Σκοπευτήριο Μαλακάσας

Την Κυριακή αγώνας 50 πιατων φιλανθρωπικός με 3 από αυτά, 50 ,60 και 80 μέτρα μετρημένα σήμερα μπροστά μου με αποστασιόμετρο.
Δεν παίζουν αλλά το 80άρι το είδα δοκιμαστικά χωρίς να το ρίξει κανείς.Ξεκινάει από τα 80 από αριστερά και πέφτει στα 71.
Οι τροχιές θα μπουν το Σάββατο το απόγευμα..
για δύο πούλες να χάσεις ολόκληρη Κυριακή και μάλιστα σε κυνηγετική περίοδο .............
όχι ευχαριστώ , αν το κάνανε 200 πιάτα να το σκεφτώ ............ ;)
 
περιμένουμε τον @leo ( που έκανε εκπληκτική εμφάνιση ) να μας πει δύο κουβεντούλες .
έλα Coach ...........
Εκπληκτική δεν την λες, απλά με εξιταρισε το στοιχείο "άγνωστο κείμενο" που κανονικά βρίσκουμε μόνο στο σπορτινγκ και έπαιξα με κέφι και καλή διάθεση.

Ο αγώνας διεξήχθη σε ένα γήπεδο με δύο σχήματα, ένα με ένα μονό και δύο διπλά on report και ένα με τρία μονά και ένα διπλό on report. Οι τρεις τροχιές ήταν φυσιολογικές κόμπακ, 25-30 μέτρα, οι δύο ήταν αγγουράκια στα 50-60 και μία ήταν σε πραγματικά 80 μέτρα.

Το πλάνο ήταν να μην χάσω κανένα από τα φυσιολογικά πιάτα, το οποίο και τήρησα και στις δύο πούλες και να παίξω όσο μπορούσα πιο τεχνικά και αυθόρμητα τα άλλα τρία, το οποίο τήρησα εν μέρει στην πρώτη πούλα αλλά στην δεύτερη έγινα βλακωδως πιο αμυντικός.

Ωραία ήταν πάντως, διασκεδαστικός αγώνας με ωραίο κλίμα και για καλό σκοπό. Εξακολουθώ να ελπίζω και σε κανονικό αγώνα Σπόρτινγκ κάπου κάπως κάποτε!
 
θα μιλήσει κανείς από τους συμμετέχοντες ??
Βρέθηκε ο χρόνος να πεί και ο ναρκαλιευτής του αγώνα τις εντυπώσεις..
Θα ξεκινήσω με τον εαυτό μου που έφερα σαν αποτέλεσμα 11+11....22 πιάτα.
Τί έγινε ρε φίλε εδώ?Μία πούλα έπαιξα???? :oops:
Δικαιολογία? ΚΑΜΙΑ.
Το καλύτερο αποτέλεσμα που θα μπορούσα να κάνω θα ήταν 13 άντε κ 14 στην επόμενη..δηλαδή να έπαιρνα όλα τα κοντινά.
Είχαμε 6 τροχιές με το Α ένα αρκετά κοντινό από αριστερα λουπαριστό πιάτο (ήταν το μόνο μπορω να πώ κοντινό "ευκολο" που έχασαν κάποιοι) το Β μια τραβέρσα από αριστερά πρός τα δεξιά 45 μ++, το C το 80άρι που έχει αναφερθεί ποιό πάνω,ένα D τραπόπιατο σχετικά αργό και ευκολο από όποια γωνία και να το έριχνες, το Ε ένα πιάτο mid που ξεκινούσε από δεξιά στα 50 μ με λίγο ανηφορική πορεία και απομακρυνόταν..,και ένα F κοντινό ψιλολούπ που ερχόταν μπροστά σου από δεξιά.
Τόσο κόρνα από τα zero που έπεσε την Κυριακή.. ούτε στην παραλιακή..:)
Ξεκινάω πρώτος με 3+2 άστρα πάνω στο 692 με 7 1/2 ρουμελ και 8.
ΔΕΝ ΕΣΠΑΣΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ Β,C,E!!!.. :p .
Tί επίθεση τι pull away τι επωμισμένος..τι maint.. μιλάμε με τπτ..ούτε μια διχάλα... εχασα και 2 κοντινά...μια χαρά....
2η πουλα παίρνω το gouerini του Φάνη με τις 86άρες σταθερές 3+2 σκεπτόμενος μήπως το "κοντό" 692 μου εδινε αλλες εικόνες προσκόπευσης σε σύγκριση με το mxs(81) που παίζω συνήθως....
Μία από τα ίδια και με ζόρισε και στα κοντινά....μιλάμε για τοξοβολία...:confused:.

