Remington Team

Κυνηγετικό εργαλείο φίλε Μάριε. Εγώ την είχα καημό, τώρα την έχω καψούρα;)
Είμαι περίεργος όμως…την θέλω το πολύ με 61εκ κάνη χωρίς σκοπευτικά, με ρίγα η μόνο με μπίλια μπροστά και δεν βλέπω ένα μοντέλο στην ελληνική αγορά.
 
Είμαι περίεργος όμως…την θέλω το πολύ με 61εκ κάνη χωρίς σκοπευτικά, με ρίγα η μόνο με μπίλια μπροστά και δεν βλέπω ένα μοντέλο στην ελληνική αγορά.
Η αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα γενικά. Εγώ ήθελα την έκδοση police αλλά δεν εισάγεται λόγο κοντής κάννης. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει σε 61 πόντους κάννη, αν θέλεις κάνε ένα τηλέφωνο στον Διαμαντοπουλο γιατί από διαφήμιση είναι πολύ πίσω οι άνθρωποι. Μπορεί να έχουν και να το γνωρίζουν μόνο οι ίδιοι.
 
Αυτή είναι μία τουφεκιά με 1100 g3 στα 35 - 40 μέτρα με Anaconta MR. Το πως μου έφυγε δεξιά - ok λίγο - δεν ξέρω, αλλά, το πως ανοίγει η τουφεκιά στα 35+ μέτρα φαίνεται καθαρά. Επίσης αυτό που σας δείχνω είναι απλά μία εικόνα στον πίνακα που δεν δείχνει το πως επιρρέασε το μήκος της ατράκτου, την απόδοση, που θεωρητικά επιρρεάζει το Anaconta. Από τα τσιμεντόλιθα που είναι μήκους 34 εκ φαίνεται και το μέγεθος του χαρτονιού. Εύχομαι να βοήθησα να βγούν σωστά συμπεράσματα.
 

Attachments

  • G3 anaconda mr signed.jpg
    G3 anaconda mr signed.jpg
    345,4 KB · Προβολές: 51
Ιδια σχολη ειμαστε, αλλα εγω το παω και λιγο παραπερα γι αυτο αν και κυριως ειμαι της φασσας εχω παει πολλες φορες για λαγο περδικα μπεκατσα με την δικη μου και ας ειναι βαρια.
Βασικα οπως ειπε ο Γιαννης δεν πιστευω οτι παιζει τοσο μεγαλο ρολο το βαρος γιατι απλα ειναι συνηθεια, πχ στην περδικα αν ειχα ενα οπλο 500γρ ελαφρυτερο θα γυρνουσα πισω ξεκουραστος; μπαα με τιποτα.
Καλησπέρα σε όλους

Συμφωνώ απόλυτα
Πιστεύω αν κάποιος ψαχθεί να βρει κάποια με κάνη Light Contour, διατηρεί το φανταστικό ζύγισμα και είναι ελαφρύτερη
αν θέλει και άλλη μείωση ας αλλάξει και τα ξύλινα μέρη με πλαστικά
τα πλεονεκτήματα της τουφεκιάς και η προσαρμοστικότητα στους περισσότερους σωματότυπους με αποτέλεσμα επιτυχείς ενστικτώδεις τουφεκιές αναιρούν πιστεύω τα πλεονεκτήματα του βάρους.
 
Εφαγε πολυ νερο μια βδομαδα, εριξε και διαφορα φουρνελα, δεν εκανε κιχ... Με τα μετρα εξακολουθω να παιδευομαι ακομα...

Καλησπέρα
Δεν σου κρύβω ότι φέτος ανησύχησα που άργησες να ανεβάσεις τα μπουκέτα
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ
Δυστυχώς φέτος λόγω υποχρεώσεων και προβλημάτων , έχω ελάχιστες εξόδους σε όλα τα θηράματα και η θλίψη είναι μεγαλύτερη λόγω της περσυνής καραντίνας και επειδή φέτος η χρονιά είναι καλή
Αν μπορείς πές μας για το τσοκ που είχες πάρει περσυ Patternmaster Code Black
Εγώ πήρα το Goose που έχει ίδια σύσφιξη αλλά είναι μισή ιντζα μακρύτερο
Δυστυχώς λόγω Covid 19 δεν ήρθε ο φίλος μου από Αμερική και έμεινε για του χρόνου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Πες μας εντυπώσεις από V3.
Τα μέτρα θα τα βρεις εσύ ...

