Φυσίγγια για την Φάσσα

Τα πουπουλα είναι κομμένη ουρά, πισω εισαι
Αυτο Δημητρη εγινε μια φορα σε μια ρουαγιαλ που χανω πολυ δυσκολα, ολες οι υπολοιπες ηταν τραβερσες.

Πλεον 3 φυσιγγια εχουν μεινει απ το κουτι και τα αφησα στην ακρη, θα μεινω με τα στανταρ που με βολευουν και δεν θα κανω πειραματα αλλη φορα.

Τα στανταρ μου ειναι Kicks xfull, ρουμελιωτη 34 νο6, 35 νο5 και κανενα περκορσο μεσα μεσα
 
Αυτο Δημητρη εγινε μια φορα σε μια ρουαγιαλ που χανω πολυ δυσκολα, ολες οι υπολοιπες ηταν τραβερσες.

Πλεον 3 φυσιγγια εχουν μεινει απ το κουτι και τα αφησα στην ακρη, θα μεινω με τα στανταρ που με βολευουν και δεν θα κανω πειραματα αλλη φορα.

Τα στανταρ μου ειναι Kicks xfull, ρουμελιωτη 34 νο6, 35 νο5 και κανενα περκορσο μεσα μεσα
Εχει μάθει το μυαλό σου στην εικόνα με τα φυσίγγια που εγραψες κ παταει εκεί που πρεπει , βάζοντας άλλο φυσιγγι τα άλλαξες όλα, αυτό το έγκλημα κάνουμε όλοι μας
 
Εχει μάθει το μυαλό σου στην εικόνα με τα φυσίγγια που εγραψες κ παταει εκεί που πρεπει , βάζοντας άλλο φυσιγγι τα άλλαξες όλα, αυτό το έγκλημα κάνουμε όλοι μας
Τα μαμησα ολα...ειδικα τα νευρα μου!! :) :) :)
 
Τα μαμησα ολα...ειδικα τα νευρα μου!! :) :) :)
Είχα γράψει πιο παλια κ θα το ξαναγραψω, ότι για το cal 12 το καλυτερο φορτίο είναι τα 34 γρ, κ από φορτίο κ απο ταχυτητες κ από πολλα αλλα, εκεί ψάξου κ αν μπορέσεις κάνε ιδιογομωση
 
Αυτο Δημητρη εγινε μια φορα σε μια ρουαγιαλ που χανω πολυ δυσκολα, ολες οι υπολοιπες ηταν τραβερσες.

Πλεον 3 φυσιγγια εχουν μεινει απ το κουτι και τα αφησα στην ακρη, θα μεινω με τα στανταρ που με βολευουν και δεν θα κανω πειραματα αλλη φορα.

Τα στανταρ μου ειναι Kicks xfull, ρουμελιωτη 34 νο6, 35 νο5 και κανενα περκορσο μεσα μεσα
Βάλε τα στάνταρ σου και άσε τα πειράματα και αν ξεμείνεις ξέρεις.....
 
Κοίτα το woolf. Το 42 μια φορά το πήρα κόντεψε να Με σπάσει Σαγωνια ζυγωματικα κλείδες και δε το ξανά ακούμπησα αλλά εκοινη τη μέρα δε το είχα
Σωπα ρε τολη,έγινε κ η benelli* δίκαννο baikal κ αντέδρασε έτσι???
Μήπως να φτιάξεις κοντακι που σώζει από κάθε κακό συναπάντημα?

Λοιπόν..καιρος να σοβαρευτουμε γιατί δυστηχως κάποιοι παντογνωστες στην προσπαθεια τους να πουν την μεγάλη τους εξυπνάδα τους κ να γελάσουν κάνουν ότι δήθεν ξεχνανε τα βασικά....

Ποιος ειναι αυτος που θα θέλει να χρησιμοποιήσει αυτές τις γομωσεις κ θα τις ρίξει με καλό καιρό χρησιμοποιώντας δίκαννο(baikal, η όχι), καραμπίνα αδρανειας κλπ....
Που έτσι κ αλλιώς οι γομωσεις σε τέτοιες συνθηκες θα του βγουν "αχρηστες"..

Αυτου του είδους οι γομωσεις για ποιους καιρους είναι φτιαγμένες κ στην τελική ποια είναι τα κατάλληλα οπλα που θα πρεπει να τις ρίχνουν (όχι γιατί δεν αντέχουν τα υπολοιπα) αλλά για να καταπονουν λιγότερο τον χρήστη....

* και μην κατηγορήσει κάποιος μπενελακιας ότι έχω κάτι με την μπενελι γιατί δεν ισχυει..... Αλλα ετυχε να είναι μπενελι....
 
Last edited:
Σωπα ρε τολη,έγινε κ η benelli* δίκαννο baikal κ αντέδρασε έτσι???
Μήπως να φτιάξεις κοντακι που σώζει από κάθε κακό συναπάντημα?

Λοιπόν..καιρος να σοβαρευτουμε γιατί δυστηχως κάποιοι παντογνωστες στην προσπαθεια τους να πουν την μεγάλη τους εξυπνάδα τους κ να γελάσουν κάνουν ότι δήθεν ξεχνανε τα βασικά....

Ποιος ειναι αυτος που θα θέλει να χρησιμοποιήσει αυτές τις γομωσεις κ θα τις ρίξει με καλό καιρό χρησιμοποιώντας δίκαννο(baikal, η όχι), καραμπίνα αδρανειας κλπ....
Που έτσι κ αλλιώς οι γομωσεις σε τέτοιες συνθήκες αχρηστες θα του βγουν "αχρηστες"..

