BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Δεν ισχυρίστηκαν ποτέ ότι είναι κατανομή από 3* τσοκ,λέω μόνο μια δοκιμή με εργοστασιακό κύλινδρο για να δούμε τις τυχόν διαφορές εάν υπάρχουν και ποιες είναι....... Θα πάρουμε ίδια συγκέντρωση????? Θα έχουμε ισοκατανομή????? Εσύ ισχυρίζεται ότι δεν γίνεται,εγώ πάλι είμαι άπιστος Θωμάς και λέω ότι μπορεί και να γίνεται.......
"σαν τριάρι τσοκ μου μοιάζει" αυτό ειπώθηκε! άρα;;;;;;
εργοστασιακό κύλινδρο γιατί; με ποια λογική να συγκρίνουμε ΑΝΟΜΟΙΑ ΤΣΟΚ;
ίσως πιο λογικό είναι το συγκρίνουμε με ντεμί τσοκ μιας που έχουμε τέτοια συγκέντρωση

Πότε "ισχυρίστηκα ότι δεν γίνεται";
έχω γράψει: "ΑΡΙΣΤΗ ΙΣΟΚΑΤΑΝΟΜΗ έχω πάρει από ελάχιστες τουφεκιές <5%"
Σε παρακαλώ πολύ διάβασε τι γράφω και μην διαστρεβλώνεις τα γραφόμενά μου εντάξει;;;;;;
Αν δεν καταλαβαίνεις κάτι ευχαρίστως να το συζητήσουμε
 
Κύπρος - Σάμος ένα τσιγάρο δρόμος! άντε πήγαινε για δοκιμές!
Λοιπόν αν ο Νικος φτιάξει μελομακάρονα, δοκίμασέ τα Χρύσανθε εσύ και την άλλη μέρα εγώ......... αν ζεις ακόμα....... .yelling.
Δεν ειμαι του πολλου
Προσπαθω τουλαχιστον
Ενα δυο για την γευση και το εθιμο:)
 
Με τον καινούργιο χρόνο πρώτα ο Θεός που θα μπορώ.Σε τι αποστάσεις θέλεις και με τι τσοκ?Επίσης για να μην παρεξηγηθω δεν το παίζω ξερολας απλά η ένσταση μου είναι ότι με το να προσπαθείς να κάνεις ένα τσοκ όπως το bell να δουλέψει στα 35-40 μέτρα ακυρώνοντας το άνοιγμα του στα 10-15 μέτρα πιστεύω ότι ακυρώνεις την χρήση του εν λόγω τσοκ και αυτό για το οποίο έχει σχεδιαστεί.
Βαγγέλη 36,5 μ με σκάγια #6 Φ2,75
για το μπελλ άλλο πράγμα λέμε, τες πα
 
Όχι φίλε Βαγγέλη ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΑΝ "τριάρι τσοκ"! έχει την συγκέντρωση "τριαριού" αλλά όχι την κατανομή του! έχεις δει τέτοια ισοκατανομή σε "τριάρι";
"ο λόγος να έχεις πάνω το bell" και δεν "Βάζεις 3* ή 2*" είναι η ισοκατανομή που παίρνεις

διότι και τα δύο είναι τύπου "μπελλ" ανάστροφη - αρνητική συσφιξη. βλ. κάτω

η δοκιμή γίνεται με συγκεκριμένη μεθοδολογία, η οποία προκαθορίζεται σύμφωνα με κανόνες. Κρατάμε σταθερές όλες τις παραμέτρους (όπλο, κάννη, φυσίγγι, απόσταση κ.λ.π.) εκτός αυτής που εξετάζουμε (εν προκειμένω τσοκ) το οποίο πρέπει να είναι ίδιας ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗΣ ΣΥΣΦΙΞΗΣ: όταν δοκιμάζουμε πορτοκάλια, συγκρίνουμε πορτοκάλι με πορτοκάλι, όχι με σαγκουίνι ή μανταρίνι.
Αργότερα όταν συγκρίνουμε ΕΣΠΕΡΕΙΔΟΕΙΔΗ θα κάνουμε άλλες δοκιμές.
εν προκειμένω "Η ιδιογόμωση ΔΕΝ ακυρώνει" την γκαουσιανή κατανομή ούτε την ακολουθία φιμπονάτσι της τυχαίας διασποράς των σκαγίων.... όμως το ΤΣΟΚ φαίνεται να το κάνει! μένει να αποδειχθή

76 και 54 εκ
oi βαθμολογίες, βγαίνουν βάση πινάκων και διαγραμμάτων του συστήματος δοκιμών που συνέταξαν οι ΝΟΜΠΕΛΙΣΤΕΣ Oberfell & Thompson
όλες οι βολές γίνονται στα 36,5μ με #6 σκάγια


δείτε πάλι τα "γκαουσιανά σχήματα" που ανέβασε ο Βασίλης τα γραμμοσκιασμένα εμβαδά, την τυπική απόκλιση, η καμπύλη φαίνεται να "ισιάζει" στην περίπτωσή μαςαν κάποιος δεν καταλαβαίνει κάτι ευχαρίστως να το συζητήσουμε.
Μάριε δεν διαφωνούμε πουθενά. Απλά μιας και θα γίνουν δοκιμές,θα ήθελα να δω και αυτήν που αναφέρω και δεν έχω κάνει εγώ. Εγώ μετο bell δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ίσα ίσα .
 
