Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το πιο ταιριαστό καψυλιο για διβασικές είναι το 686 και στα πολύ ψηλά φορτία 684. S4 32γρ με ρελιαστο, αν πρόκειται για την τωρινή δεν καίγεται. Οι αναφορές των Χατζιωτη και του κυπριακου σαιτ μάλλον αφορούν την παλιά, πολύ ανώτερη και αρκετά πιο ταχυκαυστη. Στα 32 γραμμάρια με S4 μόνο αστεροειδες, εκτός και αν χρησιμοποιείς τεχνάσματα. Όσο για το ότι τα ψιλά σκάγια ανεβάζουν την μέγιστη πίεση περισσότερο από τα χοντρά, δεν ισχύει, ακριβώς η ίδια πίεση.
Γνωριζεις αν η σημερινή sipe/n στα 32 και 33 γραμμάρια καίγεται σωστά σε ρελιαστο και αν ναι με ποιο καψουλι καλύτερα......... ???? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 
Γνωριζεις αν η σημερινή sipe/n στα 32 και 33 γραμμάρια καίγεται σωστά σε ρελιαστο και αν ναι με ποιο καψουλι καλύτερα......... ???? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Μεγαλώνεις ελεύθερο χώρο σε συνδυασμό με σκληρότερο βύσμα ΑΝ έχεις πρόβλημα .
Τα ξέρεις κ.Βαγγέλη .....
 
Μεγαλώνεις ελεύθερο χώρο σε συνδυασμό με σκληρότερο βύσμα ΑΝ έχεις πρόβλημα .
Τα ξέρεις κ.Βαγγέλη .....
Λαμπη καλησπέρα....... Προτιμώ το Βαγγέλη σκέτο....... Εδώ μέσα έχουμε γίνει μια παρέα..... Δεν ωφελούν οι "τύποι"...... Κάνω μια προσπάθεια να στήσω ένα καλό φυσίγγια σε ρελιαστο με σιπε στα 32-33 γραμμάρια με κάλυκα 67,40 κάψουλι 616, 1,60x32-33 No 6n με spark ρελιασμενο στα 62mm . Δεν τα δοκιμασα ακόμη, τα θέλω για δίκανα με κοντούς σχετικά κώνους.......
 
Λαμπη καλησπέρα....... Προτιμώ το Βαγγέλη σκέτο....... Εδώ μέσα έχουμε γίνει μια παρέα..... Δεν ωφελούν οι "τύποι"...... Κάνω μια προσπάθεια να στήσω ένα καλό φυσίγγια σε ρελιαστο με σιπε στα 32-33 γραμμάρια με κάλυκα 67,40 κάψουλι 616, 1,60x32-33 No 6n με spark ρελιασμενο στα 62mm . Δεν τα δοκιμασα ακόμη, τα θέλω για δίκανα με κοντούς σχετικά κώνους.......
Ο GiannisK (φωτοβολίδας ) είναι ο καταλληλότερος .
 
Σε κάτι biturbo ...ήθελες ηλεκτρική μετά....για να πάρει τα τσαχαλα....της ακαυτης


Τζωννη δεν ξερω με τι πυριτιδα ειναι γεμισμενο το φυσιγγιο που γραφεις....
Ωστοσο θα σου πω το εξης. Δουλευω 19 πυριτιδες ευρωπαικες....Οταν δω καταλοιπα στην καννη μου
κατι δεν παει ''καλα'' με το σεταπ....δλδ το σεταπ θελει τροποποιηση φιλε μου!!!

ΥΓ, Για Αμερικανικες δεν ξερω.....για να το λεει ο κουζουλος και ο Λευτερης θα εχουν δικιο !!!
 
Τζωννη δεν ξερω με τι πυριτιδα ειναι γεμισμενο το φυσιγγιο που γραφεις....
Ωστοσο θα σου πω το εξης. Δουλευω 19 πυριτιδες ευρωπαικες....Οταν δω καταλοιπα στην καννη μου
κατι δεν παει ''καλα'' με το σεταπ....δλδ το σεταπ θελει τροποποιηση φιλε μου!!!

