Franchi Affinity

Στην Μπαλακου πάντως την Rib την δείχνει διαθέσιμη.....δεν ξέρω αν θέλεις κάνε ένα τηλ...
Αγγελε εχει δεν εχει μηνα που ημουν Θεσ/νικη να δω οπλο. Περασα απο Μπαλακου, Καρασσαβιδη κανεις δεν εχει ετοιμοπαραδοτη ασχετα με το site. Στου Καρασσαβιδη μονο μια ξυλινη ειχε την οποια δεν κοιταξα καν γιατι εψαχνα αποκλειστικα συνθετικη.Γκιουλεκα λογο χρονου πηρα τηλεφωνο μην παω αδικα και εκει τιποτα. Η Μπαλακου συγκεκριμενα μου ειπε οτι Affinity για να ερθει στο μαγαζι μονο παραγγελια και να φυγει. Δεν παιζει να ερθει για stock. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι τωρα αλλα εμενα μου την εδωσε, ψαχτηκα για αλλο και κατελειξα στην Benelli Μ2 συνθετικη 71εκ με κοντη αποθηκη. Μολις τα οικονομικα στρωσουν θα την παρω. Ευχομαι να βρεις αυτο που ψαχνεις. :)
 
Αγγελε εχει δεν εχει μηνα που ημουν Θεσ/νικη να δω οπλο. Περασα απο Μπαλακου, Καρασσαβιδη κανεις δεν εχει ετοιμοπαραδοτη ασχετα με το site. Στου Καρασσαβιδη μονο μια ξυλινη ειχε την οποια δεν κοιταξα καν γιατι εψαχνα αποκλειστικα συνθετικη.Γκιουλεκα λογο χρονου πηρα τηλεφωνο μην παω αδικα και εκει τιποτα. Η Μπαλακου συγκεκριμενα μου ειπε οτι Affinity για να ερθει στο μαγαζι μονο παραγγελια και να φυγει. Δεν παιζει να ερθει για stock. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι τωρα αλλα εμενα μου την εδωσε, ψαχτηκα για αλλο και κατελειξα στην Benelli Μ2 συνθετικη 71εκ με κοντη αποθηκη. Μολις τα οικονομικα στρωσουν θα την παρω. Ευχομαι να βρεις αυτο που ψαχνεις. :)
Νομίζω πως θα κάνεις την καλύτερη επιλογή... :cool::cool:
Τυγχάνει να έχω αυτήν σε 66εκ κανη και με κοντάκι κομφορντ.
Ίσως γι αυτό να είναι και η καλύτερη επιλογή :rolleyes:.my man.

Πάντως αν δεν περνά την μπενελι έβλεπα προς φρανκι αλλά σε δικανο το φιλινγκ συγκεκριμένα.
Έχω βέβαια με μια παλιά φανκι(prestige) από τον παππού μου που ήταν ευχαριστημένος και μ αρέσει κι εμένα πολύ.
Αλλά παλιά, για λίγα κυνήγι ίσα για να θυμάμαι ποιος την κρατούσε.
 
Κατάλαβα φίλε....η αλήθεια είναι ότι και εγώ πέρασα και από τους τρεις αλλά δεν ζήτησα να δω franchi έβλεπα αλλά όπλα θα πάρω τηλ αύριο και στους τρεις να ρωτήσω αλλά λογικά ισχύει αυτό που λες......το ξανά σκέφτηκα και είπα να μην ξεφύγω στην τιμή για πρώτο όπλο......την είδα και εγώ την m2 στον Κυργια....πολύ ωραίο όπλο με πολύ ποιοτικά συνθετικά......μάλλον με βλέπω με την stoeger αν δεν υπάρχει franchi να δοκιμάσω.....
 
Κατάλαβα φίλε....η αλήθεια είναι ότι και εγώ πέρασα και από τους τρεις αλλά δεν ζήτησα να δω franchi έβλεπα αλλά όπλα θα πάρω τηλ αύριο και στους τρεις να ρωτήσω αλλά λογικά ισχύει αυτό που λες......το ξανά σκέφτηκα και είπα να μην ξεφύγω στην τιμή για πρώτο όπλο......την είδα και εγώ την m2 στον Κυργια....πολύ ωραίο όπλο με πολύ ποιοτικά συνθετικά......μάλλον με βλέπω με την stoeger αν δεν υπάρχει franchi να δοκιμάσω.....
Άγγελε τα πλαστικά της m2 δεν τα λες και ποιοτικά.
Ειδικά η ράχη και το πέλμα στα comfortech.
Φθηρωνται πολύ εύκολα
 
Νομίζω πως θα κάνεις την καλύτερη επιλογή... :cool::cool:
Τυγχάνει να έχω αυτήν σε 66εκ κανη και με κοντάκι κομφορντ.
Ίσως γι αυτό να είναι και η καλύτερη επιλογή :rolleyes:.my man.

