Σκέφτομαι να αγοράσω...

Απορώ πως οι Άγγλοι δεν έχουν βγάλει δερμάτινη Καπότα για τον χειμώνα όταν κάνει κρύο από μουνόδερμα κοντότριχο εσωτερικά για να νιώθει ο μικρός στο περιβάλλον του ,θα ήταν μια ωραία αγορά.Οι λόρδοι και οι πόρδοι .Μου θυμίζουν ένα φίλο αρκετά μεγαλύτερο που είχε φτιάξει εδώ και χρόνια κουστούμι παραγγελία παράλαγής ,γραβάτα ,πουκάμισο όλα κομπλέ και το φορούσε για να κάνει πλάκα στο κυνηγότοπο στους υπόλοιπους καθώς πήγαινε έχοντας και ένα μπουκάλι ουίσκι στο αμάξι.
Κλάνοντας δεν βγαίνουν οι δερμάτινες καπότες!:p
 
Μιας και αναφέρεστε στις θήκες όπλων , να αναφέρω μια εξαιρετική θήκη με πολύ καλή ποιότητα , απο τα φερμουάρ της μέχρι τα υφάσματα της. Βελούδινο ύφασμα μέσα με παχύ αφρολέξ και όπως δείχνουν να λειτουργούν τα φερμουάρ της φαίνονται να αντέχουν αρκετά στο χρόνο.
Αφήστε κιόλας που είναι benelli :)
Αυτή την έχω αγοράσει για τη benelli, δεν είναι τόσο ενισχυμένη οσο αυτή που ανέβασα πιο πάνω αλλα ειναι κι αυτή καλή. Μειονέκτημα η μικρή τσεπη δεν χωράει τίποτα έχω βάλει το τσοκοκλειδο κι ενα τσοκ και με το ζορι κλείνει το φερμουαρ.
 
Αυτή την έχω αγοράσει για τη benelli, δεν είναι τόσο ενισχυμένη οσο αυτή που ανέβασα πιο πάνω αλλα ειναι κι αυτή καλή. Μειονέκτημα η μικρή τσεπη δεν χωράει τίποτα έχω βάλει το τσοκοκλειδο κι ενα τσοκ και με το ζορι κλείνει το φερμουαρ.

Ναι, το τσεπάκι είναι μόνο για ένα τσοκ το πολύ. Αν και έχω σταματήσει χρόνια να βάζω καποιο η κάποια τσοκ στην τσέπη της θήκης ,γιατί τα ξέχναγα και όταν τα χρειαζόμουν στο κυνήγι ,αυτά ήταν στο αμάξι. Πάντως την βρήκα αρκετά ενισχυμένη σε σχέση με άλλες που είχα της σειράς βέβαια(αετος κτλ).
 
Ναι, το τσεπάκι είναι μόνο για ένα τσοκ το πολύ. Αν και έχω σταματήσει χρόνια να βάζω καποιο η κάποια τσοκ στην τσέπη της θήκης ,γιατί τα ξέχναγα και όταν τα χρειαζόμουν στο κυνήγι ,αυτά ήταν στο αμάξι. Πάντως την βρήκα αρκετά ενισχυμένη σε σχέση με άλλες που είχα της σειράς βέβαια(αετος κτλ).
Το έπαθα προχθές στο Μοδι
Άντε καλά μέχρι τις 8:00 είχα το bell
Τα αλλα τα είχα στο αυτοκίνητο και ήμουν με άλλο αυτοκίνητο άντε να των βρεις να παρω τα κλειδιά να παω να τα παρω ,έπαιζα το δικό μου πουλάκι στις ψιλομενες
 
Εγώ βάζω το 3* και τέρμα... Αν είναι να περπατήσω τις πιο πολλές φορες παω όπως είμαι, αν πάω στο αμάξι να αφησω τζακετ κλπ στο τσακιρ κέφι το αλλάζω και βάζω το 4*. Με το δικαννο δεν κανω τίποτα 4 κατω 3 πάνω και δεν ασχολουμαι.
 
Εγώ βάζω το 3* και τέρμα... Αν είναι να περπατήσω τις πιο πολλές φορες παω όπως είμαι, αν πάω στο αμάξι να αφησω τζακετ κλπ στο τσακιρ κέφι το αλλάζω και βάζω το 4*. Με το δικαννο δεν κανω τίποτα 4 κατω 3 πάνω και δεν ασχολουμαι.
Στο δικανο 3 και 4 Και είσαι κομπλέ.

Είμαι τόσο ευχάριστημενος με αυτό το συνδυασμό που ξεχνάω ότι έχω Αλλά 3 τσοκ.
 
Εγώ βάζω το 3* και τέρμα... Αν είναι να περπατήσω τις πιο πολλές φορες παω όπως είμαι, αν πάω στο αμάξι να αφησω τζακετ κλπ στο τσακιρ κέφι το αλλάζω και βάζω το 4*. Με το δικαννο δεν κανω τίποτα 4 κατω 3 πάνω και δεν ασχολουμαι.
Εμένα πιο πολύ ζυγίζουν τα τσοκ που κουβαλάω παρά το όπλο!🤣🤣🤣IMG_20230125_210107.jpg
 
Back
Top