Ωραία φωτό.
Καλησπέρα
Δεν σου κρύβω ότι φέτος ανησύχησα που άργησες να ανεβάσεις τα μπουκέτα
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ
Δυστυχώς φέτος λόγω υποχρεώσεων και προβλημάτων , έχω ελάχιστες εξόδους σε όλα τα θηράματα και η θλίψη είναι μεγαλύτερη λόγω της περσυνής καραντίνας και επειδή φέτος η χρονιά είναι καλή
Αν μπορείς πές μας για το τσοκ που είχες πάρει περσυ Patternmaster Code Black
Εγώ πήρα το Goose που έχει ίδια σύσφιξη αλλά είναι μισή ιντζα μακρύτερο
Δυστυχώς λόγω Covid 19 δεν ήρθε ο φίλος μου από Αμερική και έμεινε για του χρόνου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Αν εξαιρέσεις το θέμα με τα μέτρα που το ψάχνω ακόμα γιατί δεν μπορώ να το φέρω ακριβως εκεί που θέλω κ την πολύ βρωμιά που έχει το όπλο γενικά μου αρέσει...
Έχει ωραία τουφεκιά, δεν μπορώ να πω καλύτερη από τη μ2 μου όπως είναι φτιαγμένη, στο πεδίο, αλλά σκοτώνει εύκολα, ειδικά με σκάγια από 6 κ πιο ψιλά έχει δυνατή περιφέρεια, δεν σου δίνει εύκολα τραυματισμένα όταν δεν είσαι καλά πάνω στο θήραμα...

Το patternmaster duck το έχω δώσει από το καλοκαίρι, ήταν έως σφιχτό 3αρι από αυτά που είδα αλλά ήθελα κάτι πιο σφιχτό μιας κ είδα ότι με τα 4αστρα της έχεις σχεδόν τα 40 μέτρα... Το goose ίσως είναι πιο σφιχτό...
Το kicks Lf που έχω τώρα είναι πιο σφιχτό από τον άσσο της, γενικά είμαι ευχαριστημένος...
 
Αν εξαιρέσεις το θέμα με τα μέτρα που το ψάχνω ακόμα γιατί δεν μπορώ να το φέρω ακριβως εκεί που θέλω κ την πολύ βρωμιά που έχει το όπλο γενικά μου αρέσει...
Έχει ωραία τουφεκιά, δεν μπορώ να πω καλύτερη από τη μ2 μου όπως είναι φτιαγμένη, στο πεδίο, αλλά σκοτώνει εύκολα, ειδικά με σκάγια από 6 κ πιο ψιλά έχει δυνατή περιφέρεια, δεν σου δίνει εύκολα τραυματισμένα όταν δεν είσαι καλά πάνω στο θήραμα...

Το patternmaster duck το έχω δώσει από το καλοκαίρι, ήταν έως σφιχτό 3αρι από αυτά που είδα αλλά ήθελα κάτι πιο σφιχτό μιας κ είδα ότι με τα 4αστρα της έχεις σχεδόν τα 40 μέτρα... Το goose ίσως είναι πιο σφιχτό...
Το kicks Lf που έχω τώρα είναι πιο σφιχτό από τον άσσο της, γενικά είμαι ευχαριστημένος...
Αυτό μετράει‼️ Υγεία να την χαίρεσαι ‼️
 
Αν εξαιρέσεις το θέμα με τα μέτρα που το ψάχνω ακόμα γιατί δεν μπορώ να το φέρω ακριβως εκεί που θέλω κ την πολύ βρωμιά που έχει το όπλο γενικά μου αρέσει...
Έχει ωραία τουφεκιά, δεν μπορώ να πω καλύτερη από τη μ2 μου όπως είναι φτιαγμένη, στο πεδίο, αλλά σκοτώνει εύκολα, ειδικά με σκάγια από 6 κ πιο ψιλά έχει δυνατή περιφέρεια, δεν σου δίνει εύκολα τραυματισμένα όταν δεν είσαι καλά πάνω στο θήραμα...

Το patternmaster duck το έχω δώσει από το καλοκαίρι, ήταν έως σφιχτό 3αρι από αυτά που είδα αλλά ήθελα κάτι πιο σφιχτό μιας κ είδα ότι με τα 4αστρα της έχεις σχεδόν τα 40 μέτρα... Το goose ίσως είναι πιο σφιχτό...
Το kicks Lf που έχω τώρα είναι πιο σφιχτό από τον άσσο της, γενικά είμαι ευχαριστημένος...
Εμ χωρις Κικς θα εμενες? ;)
 
Αν εξαιρέσεις το θέμα με τα μέτρα που το ψάχνω ακόμα γιατί δεν μπορώ να το φέρω ακριβως εκεί που θέλω κ την πολύ βρωμιά που έχει το όπλο γενικά μου αρέσει...
Έχει ωραία τουφεκιά, δεν μπορώ να πω καλύτερη από τη μ2 μου όπως είναι φτιαγμένη, στο πεδίο, αλλά σκοτώνει εύκολα, ειδικά με σκάγια από 6 κ πιο ψιλά έχει δυνατή περιφέρεια, δεν σου δίνει εύκολα τραυματισμένα όταν δεν είσαι καλά πάνω στο θήραμα...

