Remington Team

στην Αμερική σαρώνουν η beretta και η benelli αν ηταν τοσο ψηλά σε πωλήσεις δεν θα έκλεινε
Δεν νομίζω ότι οι πωλήσεις είναι η κύρια αιτία που έκλεισε Παναγιώτη,στην Αμερική οι πωλήσεις της πήγαιναν μία χαρά,Είμαι μπλεγμένος τώρα και δεν προλαβαίνω να το ψάξω
Εξάλλου εκεί ή αγορά είναι τεράστια υπάρχουν περιθώρια για κέρδη από όλους
 
Δεν νομίζω ότι οι πωλήσεις είναι η κύρια αιτία που έκλεισε Παναγιώτη,στην Αμερική οι πωλήσεις της πήγαιναν μία χαρά,Είμαι μπλεγμένος τώρα και δεν προλαβαίνω να το ψάξω
Εξάλλου εκεί ή αγορά είναι τεράστια υπάρχουν περιθώρια για κέρδη από όλους
Κοιτά έκλεισε το τμήμα παραγωγής όπλων γιατί η εταιρία είχε χωριστεί σε δυο τμήματα ένα στα πυρομαχικά και ένα στα όπλα χρεωκόπησε και με χρέος 900.000.000$ χρέος. Αλλά στης πωλήσεις η beretta-benelli είναι πρώτες με διαφορά λόγο ποιότητας απλότητας και αξιοπιστίας μηχανισμών αλλά και καλού μάρκετινγκ.
 
Όταν τα όπλα τα αποκαλούν οι ίδιοι οι Αμερικάνοι Rustington το μέλλον είναι προδιαγεγραμμένο.
Ούτε αποζημιώσεις δεν έφταιξαν ούτε τίποτα.
Απλά έχουν μείνει στην δεκαετία '70 και ότι καινούργιο έβγαζαν είχε προβλήματα.
Μακάρι να βγάλουν ένα σοβαρό όπλο γιατί μπορούν.
Αλλά το καινούργιο θέλει ιδέες, κόπο, χρόνο και χρήμα.
 
Όταν τα όπλα τα αποκαλούν οι ίδιοι οι Αμερικάνοι Rustington το μέλλον είναι προδιαγεγραμμένο.
Ούτε αποζημιώσεις δεν έφταιξαν ούτε τίποτα.
Απλά έχουν μείνει στην δεκαετία '70 και ότι καινούργιο έβγαζαν είχε προβλήματα.
Μακάρι να βγάλουν ένα σοβαρό όπλο γιατί μπορούν.
Αλλά το καινούργιο θέλει ιδέες, κόπο, χρόνο και χρήμα.
Σωστά. Έπεσε η ποιότητα γιατί η κάθε μαμά εταιρεία ήθελε χρήμα με βωμό το όνομα της Ρεμ.
73 μύρρια όμως δεν είναι λίγα μαζί με την δυσφήμηση που έφαγε.
 
Τουλάχιστον τη Remington ammunition την έχει η Federal όποτε εκεί τα αγαπημένα σου Hog Hammer δεν θα έχουν πρόβλημα.
.love.
Όπλα μπορεί να δυσκολεύονταν να φτιάξουν, στα φυσίγγια όμως ήταν αρχηγοί !!!
Ο μοναδικός λόγος που στεναχωρήθηκα όταν έκλεισε.

Hoghammer δεν φτιάχνουν ακόμα, θα αρχίσουν όμως σύντομα ... έτσι μου είπαν σε email που τους έστειλα, γι αυτό έχω φορτώσει πράμα.

Μακάρι να πάνε καλά (Remarms), αν και αμφιβάλλω ακόμα.
Από άποψη ιδιοκτησίας και εταιρικής πολιτικής περισσότερο.

Αν βγάλουν σοβαρό, απλό και αξιόπιστο όπλο θα αγοράσω πάλι.

Απορώ μερικές φορές ... ότι όπλο, οποιασδήποτε μάρκας έχω πιάσει στα χέρια μου κάτι θα με νευριάζει.
Τόσο ανώμαλος είμαι ;;; :)
 
.love.
Όπλα μπορεί να δυσκολεύονταν να φτιάξουν, στα φυσίγγια όμως ήταν αρχηγοί !!!
Ο μοναδικός λόγος που στεναχωρήθηκα όταν έκλεισε.