ΥΓ, Για Αμερικανικες δεν ξερω.....για να το λεει ο κουζουλος και ο Λευτερης θα εχουν δικιο !!!
Σημφονο.η αμερικανες εχουν αλες σηστασης γιαυτο
 
Γιάννη όταν ένα σεταπ έχει κατάλοιπα μπορούμε να το βελτιώσουμε να μην έχει ; Η δεν πεζει ρόλο το να ασχοληθούμε ;
Σε πυριτηδες πλην αμερικανικων φησικα.αν αφηνη καταλιπα ενοητε οτη κατη δεν παει καλα
 
Γνωριζεις αν η σημερινή sipe/n στα 32 και 33 γραμμάρια καίγεται σωστά σε ρελιαστο και αν ναι με ποιο καψουλι καλύτερα......... ???? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Βαγγέλη με δυνατό καψυλιο, 65αρη καλυκα βαθύ ρελι θα καεί μέχρι και 30γρ, δεν νομίζω όμως πως θα καεί σωστά. Σωστή καύση είναι η όσο το δυνατόν πληρέστερη και συντομότερη, υπό τον όρο να μην ξεφεύγει η μέγιστη πίεση. Όσο πιο νωρίς έχουμε πλήρη καύση σε ένα σεταπ, τόσο πιο μεγάλη ταχύτητα θα πάρουμε για την ίδια ποσότητα πυριτιδας,χαμηλοτερη πίεση στο στόμιο και πιο σταθερή απόδοση. Ο κανόνας είναι στο διαμετρημα 12 στα χαμηλά βάρη της πυριτιδας να χρησιμοποιήσουμε πιο ισχυρό καψυλιο, για την sipe ή το ισπανικό ή το ακόμη πιο ισχυρό 688. Αν μπορείς να βρεις Remington είναι το κορυφαίο ισχυρό καψυλιο.
 
Σε πυριτηδες πλην αμερικανικων φησικα.αν αφηνη καταλιπα ενοητε οτη κατη δεν παει καλα
Γιάννη όλες οι πυριτιδες, ειδικά οι διβασικές, αν καίγονται με λίγα bar όπως στα αμερικανικά φυσίγγια αφήνουν κατάλοιπα. Με χαμηλή μέγιστη πίεση μόνο οι ποιοτικές ταχείας καύσης μονοβασικες είναι καθαρές.
 
Η Lambro έχει ένα φυσιγγάκι πάντως με S4 στα 29,5 γρ., σε 65αρι ρέλι...

Νομίζω το έχουν "σφάξει" και στην παρουσίαση φυσιγγίων...Δεν ξερω αν το χρησιμοποίησε κανένας να μας πει εντυπώσεις(!)...
700x700-fysiggia-lambro-royal-classic-295gr--pr--28789.jpg


Το κυνηγετικό φυσίγγι για δίκανα LAMBRO CLASSIC ROYAL, 29,5γρ έχει πολύ χαμηλό λάκτισμα.

Είναι φτιαγμένο ειδικώς για τα όπλα με 65ρες θαλάμες και πιστοποίηση χαμηλών πιέσεων.

Γεμισμένο με S4 και ρελιαστό κλείσιμο, έχει το τέλειο συνδυασμό υψηλής απόδοσης και γομωτικής τέχνης. Τα σκάγια είναι τοποθετημένα μέσα σε πλαστικό συγκεντρωτήρα για την καλύτερη δυνατή απόδοση και αποτελεσματικότητα σε μεγάλες αποστάσεις.

Διαμέτρημα
Γόμωση (γρ.)
Πυρίτιδα
Κάλυκας
Κλείσιμο
Βύσμα
Νούμερα
Pmax Bar
Ταχύτητα V1m
Συσκευασία
12/6529,5S412Ρελιαστό με διάφανο δίσκοΠλαστικό5 – 8 – 9550385 μ/δ25/250
 
Η Lambro έχει ένα φυσιγγάκι πάντως με S4 στα 29,5 γρ., σε 65αρι ρέλι...

Νομίζω το έχουν "σφάξει" και στην παρουσίαση φυσιγγίων...Δεν ξερω αν το χρησιμοποίησε κανένας να μας πει εντυπώσεις(!)...
View attachment 39883


Το κυνηγετικό φυσίγγι για δίκανα LAMBRO CLASSIC ROYAL, 29,5γρ έχει πολύ χαμηλό λάκτισμα.

Είναι φτιαγμένο ειδικώς για τα όπλα με 65ρες θαλάμες και πιστοποίηση χαμηλών πιέσεων.

Γεμισμένο με S4 και ρελιαστό κλείσιμο, έχει το τέλειο συνδυασμό υψηλής απόδοσης και γομωτικής τέχνης. Τα σκάγια είναι τοποθετημένα μέσα σε πλαστικό συγκεντρωτήρα για την καλύτερη δυνατή απόδοση και αποτελεσματικότητα σε μεγάλες αποστάσεις.

Διαμέτρημα
Γόμωση (γρ.)
Πυρίτιδα
Κάλυκας
Κλείσιμο
Βύσμα
Νούμερα
Pmax Bar
Ταχύτητα V1m
Συσκευασία
12/6529,5S412Ρελιαστό με διάφανο δίσκοΠλαστικό5 – 8 – 9550385 μ/δ25/250
που να το χρησιμοποιησουμε ρε γιαννη 10 ευρω εχει 30γρ φυσιγγι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top