Πάντως αν δεν περνά την μπενελι έβλεπα προς φρανκι αλλά σε δικανο το φιλινγκ συγκεκριμένα.
Έχω βέβαια με μια παλιά φανκι(prestige) από τον παππού μου που ήταν ευχαριστημένος και μ αρέσει κι εμένα πολύ.
Αλλά παλιά, για λίγα κυνήγι ίσα για να θυμάμαι ποιος την κρατούσε.
Και εγω με κοντακι comfort θα παρω. Οσο για τις παλιες Franchi η καλυτερα Luigi Franchi ο συγχωρεμενος ο παππους μου κυνηγουσε με μια Luigi Franchi Elite 76εκ σταθερο 1*. Απο οσα εχω ακουσει απο παλιους του φιλους που ειναι εν ζωη, ο παππους με το συγκεκριμενο τουφεκι ηταν "φαρμακι". Ακολουθησε ο πατερας μου και αφου μετα απο χρονια τα παρατησε την εδωσε στον θειο μου. Τωρα μαλλον θα ερθει στα χερια μου. Luigi Franchi Prestige ειχε επισης ενας φιλος του παππου. Πολυ ωραιο τουφεκι και αυτο.
 
Last edited:
Άγγελε τα πλαστικά της m2 δεν τα λες και ποιοτικά.
Ειδικά η ράχη και το πέλμα στα comfortech.
Φθηρωνται πολύ εύκολα
Απόστολε η ράχη όντως ξεθώριασε.
Το πέλμα είναι σε πολύ καλή κατάσταση.
Έχει κάποια γδαρσίματα αλλά είναι από ακουμπηματα σε πέτρες ή στα κλαδιά.
Δεν είναι κάτι το ενοχλητικό ή που δημιουργεί πρόβλημα στην επωμιση.
Άλλωστε τα όπλα αλλά και οτιδήποτε που αγοράζουμε για χρήση είναι για να τα χρησιμοποιούμε και να τα χαιρόμαστε και ας φθειρονται.
 
Αγγελε εχει δεν εχει μηνα που ημουν Θεσ/νικη να δω οπλο. Περασα απο Μπαλακου, Καρασσαβιδη κανεις δεν εχει ετοιμοπαραδοτη ασχετα με το site. Στου Καρασσαβιδη μονο μια ξυλινη ειχε την οποια δεν κοιταξα καν γιατι εψαχνα αποκλειστικα συνθετικη.Γκιουλεκα λογο χρονου πηρα τηλεφωνο μην παω αδικα και εκει τιποτα. Η Μπαλακου συγκεκριμενα μου ειπε οτι Affinity για να ερθει στο μαγαζι μονο παραγγελια και να φυγει. Δεν παιζει να ερθει για stock. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι τωρα αλλα εμενα μου την εδωσε, ψαχτηκα για αλλο και κατελειξα στην Benelli Μ2 συνθετικη 71εκ με κοντη αποθηκη. Μολις τα οικονομικα στρωσουν θα την παρω. Ευχομαι να βρεις αυτο που ψαχνεις. :)
Λάζο
Αν δεν το βιάζεσαι το όπλο αν θες μετά την καραντίνα μου μπορούμε να πάμε για κανένα τσιχλοκυνηγι να δεις και να δοκιμάσεις το όπλο.
 
Λάζο
Αν δεν το βιάζεσαι το όπλο αν θες μετά την καραντίνα μου μπορούμε να πάμε για κανένα τσιχλοκυνηγι να δεις και να δοκιμάσεις το όπλο.
Δεν το βιαζομαι καθολου. Μου τυχε και μια αναποδια οποτε υπαρχει περιπτωση και απ τον καινουριο χρονο να το παρω. Θα μου ηταν ιδιαιτερα ευχαριστο να το δοκιμασω ωστε να ξερω τι να περιμενω. Μπορουμε να το κανονισουμε :) :)
 
Άγγελε τα πλαστικά της m2 δεν τα λες και ποιοτικά.
Ειδικά η ράχη και το πέλμα στα comfortech.
Φθηρωνται πολύ εύκολα
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω εμπειρία με τα όπλα σε σύγκριση με τα 4-5 που είδα τον τελευταίο μήνα τα συνθετικά της m2 και της Astro μου φάνηκαν τα πιο ποιοτικά....από αυτήν την άποψη...τώρα σε σχέση με την ανθεκτικότητα στο χρόνο σίγουρα δεν έχω άποψη.....
 
