ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

Η αλήθεια είναι πως ο Σωτηρόπουλος έχει μεγάλες γνώσεις και το έχει αποδείξει και παλαιότερα δεν έχει τύχει να πάρω δικό του τσοκ και δεν έχω άποψη .Δεν έχω ακούσει όμως και από κάποιον αρνητικό σχόλιο μόνο θετικά .Τώρα εννοείται ότι ο κάθε κατασκευαστής έχει άποψη και αυτό που γράφει για τα άλλα τσοκ όντως είναι αλήθεια .Όσον αφορά το τσοκ φρένου δεν νομίζω ότι μπορεί να το συναγωνιστεί τσοκ σε μεγάλες αποστάσεις .
 
Περίμενα ότι θα απαντήσεις ...
Δεν τα γράφω εγώ ... χθες τα είδα ...
Δεν χρειάζεται να συμφωνούμε με ότι διαβάζουμε.
Χρειάζεται όμως να διαβάζουμε τι λένε οι ειδικοί άσχετα αν συμφωνούμε.
Δεν γράφεται κάπου ότι οι συγκεντρώσεις μειώνονται με τα φρενάτα.
Γράφει ότι δεν μπορείς να ρίξεις με ορισμένες βυσματώσεις που δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι.

Αν με ρωτήσεις τι πιστεύω εγώ με αυτά που έχω δει από εσένα και τον Άρη πιστεύω ότι κάνουν δουλειά και γι αυτό πάντα τα εξαιρώ όταν μιλάω για τσοκ. Δεν έχω κάνει δοκιμές ούτε έχω εμπειρία.
Μπορεί τα Χριστούγεννα να αγοράσω κανένα ...
Πολλα γραφονται και εδω στο φορουμ αλλα και εκτος απο διαφορους.
Ο καθενας εχει τις εμπειριες και τις αποψεις του για οπλα τσοκ φυσιγγια.

Συμφωνω οτι καλο ειναι να τα διαβαζουμε ολα για να εχουμε μια καλυτερη εικονα, αλλα ο τελικος κριτης πρεπει να ειμαστε εμεις μεσα απο τις δοκιμες μας και τις εμπειριες μας. ;)
 
Η αλήθεια είναι πως ο Σωτηρόπουλος έχει μεγάλες γνώσεις και το έχει αποδείξει και παλαιότερα δεν έχει τύχει να πάρω δικό του τσοκ και δεν έχω άποψη .Δεν έχω ακούσει όμως και από κάποιον αρνητικό σχόλιο μόνο θετικά .Τώρα εννοείται ότι ο κάθε κατασκευαστής έχει άποψη και αυτό που γράφει για τα άλλα τσοκ όντως είναι αλήθεια .Όσον αφορά το τσοκ φρένου δεν νομίζω ότι μπορεί να το συναγωνιστεί τσοκ σε μεγάλες αποστάσεις .
Πολλα γραφονται και εδω στο φορουμ αλλα και εκτος απο διαφορους.
Ο καθενας εχει τις εμπειριες και τις αποψεις του για οπλα τσοκ φυσιγγια.

Συμφωνω οτι καλο ειναι να τα διαβαζουμε ολα για να εχουμε μια καλυτερη εικονα, αλλα ο τελικος κριτης πρεπει να ειμαστε εμεις μεσα απο τις δοκιμες μας και τις εμπειριες μας. ;)

Συμφωνώ όμως απόλυτα μαζί του ότι από συμβατικό τσοκ σε τσοκ δεν περιμένουμε μεγάλες διαφορές.
Σχεδόν μηδέν αν η σύσφιξη είναι η ίδια και τα τσοκ επώνυμα και ποιοτικά.
Δεν ξέρω τι λέτε ή τι έχετε δει εσείς ...
 
Συμφωνώ όμως απόλυτα μαζί του ότι από συμβατικό τσοκ σε τσοκ δεν περιμένουμε μεγάλες διαφορές.
Σχεδόν μηδέν αν η σύσφιξη είναι η ίδια και τα τσοκ επώνυμα και ποιοτικά.
Δεν ξέρω τι λέτε ή τι έχετε δει εσείς ...
Μη το λες αυτο γιατι με το επωνυμο φουλ τσοκ που πηρες εφαγες πατατα, με αλλο ομως μπορει να δεις μεγαλη διαφορα.
 