Πάμε στα αποτελέσματα..Τους 3 πρώτους θα σχολιάσω γιατί από τους υπόλοιπους μόνο ο milkman και κανα δύο άλλοι τ αξίζουν...οι υπόλοιποι τοξοβόλοι...
1ος Αργυρόπουλος.
Επειδή έχω ρίξει αρκετές φορές μαζί του πιστεύω ότι όταν είδε τις τροχιές πρέπει να έτριβε τα χέρια του..
Παίζει σχεδόν πάντα με ασσόδυο με το dt11black σε 81 και γενικά στις προπονήσεις αρέσκεται να σπάει τα πιάτα μακριά..πολύ μακριά.
Εχει φτιάξει πολλές εικόνες και δεν μου φάνηκε περίεργο ούτε τυχερό το σκόρ που έκανε.
Τα δε μακρινά πιάτα...τούφες .Μπράβο του.
2ος Μητσιάλης.Ηταν ο πρώτος που έκανε 19 στην 1η πούλα και αβίαστα.
Γιατί έκανε τόσα πιάτα?Ευκολο... γιατί μπορεί,γιατί παίζει ΜΟΝΟ με τεχνικές και είναι έμπειρος.
Εκτός από 1-2 αν δεν κάνω λάθος τριχάλες όλα τα άλλα τούφες με χαμένα τα C.
Στην 2η πουλα δεν τους είδα γιατί έπρεπε να φύγω λόγω επετείου...
3ος.Δρούκας. Ηρθε ένας σκητάς (που αν δεν έχανε 4 Α) να πάρει τα σώβρακα στους σπορτιγκάδες.....
Προσπάθησαν και κάποιοι τραπάδες αλλά πήγε το ακόντιο σύννεφο!
Γενικά ήταν κάτι διαφορετικό από αυτά που έχουμε συνηθίσει και η ατμόσφαιρα ήταν πολύ ωραία.
Ενα ακόμα που θέλω να αναφέρω ήταν η ομαλή και ηρεμη διεξαγωγή του αγώνα, αν και rotation δεν είχαμε ουρές πάνω από 3 άτομα που ήταν επιτρεπτό μέσα στο γήπεδο.
Του χρόνου πάλι με αντίστοιχο αγώνα εκπληξη από τον ίδιο σύλλογο.(με χρόνο).;)
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και μακριά από τις κόρνες....hippo.big smile.
 
Last edited:
Βρέθηκε ο χρόνος να πεί και ο ναρκαλιευτής του αγώνα τις εντυπώσεις..
Θα ξεκινήσω με τον εαυτό μου που έφερα σαν αποτέλεσμα 11+11....22 πιάτα.
Τί έγινε ρε φίλε εδώ?Μία πούλα έπαιξα???? :oops:
Δικαιολογία? ΚΑΜΙΑ.
Το καλύτερο αποτέλεσμα που θα μπορούσα να κάνω θα ήταν 13 άντε κ 14 στην επόμενη..δηλαδή να έπαιρνα όλα τα κοντινά.
Είχαμε 6 τροχιές με το Α ένα αρκετά κοντινό από αριστερα λουπαριστό πιάτο (ήταν το μόνο μπορω να πώ κοντινό "ευκολο" που έχασαν κάποιοι) το Β μια τραβέρσα από αριστερά πρός τα δεξιά 45 μ++, το C το 80άρι που έχει αναφερθεί ποιό πάνω,ένα D τραπόπιατο σχετικά αργό και ευκολο από όποια γωνία και να το έριχνες, το Ε ένα πιάτο mid που ξεκινούσε από δεξιά στα 50 μ με λίγο ανηφορική πορεία και απομακρυνόταν..,και ένα F κοντινό ψιλολούπ που ερχόταν μπροστά σου από δεξιά.
Τόσο κόρνα από τα zero που έπεσε την Κυριακή.. ούτε στην παραλιακή..:)
Ξεκινάω πρώτος με 3+2 άστρα πάνω στο 692 με 7 1/2 ρουμελ και 8.
ΔΕΝ ΕΣΠΑΣΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ Β,C,E!!!.. :p .
Tί επίθεση τι pull away τι επωμισμένος..τι maint.. μιλάμε με τπτ..ούτε μια διχάλα... εχασα και 2 κοντινά...μια χαρά....
2η πουλα παίρνω το gouerini του Φάνη με τις 86άρες σταθερές 3+2 σκεπτόμενος μήπως το "κοντό" 692 μου εδινε αλλες εικόνες προσκόπευσης σε σύγκριση με το mxs(81) που παίζω συνήθως....
Μία από τα ίδια και με ζόρισε και στα κοντινά....μιλάμε για τοξοβολία...:confused:.

