Fabarm Team

Με το πιστόνι της L4S sporting όντως ρίχνει τα 24γρ, δοκιμασμένο στην δική μου ,αλλά μη το πάρεις σαν αρνητικό στοιχείο

Αν τώρα ντε και καλά θες να ρίχνεις 24γρ στο κυνήγι και το έχεις από τα βασικά σου φυσίγγια αγόρασε το πιστόνι από την sporting ,φτηνά έχει !

Έχουν πουληθεί όπλα πολλά για τις παιδικές ασθένειες παραλίγο και το δικό μου ,αλλά είναι τόσο εύκολη η λύση που είναι πολύ κρίμα να δώσεις ένα τέτοιο όπλο,άσε που πλέον νομίζω το έφτιαξαν οι Ιταλοί !

Ελαφρύ στα 3.040 - 3100 εμένα με έχει βολεψει ιδιαίτερα γιατί όλα μου τα όπλα ήταν πάνω από 3200-3300,,ειδικά τώρα που έχουμε βαρύνει λίγο καταλαβαίνεις !

Από τις καλύτερες κάννες της αγοράς,σκοτώνει χωρίς πολλά πολλά τύπου τι φυσίγγι να βάλω σε τι καιρό να ρίξω,,,πλέον είναι το κύριο όπλο μου με το οποίο ξεκινάω το κυνήγι !

Ότι είπε ο Τόλης πιο πάνω να προσέξεις αυτά τα σημεία ,και το ελατήριο μέσα στο κλείστρο αν είναι κομμένο δεν φαίνεται ,κουνά το λίγο με το δάχτυλο να τσεκαρεις
 
Χρόνια πολλά! Την εχω πιασει μερικες φορες στα χερια μου. Εχει την καλυτερη σκοπευτικη γραμμη κατα την αποψη μου οπως ολα τα Fabarm. Δεν μου αρεσε το ζυγισμα της που ειναι ελαφρυ. το πριτιμω ελαφρως μπροστοβαρο. Ορισμένες δεν ριχνουν τα 24 γρ και θελλουν αλλο πιστονι.
Λυσε το ντουφεκι και δες το εσωτερικο της καννης σε ενα παραθυρο για να τσεκαρεις τηνευθυτητα του, δες για τσαμπουκαδες και χτυπηματα παντου. λυσε το κλειστρο και δες μεσα την βαση για να εχεςι μια εικονα ποσο δουλεμενο ριναι το ντουφεκι. δες το πισω μερος του κλειστρου και εκει που τερματιζει στην βαση. Αν μπορειε πανε πλακωσε το με ελαφρυες γομωσεις να δεις αν κανει κολπα.

Για εμπλοκες εχουν ακουστει κατα καιρους.
Ευχαριστώ πολύ, πολύ χρήσιμα όλα αυτά.
Χρόνια πολλά, Καλή χρονιά και ευτυχισμένη.
 
Με το πιστόνι της L4S sporting όντως ρίχνει τα 24γρ, δοκιμασμένο στην δική μου ,αλλά μη το πάρεις σαν αρνητικό στοιχείο

Αν τώρα ντε και καλά θες να ρίχνεις 24γρ στο κυνήγι και το έχεις από τα βασικά σου φυσίγγια αγόρασε το πιστόνι από την sporting ,φτηνά έχει !

Έχουν πουληθεί όπλα πολλά για τις παιδικές ασθένειες παραλίγο και το δικό μου ,αλλά είναι τόσο εύκολη η λύση που είναι πολύ κρίμα να δώσεις ένα τέτοιο όπλο,άσε που πλέον νομίζω το έφτιαξαν οι Ιταλοί !

Ελαφρύ στα 3.040 - 3100 εμένα με έχει βολεψει ιδιαίτερα γιατί όλα μου τα όπλα ήταν πάνω από 3200-3300,,ειδικά τώρα που έχουμε βαρύνει λίγο καταλαβαίνεις !

Από τις καλύτερες κάννες της αγοράς,σκοτώνει χωρίς πολλά πολλά τύπου τι φυσίγγι να βάλω σε τι καιρό να ρίξω,,,πλέον είναι το κύριο όπλο μου με το οποίο ξεκινάω το κυνήγι !

Ότι είπε ο Τόλης πιο πάνω να προσέξεις αυτά τα σημεία ,και το ελατήριο μέσα στο κλείστρο αν είναι κομμένο δεν φαίνεται ,κουνά το λίγο με το δάχτυλο να τσεκαρεις
Ευχαριστώ πολύ.
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.
 
καλημερα θα ηθελα την γνωμη σας για την fabarm l4s
Από τα καλύτερα όπλα της αγοράς, εφάμιλο με τις πιο γνωστές ιταλικές μάρκες για να μην πω σε πολλά σημεία καλύτερο και μάλιστα σε καλύτερη τιμή.
 
Με το πιστόνι της L4S sporting όντως ρίχνει τα 24γρ, δοκιμασμένο στην δική μου ,αλλά μη το πάρεις σαν αρνητικό στοιχείο

Αν τώρα ντε και καλά θες να ρίχνεις 24γρ στο κυνήγι και το έχεις από τα βασικά σου φυσίγγια αγόρασε το πιστόνι από την sporting ,φτηνά έχει !

Έχουν πουληθεί όπλα πολλά για τις παιδικές ασθένειες παραλίγο και το δικό μου ,αλλά είναι τόσο εύκολη η λύση που είναι πολύ κρίμα να δώσεις ένα τέτοιο όπλο,άσε που πλέον νομίζω το έφτιαξαν οι Ιταλοί !

