Λαθροθηρία - Κρεατοσυλλογή

Μια χαρά και δυο τρομάρες θέλεις να πεις σιγά μην δεν ξανα κυνηγιση αυτός για να μην σου πω ότι θα βγάλει και άδεια του χρόνου!!!
Ηλία μου δεν ξέρω τη θα κάνει, ας κάνει ότι θέλει..... εμένα με ενδιαφέρει να υπάρχει έστω μια κάποια φύλαξη, να έχουν και το φόβο λίγο.....
 
Ηλία μου δεν ξέρω τη θα κάνει, ας κάνει ότι θέλει..... εμένα με ενδιαφέρει να υπάρχει έστω μια κάποια φύλαξη, να έχουν και το φόβο λίγο.....
Εγώ θα ήθελα να φάει ένα τριχίλιαρο στο κεφαλή και για 5 χρόνια να μην μπορι βα βγάλει άδεια .. με χάδια ποινές δεν θα κάνουμε τίποτα τα παραδηγματα παρααααα πολλά δυστηχως
 
https://psaxna.gr/ψαχνάσυνελήφθη-άνδρας-για-παράνομη-θ/

Ο "συναδελφος" σεσημασμενος όπως και τα αδέρφια του και ο πατέρας του. Του έχουν επιβληθεί πρόστιμα από την θηροφυλακη και την αστυνομία που ανέρχονται στα 5.000€. Του έχουν πάρει πινακίδες και αφαίρεσαν το δίπλωμα καθώς έκανε ελιγμούς μέσα στο κέντρο των Ψαχνων. Επίσης μου είπε αστυνομικός που συμμετείχε στην σύλληψη του ότι ο εισαγγελέας εξετάζει την πιθανότητα να του επιβληθεί και 30.000€ πρόστιμο για το κολάρο με το ρεύμα που είχε στο σκυλί ως.....μέσο βασανισμου ζώου!
 
https://psaxna.gr/ψαχνάσυνελήφθη-άνδρας-για-παράνομη-θ/

Ο "συναδελφος" σεσημασμενος όπως και τα αδέρφια του και ο πατέρας του. Του έχουν επιβληθεί πρόστιμα από την θηροφυλακη και την αστυνομία που ανέρχονται στα 5.000€. Του έχουν πάρει πινακίδες και αφαίρεσαν το δίπλωμα καθώς έκανε ελιγμούς μέσα στο κέντρο των Ψαχνων. Επίσης μου είπε αστυνομικός που συμμετείχε στην σύλληψη του ότι ο εισαγγελέας εξετάζει την πιθανότητα να του επιβληθεί και 30.000€ πρόστιμο για το κολάρο με το ρεύμα που είχε στο σκυλί ως.....μέσο βασανισμου ζώου!
Πωσ βγάζουν άδεια κυνηγίου πωσ αγοράζουν όπλα πωσ περνούν οπλοκατοχεσ?????
 
https://psaxna.gr/ψαχνάσυνελήφθη-άνδρας-για-παράνομη-θ/

Ο "συναδελφος" σεσημασμενος όπως και τα αδέρφια του και ο πατέρας του. Του έχουν επιβληθεί πρόστιμα από την θηροφυλακη και την αστυνομία που ανέρχονται στα 5.000€. Του έχουν πάρει πινακίδες και αφαίρεσαν το δίπλωμα καθώς έκανε ελιγμούς μέσα στο κέντρο των Ψαχνων. Επίσης μου είπε αστυνομικός που συμμετείχε στην σύλληψη του ότι ο εισαγγελέας εξετάζει την πιθανότητα να του επιβληθεί και 30.000€ πρόστιμο για το κολάρο με το ρεύμα που είχε στο σκυλί ως.....μέσο βασανισμου ζώου!
Τώρα να δεις πως θα τον τσουξη! Αυτά τα λεφτά δεν τα γλυτώνεις.
 