Πάμε στα αποτελέσματα..Τους 3 πρώτους γιατί από τους υπόλοιπους μόνο ο milkman τ αξίζει...οι υπόλοιποι τοξοβόλοι...
1ος Αργυρόπουλος.
Επειδή έχω ρίξει αρκετές φορές μαζί του πιστεύω ότι όταν είδε τις τροχιές πρέπει να έτριβε τα χέρια του..
Παίζει σχεδόν πάντα με ασσόδυο με το dt11black σε 81 και γενικά στις προπονήσεις αρέσκεται να σπάει τα πιάτα μακριά..πολύ μακριά.
Εχει φτιάξει πολλές εικόνες και δεν μου φάνηκε περίεργο ούτε τυχερό το σκόρ που έκανε.
Τα δε μακρινά πιάτα...τούφες .Μπράβο του.
2ος Μητσιάλης.Ηταν ο πρώτος που έκανε 19 στην 1η πούλα και αβίαστα.
Γιατί έκανε τόσα πιάτα?Ευκολο... γιατί μπορεί,γιατί παίζει ΜΟΝΟ με τεχνικές και είναι έμπειρος.
Εκτός από 1-2 αν δεν κάνω λάθος τριχάλες όλα τα άλλα τούφες με χαμένα τα C.
Στην 2η πουλα δεν τους είδα γιατί έπρεπε να φύγω λόγω επετείου...
3ος.Δρούκας. Ηρθε ένας σκητάς που αν δεν έχανε 4 Α να πάρει τα σώβρακα στους σπορτιγκάδες.....
Προσπάθησαν και κάποιοι τραπάδες αλλά πήγε το ακόντιο σύννεφο!
Γενικά ήταν κάτι διαφορετικό από αυτά που έχουμε συνηθίσει και η ατμόσφαιρα ήταν πολύ ωραία.
Ενα ακόμα που θέλω να αναφέρω ήταν η ομαλή και ηρεμη διεξαγωγή του αγώνα, αν και rotation δεν είχαμε ουρές πάνω από 3 άτομα που ήταν επιτρεπτό μέσα στο γήπεδο.
Του χρόνου πάλι με αντίστοιχο αγώνα εκπληξη από τον ίδιο σύλλογο.(με χρόνο).;)
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και μακριά από τις κόρνες....hippo.big smile.
Άρη μια ερώτηση, επειδή τα πιατα δεν τα είχες ρίξει προπονηση , είχες μέσα σου πριν τον αγώνα μια υπόνοια να το πω έτσι πως δεν θα κάνεις σκορ ; είχες βγάλει πριν τον αγώνα ένα προγνωστικο ;
 
Άρη μια ερώτηση, επειδή τα πιατα δεν τα είχες ρίξει προπονηση , είχες μέσα σου πριν τον αγώνα μια υπόνοια να το πω έτσι πως δεν θα κάνεις σκορ ; είχες βγάλει πριν τον αγώνα ένα προγνωστικο ;
Οχι ήμουν πολύ αισιόδοξος. Σχεδόν καθόλου άγχος αν κ ξεκινούσα πρώτος με 45 άτομα εξέδρα.
 
Ξεκινάω πρώτος με 3+2 άστρα πάνω στο 692 με 7 1/2 ρουμελ και 8.
δλδ τώρα για να καταλάβω.
πάς να σπάσεις πιάτα στα 50 - 60 - 80 μέτρα με τσοκ 3 και φυσίγγι εμπορίου απλό και να θέλεις και αποτέλεσμα ???
σαν να μου λες ότι πάω σε off road αγώνα με το punto που πάω κάθε μέρα δουλειά.

ρε δεν είσαστε καλά μου φαίνεται ............ :rolleyes::rolleyes:
 
Last edited:
Άρη μια ερώτηση, επειδή τα πιατα δεν τα είχες ρίξει προπονηση , είχες μέσα σου πριν τον αγώνα μια υπόνοια να το πω έτσι πως δεν θα κάνεις σκορ ; είχες βγάλει πριν τον αγώνα ένα προγνωστικο ;
η προπόνηση σε αυτόν τον αγώνα ( όπως έμαθα ) απαγορευόταν ...... .yel.
 
δλδ τώρα για να καταλάβω.
πάς να σπάσεις πιάτα στα 50 - 60 - 80 μέτρα με τσοκ 3 και φυσίγγι εμπορίου απλό και να θέλεις και αποτέλεσμα ???
σαν να μου λες ότι πάω σε off road αγώνα με το punto που πάω κάθε μέρα δουλειά.

ρε δεν είσαστε καλά μου φαίνεται ............ :rolleyes::rolleyes:
Με το 7.5 του ρουμ έβαλα στο χαρτόνι 1×80 με το 3άρι από 18 εως 22 σκάγια στα 80 πραγματικά μέτρα.
4 τουφεκιές δοκίμασα.
 
Back
Top