2) Για άνοιγμα του BELL πριν τον κύλινδρο αλλά και κράτημα αποτελεσματικής πυκνότητας σε 30 + μέτρα υπάρχουν τόσα αποδεικτικά test σε όλα τα ξένα forum αλλά και μαρτυρίες εδώ κατόχων BELL με κανονικά φυσίγγια εμπορίου τα τελευταία 6 χρόνια που με εντυπωσιάζει η διαρκής επιθυμία να επαναλαμβάνονται οι σχετικές δοκιμές ξανά και ξανά και "άσε, θα το ελέγξω και εγώ με το τάδε setup" κλπ Όχι ότι με χαλάει, αυξάνονται και οι πωλήσεις!
3) Δοκιμές κατόχων BELL με εμπορίου φυσίγγια έχουν αναρτηθεί και εδώ και μάλιστα πολύ νωρίς (σελ 9) με τουλάχιστον εξαιρετικά εντυπωσιακά αποτελέσματα.
4) Ακριβώς ίδιας ποιότητας τουφεκιές βγάζουν όλα τα BRAIN, το καθένα για τις αποστάσεις που έχει σχεδιαστεί. Η τεχνολογία "ΤΣΟΚ-ΜΕΣΑ-ΣΤΟ-ΤΣΟΚ" δουλεύει το ίδιο πάντα.
Φίλε Χρήστο, οι "δοκιμές" που έχουν γίνει εδώ είναι αποσπασματικές και ασυντόνιστες, αυτές που γίναν στην αμερική δεν θα τις έλεγα και αμερόληπτες, αν γίνουν όμως αναλυτικές δοκιμές με επιστημονική μεθοδολογία τότε μπορείς να κολλήσεις στον τοίχο οποιονδήποτε αμφισβητία τύπου Ράντυ! εφόσον βέβαια προκύψουν τα αποτελέσματα που αναμένουμε..... :cool:
 
Μάριε δεν διαφωνούμε πουθενά. Απλά μιας και θα γίνουν δοκιμές,θα ήθελα να δω και αυτήν που αναφέρω και δεν έχω κάνει εγώ. Εγώ μετο bell δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ίσα ίσα .
Κώστα εγώ δεν έχω μπραίιν και είχα επιφυλάξεις ότι κάνει αυτά που λέει ο Χρήστος ο Σωτηρόπουλος ότι κάνει (δεν πιστεύω να μου θυμώσεις Χρήστο!), πλην όμως οι μαρτυρίες φίλων εδωμέσα και ΚΥΡΙΩΣ αυτή η μια τουφεκιά έτσι πως έχει αναλυθεί δίνει μια ισχυρότατη ΕΝΔΕΙΞΗ ότι όντως κάτι τέτοιο συμβαίνει!
Αν ισχύει πως δίνει ΠΑΝΤΟΤΕ ισοκατανομές αυτό αποτελεί ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΗ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ στην βλητική του λειόκαννου!
Και από τη στιγμή που αποτελεί Ελληνική εφεύρεση πρέπει να την υποστηρίξουμε με όλες μας τις δυνάμεις! fgr2
 
Bρε παλικαρια.....ΟΛΟΙ δικιο εχετε.....Αλλα υπαρχει αυτο ''αλλά''......που σημαινει οτι ο καθε ενας μας
εχει τα δικα του ''θελω'' και ''ανησυχιες''.....ΠΧ...Εγω θελω να δω εαν το BL μπορει να ''πιασει'' τα 45
μετρα.....δεν με ενδιαφερει εαν ακυρωνω το τσοκ ...οπως λετε...στην ιδιογομωση βγαινουν απο τις
μεγαλυτερες ΦΟΛΕΣ φυσιγγια....μεχρι και απιστευτα καλα φυσιγια....που ''ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ'' ( ? ) τα παντα !!!!

