Franchi Team

Έχω μια 610 vgsl μια 612 καί μια varilite πού είναι μια ελαφριά έκδοση της 610! Οι δύο πρώτες ήρθαν στα χέρια μου από κληρονομιά! Μετά το θάνατο του παππού μου! Καμία δεν έχει σπάσει σιδηρόδρομο! Βέβαια ποτέ δεν δούλεψαν με φουρνελα! Πιο παλιές 520 κ 500 επειδή είχαμε σπαγαν για πλάκα οι σιδηροδρομοι! Ήταν ένα πρόβλημα που το βελτίωσε η franchi στα νεότερα όπλα της! Το ωραίο με αυτά τα όπλα ήταν ότι ποτέ δεν διάλεγαν φυσίγγια! Ότι έριχνες το πηγεναν γαμάτα! Α κ θέλουν καθάρισμα!
 
Καλημερα..Μια ερωτηση που μπορω να βρω τσοκακια εσωτερικα για 612 vsl?
Η δική μου 612 griffone φοράει mobile οπότε μπορείς να πάρεις και έσω έξω λογικά όπως τα carlson's, τα gemini ακόμα και τα brain. Τα μεγάλα καταστήματα όπως Καλκατζάκος και Καρασαββίδης αλλά και πιο μικροί έχουν το ένα απο τα 2 ή και τα 2 πρώτα. Για τα brain απλά πάτα πανω στο banner στο φόρουμ.

Εγώ όταν την κυνηγούσα έως το 2015, που πήρα την SX3 και έκτοτε η 612 griffone, όπως και η 610vsl, είναι σε μόνιμο τιμητικό παροπλισμό, της είχα gemini και ήταν πολύ καλύτερα από τα μαμα.
 
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα παρακαλώ τις γνώσεις σας για το όπλο του πατέρα μου που πρόσφατα έγινε δικό μου. Δεν γνωρίζω τα όρια του όπλου τα χαρακτηριστικά του ακομα και τι φυσίγγια μπορεί να ρίξει.
Το όπλο είναι LUIGI FRANCHI 48 AL 12GA . Σας ευχαριστώ πολυ, κάθε απάντηση πολύτιμη.
 

Attachments

  • 3.jpg
    3.jpg
    217 KB · Προβολές: 44
  • 2.jpg
    2.jpg
    280 KB · Προβολές: 44
  • 1.jpg
    1.jpg
    110,3 KB · Προβολές: 41
  • 4.jpg
    4.jpg
    155,8 KB · Προβολές: 44
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα παρακαλώ τις γνώσεις σας για το όπλο του πατέρα μου που πρόσφατα έγινε δικό μου. Δεν γνωρίζω τα όρια του όπλου τα χαρακτηριστικά του ακομα και τι φυσίγγια μπορεί να ρίξει.
Το όπλο είναι LUIGI FRANCHI 48 AL 12GA . Σας ευχαριστώ πολυ, κάθε απάντηση πολύτιμη.
Συνάδελφε περνά από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς και να σε γνωρίσουμε

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-577#post-650369
 
Λοιπόν παιδιά, στοχευμένες οι ερωτήσεις κι όποιος έχει καλή διάθεση μου απαντάει.

1. Τα 4 αστέρια στην κάννη τι σημαίνουν;
2. Το KG 1090 επίσης στην κάννη;
3. Αλλο ενα χαρακτηριστικό της κάννης ειναι " CHAMBERED, 2 3/4" / FULL" κι αυτο αγνωστο μου είναι.

Κάνω τις ερωτήσεις εδώ γιατί απ' ότι βλέπω όσο και να ψάχνω στο net δεν βλέπω φως.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Λοιπόν παιδιά, στοχευμένες οι ερωτήσεις κι όποιος έχει καλή διάθεση μου απαντάει.

1. Τα 4 αστέρια στην κάννη τι σημαίνουν;
2. Το KG 1090 επίσης στην κάννη;
3. Αλλο ενα χαρακτηριστικό της κάννης ειναι " CHAMBERED, 2 3/4" / FULL" κι αυτο αγνωστο μου είναι.

Κάνω τις ερωτήσεις εδώ γιατί απ' ότι βλέπω όσο και να ψάχνω στο net δεν βλέπω φως.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
1. Αν είναι με σταθερό τσοκ η κάννη είναι η σύσφιγξη του στομίου, 4 άστρα, δηλαδή 0.25χιλ μικρότερη διάμετρος στομίου απ' αυτή του αυλού
2. Είναι το βάρος της κάννης σε χιλιόγραμμα
3. Είναι με απλή θαλάμη, δέχεται φυσίγγια μήκους 70χιλ ή αλλιώς 2 3/4 ιντσών.
 
Λοιπόν παιδιά, στοχευμένες οι ερωτήσεις κι όποιος έχει καλή διάθεση μου απαντάει.

1. Τα 4 αστέρια στην κάννη τι σημαίνουν;
2. Το KG 1090 επίσης στην κάννη;
3. Αλλο ενα χαρακτηριστικό της κάννης ειναι " CHAMBERED, 2 3/4" / FULL" κι αυτο αγνωστο μου είναι.

Κάνω τις ερωτήσεις εδώ γιατί απ' ότι βλέπω όσο και να ψάχνω στο net δεν βλέπω φως.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Attachments

  • 51.jpg
    51.jpg
    144,6 KB · Προβολές: 34
Back
Top