Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σχεδόν ίδιο ποσοστό είτε με 1* είτε με 3* παράξενο
Εάν είναι αυτήν την περίοδο η τουφεκιά θεωρώ λόγο θερμοκρασίων να μην έχει καλή συγκέντρωση
πεσε σε νουμερο και αντε γεια!τι αλλο θες απο ενα φυσιγγι ,ριχτο παντου ,για αυτο σου ελεγα σε ν4.[τεκνα]
 
πεσε σε νουμερο και αντε γεια!τι αλλο θες απο ενα φυσιγγι ,ριχτο παντου ,για αυτο σου ελεγα σε ν4.[τεκνα]
όλο με μπερδεύετε μπρε καρντάσια
παίζει να είμαι ο μόνος εδώ μέσα που όταν λέω "ανέβα" σε μέγεθος να εννοώ ΧΟΝΤΡΟΤΕΡΑ σκάγια, όλοι οι άλλοι εννοείτε "ανέβα" σε νούμερο άρα "κατέβα" σε διάμετρο σκαγίων.....

καλά μπρε βλάμηδες
πως το συνδυάζετε το "πέσε" με ΑΝΟΔΟ των βαλλιστικών επιδόσεων, δεν μπορώ να το καταλάβω!
τι σοι συνειρμοί είναι αυτοί;

.drunk.

υ.γ. χιούμορ κάνω
 
ο κυριότερος παράγων επιλογής σύσφιξης στην πέρδικα είναι ένας: ΥΨΟΜΕΤΡΟ

Στα αλπικά και τα 4* ίσως να είναι σφιχτά
σε κάτω από 1000 μ και το LM 3,5* ίσως να είναι ανοιχτό

διαλέγεις φυσίγγι προσεκτικά και πας
και
ΔΙΚΑΝΝΟ και Πάλι ΔΙΚΑΝΝΟ
2 συσφίξεις, 2 φυσίγγια 2 τουφεκιές όπως τις θέλεις .my man.
 
Σχεδόν ίδιο ποσοστό είτε με 1* είτε με 3* παράξενο
Εάν είναι αυτήν την περίοδο η τουφεκιά θεωρώ λόγο θερμοκρασίων να μην έχει καλή συγκέντρωση
Μάλλον την έπιασε στον ύπνο,δεν κατάλαβε η μ2 ότι άλλαξε τσοκ‼️
 
ο κυριότερος παράγων επιλογής σύσφιξης στην πέρδικα είναι ένας: ΥΨΟΜΕΤΡΟ

Στα αλπικά και τα 4* ίσως να είναι σφιχτά
σε κάτω από 1000 μ και το LM 3,5* ίσως να είναι ανοιχτό

διαλέγεις φυσίγγι προσεκτικά και πας
και
ΔΙΚΑΝΝΟ και Πάλι ΔΙΚΑΝΝΟ
2 συσφίξεις, 2 φυσίγγια 2 τουφεκιές όπως τις θέλεις .my man.
Σε αυτο δίκιο εχεις με το δίκαννο εχω πλάγιο 1/3 πέρυσι με αυτο κυνηγησα πηρα καποια πουλιά αλλα εχασα και πολλα και νομιζω πως φταίει το τσοκαρισμα για αυτο ειπα φετος με καραμπίνα και ανοιχτο τσοκ μιπως και εχω καλυτερα αποτελεσματα
 
Σε αυτο δίκιο εχεις με το δίκαννο εχω πλάγιο 1/3 πέρυσι με αυτο κυνηγησα πηρα καποια πουλιά αλλα εχασα και πολλα και νομιζω πως φταίει το τσοκαρισμα για αυτο ειπα φετος με καραμπίνα και ανοιχτο τσοκ μιπως και εχω καλυτερα αποτελεσματα
Συνδυασμός σφιχτού τσόκ -κακού πατήματος (ισορροπίας) καί βαριάς αναπνοής = αποτυχία
Σε τέτοια μέρη πάντα έπαιρνα το 682 silver 26'' skeet
 
Από την άλλη όμως αν έχεις πολύ ανοικτό τσοκ και σηκωθούν τα πουλιά λίγο μακριά το μόνο φαντάζομαι που θα συμβεί είναι να τραυματιστούν. Προσωπικά δεν θα ήθελα να αρπάξει κανένα πουλί ένα δύο σκαγια και να ψοφίσει μακριά από μένα. Δεν συζητάω καν για φυσίγγι διασποράς. Οπότε θα πήγαινα πάλι στα βασικά. Δίκαννο 1-3 τσοκ. Άμα φύγει δεν ήμουν πάνω στο πουλί τι να κάνουμε; Την επόμενη φορά.
 
Σε αυτο δίκιο εχεις με το δίκαννο εχω πλάγιο 1/3 πέρυσι με αυτο κυνηγησα πηρα καποια πουλιά αλλα εχασα και πολλα και νομιζω πως φταίει το τσοκαρισμα για αυτο ειπα φετος με καραμπίνα και ανοιχτο τσοκ μιπως και εχω καλυτερα αποτελεσματα
σε αντίθεση με ότι πιστεύει η πλειοψηφία των κυνηγών το 1/3 τσοκαρισμα επικράτησε από τους οπλοκατασκευαστές για έναν και μόνο λόγο:
το σφιχτο τσοκάρισμα μπορεί να το ανοίξει ο πελάτης σε έναν μάστορα, το ανοιχτό δεν μπορεί να το σφίξει!

πολλοί πιστεύουν πως μπορούν να κυνηγήσουν άνετα φέρμα με φουλ τσοκ και φουσέκια διασποράς
αμ δε!
αμ δε!
αμ δε!

από το 93 μέχρι το 99 κυνηγούσα ΚΥΡΙΩΣ φέρμα με καραμπίνα 71 εκ φουλ και δικαννο 71 εκ 1/3
του κόσμου τις δοκιμές έκανα, δοκίμασα ότι διασποράς εμπορίου και ότι πατέντα διασπορέα σε ιδιογόμωση κυκλοφορούσε
τρίχες!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top