Προσφορές-Τιμές

Να και ένας στραβοτουφεκάω σαν εμένα αχαχαχα

Σκοτώνουν με μικρότερες πιθανότητες γιατί η τσίχλα είναι μικρή και θέλει πυκνότητα.
Παναγιώτη και εγώ 32 χρησιμοποιούσα αλλά και τα 28 που τα δοκίμασα πέρσι μια χαρά πήγαν.
Πριν το 2000 έριχνα και τραποφύσιγγα αλλά είχα ζωντανά ... ίσως από διαμπερή δεν ξέρω.
Τα σταμάτησα.
Τα περσινά κένταυρος και ρουμελιώτης τα 28άρια ήταν φωτιά.
Όλοι θέλουμε τα καθαρά σκοτωματα,αλλά και τραυματισμένη να πέσει η τσίχλα δεν με χαλάει αρκεί να την βρω.Ποσες φορές σε σημεία με χόρτα δεν έχουμε βρει θήραμα επειδή ήταν ζωντανό και κουνήθηκε.
 
Όλοι θέλουμε τα καθαρά σκοτωματα,αλλά και τραυματισμένη να πέσει η τσίχλα δεν με χαλάει αρκεί να την βρω.Ποσες φορές σε σημεία με χόρτα δεν έχουμε βρει θήραμα επειδή ήταν ζωντανό και κουνήθηκε.
24-28 και σκυλάκι.Και ζωντανές να τρέχουν ή αγάλματα θα τις βρει το εργαλείο και θα γίνει και άριστο! Και το πρόβλημα πάειειειιιι....
 
24-28 είπαμε είναι επιλογή.Αν μέσα σου δεν το πιστεύεις δεν θα τα πας καλά .Η ψυχολογία είναι σημαντική στο κυνήγι.
Συμφωνώ, αλλά αφού το λες από τώρα και έχεις ενδοιασμούς άστο ρίξε μέχρι 30γρ νο10 που είπες.
 
Ούτε οπλαρα έχω,ούτε εργαλείο έχω,ούτε σκοπευταρας είμαι.Ουτε πουλάω φύκια για μεταξωτές κορδέλες.Προτιμω να μειώσω εξόδους παρά να κατέβω στα γραμμάρια που σηκώνει η τσέπη μου.Ξερω ότι σηκώνοντας το όπλο και πιέζοντας την σκανδάλη απέναντι μου έχω ένα ζωντανό πλάσμα.Τα 4 γρ διάφορα τα βλέπω σαν +.Ούτε οι ζωντανές που τσιριζουν και τρέχουν μου αρέσουν.Οταν δεν βρίσκω το θήραμα πραγματικά το μετανιώνω και τα βάζω με τον εαυτό μου. Ακομα και στα μπασιματα με πολλά πουλιά διαλέγω αυτές που θέλω και όχι αυτές που μπορώ.
 
Συμφωνώ, αλλά αφού το λες από τώρα και έχεις ενδοιασμούς άστο ρίξε μέχρι 30γρ νο10 που είπες.
30 γραμμάρια στο μέλλον και λόγο των καταστάσεων,προς το παρόν έχω κάνει τατουάζ στο μυαλό μου 32γρμ 9ρια!!!
 
Ούτε οπλαρα έχω,ούτε εργαλείο έχω,ούτε σκοπευταρας είμαι.Ουτε πουλάω φύκια για μεταξωτές κορδέλες.Προτιμω να μειώσω εξόδους παρά να κατέβω στα γραμμάρια που σηκώνει η τσέπη μου.Ξερω ότι σηκώνοντας το όπλο και πιέζοντας την σκανδάλη απέναντι μου έχω ένα ζωντανό πλάσμα.Τα 4 γρ διάφορα τα βλέπω σαν +.Ούτε οι ζωντανές που τσιριζουν και τρέχουν μου αρέσουν.Οταν δεν βρίσκω το θήραμα πραγματικά το μετανιώνω και τα βάζω με τον εαυτό μου. Ακομα και στα μπασιματα με πολλά πουλιά διαλέγω αυτές που θέλω και όχι αυτές που μπορώ.
Έτσι ακριβώς το σκέφτομαι και εγώ φίλε Αλέξανδρε. .shake hands.
 
Κατσε μια φορα να βρω 150€ να βγαλω αδεια και μετα θα στεναχωρεθω και για τα υπολοιπα 150€ αχαχαχαχαχαχ
Μακάρι να υπάρχουν ακόμα οι τιμές στα 32ρια που έβαλες , αλλά και πάλι αν τα φυσίγγια πού έχεις συνηθίσει ακριβηναν 1-1,5 € θα άλλαζες το κυνήγι σου για 100-150 € αυτο είναι ένα ερώτημα όταν το κόστος της καθημερινότητας έχει πάει στα ύψη.
 
Ούτε οπλαρα έχω,ούτε εργαλείο έχω,ούτε σκοπευταρας είμαι.Ουτε πουλάω φύκια για μεταξωτές κορδέλες.Προτιμω να μειώσω εξόδους παρά να κατέβω στα γραμμάρια που σηκώνει η τσέπη μου.Ξερω ότι σηκώνοντας το όπλο και πιέζοντας την σκανδάλη απέναντι μου έχω ένα ζωντανό πλάσμα.Τα 4 γρ διάφορα τα βλέπω σαν +.Ούτε οι ζωντανές που τσιριζουν και τρέχουν μου αρέσουν.Οταν δεν βρίσκω το θήραμα πραγματικά το μετανιώνω και τα βάζω με τον εαυτό μου. Ακομα και στα μπασιματα με πολλά πουλιά διαλέγω αυτές που θέλω και όχι αυτές που μπορώ.
Γιατί με τα 32 άρια δεν έχεις δει τσίχλες να τρέχουν η να είναι ολοζώντανες μέσα στα αίματα?
 