Απόστολε η ράχη όντως ξεθώριασε.
Το πέλμα είναι σε πολύ καλή κατάσταση.
Έχει κάποια γδαρσίματα αλλά είναι από ακουμπηματα σε πέτρες ή στα κλαδιά.
Δεν είναι κάτι το ενοχλητικό ή που δημιουργεί πρόβλημα στην επωμιση.
Άλλωστε τα όπλα αλλά και οτιδήποτε που αγοράζουμε για χρήση είναι για να τα χρησιμοποιούμε και να τα χαιρόμαστε και ας φθειρονται.
Άγγελε και εγώ με comfort το έχω πάρει.
Τα δύο αυτά σημεία γδερνονται και κόβονται πανευκολα.
Ειδικά στα χέρια κάποιου που κυνηγάει σε δύσκολα μέρη ,φθιρονται υπερβολικα εύκολα
 
https://www.kalkantzakos.com/Product/7573/affinity-synthetic-flat-66cm,-karampina-franchi
https://www.kalkantzakos.com/Product/2312/affinity-synthetic,-karampina-franchi
Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα αυτό το όπλο, Ξέρει να μας πεί κανείς τι διαφορές έχουν αυτά τα δύο?

Το ίδιο όπλο είναι...μαλλον κάτι έχουν κάνει στην ιστοσελίδα τους λάθος. Η affinity απλά βγαίνει και με υπερυψωμένη ρίγα γι'αυτό και το ονομάζει flat στην μία καταχώρηση για να διευκρινήσει την ρίγα....από εκεί και πέρα πιστεύω οτι πρόκειται για διπλή καταχώρηση με άλλη τιμή ίσως πριν και μετά κάποιας προσφοράς.
 
Άγγελε και εγώ με comfort το έχω πάρει.
Τα δύο αυτά σημεία γδερνονται και κόβονται πανευκολα.
Ειδικά στα χέρια κάποιου που κυνηγάει σε δύσκολα μέρη ,φθιρονται υπερβολικα εύκολα
Αμελητέα ζημιά μπροστά σε αυτό που δίνουν.
Εγώ έχω βολευτεί πολυ το πουλάκια καιβτην φαρδιά και υψωμένη ρηγα.
Ευτυχώς αλλάζονται οπότε αν έχεις μεγάλη φθορά βάζεις καινούρια.
 
Και εγω με κοντακι comfort θα παρω. Οσο για τις παλιες Franchi η καλυτερα Luigi Franchi ο συγχωρεμενος ο παππους μου κυνηγουσε με μια Luigi Franchi Elite 76εκ σταθερο 1*. Απο οσα εχω ακουσει απο παλιους του φιλους που ειναι εν ζωη, ο παππους με το συγκεκριμενο τουφεκι ηταν "φαρμακι". Ακολουθησε ο πατερας μου και αφου μετα απο χρονια τα παρατησε την εδωσε στον θειο μου. Τωρα μαλλον θα ερθει στα χερια μου. Luigi Franchi Prestige ειχε επισης ενας φιλος του παππου. Πολυ ωραιο τουφεκι και αυτο.
Τουφεκια πολυ δυνατά αυτά που αναφέρεις
 
Καλησπέρα και πάλι....τελικά έκλεισα την franchi με συνθετικά και 66cm κάνη με την υπερυψωμένη ρίγα στα 690€ από γκιουλεκα....σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και την βοήθεια...
Καλορίζικη και καλοντούφεκη Άγγελε. Το είχα αυτό το ντουφέκι και το μετάνιωσα που το πούλησα. Είναι πολύ εύκολο σε όλα του. Θα το ευχαριστηθείς.
 
Καλορίζικη και καλοντούφεκη Άγγελε. Το είχα αυτό το ντουφέκι και το μετάνιωσα που το πούλησα. Είναι πολύ εύκολο σε όλα του. Θα το ευχαριστηθείς.
Μακάρι φίλε γιατί είναι το πρώτο μου όπλο να είσαι καλά σε ευχαριστώ
 
Καλησπέρα και πάλι....τελικά έκλεισα την franchi με συνθετικά και 66cm κάνη με την υπερυψωμένη ρίγα στα 690€ από γκιουλεκα....σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και την βοήθεια...
Καλορίζικο το όπλο. Θα μείνεις ικανοποιημένος είναι σίγουρο. Και με πολύ καλή τιμή.
 
Back
Top