Τώρα να δεις πως θα τον τσουξη! Αυτά τα λεφτά δεν τα γλυτώνεις.
πριν χρονιαααα καπιως δημοσιογραφος επαιρνε συνεντευξη απο εναν λαθροθυρα, το ειχα δη στην τηλεοραση,,ο τιπος τελικα λεη οτι η λαθροθυρια ειναι σαν το κουμαρι ναρκωτικα κτλ δεν κωβαιτεεεε,,εχω λεη τααα δικαστηρια αλα ακωμη κυνηγαω λαθραιαααα .think. τι να του πης τωρα του ανθρωπουυυ
 
Τώρα να δεις πως θα τον τσουξη! Αυτά τα λεφτά δεν τα γλυτώνεις.
Εννοείται. Επιτέλους θα πληρώσει το τομάρι όλους τους λαγούς που έχει μακελεψει και με το παραπάνω. Και επειδη όπως λέει και ο @sakis pointer η λαθροθηρια είναι σαν την πρέζα ελπίζω να μαζέψουν κάποια στιγμή και τους υπόλοιπους 3 της οικογένειας του. Θα την κάνουν την παπαρια δεν θα κρατηθούν....
 
Τώρα να δεις πως θα τον τσουξη! Αυτά τα λεφτά δεν τα γλυτώνεις.
Προσβάλλονται εύκολα έρχονται σε αντίθεση με την αρχή της αναλογικότητας. Τα υπέρογκα αυτά ποσά που κακώς τα έχουν επιβάλλει σκοπό εχουν να τρομοκρατήσουν την κοινή συνείδηση μια κατάσταση στυλ ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.
 
Προσβάλλονται εύκολα έρχονται σε αντίθεση με την αρχή της αναλογικότητας. Τα υπέρογκα αυτά ποσά που κακώς τα έχουν επιβάλλει σκοπό εχουν να τρομοκρατήσουν την κοινή συνείδηση μια κατάσταση στυλ ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.
Δηλαδή μπορεί και να μην τα πληρώσουν? Είναι πλέον σαν να τρως κλίση! Γίνεται?
 
Προσβάλλονται εύκολα έρχονται σε αντίθεση με την αρχή της αναλογικότητας. Τα υπέρογκα αυτά ποσά που κακώς τα έχουν επιβάλλει σκοπό εχουν να τρομοκρατήσουν την κοινή συνείδηση μια κατάσταση στυλ ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.
Το πρόστιμο πλέον πάει κατευθείαν εφορία. Δεν το γλιτώνει. Και αν θέλεις την γνώμη μου τα υπέρογκα πόσα που λες θα έπρεπε να είναι πολύ μεγαλύτερα. Τόσα χρόνια οι κατσαπλιαδες κάνουν ότι θέλουν σε βαρος ολων μας. Αν τους τσούξει η τσέπη δυνατά όμως να τους δω πόσο μαγκες θα είναι μετά.
 
Προσβάλλονται εύκολα έρχονται σε αντίθεση με την αρχή της αναλογικότητας. Τα υπέρογκα αυτά ποσά που κακώς τα έχουν επιβάλλει σκοπό εχουν να τρομοκρατήσουν την κοινή συνείδηση μια κατάσταση στυλ ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.
αυτο με 30Κ για την κακοποιηση ζωου μπορεί ποτέ να εισπραχθεί?
 
