Beeper

λοιπων παιδες τα μπιμπερ που εχουμε ολημας πανω στα σκυλακιαμας εχουνε μια αλφα ακουστικοτιτα δηλ μεσα στο δασος και μεχρι στα 100αντε μετρα το ακους εας πουμε ,εαν πιασουνε κανα λακο αρχηζουμε και δεν εχουμε ακουστικη επαφη :( εαν το σκυλακιμας κανη ανοιχτη ερευνα και φευγη πωλη δηλ πανω απω 200 μετρα καιιι επισης δεν εχη επαφη μαζιμας θελης gps το τονιζωωωωω πανω απο 200 μετρα χωρις επαφη μαζιμας,δηλ επιστρωφεςςς του ζωου ;)με τον κυναγογωντουυ ,,το μπιμπερ τελικα για μενα ειναι για ενα εργαλιο το οπειω το εχης στο λεμω του ζωουσου και ΑΚΟΥΣΣΣΣ εαως καπια μετρα που ειναι το ζωοσου και τι φερμαρηηηη ;) μια μεγαλη βωθεια δηλ ,, αχχχχχ που ειστε κουδουνακιαααα :(
;) ;) ΥΓ μας εκανε μαγκες η τεχνωλογιαααααααα :(
.sarcastic. .sarcastic.
 
λοιπων παιδες τα μπιμπερ που εχουμε ολημας πανω στα σκυλακιαμας εχουνε μια αλφα ακουστικοτιτα δηλ μεσα στο δασος και μεχρι στα 100αντε μετρα το ακους εας πουμε ,εαν πιασουνε κανα λακο αρχηζουμε και δεν εχουμε ακουστικη επαφη :( εαν το σκυλακιμας κανη ανοιχτη ερευνα και φευγη πωλη δηλ πανω απω 200 μετρα καιιι επισης δεν εχη επαφη μαζιμας θελης gps το τονιζωωωωω πανω απο 200 μετρα χωρις επαφη μαζιμας,δηλ επιστρωφεςςς του ζωου ;)με τον κυναγογωντουυ ,,το μπιμπερ τελικα για μενα ειναι για ενα εργαλιο το οπειω το εχης στο λεμω του ζωουσου και ΑΚΟΥΣΣΣΣ εαως καπια μετρα που ειναι το ζωοσου και τι φερμαρηηηη ;) μια μεγαλη βωθεια δηλ ,, αχχχχχ που ειστε κουδουνακιαααα :(
;) ;) ΥΓ μας εκανε μαγκες η τεχνωλογιαααααααα :(
.sarcastic. .sarcastic.
Σωστός .shake hands.
 
Το beretti έχει δυνατό ηχείο και το multisound επίσης.....τα beeper βάση νομοθεσίας νέας στο εξωτερικό προγραμματίστηκαν σε συγκεκριμένη ένταση προκειμένου να προστατευτεί ο σκύλος....γιατί μην ξεχνάμε οτι ο κυνηγετικός μας φίλος ακούει έναν ήχο δίπλα από το κεφάλι του...εγώ τουλάχιστον μέχρι να πάω σε gps για να γλυτώσω από τον ενοχλητικό ήχο και να έχω ήσυχο και τον σκύλο μου...το έχω ρυθμίσει να χτυπάει στην έρευνα κάθε 60 δευτερόλεπτα....όσο πιο αργά γίνεται....και ενώ το έχω χαμηλώσει και δεν το έχω στην πλήρη ένταση το ακούω ακόμα και σε μέρη δύσβατα και παρόλο που μιλάμε για σκύλο που....παίρνει τόπο
 
Και τα δύο που ανέφερες έχουν το ηχείο ενσωματωμένο στο μπιπερ. Είναι όντως δυνατά.Τα πιο δυνατά μπιπερ που έχω είναι το παλιό το dogtra με το ηχείο πάνω όπως και του Θόδωρου του Σκουλη . Με τη διαφορά ότι το πρώτο έχει μόνο ένα ήχο σε έρευνα και φερμα ενώ του Σκουλη έχει άλλο για φερμα και άλλο για έρευνα με τέσσερις διαφορετικές επιλογές και άλλο για πόντα. Για μένα η ποντα είναι πολύ σημαντική γιατί όταν το πουλί κοταριζει έχεις άποψη του τι γίνεται....
 
Μπορεί να μας πει κάποιος τι έγινε και ο Τουρής δεν θα τα ξανά φέρει Ελλάδα; Τα συγκεκριμένα όπου ρώτησα μου είπαν ότι δεν θα ξανά έρθουν, και όπου τα βρούμε θα είναι σε ΣΤΟΚ του μαγαζιού
 
Μπορεί να μας πει κάποιος τι έγινε και ο Τουρής δεν θα τα ξανά φέρει Ελλάδα; Τα συγκεκριμένα όπου ρώτησα μου είπαν ότι δεν θα ξανά έρθουν, και όπου τα βρούμε θα είναι σε ΣΤΟΚ του μαγαζιού
Τα γαλλικά εννοείς;
 
Υπάρχει και το bs100 ελληνικό προϊόν που αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ ,εγώ το έχω 5 χρόνια και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό ,με άλλο ήχο στην φερμα άλλο στην Πόντα και η εναλλαγή από Φέρμα στην Πόντα απλά εκπληκτική .
 
Υπάρχει και το bs100 ελληνικό προϊόν που αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ ,εγώ το έχω 5 χρόνια και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό ,με άλλο ήχο στην φερμα άλλο στην Πόντα και η εναλλαγή από Φέρμα στην Πόντα απλά εκπληκτική .
Λευτέρη ποσο κοστίζει....;;;
 
Υπάρχει και το bs100 ελληνικό προϊόν που αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ ,εγώ το έχω 5 χρόνια και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό ,με άλλο ήχο στην φερμα άλλο στην Πόντα και η εναλλαγή από Φέρμα στην Πόντα απλά εκπληκτική .
Εχεις κάνα link να το δούμε;
 
. Καλημέρα σε όλους μήπως έχει κάποιος γνώμη η να το έχει το συγκεκριμένο μπιπερ με ενδιαφέρει να το αγοράσω.
Πολύ καλή ακουστικότητα, μεγάλη διάρκεια μπαταρίας, πολύ ελαφρύ. Σχετικά περίεργο μενού ρύθμισης. Στην 4ετια μου έσπασε ένα κομμάτι εκεί που περνάει το λουρί…. Έκανα πατέντα. Φορτίζει σε βάση.
 
Πολύ καλή ακουστικότητα, μεγάλη διάρκεια μπαταρίας, πολύ ελαφρύ. Σχετικά περίεργο μενού ρύθμισης. Στην 4ετια μου έσπασε ένα κομμάτι εκεί που περνάει το λουρί…. Έκανα πατέντα. Φορτίζει σε βάση.
Δημήτρη σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου να πω μου αρέσει γιατί μπορείς να χαμηλώσει η να αυξήσεις την ακουστηκοΤητα από έξω και οι ήχοι που είναι βαρύτονο.
 
Δημήτρη σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου να πω μου αρέσει γιατί μπορείς να χαμηλώσει η να αυξήσεις την ακουστηκοΤητα από έξω και οι ήχοι που είναι βαρύτονο.
Ναι από έξω με τον μαγνήτη. Έχει 3 επίπεδα έντασης. Θα έλεγα ότι είναι αρκετά καλό. Το είχα πάρει 120 από superkill.
 
Back
Top