Ούτε οπλαρα έχω,ούτε εργαλείο έχω,ούτε σκοπευταρας είμαι.Ουτε πουλάω φύκια για μεταξωτές κορδέλες.Προτιμω να μειώσω εξόδους παρά να κατέβω στα γραμμάρια που σηκώνει η τσέπη μου.Ξερω ότι σηκώνοντας το όπλο και πιέζοντας την σκανδάλη απέναντι μου έχω ένα ζωντανό πλάσμα.Τα 4 γρ διάφορα τα βλέπω σαν +.Ούτε οι ζωντανές που τσιριζουν και τρέχουν μου αρέσουν.Οταν δεν βρίσκω το θήραμα πραγματικά το μετανιώνω και τα βάζω με τον εαυτό μου. Ακομα και στα μπασιματα με πολλά πουλιά διαλέγω αυτές που θέλω και όχι αυτές που μπορώ.
Πολλοι ξεκινησαμε τα 28 οταν το γιουρομιξ ειχε 5,05€ και το classica 6.2€. Οποτε το οικονομικο το παραμεριζεις για πολυ κοσμο που ριχνει 28. Οσο για τις ζωντανες παλι εδωσες απαντηση. Δεν εχω απαιτηση να γκρεμιζω τσιχλες απο τα 60 μετρα αρα δεν τους ριχνω. Μεχρι τα 40 ομως με το καταλληλο τσοκ τα 28 τους αλλαζουν τα φωτα. Και πες μας τωρα οτι με τα 32 δεν πεφτουν ζωντανες......
 
Πολλοι ξεκινησαμε τα 28 οταν το γιουρομιξ ειχε 5,05€ και το classica 6.2€. Οποτε το οικονομικο το παραμεριζεις για πολυ κοσμο που ριχνει 28. Οσο για τις ζωντανες παλι εδωσες απαντηση. Δεν εχω απαιτηση να γκρεμιζω τσιχλες απο τα 60 μετρα αρα δεν τους ριχνω. Μεχρι τα 40 ομως με το καταλληλο τσοκ τα 28 τους αλλαζουν τα φωτα. Και πες μας τωρα οτι με τα 32 δεν πεφτουν ζωντανες......
Και με 36 γρ. θα πεσει ζωντανη αν δεν παρει την ντουφεκια οπως πρεπει,εγω με 32 γρ. κυνηγαω τσιχλα τρυγονι γιατι ετσι εχω συνηθησει,πανω απ ολα θελω το φυσιγγι να μου εμπνεει σιγουρια,αν πεσω σε γραμ. πιστευω οτι δεν θα εχω την ιδια ψυχολογια σηκωνοντας το οπλο,σιγουρα ομως πιστευω οτι αν ειναι σωστο το φυσιγγι και τα 28 και τα 30 γρ, μια χαρα κανουν την δουλεια τους
 
Ούτε οπλαρα έχω,ούτε εργαλείο έχω,ούτε σκοπευταρας είμαι.Ουτε πουλάω φύκια για μεταξωτές κορδέλες.Προτιμω να μειώσω εξόδους παρά να κατέβω στα γραμμάρια που σηκώνει η τσέπη μου.Ξερω ότι σηκώνοντας το όπλο και πιέζοντας την σκανδάλη απέναντι μου έχω ένα ζωντανό πλάσμα.Τα 4 γρ διάφορα τα βλέπω σαν +.Ούτε οι ζωντανές που τσιριζουν και τρέχουν μου αρέσουν.Οταν δεν βρίσκω το θήραμα πραγματικά το μετανιώνω και τα βάζω με τον εαυτό μου. Ακομα και στα μπασιματα με πολλά πουλιά διαλέγω αυτές που θέλω και όχι αυτές που μπορώ.
Κι εγώ το ίδιο ρε Άλεξ. Ούτε όπλο φοβερό, ούτε σκοπευταρας, ούτε σκυλάκι. Όταν πέφτει πουλί μέσα σε πυκνό μπορεί να σκίσω τα χέρια για να το βρω και να φάω πάνω από μισάωρο στο ψάξιμο. Αλλά από κάπου πρέπει να κόψω για να βγει αυτή η γ@μ@μ@νη η βενζίνη. Καλύτερα να είμαι στο βουνό ή στον κάμπο με "χειρότερα" φυσίγγια και να ρίχνω μόνο στις "σίγουρες", παρά να χάσω μια έξοδο. Το πολύ πολύ κάθομαι μόνο καρτερακι και δεν πάω περπατητο. Φυσικά είναι πως το βλέπει ο καθένας. Στην τελική όλοι δίκιο έχουμε.
 
2αρι τσοκ για κάτω από τα 30 μέτρα; Και όλα αυτά επειδή ακριβηναν τα φυσίγγια γ@μω το κέρατο μου;
Εγω μεχρι πριν 3-4 χρονια πριν αποκτησω για λιγο την SX3, κυνηγουσα με 76CM & 1* κ 30gr No9 ή 10... μια κ τα οπλα μου ειναι με σταθερα τσοκ, ακομη κ τωρα...τη να λεμε... .big smile.
 
Εγω μεχρι πριν 3-4 χρονια πριν αποκτησω για λιγο την SX3, κυνηγουσα με 76CM & 1* κ 30gr No9 ή 10... μια κ τα οπλα μου ειναι με σταθερα τσοκ, ακομη κ τωρα...τη να λεμε... .big smile.
Πώς τα πήγαινες Κωσταντη με τη μακριά κάννη και το φουλ; Είχες επιτυχίες; Σου έλειψε το πιο ανοικτό τσοκ;
 
Back
Top