Franchi Affinity

Καλησπέρα και πάλι....τελικά έκλεισα την franchi με συνθετικά και 66cm κάνη με την υπερυψωμένη ρίγα στα 690€ από γκιουλεκα....σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και την βοήθεια...
Καλορίζικη και καλές τουφεκιές!
 
Καλοτουφεκο...! Να πω και εγώ τις εμπειρίες μου για τις affinity..
Λοιπόν το 2017, αγόρασα την πρώτη. Ήταν μαύρη με ίσια ρίγα και τσοκ optima plus. Τότε ακόμη η τιμή της ήταν λίγο πάνω από 1000. Το όπλο το κατά ευχαριστήθηκα από όλες τις απόψεις! Η συντήρηση του είναι απλά παιχνίδι, οι τουφέκιες του φανταστικές και η αξιοπιστία του αδιαμφισβητητη ακόμη και σε πολύ δύσκολες συνθήκες (βρεγμένη κλπ).. Όταν βγήκε η anniversario σε προσφορά, αγόρασα επιπλέον και αυτή. Πλέον φέτος είμαι κάτοχος και τρίτης (της camo max5), με 76αρα κάνη. Σε κάθε περίπτωση, είναι όπλο που στα δικά μου μάτια είναι πολύ ανώτερο από πολύ ακριβότερα του ίδιου ομίλου, των οποίων επίσης είμαι κάτοχος. Η βασική διαφορά της έκδοσης rib και της flat, πέρα της προφανούς που είναι η ρίγα, είναι ότι οι εκδόσεις rib έχουν όλες mobile τσοκακια ενώ οι εκδόσεις flat έχουν όλες optima plus... Μεγάλο ατού είναι σίγουρα και η εγγύηση, που νομίζω ότι θα φανεί αχρείαστη...
 
Καλοτουφεκο...! Να πω και εγώ τις εμπειρίες μου για τις affinity..
Λοιπόν το 2017, αγόρασα την πρώτη. Ήταν μαύρη με ίσια ρίγα και τσοκ optima plus. Τότε ακόμη η τιμή της ήταν λίγο πάνω από 1000. Το όπλο το κατά ευχαριστήθηκα από όλες τις απόψεις! Η συντήρηση του είναι απλά παιχνίδι, οι τουφέκιες του φανταστικές και η αξιοπιστία του αδιαμφισβητητη ακόμη και σε πολύ δύσκολες συνθήκες (βρεγμένη κλπ).. Όταν βγήκε η anniversario σε προσφορά, αγόρασα επιπλέον και αυτή. Πλέον φέτος είμαι κάτοχος και τρίτης (της camo max5), με 76αρα κάνη. Σε κάθε περίπτωση, είναι όπλο που στα δικά μου μάτια είναι πολύ ανώτερο από πολύ ακριβότερα του ίδιου ομίλου, των οποίων επίσης είμαι κάτοχος. Η βασική διαφορά της έκδοσης rib και της flat, πέρα της προφανούς που είναι η ρίγα, είναι ότι οι εκδόσεις rib έχουν όλες mobile τσοκακια ενώ οι εκδόσεις flat έχουν όλες optima plus... Μεγάλο ατού είναι σίγουρα και η εγγύηση, που νομίζω ότι θα φανεί αχρείαστη...
Αν πάρεις και την sporting έχεις κλείσει όλη τη γκάμα.
 
καλησπέρα!
γνωρίζει κάποιος πού μπορώ να βρώ τσοκ για την affinity.
σε μερικά καταστήματα πού τηλεφώνησα δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν.
συγκεκριμένα θέλω το ****
 
καλησπέρα!
γνωρίζει κάποιος πού μπορώ να βρώ τσοκ για την affinity.
σε μερικά καταστήματα πού τηλεφώνησα δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν.
συγκεκριμένα θέλω το ****
Ο Ναυπλιωτης δεν ειναι ο αντιπροσωπος ;; Παρε ενα τηλ εκει !
 
καλησπέρα!
γνωρίζει κάποιος πού μπορώ να βρώ τσοκ για την affinity.
σε μερικά καταστήματα πού τηλεφώνησα δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν.
συγκεκριμένα θέλω το ****
Τα εργοστασιακά θες?Αν ναι θα τα βρεις από τον Ναυπλιώτη λογικά κάνα 35αρι.Αλλιως πάρε ένα aftermarket gemini στα 50 Γιούρα.
Mobile σπείρωμα η crio plus?
 
καλησπέρα!
γνωρίζει κάποιος πού μπορώ να βρώ τσοκ για την affinity.
σε μερικά καταστήματα πού τηλεφώνησα δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν.
συγκεκριμένα θέλω το ****
Τα εργοστασιακά θες?Αν ναι θα τα βρεις από τον Ναυπλιώτη λογικά κάνα 35αρι.Αλλιως πάρε ένα aftermarket gemini στα 50 Γιούρα.
Mobile σπείρωμα η crio plus?
Το gemini παρε. Βαλε φωτο ενα τσοκ που εχεις να σου πουμε το σπειρωμα αν δεν ξερεις.
 
δεω έχω προτίμηση.
σε aftermarkt δεν ειμαι σιγουρος ότι θα κάνω σωστή επιλογή.
δεν έχει κανένας περιγραφή .το δικό μου είναι 7 εκατοστά και το σπείρωμα περίπου στη μέση.
όλα τα όσα λένε crioplus h mob;ile είναι τα ίδια¨?
ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου !
 
δεω έχω προτίμηση.
σε aftermarkt δεν ειμαι σιγουρος ότι θα κάνω σωστή επιλογή.
δεν έχει κανένας περιγραφή .το δικό μου είναι 7 εκατοστά και το σπείρωμα περίπου στη μέση.
όλα τα όσα λένε crioplus h mob;ile είναι τα ίδια¨?
ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου !
θα ανεβάσω αργότερα
ευχαριστω!
 
δεω έχω προτίμηση.
σε aftermarkt δεν ειμαι σιγουρος ότι θα κάνω σωστή επιλογή.
δεν έχει κανένας περιγραφή .το δικό μου είναι 7 εκατοστά και το σπείρωμα περίπου στη μέση.
όλα τα όσα λένε crioplus h mob;ile είναι τα ίδια¨?
ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου !
Crio plus είναι το σπείρωμα.Εγω θα πήγαινα σε aftermarket.Χειροτερα από τα μαμά δεν θα είναι πιστευω.Ιδια η καλύτερα ναι
 
Αν δεν απατώμαι optima plus και crio plus είναι τα ίδια
Βιδώνουν (ταιριάζουν) αλλά έχουν διαφορά στην φούστα.
Τα optima μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σαν crio αλλά το ανάποδο δεν το συνιστώ από ασφάλεια.
Το ορθό πάλι δεν το συνιστώ από ονομαστικές συσφίξεις.
 
Back
Top