Τουρκικά όπλα

Καραμπίνα Armsan αντιγραφή franchi αν δεν κάνω λάθος.
Τελικά νομιζω (διαβάζοντας κ κάποιες παρουσιασεις) οτι ειναι πολύ αξιοπιστο οπλο και από ότι βλέπω και με ωραίες τουφεκιες..
Τώρα αν θα αγόραζε κανείς τουρκικο οπλο η όχι αυτό είναι άλλο θέμα και ειναι στην κρίση του καθενός μας..
 
Πολλοί από μας δεν θα αγοραζαν τουρκικό όπλο για διάφορους λόγους, όμως δεν μπορούμε να παραβλεψουμε ότι έχουν μια επιτυχημένη οπλοβιομηχανια που αναπτύσσεται συνεχώς . Στην αρχή έκαναν την εμφάνιση τους με κακής ποιότητας και χαμηλής τιμής αυτογεμη που πουθενά δεν ανέφεραν χώρα κατασκευής αλλά ότι ήταν σχεδιασμένα στην Ευρώπη η στην Ιταλία, σχεδιαστικά και σε θέματα μηχανισμών βασίζονται στους Ιταλούς (που αλλού) , τα χρόνια πέρασαν ανέβασαν την ποιότητα τούς και τώρα βλέπουμε πολλές εταιρείες με υπερηφάνεια να διαφημίζουν τα όπλα που φτιάχνονται σε τουρκικά εργοστασια.
Το ότι έχουν κατακτήσει την Αμερικανική αγορά δεν είναι έκπληξη, όμως βλέπω σε βιντεακια και στο ίντερνετ παραδοσιακές αγορές όπως αυτές της Αγγλίας να έχουν μια καλή θέση στην αγορά και όχι άδικα αφού προσφέρουν καλή τιμή και αξιόπιστα προϊόντα χωρίς τις παιδικές αρωστειες του παρελθόντος , στα κυνηγετικα πάντα από ότι βλέπω μπαίνουν δυναμικά και στην αγορά των ραβδωτών.

Αν έβλεπε αυτό το δίκανο ο Pietro Beretta θα τριζανε τα κόκαλα του .sarcastic..


 
Το cz που εχω δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα και με τα after market τσοκακια που του εχω παρει βγαζει πολυ ωραιες ντουφεκιες
Πήρε κ ένας γνωστός μου πρόπερσι ένα ποζε cz για μπεκατσα από καλκαντζακο,Το είδε φωτο σε περιοδικό κ το παράγγειλε σαν γουρούνι στο σακί..Ευτυχώς του ήρθε καλά κ εχει ξυλιασει κάμποσες μυτογκες..
Ειναι αρκετά ευχαριστημένος..
 
Πήρε κ ένας γνωστός μου πρόπερσι ένα ποζε cz για μπεκατσα από καλκαντζακο,Το είδε φωτο σε περιοδικό κ το παράγγειλε σαν γουρούνι στο σακί..Ευτυχώς του ήρθε καλά κ εχει ξυλιασει κάμποσες μυτογκες..
Ειναι αρκετά ευχαριστημένος..
Και εγω τασο και κυνηγι και σκοπευτηριο πολυ ικανοποιημενος
 
Στην αρχή έκαναν την εμφάνιση τους με κακής ποιότητας και χαμηλής τιμής αυτογεμη που πουθενά δεν ανέφεραν χώρα κατασκευής αλλά ότι ήταν σχεδιασμένα στην Ευρώπη η στην Ιταλία

Η μια διαφήμιση ελεγε 100% ITALY..
Και η άλλη κατασκευασμένα εξ ολοκλήρου στην Γερμανία..
 
Καραμπίνα Armsan αντιγραφή franchi αν δεν κάνω λάθος.
Τελικά νομιζω (διαβάζοντας κ κάποιες παρουσιασεις) οτι ειναι πολύ αξιοπιστο οπλο και από ότι βλέπω και με ωραίες τουφεκιες..
Τώρα αν θα αγόραζε κανείς τουρκικο οπλο η όχι αυτό είναι άλλο θέμα και ειναι στην κρίση του καθενός μας..
Οι τυποι αυτοι που βαραν κουνουπι στα 30 μετρα στα βιντεακια ..και π@@@ρια να ειναι το οπλο το κανουν να φενεται φοβερο
 
Οι τυποι αυτοι που βαραν κουνουπι στα 30 μετρα στα βιντεακια ..και π@@@ρια να ειναι το οπλο το κανουν να φενεται φοβερο
Αρα Αργυρη πιστευεις αυτο που καταβαθος πιστευω και εγώ.
Οτι δεν υπάρχουν καλές μέτριες κ κακές καννες ,Αλλά μονο καλοί μέτριοι και κακοί σκοπευτές...xm.
 