Το patternmaster duck το έχω δώσει από το καλοκαίρι, ήταν έως σφιχτό 3αρι από αυτά που είδα αλλά ήθελα κάτι πιο σφιχτό μιας κ είδα ότι με τα 4αστρα της έχεις σχεδόν τα 40 μέτρα... Το goose ίσως είναι πιο σφιχτό...
Το kicks Lf που έχω τώρα είναι πιο σφιχτό από τον άσσο της, γενικά είμαι ευχαριστημένος...
Καλές τουφεκιές Άρη ...
 
Αν εξαιρέσεις το θέμα με τα μέτρα που το ψάχνω ακόμα γιατί δεν μπορώ να το φέρω ακριβως εκεί που θέλω κ την πολύ βρωμιά που έχει το όπλο γενικά μου αρέσει...
Έχει ωραία τουφεκιά, δεν μπορώ να πω καλύτερη από τη μ2 μου όπως είναι φτιαγμένη, στο πεδίο, αλλά σκοτώνει εύκολα, ειδικά με σκάγια από 6 κ πιο ψιλά έχει δυνατή περιφέρεια, δεν σου δίνει εύκολα τραυματισμένα όταν δεν είσαι καλά πάνω στο θήραμα...

Το patternmaster duck το έχω δώσει από το καλοκαίρι, ήταν έως σφιχτό 3αρι από αυτά που είδα αλλά ήθελα κάτι πιο σφιχτό μιας κ είδα ότι με τα 4αστρα της έχεις σχεδόν τα 40 μέτρα... Το goose ίσως είναι πιο σφιχτό...
Το kicks Lf που έχω τώρα είναι πιο σφιχτό από τον άσσο της, γενικά είμαι ευχαριστημένος...
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση , στα πλαίσια της αντίληψης που με διακατέχει ότι όλα έχουν περιθώριο βελτίωσης κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και kicks , στο Ebay.com το βρίσκεις με 52$ καμία σχέση με εδώ
Και μια φωτό από τις καλές εποχές ( Ιαν 2008) Αλεξανδρούπολη -15 Βαθμούς , όλα κόκκαλο

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

P1120139.JPG
 
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση , στα πλαίσια της αντίληψης που με διακατέχει ότι όλα έχουν περιθώριο βελτίωσης κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και kicks , στο Ebay.com το βρίσκεις με 52$ καμία σχέση με εδώ
Και μια φωτό από τις καλές εποχές ( Ιαν 2008) Αλεξανδρούπολη -15 Βαθμούς , όλα κόκκαλο

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

View attachment 38330
Φυσικά με 11-87
Τσοκ 3 άστρα μανίσιο
Αργό πέταγμα τραβέρσα (από αριστερά προς τα δεξιά , όχι τόσο εύκολη όσο από δεξιά προς αριστερά για έναν δεξιόχειρα ) , σκάρτα 35 μέτρα πήρε σχεδόν όλη την τουφεκιά στα πλάγια
Φυσίγγι ΜΒ Winter No 4 , ( δεν είχαν επιβληθεί τότε τα ατσάλινα) Είχαμε βγει για πάπιες , δεν περιμέναμε χήνες , πέρασαν μετά τις 1200 από το πουθενά και αθόρυβα , μόνο τα φτερά ακούστηκαν και ξυπνήσαμε
Έβγαλαν το χαρακτηριστικό κράξιμο πέρνωντας ύψος μετα το τουφεκίδι .
Η καραμπίνα διακρίνεται κάτω δεξιά μαζί με τα γάντια που βγήκαν μόνο για να βγάλω την φωτ. μηχανή , τότε με τα ξύλα
Κάτσαμε λίγο ακόμη και φύγαμε με τρεις χήνες συνολικά ( 2 ακόμη κράτησε ο φίλος μου ) αφού είχαμε γίνει μωβ.
Το καλύτερο ήταν ο πατσάς που φάγαμε μετά .
 
Back
Top