Δηλαδή μπορεί και να μην τα πληρώσουν? Είναι πλέον σαν να τρως κλίση! Γίνεται?
Το πρόστιμο πλέον πάει κατευθείαν εφορία. Δεν το γλιτώνει. Και αν θέλεις την γνώμη μου τα υπέρογκα πόσα που λες θα έπρεπε να είναι πολύ μεγαλύτερα. Τόσα χρόνια οι κατσαπλιαδες κάνουν ότι θέλουν σε βαρος ολων μας. Αν τους τσούξει η τσέπη δυνατά όμως να τους δω πόσο μαγκες θα είναι μετά.
αυτο με 30Κ για την κακοποιηση ζωου μπορεί ποτέ να εισπραχθεί?
Δεν είναι μόνο το πρόστιμο κινείται ποινική διαδικασία το δικαστήριο δε θα αφήσει αυτό το ποσό και ας έχει βεβαιωθεί στην εφορία δεν έχει καμία σημασία, τα ποσά αυτά είναι δυσανάλογα του μέτρου είναι εξοντωτικά και καμία δικαστική απόφαση δε μπορεί να αφήσει 30.000 ευρώ πρόστιμο για ζώα. Θα κληθούν να πληρώσουν λιγότερα υποθέτω κοντά στο 1000-3000άρικο + δικαστικά έξοδα + τη ποινή που θα φάνε.
Τα πρόστιμα αυτά είναι για εκφοβισμό - εντυπωσιασμό, κατεμέ είναι παράνομα έρχονται σε αντίθεση με βασικές αρχές δικαίου.
 
Θα έπρεπε να υπάρχει,ποινή φυλάκισης,άνευ εξαγοράς.
σιγα μην τους πυροβολήσουμε και ανάμεσα στα ματια... εδώ οι αλλοι περνανε με κοκκινο και δεν γινεται τίποτα

καλό θα ηταν να κανουν καμια κοινωνική εργασία, πχ φυλακας σε δημοτικό κυνοκομείο

δεν είναι και λίγες οι φορές που οργανωσεις καταγγέλλουν κυνηγούς για κακες συνθήκες διαβίωσης των σκυλιών συναδέλφων, και από οτι εχω παρατηρήσει πολλοί ακροβατούν πανω σε αυτό...
 
Δεν είναι μόνο το πρόστιμο κινείται ποινική διαδικασία το δικαστήριο δε θα αφήσει αυτό το ποσό και ας έχει βεβαιωθεί στην εφορία δεν έχει καμία σημασία, τα ποσά αυτά είναι δυσανάλογα του μέτρου είναι εξοντωτικά και καμία δικαστική απόφαση δε μπορεί να αφήσει 30.000 ευρώ πρόστιμο για ζώα. Θα κληθούν να πληρώσουν λιγότερα υποθέτω κοντά στο 1000-3000άρικο + δικαστικά έξοδα + τη ποινή που θα φάνε.
Τα πρόστιμα αυτά είναι για εκφοβισμό - εντυπωσιασμό, κατεμέ είναι παράνομα έρχονται σε αντίθεση με βασικές αρχές δικαίου.
Δηλαδή η κλωτσιά στην γάτα που έπεσε απο 20 εκατοστά ύψος στην αμμουδιά και κοστολόγηθηκε 30.000€ , στο δικαστήριο έπεσε???
 
Δηλαδή η κλωτσιά στην γάτα που έπεσε απο 20 εκατοστά ύψος στην αμμουδιά και κοστολόγηθηκε 30.000€ , στο δικαστήριο έπεσε???
100% ο άλλος ο Αλβανός που έριξε κλωτσιά στη γάτα και έπεσε στη θάλασσα αθωώθηκε κιόλας.
https://www.in.gr/2022/10/21/greece/aidipsos-athoos-o-andras-pou-eixe-klotsisei-gataki-se-taverna
 
100% ο άλλος ο Αλβανός που έριξε κλωτσιά στη γάτα και έπεσε στη θάλασσα αθωώθηκε κιόλας.
https://www.in.gr/2022/10/21/greece/aidipsos-athoos-o-andras-pou-eixe-klotsisei-gataki-se-taverna
Αυτό που σου γράφω από πάνω είναι. 20 εκατοστά από κάτω στην άμμο έπεσε όχι στην θάλασσα. Πιστεύω πως κάθε περίπτωση διαφέρει στο δικαστήριο. Άλλο αυτό με την γάτα και άλλο κάτι ψυχανωμαλοι που κρεμάνε σκύλους και άλλα τέτοια.
 
Back
Top