Κυνηγετική Γωνιά Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ ξέρω σύλλογο που δύο φορές είχε προέδρους λαθροθηρες του κερατα......
Το πιστευω 100%....
Μήπως κ κατά το παρελθον δεν έχουν πιαστει υπάλληλοι Δασαρχείου για νυχτερινή λαθροθηρία λαγου.....
Είναι σαν να ακουμε ότι πιαστηκε αστυνόμος για εμπόριο ναρκωτικών....
 
Καλησπερα περα για περα...
Καλησπέρα. Αργά πάει ο φουστης όμως..... πιο αργά και από την 1 μέχρι 19 Αυγούστου...
Το μυαλο σου στα πιτσιλωτα....κατσε να βρεξει πρωτα, γιατι μας βλεπω να οργανωνουμε λυτανια, by H.L. στην Αγ.Τριαδα...
 
Καλημέρα παίδες και καλή εβδομάδα με υγεία .cofee.
Καλημέρα σας, καλή εβδομάδα να έχουμε!
Σάς ευχαριστώ και τους δύο σας.....τον Λάζαρο για τα φυσίγγια και τον Χρηστάρα για την παραχώρηση ...
 
Last edited:
καλησπερα κυνηγοι,θελω να θιξω ενα θεμα ,μετα βεβαια απο πολυ σκεψη αν επρεπε να το δημοσιοποιησω μιας και το θεμα εχει φτασει σε υψηλα κλιμακια,αλλα δεν γ.....αι,θα σας το πω,προκειται για το γνωστο θεμα τοπικισμου,στου χωριο μου κανω οτι θελω εγω...λες και εμεις ειμαστε ολοι πρωτευουσιανοι....λοιπον σε γνωστο μερος για ντοπιαρες φασες φτανοντας στις 5 το πρωι στις 14 του μηνα,αφου ανεβηκα στα καρτερια και ενημερωθηκα πια καρτερια ειναι πιασμενα απο αλλα ατομα που ηταν εκει πολλες μερες,κατεβηκα αρκετα χαμηλα,πιανοντας ενα νοητο 100 μετρων αξονα για 2 ατομα,καρτερι....υπηρχε ενα ερμο καρεκλακι φαγωμενο απο τον ηλιο παιδικο,νηπιαγωγειου....ξεκινησαν να μπαινουν αρκετα πουλια σε ολο το ευρος των καρτεριων,γυρω στις 9 εκοψαν,ευχαριστημενοι απο τον ογκο,ηρθε το μεσημερι κοιμηθηκαμε ,ξυπνησαμε και πινοντας καφε γυρω στις 5.30 ερχεται ενας τυπος με το αυτοκινητο και ανακοινωνει οτι τα καρτερια ειναι πιασμενα και να φυγουμε,φυσικα εγινε χαμος,ο τυπος δεν ερεθιζε,ουτε πουλαγε τσαμπουκα,απλα εσπαγε νευρα,οταν εκανα επανω του εφευγε μεσα στα ελατα,και μετα απο λιγο ερχοτανε παλι,αυτο κρατησε 4 ωρες,τελικα ειδαν οτι δεν καταλαβαινουμε,μας προσφεραν τα καρτερια οπου ειχαν τις σκηνες ,ναιιιιι ειχαν και σκηνες,οπου φυσικα δεν εμεναν,απλα τις ειχαν στησει..και αυτοι ηταν στο χωριο στο κρεβατι τους....με καρεκλακια και σκηνες κρατουσαν πανω απο 1 χιλιομετρο καρτερια, ενημερωθηκε η ΚΣΕ,Η ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ,Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΟ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ..το αποτελεσμα?μονο η αστυνομια μπορει να κανει επεμβαση και εμεις μηνυση για παρεμποδιση νομιμης ασκησης θηρας,και φυσικα για παρανομη κατασκηνωση..δλδ πιαστο το αυγο και κουρευτο,αντι να τους καλεσει ο συλλογος τους και να γινουν αυστηρες συστασεις,σε περιπτωση επεναληψης αφαιρεση αδειας θηρας,γιατι ειναι γνωστοι,το εχουν κανει και σε αλλους,οπου τους παιρνει με τσαμπουκα,οπου οχι με σπασιμο νευρων,απεθυνονται σε σενα να βγαλεις μονος σου ακρη,τοτε γιατι ειστε εκει κυριοι?ποιος ειναι ο ρολος σας?καρεκλες?ποια θεση παιρνει η κεφαλη των κυνηγων οταν παραβιαζονται αγραφοι νομοι του κυνηγιου κυριοι της ΚΣΕ? ΤΗΝ ΟΔΟ ΤΗς ΜΥΝΗΣΗΣ ΤΗΝ ΞΕΡΩ,ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ..εσεις τι κανετε?αφηνετε τον καθε μλκα με την ανοχη σας να επιβαλει το δικο του θελω..οκ αντιδραμε,παιζουμε ξυλο,κλπ...το βραδυ που ξερω εγω αν δεν παρουν τηλεφωνο και ερθουν 30 ατομα απο το χωριο,και μετα?θα βγουν τα οπλα?η θα μαζεψουμε και και εμεις καμμια 100 και δεν αφησουμε ουτε σπιρτο ορθιο μεσα στο χωριο τους,γιατι εκει μας οδηγειτε νιπτοντας τα χερια σας.....δεν αναγνωριζω καμμια αρχη που δεν μπορει να προστατευσει νομιμους κυνηγους,νομιμα μελη,που εμποδιζονται απο μια χουφτα καραγκιοζηδες να ασκησουν το ελευθερο κυνηγι,δεν αναγνωριζω θηροφυλακη που ηρθε εκει και χασκογελαγε με ολους,ζητωντας αδεια μονο απο τον φιλο μου που ειμαστε εκει, εμενα με ηξερε,ειμασταν μαζι στο νηπιο.....ημουν ο αγριος για αυτο?η επεσε συρμα απο την ομοσπονδια να μην το τραβηξουν και γινει χαμος?για αυτο και μας προσφεραν τα καρτερια...δλδ ενα μπουρδελο και μισο,πηγαμε να περασουμε ομορφα και εσπασαν τα νευρα μας..δεν αναγνωριζω κανεναν που δεν με προστατευει,καλυτερα γερμανια,αγγλια,κλπ με ελεγχομενο κυνηγι,πληρωσε πουστη να κυνηγησεις παρα αυτο που μας εκθετουν σε κινδυνο να κλεισουν σπιτια....μου βαζανε χερι που πηγαινα βουλγαρια για κυνηγι διαφοροι,που αφηνα τα χρηματα μου εκτος ελλαδος...για αυτο ρε μαλακες πληρωνα,για να μην κλεισω και το δικο μου και του αλλου το σπιτι....αυτα και συγνωμη για το μακρος και το υφος μου....
Σπύρο δεν είναι πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό......και μάλιστα ακριβώς στο ίδιο μέρος....στα ίδια καρτέρια...σου το είχα πεί σταμάτησα να πηγαίνω εκεί αρκετά χρόνια πριν για αυτό το λόγο...και ας τους άνοιξα τα μάτια ότι στο χωριό τους έχει φάσσες....έγραψες ότι η θηροφυλακη έκανε έλεγχο μόνο σε σάς....αφού ρε συ η μισή εκεί ντόπιοι δεν βγάζουν άδεια...τι να ελέγξουν .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top