Οταν πηρα αυτο το kick's im που εχω....το εστιψα στις δοκιμες...και ειδα τις δυνατοτητες που εχει...
Ετσι ανακαλυψα οτι μου διαλεγει τα νουμερα σκαγιων....κατω απο Ν5 σκαγια ολες οι τουφεκιες μου
ειναι για τα σκουπιδια....ενω με το 3* ή 2* αστρα μαμα η ΙΔΙΑ τουφεκια ειναι ενας ''αγγελος''..... ( για τα γουστα μου ).
Για μενα...το ξανα λεω...για μενα το kick's....δεν ''λεει''.....δεν μου εκανε τα κεφια....ουτε αυτα που υποσχεται !!!
Δεν ξερω εαν επεσα σε ελαττωματικο..... αλλα αυτη ειναι η αληθεια!!!
Για μενα εχω ενα ZASTAVA.....και οχι η PORSCHE που πιστευα οτι αγορασα...!!!!

Τωρα που πηρα το BL δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην το στιψω και αυτο στις δοκιμες...αλλωστε
δεν χρεωνω τιποτα σε κανεναν....και βγαινουν αποτελεσματα...που βλεπετε απο τον καναπε σας ...

Παντα φιλικα μιλαω....το λεω....γιατι ο γραπτος μου λογος εχει παρεξηγηθει στο παρελθον...και σας λεω
οτι ολοι μια παρεα ειμαστε....πολλα μας ενωνουν....τιποτα δεν εχουμε να μοιρασουμε...ετσι το βλεπω εγω.

Παντα οτι λεω και γραφω καλοπροαιρετα το λεω,,,,,,,αυτο θα ηθελα να το θυμαστε!!! :)
 
Bρε παλικαρια.....ΟΛΟΙ δικιο εχετε.....Αλλα υπαρχει αυτο ''αλλά''......που σημαινει οτι ο καθε ενας μας
εχει τα δικα του ''θελω'' και ''ανησυχιες''.....ΠΧ...Εγω θελω να δω εαν το BL μπορει να ''πιασει'' τα 45
μετρα.....δεν με ενδιαφερει εαν ακυρωνω το τσοκ ...οπως λετε...στην ιδιογομωση βγαινουν απο τις
μεγαλυτερες ΦΟΛΕΣ φυσιγγια....μεχρι και απιστευτα καλα φυσιγια....που ''ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ'' ( ? ) τα παντα !!!!

Οταν πηρα αυτο το kick's im που εχω....το εστιψα στις δοκιμες...και ειδα τις δυνατοτητες που εχει...
Ετσι ανακαλυψα οτι μου διαλεγει τα νουμερα σκαγιων....κατω απο Ν5 σκαγια ολες οι τουφεκιες μου
ειναι για τα σκουπιδια....ενω με το 3* ή 2* αστρα μαμα η ΙΔΙΑ τουφεκια ειναι ενας ''αγγελος''..... ( για τα γουστα μου ).
Για μενα...το ξανα λεω...για μενα το kick's....δεν ''λεει''.....δεν μου εκανε τα κεφια....ουτε αυτα που υποσχεται !!!
Δεν ξερω εαν επεσα σε ελαττωματικο..... αλλα αυτη ειναι η αληθεια!!!
Για μενα εχω ενα ZASTAVA.....και οχι η PORSCHE που πιστευα οτι αγορασα...!!!!

Τωρα που πηρα το BL δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην το στιψω και αυτο στις δοκιμες...αλλωστε
δεν χρεωνω τιποτα σε κανεναν....και βγαινουν αποτελεσματα...που βλεπετε απο τον καναπε σας ...

Παντα φιλικα μιλαω....το λεω....γιατι ο γραπτος μου λογος εχει παρεξηγηθει στο παρελθον...και σας λεω
οτι ολοι μια παρεα ειμαστε....πολλα μας ενωνουν....τιποτα δεν εχουμε να μοιρασουμε...ετσι το βλεπω εγω.

Παντα οτι λεω και γραφω καλοπροαιρετα το λεω,,,,,,,αυτο θα ηθελα να το θυμαστε!!! :)
Πολύ σωστά τα λες .Και όντως και εγώ από τον καναπέ μου έχω βγάλει συμπεράσματα μέσα από της εξαιρετικες δοκιμές σου και εγώ σε ευχαριστώ πολύ για την όρεξη που έχεις να κάνεις όλο αυτην την διαδικασία ,αλλά αφού το στιβεις για μακριά ε στιψτο και στα κοντινά που κανονικά για εκεί προορίζεται .
 
Πολύ σωστά τα λες .Και όντως και εγώ από τον καναπέ μου έχω βγάλει συμπεράσματα μέσα από της εξαιρετικες δοκιμές σου και εγώ σε ευχαριστώ πολύ για την όρεξη που έχεις να κάνεις όλο αυτην την διαδικασία ,αλλά αφού το στιβεις για μακριά ε στιψτο και στα κοντινά που κανονικά για εκεί προορίζεται .

