι παραπάνω για κάτι που θα το ευχαριστηθείς αλλά και πάλι θεωρώ ότι είναι υπερβολικά πολλά τα λεφτά και πως υπάρχουν εναλλακτικές πολύ φθηνότερες και ιδανικές για να κάνεις αυτό που θες.
 
Mανο, δεν νομιζω οτι εχει ανατγωνσιμο αυτη η καμερα... Απευθυνεται σε ενα συγκεκριμενο ειδος ληψης,με πολυ ¨στενο¨ φακο κ μεγαλο ζουμ επανω στο θηραμα... Δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο στην αγορα απλα γιατι ολες οι υπολοιπες καμερες ειναι για πιο γενικη χρηση, αυτη ειναι για ειδικη...
 
Mανο, δεν νομιζω οτι εχει ανατγωνσιμο αυτη η καμερα... Απευθυνεται σε ενα συγκεκριμενο ειδος ληψης,με πολυ ¨στενο¨ φακο κ μεγαλο ζουμ επανω στο θηραμα... Δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο στην αγορα απλα γιατι ολες οι υπολοιπες καμερες ειναι για πιο γενικη χρηση, αυτη ειναι για ειδικη...
Ναι βρε Αρη ... αλλα χανεις την ουσια , μιας κ βλεπεις μονο την βολη ... ενω με head camera αν κ δεν εχει την ιδια ποιοτητα ... βλεπεις απο που ερχεται το πουλι κ γενικα ποιο ωραι πλανα , απο ενα ξερω μπαμ!
 
Εντάξει απλά θεωρώ ότι μπορείς να κάνεις εξίσου καλή δουλειά και με head camera όπως λέει και ο Τόλης...
 
Είναι και τι ζητάει ο καθένας από μια λήψη... Ένα γενικότερο πλάνο ή εστίαση στην τουφεκιά-στόχο...
Θεωρώ ότι οι πιο πολλοί κυνηγοί θέλουν το δεύτερο...
 
Back
Top