Ata Arms Team

Ωραία αλλά σε κάποιες στιγμές η υπερβολή σε σκάλισμα ξεπερνάει τη γελιοτητα όχι όλα αλλά κατάλαβες πια τουρκικά σκαλίσματα κακόγουστα που κάνουν μπαμ από μακρυα ότι είναι τουρκια μερια
 
Ωραία αλλά σε κάποιες στιγμές η υπερβολή σε σκάλισμα ξεπερνάει τη γελιοτητα όχι όλα αλλά κατάλαβες πια τουρκικά σκαλίσματα κακόγουστα που κάνουν μπαμ από μακρυα ότι είναι τουρκια μερια
Σωστά γι αυτό μου αρέσουν τα 5 τελευταία από δεξιά ή τα 5 πρώτα από αριστερα!!!
 
Ωραία αλλά σε κάποιες στιγμές η υπερβολή σε σκάλισμα ξεπερνάει τη γελιοτητα όχι όλα αλλά κατάλαβες πια τουρκικά σκαλίσματα κακόγουστα που κάνουν μπαμ από μακρυα ότι είναι τουρκια μερια
γυφτηκα που λενε εεε .think.
.sarcastic. .sarcastic.
 
Καταπληκτικό όπλο για την τιμή του.
Εμφανισιακά λειτουργικά αλλά και από τουφεκιές σου δίνει την αίσθηση ότι κοστίζει ελάχιστα για αυτά που προσφέρει.
Μετά από κάθε κυνήγι δικαίως με βάζει σε σκέψεις να το πουλήσω ή να μην το πουλήσω τελικά.
Διότι είναι βέβαιο ότι θα το μετανιώσω μετα.

20211012_202215.jpg
 
Καταπληκτικό όπλο για την τιμή του.
Εμφανισιακά λειτουργικά αλλά και από τουφεκιές σου δίνει την αίσθηση ότι κοστίζει ελάχιστα για αυτά που προσφέρει.
Μετά από κάθε κυνήγι δικαίως με βάζει σε σκέψεις να το πουλήσω ή να μην το πουλήσω τελικά.
Διότι είναι βέβαιο ότι θα το μετανιώσω μετα.

View attachment 33954
Άποψη μου Στέλιο και αν θέλεις την λαμβάνεις υπόψη σου. Μην το πουλάς. Τσάμπα θα πάει και θα το μετανιώσεις εφόσον σου κάνει τα κέφια
 
Άποψη μου Στέλιο και αν θέλεις την λαμβάνεις υπόψη σου. Μην το πουλάς. Τσάμπα θα πάει και θα το μετανιώσεις εφόσον σου κάνει τα κέφια
Ακριβώς έτσι θα γίνει.

Το ελος κοστίζει ακριβώς τα δίπλα χρήματα και όμως.....ήδη βλέπω ότι σε κάποια πράγματα υπέρτερει το ατα.

Στη συναρμολόγηση δείχνει πιο ευκολο και επίσης ο τρόπος που κλειδώνει και ο ήχος που κάνει όταν κλείνει είναι καλύτερος.

Επίσης όταν πάω να ανοίξω το ελος κάποιες φορές σαν να μαγκωνει κάπως ο μοχλός.

Πράγματα τα οποία δεν έκανε και δεν κάνει ποτέ το ατα.

Δεν ξέρω βέβαια αν είναι λόγω του ότι είναι αδουλευτο το φαμπαρμ.

Όμως αδουλευτο ήταν και το ατα αλλά δεν με προβλημάτισε ποτέ.

Ο λόγος που το πουλάω είναι επειδή πιέζομαι οικονομικά.

Αν δεν πουληθεί το όπλο στην ουσία οχι μόνο δε θα πειράξει αλλά θα χαρώ κιόλας.

Απλώς θα πιεστω οικονομικά με ότι αυτό συνεπάγεται....
Αυτό είναι ολο.
 
Είναι αλήθεια ότι θέλει πολυ μεγάλη σκέψη οταν καποιος αποφασίσει να δώσει ένα όπλο που του κάνει τα χατίρια κ ιδιαίτερα αν το έχει για μεγάλο διάστημα στην κατοχή του..

Υπάρχουν περιπτωσεις που αν κ περασαν πολλα χρόνια κάποιοι ακόμα το φυσανε κ δεν κρυώνει.......
 
Είναι αλήθεια ότι θέλει πολυ μεγάλη σκέψη οταν καποιος αποφασίσει να δώσει ένα όπλο που του κάνει τα χατίρια κ ιδιαίτερα αν το έχει για μεγάλο διάστημα στην κατοχή του..

Υπάρχουν περιπτωσεις που αν κ περασαν πολλα χρόνια κάποιοι ακόμα το φυσανε κ δεν κρυώνει.......
Προσωπικά έχω μετανιώσει για όλα τα όπλα που πούλησα.

Σίγουρα θα ήθελα να είχα την μπερετα 391 τη μπενελι Μοντεφελτρο μου και αν φύγει το ατα σίγουρα θα το μετανιώσω.

Το ατα μέχρι στιγμης κλέβει την παράσταση ακόμη και από τα τρανταχτά ονόματα που αναφέρω πιο πάνω.

Διότι μου κόστισε πολύ λιγότερα και μου δίνει την αίσθηση ότι δεν υστερεί σε τίποτα.

Παρα μονο στο ότι δεν είναι μεγάλη φίρμα και στα επακόλουθα αυτού....

Τονίζω όλα αυτά μέχρι τώρα.
Αν μου βγάλει κάποιο πρόβλημα ευχαρίστως θα το κράξω.
Δεν έχω τέτοια θέματα.....εννοώ δεν λέω καλά λόγια για αυτό το όπλο επειδή το αγόρασα αλλά επειδή τα αξίζει.
 