Αυτου του είδους οι γομωσεις για τι καιρους είναι φτιαγμένες κ στην τελική ποια είναι τα κατάλληλα οπλα που θα πρεπει να τις ρίχνουν (όχι γιατί δεν αντέχουν τα αλλα) αλλά για να καταπονουν λιγότερο τον χρήστη....

* και μην κατηγορήσει κάποιος μπενελακιας ότι έχω κάτι με την μπενελι γιατί δεν ισχυει..... Αλλα ετυχε να είναι μπενελι....
Τάσσο αυτές οι γωμωσεις είναι για να έχουμε αριθμό σε χοντρά σκάγια και τίποτα παραπάνω ότι και καλά είναι ενυσχιμενες και πάει λέγοντας και λόγο βάρους και συνθηκών γτ θα τα ρίξουμε σε θήραμα ζορικο φασσ παπί λαγό θα φάμε και κλωτσιά εγώ δε νομίζω ότι πρέπει να τα κουβαλάω μαζί μου αν ποτέ τύχει να τα χρειαστώ γτ είναι και ακρυβα καλύτερα μια μέρα ασ φάω παπάρα παρά να μελανιασω γτ θα τα ρίξω σε κανονικό καιρό λόγο ότι τα χρειαστικα και δεν είχα αλλά γτ άμα έχει πουλιά θα τα ρίξω δε θα τα κρατισω για τα δύσκολα εφόσον έχω μείνει και δε στοκαρω και καμιά 500αρια φυσίγγια δύο πακέτα έχω πάντα άντε και τέσσερα καμιά φορά λόγο οικονομικου
 
Είχα γράψει πιο παλια κ θα το ξαναγραψω, ότι για το cal 12 το καλυτερο φορτίο είναι τα 34 γρ, κ από φορτίο κ απο ταχυτητες κ από πολλα αλλα, εκεί ψάξου κ αν μπορέσεις κάνε ιδιογομωση
Με g3000 αχαχαχαχα πύραυλος
 
Καλησπέρα ομάδα. Προχτές στο βουνό λόγω πολύ υψηλής υγρασίας (90-95%) και 6-7 βαθμών Κελσίου είπα να δοκιμάσω το ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ 38αρι του ρουμελιωτη με m92s. Εκτός ότι συνεχίστηκε το θέμα ότι δεν μπορώ να βρω την σωστή προσκοπευση στα φυσιγγια του Αντρέα από τα 34γρ και πάνω έφαγα κάτι κλωτσιές άλλο πράγμα. Ίσως στους -10 να είναι υποφερτό αλλά σε αυτές τις συνθήκες δεν παλευόταν η κατάσταση. Έχει δοκιμάσει κανείς στη φασσα ή βάλτο με υγρασία το λαμπρο biturbo 38γρ να πει εντυπώσεις από σκότωματα κτλ??? Αυτό που μου έχει ταιριάξει σαν φυσίγγι και το ευχαριστιεμαι είναι το bp mb 36 long range το χακί στο κουτί των 25. Πολύ ωραία σκότωματα με ανάκρουση μηδενικη. Μοναδικό του λογικό μειονέκτημα η πτώση απόδοσης που έχει στην απόλυτη υγρασία που όλα στάζουν ή βρέχει (95%+) και για αυτες τις περιπτώσεις κοιτάζω να βρω κάτι που να τραβάει για αυτό και η ερώτηση μου πιο πάνω για το biturbo 38γρ.
 
Εγώ παρόλο που δεν κυνηγάω συστηματικά φασσες πιστεύω ότι δεν φταίνε τα φυσίγγια.... μένουμε πίσω ή κάνουμε λάθος εκτίμηση απόστασης....ένα 6 34-36 γραμμάρια είναι υπέρ αρκετό....
Βασίλη η αλήθεια είναι ότι στην πολύ υγρασία 90%+ πρέπει να μεγαλώσεις την προσκοπευση για να μην μένεις πίσω. Απλά η mb36 δεν είναι για αυτές τις συνθήκες υγρασίας. Για αυτό ψάχνω κάτι σε τέκνα για τους ζόρικους καιρους
 
Βασίλη η αλήθεια είναι ότι στην πολύ υγρασία 90%+ πρέπει να μεγαλώσεις την προσκοπευση για να μην μένεις πίσω. Απλά η mb36 δεν είναι για αυτές τις συνθήκες υγρασίας. Για αυτό ψάχνω κάτι σε τέκνα για τους ζόρικους καιρους
Καπου εισαι λαθος στην προσκοπευση φιλε, δεν νομιζω να φταινε τα φυσιγγια.
 
Βασίλη η αλήθεια είναι ότι στην πολύ υγρασία 90%+ πρέπει να μεγαλώσεις την προσκοπευση για να μην μένεις πίσω. Απλά η mb36 δεν είναι για αυτές τις συνθήκες υγρασίας. Για αυτό ψάχνω κάτι σε τέκνα για τους ζόρικους καιρους
Πριν αρχίσω να γεμίζω έριχνα μόνο εμπορικά με μβ36.... Από υγρασία άλλο καλό στα μέρη μου... Δεν είχα θεμα με την πυριτιδα!
Δοκίμασε να τραβήξεις πιο μπροστά και ίσως κανένα νούμερο παρακατω
 
Back
Top