Λαγός

Το ροτσβαιλ σήμερα δεν μου τον κράτησε(πίσω μπούτια) και τον τελείωσε ο μέγας παππούς ο άρχοντας!!!!View attachment 33778
Σε ζηλεύω φίλε που πας για κυνήγι με τον παππού σου. Εγώ δεν τον πρόλαβα αλλά ελπίζω οι γιοι μου να τα καταφέρουν :)
 
Το ροτσβαιλ σήμερα δεν μου τον κράτησε(πίσω μπούτια) και τον τελείωσε ο μέγας παππούς ο άρχοντας!!!!View attachment 33778
Του έκλασες τα μπούτια και καθάρισε ο παππούς τα υπόλοιπα τα σάπια άστα .yel.
Και στα ταίρια του κυνήγι μαζί με τον παππού αξία ανεκτίμητη
 
Του έκλασες τα μπούτια και καθάρισε ο παππούς τα υπόλοιπα τα σάπια άστα .yel.
Και στα ταίρια του κυνήγι μαζί με τον παππού αξία ανεκτίμητη
Τα μπούτια ήταν και τα 2 κατακόκκινα σκαγιασμένα.Μεγάλος λαγός κράτησε και βγήκε από κάτω στον δρόμο και από το τσούξιμο ενώ τον άφησα να πάει ανατολικά γύρισε δυτικά και πήγε καρφί πάνω στον παππού που τον καθάρισε με μία στα πλευρά και κεφάλι.Ξαφνιάστηκα που τον άκουσα που έριξε.(Κανονικά τον είδε να πάει, μετά του είπα ότι τον είχα σκαγιάσει και στο γδάρσιμο δεν ήμουν γιατί είχα δουλειά και το επιβεβαίωσε.)
 
Last edited:
Τα μπούτια ήταν και τα 2 κατακόκκινα σκαγιασμένα.Μεγάλος λαγός κράτησε και βγήκε από κάτω στον δρόμο και από το τσούξιμο ενώ τον άφησα να πάει ανατολικά γύρισε δυτικά και πήγε καρφί πάνω στον παππού που τον καθάρισε με μία στα πλευρά και κεφάλι.Ξαφνιάστηκα που τον άκουσα που έριξε.(Κανονικά τον είδε να πάει ο παππούς μετά του είπα ότι τον είχα σκαγιάσει και στο γδάρσιμο δεν ήμουν γιατί είχα δουλειά και το επιβεβαίωσε.)
Αφού τον πήρε ο γέροντας ακόμα καλύτερα εσύ είσαι μικρός ακόμα έχεις μέλλον μπροστά
Εγώ όταν ζούσε ο πατέρας μου πιό πολύ χαιρόμουν όταν χτύπαγε αυτός παρά εγώ
 
Δυσκολα τα πισω μέρη του λαγου........
....Τα κλάνει τα σκάγια.......

Πρόσφατα ειδα φωτο φίλου από λαγό που χτυπησε κ είχε κομμενη την πισω πατουσα προφανως από παλια τουφεκια κ πηγενε με το "καλάμι" το οποίο είχε αποκτήσει μόνιμο καφέ χρώμα από τις λάσπες..
Μου λέει η το πιστευεις η οχι ο λαγός πηγενε κανονικά σαν να μην έχει θέμα...
 
Αυριο θαχει κυνηγι σε καμπο,οποτε φουλ παραδοση κυνηγαο καβαλα φουλ αυριο.τσοκαρισμα 4,3 1 κανη μαλινοταπο χαρτινο με nobel60 32gr no6 ρελιαστο 2 κανη νο5 34γρ nobel82 αστερι
.shake hands..bye.


Και το νεο αιμα στην ομαδα.ιστριας θυληκο
Να το χαρεις και καλά κλαφουνισματα!
 
Αυριο θαχει κυνηγι σε καμπο,οποτε φουλ παραδοση κυνηγαο καβαλα φουλ αυριο.τσοκαρισμα 4,3 1 κανη μαλινοταπο χαρτινο με nobel60 32gr no6 ρελιαστο 2 κανη νο5 34γρ nobel82 αστερι
Φούλ παράδοση Φωτοβολίδα αυτό είναι απαραίτητο αξεσουάρ .:D
 
Θέλω να δώσω θερμά συγχαρητήρια σε γωστο "λαγοκυνηνο" της περιοχής που πάει για κυνήγι με 15 σκυλιά και 20 καρτερια. Την Τετάρτη βαρεσαν 5 και χθες 6. Έτσι μπράβο, σάρωσε τα ολα! Κανένας να μην σου φύγει και του χρονου έλα να κυνηγήσεις τα @ρχιδι@ μου.
 
Back
Top