Καταπληκτικό όπλο για την τιμή του.
Εμφανισιακά λειτουργικά αλλά και από τουφεκιές σου δίνει την αίσθηση ότι κοστίζει ελάχιστα για αυτά που προσφέρει.
Μετά από κάθε κυνήγι δικαίως με βάζει σε σκέψεις να το πουλήσω ή να μην το πουλήσω τελικά.
Διότι είναι βέβαιο ότι θα το μετανιώσω μετα.

View attachment 33954
Αφού το γουστάρεις ρε Στέλιο μην το πουλήσεις .
 
Οχι ρε φιλε προς θεου παραπονω κανενα, βγαζει ωραια γουστα.Αλλα λεω μηπως την πεθυμησες.!!!!;)
Υγεία να έχεις και να τη χαίρεσαι!!!

Ήταν το πρώτο μου όπλο.
Το είχα 10 χρόνια.
Με άπειρα κυνηγια.
Να ενημερώσεις τους συνφορουμητες σε τι κατάσταση την πήρες να μου κάνεις διαφήμιση.

Πόσο μάλλον για οπλα που τα πουλάω με χρήση ενός χρόνου.
Όπως την Μοντεφελτρο και το ατα.

Πραγματικά καμία διαφορά από όπλα της βιτρίνας.
 
Φίλε μην Στέλιο μη ζοριζεσαι όλοι έχουμε πουλήσει όπλα λόγο ανάγκης οικονομικής στη κατάσταση που βρισκόμαστε που δε ξέρει κανείς ούτε τι ξημερώνει αύριο κοίτα να Σάι καλά και ότι φεύγει από τα χέρια σου έφυγε όλα αναπληρώνονται και όλα είναι αναντικατάστατα αλλά κράτα το πρώτο μη σκας κιόλας για τα υλικά αγαθά και να θυμάσαι ζούμε σε μια χώρα που δεδομένο δε πρέπει να θεωρείς τίποτα πάμε για άλλα και καλά να μαστε φίλε και το φαμπαρμ θα ναι καλύτερο βλητικα είμαι σίγουρος.
 
Φίλε μην Στέλιο μη ζοριζεσαι όλοι έχουμε πουλήσει όπλα λόγο ανάγκης οικονομικής στη κατάσταση που βρισκόμαστε που δε ξέρει κανείς ούτε τι ξημερώνει αύριο κοίτα να Σάι καλά και ότι φεύγει από τα χέρια σου έφυγε όλα αναπληρώνονται και όλα είναι αναντικατάστατα αλλά κράτα το πρώτο μη σκας κιόλας για τα υλικά αγαθά και να θυμάσαι ζούμε σε μια χώρα που δεδομένο δε πρέπει να θεωρείς τίποτα πάμε για άλλα και καλά να μαστε φίλε και το φαμπαρμ θα ναι καλύτερο βλητικα είμαι σίγουρος.
Μακάρι να είναι καλύτερο.
Όμως βλητικα δεν είχα πρόβλημα με κανένα όπλο.

Επίσης δεν έχω πρόβλημα με κανένα φυσίγγι.

Αυτό σημαίνει ή ότι Ρίχνω καλά....ή ότι ειμαι χαζός και δεν καταλαβαίνω τι γίνεται.

Βέβαια ούτε το ένα συμβαίνει ούτε το άλλο.

Η αληθεια είναι ότι ξέρω τι λάθος κάνω Όταν άστοχω.

Συνεπώς έχει σημασια περισοτερο το πως λειτουργεί το όπλο.
Το να είναι απροβληματιστο και να έχει ωραία αίσθηση στα χέρια και στο μάτι.
Σε αυτά το ατα πέρνει άριστα.

Όσο για την βλητικη των φαμπαρμ αυτό που έχω δει σε μια h4 που δώρισα σε έναν θείο μου είναι ότι όταν πέτυχα με αυτήν μια τσίχλα την πέταξε πέρα.
Κάτι που δεν έχω δει να συμβαίνει με τα άλλα όπλα που έχω ρίξει.

Και μου είχε πραγματικά κάνει εντύπωση.
 
Ακριβώς έτσι θα γίνει.

Το ελος κοστίζει ακριβώς τα δίπλα χρήματα και όμως.....ήδη βλέπω ότι σε κάποια πράγματα υπέρτερει το ατα.

Στη συναρμολόγηση δείχνει πιο ευκολο και επίσης ο τρόπος που κλειδώνει και ο ήχος που κάνει όταν κλείνει είναι καλύτερος.

Επίσης όταν πάω να ανοίξω το ελος κάποιες φορές σαν να μαγκωνει κάπως ο μοχλός.

Πράγματα τα οποία δεν έκανε και δεν κάνει ποτέ το ατα.

Δεν ξέρω βέβαια αν είναι λόγω του ότι είναι αδουλευτο το φαμπαρμ.

Όμως αδουλευτο ήταν και το ατα αλλά δεν με προβλημάτισε ποτέ.

Ο λόγος που το πουλάω είναι επειδή πιέζομαι οικονομικά.

Αν δεν πουληθεί το όπλο στην ουσία οχι μόνο δε θα πειράξει αλλά θα χαρώ κιόλας.

Απλώς θα πιεστω οικονομικά με ότι αυτό συνεπάγεται....
Αυτό είναι ολο.
Απαξ και μπήκες σε σκέψεις να το πουλήσεις θα το κάνεις. Μάλλον έχεις ερωτευτείς το fabarm και σου έχει κολλήσει στο μυαλό.
Πούλα το και πάρε αυτό που γουστάρεις!!
 
Back
Top