Κυνηγετική Γωνιά Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εδώ μπερδεύεσαι για το αν προσπαθούν να απελευθερώσουν τις όποιες φοβίες υπέρ της διαφορετικότητας ή αν στην τελική καλλιεργούν την ίδια τη διαφορετικότητα.
Και όλα αυτά σε παιδάκια πέμπτης δημοτικού.

Ο Γιώργος που νομίζω ότι είναι δάσκαλος ,αν έχει άποψη για το θέμα και πώς λειτουργεί όλο αυτό ας μας πει.
Μην είσαι συντηρητικός, απλά μία νεανική ταινία ενάντια στα έμφυλα στερεότυπα ήταν
Διάβασε να μαθαίνεις ή να ξεράσεις, διάλεξε και πάρε
https://www.efsyn.gr/ellada/dikaiom...s-antidraseis-stin-proboli-toy-shower-boys-se
Μμμμ...κάτι σαν τον κακό κυνηγό που σκοτώνει τα καλά ζωάκια δηλαδή...
Αργά ή γρήγορα θα έχουμε και τέτοιες<<εκπαιδευτικές >>προβολές
Εάν δεν γυρίσουν τα παιδιά μας από το σχολείο να μας φτύσουν και να μας πούνε δολοφόνους δεν πρόκειται να έρθει η <<πρόοδος>> που ονειρεύονται ορισμένοι
 
Σε λιγο παιδες... για να επιβιωσουμε θα πρεπει να φτιαξουμε μια "κοινοτητα" μελων που εχουν ελξη για ετεροφυλους ανθρωπους, μελων που εχουν οικογενεια με ετεροφυλους ανθρωπους, με παιδια που μεγαλωνουν σε αυτες τις οικογενειες καθως και με μελη που εχουν χομπι το κυνηγι κλπ .....τα λεω λιγο χοντρικα....αλλα δεχομαστε συνεχως "επιθεση" και το χειροτερο οτι την δεχονται τα παιδια μας...μεσω ιντερνετ και στα σχολεια δια ζωσης...! Δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο θελουνε να διεγειρουν τα παιδια μας σε αλλες κατευθυνσεις??? Κοιταμε την οικογενεια μας και δεν ενοχλουμε κανεναν! Δεχομαστε την διαφορετικοτητα και την σεβομαστε! Αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι αυτη η "επιθεση" και ειδικοτερα στα μικρα παιδια! Καλησπερα!
 
Αυτή την διαφορετικότητα θέλουν να την προωθήσουν σαν το φυσιολογικό. Οπως θέλουν να προωθήσουν στα παιδιά ότι είναι αισχρό να δολοφονείς ανυπερασπιστα ζώα στο κυνήγι. Πολλές φορές στην διάρκεια της θητείας μου ως καθηγητής σε διάφορα σχολεία αντιμετώπισα σκληρό μπούλινγκ επειδή έλεγα ότι είμαι κυνηγός .Οσο και αν προσπαθούσα με επιχειρήματα να τους εξηγήσω πιστέψτε με ότι θα ήταν πιό εύκολο να μάθαινα σε μία κότα να λύνει εξισώσεις. Το χειρότερο όμως είναι ότι ακούς τέτοιου είδους απόψεις από υποτίθεται μορφωμένους ανθρώπους.
Ας κοιτάξουμε να είμαστε εμείς σωστοί και να καθοδηγούμε σωστά τα παιδιά μας και δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα.
 
Δεχομαστε την διαφορετικοτητα και την σεβομαστε!
Είναι μεγάλος ο κατάλογος με τα <<διαφορετικά>> που πρέπει να δεχτούμε καλυμμένος με τον μανδύα της δήθεν προόδου και όχι μόνο σεξουαλικής φύσεως,ίσως αυτό να είναι το τελευταίο
Δεν τους ενδιαφέρει εάν θα το σεβαστείς, τους ενδιαφέρει απλά να στο επιβάλλουν
Όπως γίνεται σε όλες τις δικτατορίες όλων των αποχρώσεων
Δεν τους ενδιαφέρει αν τους αγαπάς ή όχι, τους ενδιαφέρει να μην αντιδράς και άς τους καταριέσαι όλη την ημέρα
 
Καλησπερα σε όλους!