Hoghammer δεν φτιάχνουν ακόμα, θα αρχίσουν όμως σύντομα ... έτσι μου είπαν σε email που τους έστειλα, γι αυτό έχω φορτώσει πράμα.

Μακάρι να πάνε καλά (Remarms), αν και αμφιβάλλω ακόμα.
Από άποψη ιδιοκτησίας και εταιρικής πολιτικής περισσότερο.

Αν βγάλουν σοβαρό, απλό και αξιόπιστο όπλο θα αγοράσω πάλι.

Απορώ μερικές φορές ... ότι όπλο, οποιασδήποτε μάρκας έχω πιάσει στα χέρια μου κάτι θα με νευριάζει.
Τόσο ανώμαλος είμαι ;;; :)
Έχει άριστα φυσίγγια το κακό είναι στην Ελλάδα έρχονται κομματάκι ακριβά
 
Όπλα μπορεί να δυσκολεύονταν να φτιάξουν, στα φυσίγγια όμως ήταν αρχηγοί !!!
Ο μοναδικός λόγος που στεναχωρήθηκα όταν έκλεισε.

Hoghammer δεν φτιάχνουν ακόμα, θα αρχίσουν όμως σύντομα ... έτσι μου είπαν σε email που τους έστειλα, γι αυτό έχω φορτώσει πράμα.
Καλά έκανες.
Μακάρι να πάνε καλά (Remarms), αν και αμφιβάλλω ακόμα.
Από άποψη ιδιοκτησίας και εταιρικής πολιτικής περισσότερο.
Και γώ το γίδιο.
Αν βγάλουν σοβαρό, απλό και αξιόπιστο όπλο θα αγοράσω πάλι.
Μια από τα γίδια και δω.
Απορώ μερικές φορές ... ότι όπλο, οποιασδήποτε μάρκας έχω πιάσει στα χέρια μου κάτι θα με νευριάζει.
Τόσο ανώμαλος είμαι ;;; :)
Εμένα μια εταιρεία με νευριάζει…τόσο καλά ισορροπημένος ειμαι;
 
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Remington_Arms

Είναι μεγάλη ιστορία για να την πει κάποιος εδώ σε ένα ποστ. Google it φίλε Πάνο και θα δεις…
Δες παλιά ποστ του Μάριου ή δικά μου, π.χ. εδώ και σε σχετικά threads (Επαναληπτική Καραμπίνα, Remington Team) από Ιούλιο-Αυγουστο 2020 και μετά.
 
Κοιτά έκλεισε το τμήμα παραγωγής όπλων γιατί η εταιρία είχε χωριστεί σε δυο τμήματα ένα στα πυρομαχικά και ένα στα όπλα χρεωκόπησε και με χρέος 900.000.000$ χρέος. Αλλά στης πωλήσεις η beretta-benelli είναι πρώτες με διαφορά λόγο ποιότητας απλότητας και αξιοπιστίας μηχανισμών αλλά και καλού μάρκετινγκ.
Πριν μερικά χρόνια δεν ήταν στις πωλήσεις ήταν στον τζίρο η Remington είχε περισσότερες πωλήσεις
Στο οπλογνωσία το είχα διαβάσει νομίζω
 
αυτό πεστο στους γουρουνάδες που πάθαν ζημιές με αφλογιστίες και τζούφια..............
Δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν κυνηγώ γουρούνια για να το λες θα έχεις δίκιο. Στα σκάγια πάντως που έχω χρησιμοποιήσει δεν υπήρχε θέμα
 
Ξεκίνησε εδώ και καιρό η παραγωγή της 870 ξανά.
Πλέον το βασικό μοντέλο λέγεται Fieldmaster και σε σχέση με το προηγούμενο Express έχει κοντάκι - πάπια από καρυδιά και όχι από οξιά.
Θετικό!
Όσοι την έχουν δει από κοντά (στην Αμερική εννοείται), μιλάνε για παραπλήσια ποιότητα κατασκευής με την προηγούμενη.
Τρώγεται δηλαδή...
Τι προσπαθεί να πουλήσει όμως η 870; Βάση από ατσάλι. Οπότε (για να "ταιριάζει"), στο νέο μοντέλο έφτιαξαν τη σκανδαλοθήκη από πλαστικό!.hair.
 
Back
Top