Ελαφρύ στα 3.040 - 3100 εμένα με έχει βολεψει ιδιαίτερα γιατί όλα μου τα όπλα ήταν πάνω από 3200-3300,,ειδικά τώρα που έχουμε βαρύνει λίγο καταλαβαίνεις !

Από τις καλύτερες κάννες της αγοράς,σκοτώνει χωρίς πολλά πολλά τύπου τι φυσίγγι να βάλω σε τι καιρό να ρίξω,,,πλέον είναι το κύριο όπλο μου με το οποίο ξεκινάω το κυνήγι !

Ότι είπε ο Τόλης πιο πάνω να προσέξεις αυτά τα σημεία ,και το ελατήριο μέσα στο κλείστρο αν είναι κομμένο δεν φαίνεται ,κουνά το λίγο με το δάχτυλο να τσεκαρεις
Καλημέρα και καλή χρονιά, έχω την l4s gray hunter από το 2019. Τα πρώτα 2 χρόνια έκανα μικτή χρήση κυνήγι - σκοπευτήριο (το 21 πήρα σκοπευτικό CG summit), έριχνε άνετα όλα τα φυσίγγια και μάλιστα έχω ρίξει και ένα κουτί 24 γρ χωρίς κανένα πρόβλημα. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, νομίζω ότι δεν θα μπορούσα να κάνω καλύτερη επιλογή για τα λεφτά που έδωσα.
 
Κωνσταντίνε κάποια μου τα ρίχνει κάποια όχι αλλά δεν με απασχολεί γιατί δεν ρίχνω γενικά 24γρ
Ένα κυνηγετικό ντουφέκι που δεν ρίχνει τα 24 και τα 28 για εμένα προσωπικά είναι πλεονέκτημα.

Σημαίνει πως θα φάει λιγότερο στρες με βαριές γομωσεις που ρίχνουμε στο κυνήγι.

Τώρα αν πας στη τσίχλα και αντί για 24-28 ρίχνεις 30 , για εμένα πλην του οικονομικού δεν λέει και κάτι.

Αν κυνηγούσα συστηματικά τσίχλα θα ήθελα όμως να ρίχνει και ελαφρυες γομωσεις.
 
Ένα κυνηγετικό ντουφέκι που δεν ρίχνει τα 24 και τα 28 για εμένα προσωπικά είναι πλεονέκτημα.

Σημαίνει πως θα φάει λιγότερο στρες με βαριές γομωσεις που ρίχνουμε στο κυνήγι.

Τώρα αν πας στη τσίχλα και αντί για 24-28 ρίχνεις 30 , για εμένα πλην του οικονομικού δεν λέει και κάτι.

Αν κυνηγούσα συστηματικά τσίχλα θα ήθελα όμως να ρίχνει και ελαφρυες γομωσεις.
Δεν γνωρίζω τι όπλο έχεις, αλλά η l4s είναι αυτορυθμιζόμενη και ρίχνει μια χαρά όλες τις γομώσεις ακόμα και τις μάγκνουμ, το λέει ο κατασκευαστής αλλά το έχω δοκιμάσει και στην πράξη. Τα φυσίγγια που κατά κανόνα χρησιμοποιώ στο κυνήγι είναι 32, αλλά και 34 συχνά, 36 και λίγες φορές 40, όλα απροβλημάτιστα.
 
Δεν γνωρίζω τι όπλο έχεις, αλλά η l4s είναι αυτορυθμιζόμενη και ρίχνει μια χαρά όλες τις γομώσεις ακόμα και τις μάγκνουμ, το λέει ο κατασκευαστής αλλά το έχω δοκιμάσει και στην πράξη. Τα φυσίγγια που κατά κανόνα χρησιμοποιώ στο κυνήγι είναι 32, αλλά και 34 συχνά, 36 και λίγες φορές 40, όλα απροβλημάτιστα.
Benelli εχω Κώστα. Δεν επιμενω για την l4s. Εσεις που την εχετε γνωριζετε καλυτερα.
 
Παντού βλέπω ότι η φαμπαρμ διαφημίζει για τα όπλα της ότι έχουν μακρύ κώνο προσαρμογής.

Όμως πουθενά δε λέει ποσο ειναι.

Υπάρχει κάποιος που έχει μετρήσει ή γνωρίζει να μου πει πόσο ειναι;
πηρες και famparm και δεν ξερηςςςς,,αχχχ ατο ΑΤΑ καλα υσουνααααα ;)
 
Ένα κυνηγετικό ντουφέκι που δεν ρίχνει τα 24 και τα 28 για εμένα προσωπικά είναι πλεονέκτημα.

Σημαίνει πως θα φάει λιγότερο στρες με βαριές γομωσεις που ρίχνουμε στο κυνήγι.

Τώρα αν πας στη τσίχλα και αντί για 24-28 ρίχνεις 30 , για εμένα πλην του οικονομικού δεν λέει και κάτι.

Αν κυνηγούσα συστηματικά τσίχλα θα ήθελα όμως να ρίχνει και ελαφρυες γομωσεις.
Ολοσωστος αλλα θα εξεραισω τα συστηματα βαλβιδας οπως beretta 390 και πανω remington v3 versa max συστημα gold brow win
 
κώνο 20.5 εκατοστα έως τα 18.7 του αυλού ,κατόπιν ξανά κωνος ....έως τα 18.4 του αυλού....αυτό κατάλαβα εγω
Και αυτη η διαμορφωση συντελει στην μεγαλυτερη ταχυτητα των σκαγιων οπως μας λεει σαν το νερο στο μαρκουτσι. Αρα και μεγαλυτερη ενεργεια αρα και φονικοτερη τουφεκια. Σωστα? Έχει λογικη πιστευω.
 
Back
Top