Remington Team

Και με το μαμά 3* πάλι στα 45 μέτρα View attachment 31754
Πολύ ωραία με το ανακοντα. Προσπαθώ να φανταστώ πόση παραπάνω δύναμη θα βγάζει η τουφεκια..

Με το μαμά 3 δεν την λες και πολύ καλή. Δοκίμασε με αλλο φυσιγγιο πάντως γιατί το μαμά 3 όπως και το 4 είναι εξαιρετικά ;)
 
Αγοράστηκαν σε #8, θα παρουσιαστούν και θα δοκιμαστούν με 1187 και Μ2 στα 36μ.
Αν πάνε υποφερτά θα ρίξω και στα 45.
Δεν έχω όμως αυταπάτες.
Αν δεν .... σκοπευτήριο.


View attachment 31821
Πηρες φορα μου φαινεται με τις δοκιμες...οπως σου εχω πει πολλες φορες μονο με τις δικες σου δοκιμες θα βγαλεις σωστα συμπερασματα.
 
Αγοράστηκαν σε #8, θα παρουσιαστούν και θα δοκιμαστούν με 1187 και Μ2 στα 36μ.
Αν πάνε υποφερτά θα ρίξω και στα 45.
Δεν έχω όμως αυταπάτες.
Αν δεν .... σκοπευτήριο.


View attachment 31821
Ψάχνεις μπας και βρεις φυσίγγι που να το πηγαίνει καλύτερα η Benelli από την Remington;
.yel.
 
Καλο απόγευμα. Εχω 2 κάνες 66 και 71 εκατοστών και οι 2 με τσοκ, για την REM 11-87 Premier του 2005.
Την 66 την απόκτησα φετος σε άριστη κατάσταση.
Για χρήση μονοβολου και 9-10βολων για κυνηγι αγριόχοιρου (REM Slugger, Slug και δράμια και FEDERAL, WINCHESTER δραμια). Τι λέτε να χρησιμοποιήσω?
Την μακρύτερη για μεγαλύτερη σκοπευτικη γραμμή ή την κοντύτερη όπως προβλέπεται για τις slug (που συνήθως είναι 50-56 εκατοστά)?
Με τι τσοκ (REM αλλά και Brilay που εχω και Midrange Anaconda) για μονοβολα και δράμια ?
Μεχρι περυσι δεν είχα θεμα (1 κάνη) : 3* για ολα τα φυσίγγια

Βεβαίως για τις κάνες η διαφορά από 71 σε 66 μικρή αλλά σε "δουλειά να βρισκόμαστε".
Εκτός από εδώ με τους REMigton..ακηδες θα το βάλω και στα "δράμια μονοβολα" για "ειδικούς" στο θήραμα
 
Καλο απόγευμα. Εχω 2 κάνες 66 και 71 εκατοστών και οι 2 με τσοκ, για την REM 11-87 Premier του 2005.
Την 66 την απόκτησα φετος σε άριστη κατάσταση.
Για χρήση μονοβολου και 9-10βολων για κυνηγι αγριόχοιρου (REM Slugger, Slug και δράμια και FEDERAL, WINCHESTER δραμια). Τι λέτε να χρησιμοποιήσω?
Την μακρύτερη για μεγαλύτερη σκοπευτικη γραμμή ή την κοντύτερη όπως προβλέπεται για τις slug (που συνήθως είναι 50-56 εκατοστά)?
Με τι τσοκ (REM αλλά και Brilay που εχω και Midrange Anaconda) για μονοβολα και δράμια ?
Μεχρι περυσι δεν είχα θεμα (1 κάνη) : 3* για ολα τα φυσίγγια

Βεβαίως για τις κάνες η διαφορά από 71 σε 66 μικρή αλλά σε "δουλειά να βρισκόμαστε".
Εκτός από εδώ με τους REMigton..ακηδες θα το βάλω και στα "δράμια μονοβολα" για "ειδικούς" στο θήραμα
Εγώ την είχα με 76 πόντους κάννη το 2 τσοκ μαμά της έβαζα και έβγαζε ωραίες τουφεκιές με 10βολο Remington
Λογικά με 71 πόντους θα σε βοηθήσει καλύτερα στο καρτέρι
 