Εγώ συμφωνώ με τον alex ,τελικός κριτής είναι ο αγοραστής και χρήστης του προϊόντος .Μην ξεχνάμε ότι κάποτε κάποια συμβατικά που διαβάζω τα ψάχναμε σαν μην πω και εγώ πως για να φέρουμε έστω ένα από εξωτερικό .
 
Μη το λες αυτο γιατι με το επωνυμο φουλ τσοκ που πηρες εφαγες πατατα, με αλλο ομως μπορει να δεις μεγαλη διαφορα.
Εδώ ρίχνω με διαφορετικα όπλα και δεν βλέπω σημαντικές διαφορές στα τσοκ κολλήσαμε :) αχαχαχ

Θα με βάλεις σε έξοδα εσύ με το φρενάτο.
Θα σε χρεώσω αν είναι μια από τα ίδια :)
 
Εδώ ρίχνω με διαφορετικα όπλα και δεν βλέπω σημαντικές διαφορές στα τσοκ κολλήσαμε :) αχαχαχ

Θα με βάλεις σε έξοδα εσύ με το φρενάτο.
Θα σε χρεώσω αν είναι μια από τα ίδια :)
Αφου ρε φιλε εχει πολυ γνωστο σπειρωμα το οπλο γιατι να αγορασεις? Κυκλοφορουν πολλα Κικς με το δικο σου σπειρωμα, οταν με το καλο πας ξανα σκοπευτηριο κανονισε με καποιον που εχει να το φερει να το δοκιμασεις.
 
Ψαχνομαι για σφιχτό τσοκ πάλι για long range βολές.. Υπάρχει κανείς που να έχει σε beretta/benelli το kicks buck kicker xf ή το gemini ported xf να μας πει χοντρικά σε σκάγια αν έχουν διαφορά σε συγκέντρωση από το εργοστασιακο φουλ τσοκ??? Και σε άλλα οπλα αν το έχετε για πείτε ρε παιδιά σας έσφιξαν την κατανομή περισσότερο απο το φουλ και αν ναι σε τι βαθμό?
 
Ψαχνομαι για σφιχτό τσοκ πάλι για long range βολές.. Υπάρχει κανείς που να έχει σε beretta/benelli το kicks buck kicker xf ή το gemini ported xf να μας πει χοντρικά σε σκάγια αν έχουν διαφορά σε συγκέντρωση από το εργοστασιακο φουλ τσοκ??? Και σε άλλα οπλα αν το έχετε για πείτε ρε παιδιά σας έσφιξαν την κατανομή περισσότερο απο το φουλ και αν ναι σε τι βαθμό?
Πάρε το σούπερ φουλ με ίσιες ραβδώσεις της μπριλει εκτως αν θες φρενατο
 
Πάρε το σούπερ φουλ με ίσιες ραβδώσεις της μπριλει
Το έχεις Τόλη ;
Κάνει δουλειά ;
Προφυλακτικό μου θυμίζουν οι ραβδώσεις ... τι δουλειά κάνουν οι ίσιες ραβδώσεις δεν ξέρω ...

Εγώ θα πάρω κανένα φρενάτο ... και μετά θα τα πουλήσω όλα ... :)
 
Last edited:
Το έχεις Τόλη ;
Κάνει δουλειά ;
Προφυλακτικό μου θυμίζουν οι ραβδώσεις ... τι δουλειά κάνουν οι ίσιες ραβδώσεις δεν ξέρω ...

Εγώ θα πάρω κανένα φρενάτο ... και μετά θα τα πουλήσω όλα ... :)
Το χε φίλος στον Έβρο άστο μόνο για καθιστά σε κάνει ρεζειλι το τσοκ
 
Ρε παιδιά στα αλήθεια πιστεύετε πως υπάρχει τσοκ που φρενάρει το βύσμα; Όσο για τα τσοκ με διαμηκεις ραβδώσεις ανήκουν όλα στα έξτρα φουλ. Οι ραβδώσεις είναι για να μηδενισουν οποία τάση έστω και ελάχιστη για περιστροφη του βύσματος άρα και διασπορά.
 
Όσο για τα τσοκ με διαμηκεις ραβδώσεις ανήκουν όλα στα έξτρα φουλ. Οι ραβδώσεις είναι για να μηδενισουν οποία τάση έστω και ελάχιστη για περιστροφη του βύσματος άρα και διασπορά.
Πόσα ξέρεις, πόσα ξέρεις ....
Ωραίος.

Δεν θα το σκεφτόμουνα ποτέ παρόλο που είναι προφανές :)

Πες μας τώρα και πως δουλεύουν τα "φρενάτα" ...
 
Back
Top