Προβλα πλαναρισματος

Καλησπέρα στην παρέα.
Έχω ένα μικρό φουσκωτό 2,70 με εξάρα Σουζούκι μηχανή κοντολαιμη.
Το πρόβλημα μου είναι ότι το φουσκωτό για να πλαναρει πρέπει να είμαι στην μύτη μπροστά τελείως,με προβλημα να γίνομαι μούσκεμα.
Μέτρησα τον καθρέφτη της βάρκας και είναι 39 cm, και η μηχανή από το φτεράκι μέχρι πάνω είναι 45cm .
Να φτιάξω μια προέκταση 6 cm η να μην φταίει αυτό;
 
Καλησπέρα στην παρέα.
Έχω ένα μικρό φουσκωτό 2,70 με εξάρα Σουζούκι μηχανή κοντολαιμη.
Το πρόβλημα μου είναι ότι το φουσκωτό για να πλαναρει πρέπει να είμαι στην μύτη μπροστά τελείως,με προβλημα να γίνομαι μούσκεμα.
Μέτρησα τον καθρέφτη της βάρκας και είναι 39 cm, και η μηχανή από το φτεράκι μέχρι πάνω είναι 45cm .
Να φτιάξω μια προέκταση 6 cm η να μην φταίει αυτό;
μικρή ιπποδύναμη.
flaps ?
 
Καλησπέρα στην παρέα.
Έχω ένα μικρό φουσκωτό 2,70 με εξάρα Σουζούκι μηχανή κοντολαιμη.
Το πρόβλημα μου είναι ότι το φουσκωτό για να πλαναρει πρέπει να είμαι στην μύτη μπροστά τελείως,με προβλημα να γίνομαι μούσκεμα.
Μέτρησα τον καθρέφτη της βάρκας και είναι 39 cm, και η μηχανή από το φτεράκι μέχρι πάνω είναι 45cm .
Να φτιάξω μια προέκταση 6 cm η να μην φταίει αυτό;
Εχεις δοκιμάσει να αλλάξεις κλίση (trim) ?
 
Εχεις δοκιμάσει να αλλάξεις κλίση (trim) ?
Δοκιμασα και σηκώνομαι τόσο σούζα που λίγο θέλει να μπει νερό μέσα.
Ψάχνομαι τώρα να βάλω μια προέκταση να σηκωθεί λίγο πάνω η μηχανή μήπως και φταίει αυτό..
Πήρα προέκταση κάθομαι στη μύτη και γίνομαι μούσκεμα όταν είμαι μόνος.με δεύτερο άτομο είμαι στο κάθισμα αναγκαστικά και γίνεται όλο αυτό.
 
Δοκιμασα και σηκώνομαι τόσο σούζα που λίγο θέλει να μπει νερό μέσα.
Ψάχνομαι τώρα να βάλω μια προέκταση να σηκωθεί λίγο πάνω η μηχανή μήπως και φταίει αυτό..
Πήρα προέκταση κάθομαι στη μύτη και γίνομαι μούσκεμα όταν είμαι μόνος.με δεύτερο άτομο είμαι στο κάθισμα αναγκαστικά και γίνεται όλο αυτό.
Κοίτα τι προβλέπει ο κατασκευαστής της μηχανής.
Μόνο φλαπς ή ισχυρότερος κινητήρας για εμένα.
 
Back
Top