Έχω βρει μια Remington 11-87 premier 71εκ. Με τσοκ σε καινούρια κατάσταση ποια θα ήταν η γνώμη σας να την πάρω η να αποφύγω την αγορά της μιλάμε πάντα από άποψη αξιοπιστίας από τουφεκιά ξέρω έχει κορυφαία.
Αν είναι σε μια λογική τιμή γιατί όχι. Εγώ πάντως δεν θα έδινα πάνω από 700- 750 ευρώ και ας ήταν όπλο βιτρίνας από συλλογή. Γιατί; Γιατί η τεχνολογία έχει προχωρήσει από τότε πάρα πολύ.
 
Καλο απόγευμα. Εχω 2 κάνες 66 και 71 εκατοστών και οι 2 με τσοκ, για την REM 11-87 Premier του 2005.
Την 66 την απόκτησα φετος σε άριστη κατάσταση.
Για χρήση μονοβολου και 9-10βολων για κυνηγι αγριόχοιρου (REM Slugger, Slug και δράμια και FEDERAL, WINCHESTER δραμια). Τι λέτε να χρησιμοποιήσω?
Την μακρύτερη για μεγαλύτερη σκοπευτικη γραμμή ή την κοντύτερη όπως προβλέπεται για τις slug (που συνήθως είναι 50-56 εκατοστά)?
Με τι τσοκ (REM αλλά και Brilay που εχω και Midrange Anaconda) για μονοβολα και δράμια ?
Μεχρι περυσι δεν είχα θεμα (1 κάνη) : 3* για ολα τα φυσίγγια

Βεβαίως για τις κάνες η διαφορά από 71 σε 66 μικρή αλλά σε "δουλειά να βρισκόμαστε".
Εκτός από εδώ με τους REMigton..ακηδες θα το βάλω και στα "δράμια μονοβολα" για "ειδικούς" στο θήραμα
Για το μηκος δεν ξερω να σου απαντησω, εγω με 66 δεν εχω παραπονο παντως, για το τσοκ πιστευω δεν χρειαζεται πολυ σφιχτο για μονοβολα, τα δραμια συνηθως θελουν σφιχτο τσοκ εκτος απο τα fed με flight control που θελουν ανοιχτο τσοκ.
 
Αν είναι σε μια λογική τιμή γιατί όχι. Εγώ πάντως δεν θα έδινα πάνω από 700- 750 ευρώ και ας ήταν όπλο βιτρίνας από συλλογή. Γιατί; Γιατί η τεχνολογία έχει προχωρήσει από τότε πάρα πολύ.
Την έχω βρει 550€ με δύο σετ κοντάκι πάπια ξύλινο και πλαστικό
 
Την έχω βρει 550€ με δύο σετ κοντάκι πάπια ξύλινο και πλαστικό
Νομίζω ότι σε αυτά τα χρήματα τέτοιας ποιότητας όπλο δεν θα βρεις εύκολα. Ναι αυτή είναι μια καλή τιμή αν όντως είναι σε πολύ καλή κατάσταση.
 
Έχω βρει μια Remington 11-87 premier 71εκ. Με τσοκ σε καινούρια κατάσταση ποια θα ήταν η γνώμη σας να την πάρω η να αποφύγω την αγορά της μιλάμε πάντα από άποψη αξιοπιστίας από τουφεκιά ξέρω έχει κορυφαία.
Την έχω βρει 550€ με δύο σετ κοντάκι πάπια ξύλινο και πλαστικό
Για την αξιοπιστία δεν μπορεί να σου εγγυηθεί κανένας πολλές έβγαλαν θέματα πολλές κελαηδάνε χωρίς προβλήματα
Εάν είναι όπως λες σε καινούργια κατάσταση με κοντακι πάπια ξύλινα και πλαστικά και 550 ευρώ εγώ προσωπικά θα την αγόραζα
 
Back
Top