Αρα Αργυρη πιστευεις αυτο που καταβαθος πιστευω και εγώ.
Οτι δεν υπάρχουν καλές μέτριες κ κακές καννες ,Αλλά μονο καλοί μέτριοι και κακοί σκοπευτές...xm.
Σωστα.......τα αλλα ειναι marketing !!!! Το οτι υπαρχουν καποιες ποιοτηκα κατασκευασμενες ναι.....απο κει και περα καννη που να ριχνει μονη της τον στοχο δεν υπαρχει
Ετσι νομιζω ....buy buy.
 
Η Τουρκικη βιομηχανια οπλων εχει κανει βηματα προοδου στη ποιοτητα κατασκευεις,και αυτο φαινεται οσο περνανε τα χρονια,προσωπικα αν ηθελα καποιο οπλο ιδιαιτερο το οποιο το εφτανα μονο σε Τουρκικο οικονομικα,ναι θα το αγοραζα.Καποιος συναδελφος κατοχως Αρμσαν μετρησε το φουλ και το βρηκε 11/10 γεματα,αν ο οπλουργος εχει κανει τη δουλεια του σωστα,επομενο ειναι να ριχνει σφιχτοτερα απο φουλ,κατι που πολλα εξτρ.φουλ που κυκλοφορουν δεν κανουν.
 
κανες δηλητηρια όλα τα τουρκικα
Το εχω ακουσει κ απο αλλους ψαγμενους αυτο αλλα προσωπικα δεν εχει πεσει καμια στα χερια μου για να βγαλω συμπερασμα...

Οι τυποι αυτοι που βαραν κουνουπι στα 30 μετρα στα βιντεακια ..και π@@@ρια να ειναι το οπλο το κανουν να φενεται φοβερο
Ετσι ειναι, αλλα τουλαχιστον αυτοι δειχνουν κ κατι "πραγματικο" εστω κ διαφημιστικο...Οχι σαν κατι αλλες μεγαλες εταιριε ςπου φτιαχνουν διαφημισεις για οπλα κ βαζουν πρωταγωνιστες κατι μοντελα που ουτε να επωμισουν δεν ξερουν ... .hit..hit.

Η Τουρκικη βιομηχανια οπλων εχει κανει βηματα προοδου στη ποιοτητα κατασκευεις,και αυτο φαινεται οσο περνανε τα χρονια
Συμφωνω...
 
Το εχω ακουσει κ απο αλλους ψαγμενους αυτο αλλα προσωπικα δεν εχει πεσει καμια στα χερια μου για να βγαλω συμπερασμα...


Ετσι ειναι, αλλα τουλαχιστον αυτοι δειχνουν κ κατι "πραγματικο" εστω κ διαφημιστικο...Οχι σαν κατι αλλες μεγαλες εταιριε ςπου φτιαχνουν διαφημισεις για οπλα κ βαζουν πρωταγωνιστες κατι μοντελα που ουτε να επωμισουν δεν ξερουν ... .hit..hit.


Συμφωνω...
Να επωμιζουν δεν ξερουν ..να σε οπλιζουν ομωςςςςς.....χαχα
 
Δεν γνωρίζω αν στα όπλα είναι η εξαίρεση αλλά δεν έχω δει τουρκικό προϊόν που είναι ποιοτικό. Μπορεί έτσι να έτυχε σε εμένα αλλά συνέχεια ακούω παράπονα για μη ποιοτικά τουρκικά προϊόντα. Ίσως η μόνη εξαίρεση είναι που ακούω τα καλύτερα για τις τουρκικές δεξαμενές για LPG στα αυτοκίνητα που μπορεί να συνεπάγεται και καλή ποιότητα στα όπλα λόγω μετάλλου...
 
Back
Top