Ήρθε η ώρα να ξεσηκωθεί ο κόσμος(αφου αλλαξει πλευρό...)κ να βγει στους δρόμους κ δεν ξέρω κ εγώ τι αλλο πριν είναι πολυ αργά...
Και απορω πως κάποιοι δεν το έχουν καταλάβει ακομα....
Τι άλλο πρεπει να γίνει?


Κάποτε δεν τολμούσε να εννοηθεί τίποτα το "πονηρο" ανάμεσα σε ένα ανήλικο κοριτσάκι κ αγοράκι.....
Και τώρα τι πιο φυσιολογικό από δυο ανήλικα αγοράκια κ αφου το δουν τα άλλα παιδια ας το δοκιμάσουν κιόλας κ δεν ξέρω μήπως είναι κ αυτό το μυνημα.........


Ζουμε στην ωραιότερη χώρα του κοσμου που την ζηλευουν αρκετοί λαοί κ ολοι ετουτοι οι "δικοι μας" την έχουν καταντήσει κ εγώ δεν ξέρω σαν τι....

Και το ανέκδοτο μέρα παρα μέρα??
Μας ενοχλεί ο Τουρκος που παραβιάζει τον χώρο μας κ πρεπει να επικεντρωθούμε ολοι μας εκει..

Εγώ θα το ξαναπω...
Ο πραγματικος κίνδυνος της πατριδας μας δεν βρίσκεται εκτός αλλά συνόρων αλλα εντός........

Ζεις η μάλλον νομιζεις οτι ζεις...
Δουλευεις(πρωτα για τους άλλους κ μετα για εσένα), κ με τόσο κόπο καταφέρνεις να χτίσεις ένα κεραμιδι κ λες πως σου ανήκει επειδή είναι στο όνομα σου κ το πληρώνεις αμ δε..........
Κάποτε θα έρθουν να σου πουν βγές έξω να μπει κανένας άλλος.....

Θα μπορουσα να πω κ άλλα πολλά μα δεν έχει νόημα....
Περιμένω μπας κ χτυπήσει το ξυπνητήρι κ ξυπνήσουμε από το κώμα......
 
Μήπως η προσπάθεια αποδοχής της όποιας διαφορετικότητας , φυλετικής , θρησκευτικής , σεξουαλικής κλπ αληθινό στόχο έχει την εξάλειψη της κάθε διαφορετικότητας; Και με ποιό σκοπό ;
 
Το υποπτο ειναι οτι τα κρατη που πριν ηταν πουριτανικα τωρα εμφανιζονται υπερασπιστες του κοινωνικου φιλου και οχι του βιολογικου.Προσπαθουν να σε μπερδεψουν λεγοντας καποιος οτι ειμαι φυλο "ουδετερος"ενω εσυ βλεπεις μπροστα σου εναν ανδρα.Αυτο προκαλει συγχυση και μπερδεμα.Ο Φρουντ εχει γραψει βιβλια μετα απο κλινικα συμπερασματα οτι η ομοφυλοφιλια και αλλες παρεκκλισεις αποτελουν νευρωσεις και ψυχωσεις απο παιδικα τραυματα.Τωρα εχουν πεταξει και τον Φρουντ στα σκουπιδια.Ειναι πολυ μεγαλη κουβεντα.Εγω πιστευω οτι πολυ συντομα θα νομιμοποιηθει και παιδοφιλια.
 
Μήπως η προσπάθεια αποδοχής της όποιας διαφορετικότητας , φυλετικής , θρησκευτικής , σεξουαλικής κλπ αληθινό στόχο έχει την εξάλειψη της κάθε διαφορετικότητας;

Και με ποιό σκοπό ;
Καταστολή οποιασδήποτε αντίδρασης ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top