Παρουσίαση Φυσιγγίων

Με τον κατάλληλο καιρό παγωνιά και υγρασία πιστεύω θα δουλεύουν όπως πρέπει !
Ας μας πει κάποιος που γνωρίζει το βυσμα και το καψουλι
φιλε η δοσολογια ειναι η στανταρ για την mb36 με πολυ υγρασια και παγωνια μην περιμενεις πολλα πραγματα για μακρινες τουφεκιες, τωρα το καψουλι αν το βαλεις αναποδα να δουμε το χαρτακι και σε τι καλυκα ηταν θα σου πουμε
 
Rio game load 32 διασποράς 32γρ ν9...

Καψουλι λευκο-πυριτιδα csb1 1,73γρ-σκαγια βάρους 32,16γρ κ διαμέτρου 2,00-2,08-
Διασπορεας με προστατευτικα πτερυγια κ αποσπωμενο σταυρο* - κλείσιμο 58,05 mm

* Στην ουσία πρόκειται για τον γνωστό ισπανικό συγκεντρωτηρα που μέσα φέρει ένα "σταυροειδή διασπορεα", το ίδιο ισχυε από εποχής uee....
Δεν ξέρω τι άνοιγμα θα δώσει συγκρινόμενος με έναν πχ gualandi η giovanni αλλά παλαιοτερα είχα δει αρκετά καλά αποτελεσματα σε περπατητο τσιχλας..

Και κάτι τελευταίο..
Τα κουτιά είναι ολοιδια με το αδελφάκι του που γεμιζεται με συγκεντρωτηρα, μόνο δεξιά στο καπάκι υπάρχει διακριτικά γραμμένο "dispersor"..
Όποτε την προσοχη σας για τυχόν μπερδεματα κατά την αγορά......

IMG_20211109_163611.jpgIMG_20211109_163819.jpg
 
Ειμαι περιεργος να μαθω ταχύτητες αλλα ποιος θα τα εριχνε σε φασσα ή παπι;
το σεμπτεμβρη τα ριχνεις ανετα αλλα γιατι να κανεις πειραματα σε αυτα τα θηραματα !εκτος αν μενεις μεσα στον κυνηγοτοπο![για κορακοειδη ειναι μανουλα]
 
Παιδιά τα RC2, RC4 ORO και RC4 FIBRE τα έχει ''σφάξει'' κανείς να μας πει πυρίτιδες κτλ?
Έχουν αναφερθεί στο θέμα για την πέρδικα και έχουν δεχτεί πολύ καλές κριτικές αλλά τι περιέχουν δεν έχει γράψει κανείς.
 
Παιδιά τα RC2, RC4 ORO και RC4 FIBRE τα έχει ''σφάξει'' κανείς να μας πει πυρίτιδες κτλ?
Έχουν αναφερθεί στο θέμα για την πέρδικα και έχουν δεχτεί πολύ καλές κριτικές αλλά τι περιέχουν δεν έχει γράψει κανείς.
H RC εκτός από αυτά που αναφέρει η ίδια με την ονομασία της πυρίτιδας π.χ. rc jk6, rc sipe...
Όλα τα άλλα είναι αγνώστου ταυτότητος πυρίτιδα που η ίδια η RC εσκεμένα πράτει. Οπόρε αυτά που αναφέρεις δεν μπορεί κανείς να σου απαντήσει.
 
βρήκα τα φυσίγγια με την S4 που έλεγα,,επειδή μου αρέσει πολύ σαν ριξιά , θα ήθελα αν κάποιος απο τους ιδιογωμοτές του φόρουμ έχει όρεξη και χρόνο να του στείλω δείγμα και να φτιάξουμε μερικά κουτάκια ,,πληρώνω τα υλικά και την εργασία προκαταβολικά αλλιώς δεν δέχομαι τίποτα :)
IMG_20211110_224629.jpgIMG_20211110_224650.jpg
 
βρήκα τα φυσίγγια με την S4 που έλεγα,,επειδή μου αρέσει πολύ σαν ριξιά , θα ήθελα αν κάποιος απο τους ιδιογωμοτές του φόρουμ έχει όρεξη και χρόνο να του στείλω δείγμα και να φτιάξουμε μερικά κουτάκια ,,πληρώνω τα υλικά και την εργασία προκαταβολικά αλλιώς δεν δέχομαι τίποτα :)
View attachment 35720View attachment 35721

Παυλο στο λεω γιατι καταλαβαινω οτι δεν το γνωριζεις......ΟΠΟΙΟΣ ιδιογομωτης πουλησει φυσιγγια....ειτε για την
καλη του καρδια....ειτε για εξυπηρετηση.....''παιζει'' με τα καγκελα της φυλακης ....ειναι για τους Λεβεντες!!!
Απαγορευεται να πουλησει φυσιγγια ο ιδιογομωτης φιλε!!!
Να τα χαρησει μπορει.....να πουλησει ΟΧΙ!!!!
Αυτο προς ενημερωση ΟΛΩΝ.... :)
 
Στειλε ΕΝΑ φυσιγγιο να σου γεμισω και να σου χαρησω 1-2 κουτια των 25 φυσιγγιων....
Για χρηματα ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ....
Αποφασισε και πραξε ....φιλε!!! :)
Να σας παραγγείλω κι'εγώ κ.Νίκο 4 κουτιά Gm3 cx2000 1.55 x 32 z2m21 n.9 6* 57.50 σε κάλυκα
χρώματος silver .Αποστολή παρακαλώ door to door o_Oo_O:D:D
 
Back
Top