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια Λευτερη μου!!!
Ειπα θα το κανω θα γινουν κοντινες δοκιμες με κυλινδρο και το BL.....kατσε να τελειωσω με τα
μελομακαρονα ....εχει βαρυ χερι η κυρα μου φιλε!!! :D:p
 
Last edited:
Με ''ανωμαλη νεροσωληνα'' το εριξε....Το ''ψαχνει'' πολυ.....εχει παθος με την μπεκατσα....και μπραβο του!!

Αστο το σεταπ..... στην βραση κολλαει το σιδερο ... λεει ο λαος μας....δικο μου ειναι....ο φιλος το τροποποιησε
ανεβαζοντας 0,05 πυριτιδα τιποτα αλλο...Το θεμα ειναι οτι εφερε την τουφεκια στα μετρα του οπλου του
και τα γουστα του!!! ;)
Λογικά είναι αυτό που έχεις ανεβάσει με lb6 και τσοκ 4*, σε απόσταση 45 μ. Και για να γελάσουμε λίγο, εγώ το έχω, γι' αυτό την γλύτωσες.
 
Λογικά είναι αυτό που έχεις ανεβάσει με lb6 και τσοκ 4*, σε απόσταση 45 μ. Και για να γελάσουμε λίγο, εγώ το έχω, γι' αυτό την γλύτωσες.

ΝΑΙ.....Αλλα....αλλα το εχω και στα 35 μετρα....την εχεις δει αυτην την τουφεκια ??? ;)
Σου εχω πει....Απ'ολα εχει ο μπαξες!!!! :D

ΥΓ.. Βασιλη.....πιασε ''δουλεια'' φιλε.....νεο ''αιμα''.....!!! ΑΝΑΒΑΖΩ...
 
ΛΟΙΠΟΝ....Παλικαρια....το ιδιο σεταπ LB6....με το ΙΔΙΟ οπλο....με κυλινδρο αυτην φορα....και τα 36,5 μετρα
για το BL οι δοκιμες τελειωσαν....σε αυτα τα μετρα.....
Θα ακολουθησουν δοκιμες κοντινες.....που ειναι επιθυμια πολλων φιλων !!!


εικόνα_Viber_2021-12-21_16-13-30-944.jpg
 
ΛΟΙΠΟΝ....Παλικαρια....το ιδιο σεταπ LB6....με το ΙΔΙΟ οπλο....με κυλινδρο αυτην φορα....και τα 36,5 μετρα
για το BL οι δοκιμες τελειωσαν....σε αυτα τα μετρα.....
Θα ακολουθησουν δοκιμες κοντινες.....που ειναι επιθυμια πολλων φιλων !!!


View attachment 38137
Μελομακαρουνα δεν βλεπω μαστορα.big smile.
 
Κώστα εγώ δεν έχω μπραίιν και είχα επιφυλάξεις ότι κάνει αυτά που λέει ο Χρήστος ο Σωτηρόπουλος ότι κάνει (δεν πιστεύω να μου θυμώσεις Χρήστο!), πλην όμως οι μαρτυρίες φίλων εδωμέσα και ΚΥΡΙΩΣ αυτή η μια τουφεκιά έτσι πως έχει αναλυθεί δίνει μια ισχυρότατη ΕΝΔΕΙΞΗ ότι όντως κάτι τέτοιο συμβαίνει!
Αν ισχύει πως δίνει ΠΑΝΤΟΤΕ ισοκατανομές αυτό αποτελεί ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΗ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ στην βλητική του λειόκαννου!
Και από τη στιγμή που αποτελεί Ελληνική εφεύρεση πρέπει να την υποστηρίξουμε με όλες μας τις δυνάμεις! fgr2
Και πάλι συμφωνούμε. Απλά επειδή θέλω να συγκρίνουμε δύο τσοκ τα οποία είναι για κοντινή απόσταση για αυτό και ήθελα να δούμε μία τουφεκιά με το ίδιο φυσίγγι με παραπλήσιο τσοκ. Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά στο προηγούμενο post. Είδα πάλι μία τουφεκιά του Νίκου με το ίδιο φυσίγγι επειδή εγώ δεν είμαι και γνώστης του αντικειμένου ας την ανάλυσει κάποιος. Αυτή με το 5αρι εννοώ
 
Το bell είναι πολύ καλό για κοντά.
Έχει κανείς τουφεκια με κάποιο σφικτο brain στα 45 μέτρα να δούμε?
Κάποια στιγμή είχε ειπωθεί από τον κ Σωτηροπουλο ότι θα έβγαινε παραγωγή τσοκ για πολύ μακρυά με κατανομή αλατιερας. Ξέρουμε τπτ για αυτό?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top