Browning Team

Άλλες οι παλιές εποχές άλλα τώρα τώρα υπάρχει γνώση που ειναι πολύ σημαντικό και σε κάνει καλύτερο σκοπευτή όχι για την ποσότητα θηραμάτων αλλά γιατί έτσι πρέπει από τότε που έμαθα τι γίνεται και πως πρέπει να τουφεκαμε ευτυχώς δεν έχασα πολλά χρόνια άρχισα να κατανοώ πλήρως και την κάθε αστοχία μου και το τι λάθος έκανα καθώς άρχισα να παίρνω και περισσότερα θηράματα τους ενός τη φορά δηλ έρχονται δύο πουλιά τα παίρνω και τα δύο εννοώ καθώς και να υπάρχουν μεγάλα ποσοστά ευστοχίας στις πολύ γρήγορες ντουφεκιες .Και το σημαντικότερο όταν πιανεις ένα όπλο καταλαβαίνεις αν μπορείς να κυνηγήσεις μαζί του με αξιώσεις ή πρέπει να του φτιάξεις το κοντάκι γιατί αλλιώς για να σκοτώσεις θα είσαι σε κάθε ξεπεταγμα κάτσε Τούρκο να γεμίσω και μη βιάζεσαι για να σε βάλω στο σκόπευτρο.Ειναι για μένα το σημαντικότερο κομμάτι του όπλου και αυτό που πρέπει να προσέχει ο κάθε ένας όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα κρίνοντας κιόλας ότι το 80% των βολών τις κάνουμε εντός 36.5 μέτρων που όλα σκοτώνουν μέχρι εκεί και παραπάνω όλα εξαρτώνται από τη συνεργασία κοντάκι /σωματότυπος/σωστος υπολογισμός απόστασης /εμπειρία και κατανόηση ταχύτητας θηράματος για υπολογισμό προσκοπευσης.
 
Γιατί στο κυνήγι εστιάζεις στο θήραμα και επωμιζεις και ρίχνεις,εκεί δεν έχει διορθώσεις.
Παναγιώτη αν εστιάζεις μόνιμα το θήραμα και "το όπλο ρίχνει εκεί που βλέπεις" θα πρέπει να μένεις πάντα πίσω, γιατί βλέπεις το θήραμα.
Με ποια τεχνική σκοπεύεις ?

ps
Κάνω λιγάκι τον "δικηγόρο του διαβόλου" ...
 
Διορθώσεις μπροστά στον καθρέφτη; Γιατί στο κυνήγι εστιάζεις στο θήραμα και επωμιζεις και ρίχνεις,εκεί δεν έχει διορθώσεις.
Εννοείται εκεί δεν ...όταν όμως πας κ να επωμισεις στο μαγαζί...εκεί ναι.... ασυναίσθητα
 
Παναγιώτη αν εστιάζεις μόνιμα το θήραμα και "το όπλο ρίχνει εκεί που βλέπεις" θα πρέπει να μένεις πάντα πίσω, γιατί βλέπεις το θήραμα.
Με ποια τεχνική σκοπεύεις ?

ps
Κάνω λιγάκι τον "δικηγόρο του διαβόλου" ...
Εγώ το σκεπάζω κ βγαίνω με παντελικια μπροστά‼️,αν αστόχησω,ακομα πιο μπροστά‼️
 
Παναγιώτη αν εστιάζεις μόνιμα το θήραμα και "το όπλο ρίχνει εκεί που βλέπεις" θα πρέπει να μένεις πάντα πίσω, γιατί βλέπεις το θήραμα.
Με ποια τεχνική σκοπεύεις ?

ps
Κάνω λιγάκι τον "δικηγόρο του διαβόλου" ...
Κλειδώνεις το όπλο κεντράρεις το θήραμα και κάνεις την απαραίτητη προσκοπευση όταν χρειαστεί
Αυτό καταλαβαίνω εγώ και έτσι κάνω
 
Εννοείται εκεί δεν ...όταν όμως πας κ να επωμισεις στο μαγαζί...εκεί ναι.... ασυναίσθητα
Η διπλη ακιδα βολευει για να διαπιστωσεις αν εισαι πανω στη ριγα η φευγεις πλαγια
Και το καλαμακι στη ριγα κανει δουλιτσα.
Παιζει και η σκανδαλη ρολο αν ειναι πολυ βαρια στο πατημα τραβιεται το οπλο.
Ειναι πολλες οι μαλακιες
 
Η διπλη ακιδα βολευει για να διαπιστωσεις αν εισαι πανω στη ριγα η φευγεις πλαγια
Και το καλαμακι στη ριγα κανει δουλιτσα.
Παιζει και η σκανδαλη ρολο αν ειναι πολυ βαρια στο πατημα τραβιεται το οπλο.
Ειναι πολλες οι μαλακιες
Βαρύτερη σκανδάλη απ' τη δική μου δεν έχει άλλο όπλο‼️3300 το όπλο 3.500 η σκανδάλη ,Αλλλλλλα μου φαίνεται πιπουλο‼️έμαθα να την πιέζω,στην αρχή τράβαγα κ έριχνε κάτω αριστερά‼️
 
Παναγιώτη αν εστιάζεις μόνιμα το θήραμα και "το όπλο ρίχνει εκεί που βλέπεις" θα πρέπει να μένεις πάντα πίσω, γιατί βλέπεις το θήραμα.
Με ποια τεχνική σκοπεύεις ?

ps
Κάνω λιγάκι τον "δικηγόρο του διαβόλου" ...
Από πίσω προσπερνω και ρίχνω χωρίς να σταματώ (όσο μπορώ).Στο περπατητο μπηχτες.
 
Back
Top