Φυσίγγια για την Φάσσα

Φασσαδες μου την εμπλουτισα φέτος την συλλογή. Ελπίζω να μας αφήσουν να τα ρίξουμε γτ η ντουλάπα αρχίζει και γεμίζει επικίνδυνα. Με το που δροσίσει λίγο ξεκινάνε και οι δοκιμές.. View attachment 32284
Το discovery k το super 34 θα ηθελα πολυ να δω σε χαρτι
 
Φασσαδες μου την εμπλουτισα φέτος την συλλογή. Ελπίζω να μας αφήσουν να τα ρίξουμε γτ η ντουλάπα αρχίζει και γεμίζει επικίνδυνα. Με το που δροσίσει λίγο ξεκινάνε και οι δοκιμές.. View attachment 32284
Πως βγάζεις άκρη με τις προσκοπευσεις φίλε ;; 20 διαφορετικά φυσιγγια με 20 εικόνες προσκοπευσης, χωρίς παρεξήγηση κανεις μεγάλο λάθος ειδικά σε φασσα, ένα φυσιγγι να ρίχνεις κ τίποτα άλλο
 
Φασσαδες μου την εμπλουτισα φέτος την συλλογή. Ελπίζω να μας αφήσουν να τα ρίξουμε γτ η ντουλάπα αρχίζει και γεμίζει επικίνδυνα. Με το που δροσίσει λίγο ξεκινάνε και οι δοκιμές.. View attachment 32284

Μίλησε μας λίγο για το Κωστής, ΤΕΚΝΑ, αλεύρι κτλ
 
Φασσαδες μου την εμπλουτισα φέτος την συλλογή. Ελπίζω να μας αφήσουν να τα ρίξουμε γτ η ντουλάπα αρχίζει και γεμίζει επικίνδυνα. Με το που δροσίσει λίγο ξεκινάνε και οι δοκιμές.. View attachment 32284
Τι berettakias και ιστορίες μας λες..
Εσυ εισαι fisigakias κ δεν το ξέρεις....

Καλοριχτα στα γαλαζια κοπάδια....!
 
Το discovery k το super 34 θα ηθελα πολυ να δω σε χαρτι
Και εγώ ανυπομονώ να τα δω πρώτα στο χαρτί (δώσε μου ενα μήνα περιθωριο να δροσίσει λίγο και θα ανεβάσω δοκιμές σε 35 και 45 μετρα) και ύστερα στα πουλιά.
 
Πως βγάζεις άκρη με τις προσκοπευσεις φίλε ;; 20 διαφορετικά φυσιγγια με 20 εικόνες προσκοπευσης, χωρίς παρεξήγηση κανεις μεγάλο λάθος ειδικά σε φασσα, ένα φυσιγγι να ρίχνεις κ τίποτα άλλο
Δημήτρη δεν βγάζω άκρη αλλά μου αρέσουν οι δοκιμές και τα παίρνω για να δω ποια μου ταιριάζουν με την προσκοπευση που χρησιμοποιώ εγώ. Για να καταλάβεις το bp mb long range και το κόκκινο mb36 του κουτουμανου τα έχω απορρίψει καθώς δεν μου ταιριάζουν και θα τα ρίξω σε κοράκια καρακαξες να φεύγουν. Τα gorilla, τα δύο οσκαρ: 34 και σεμι, το nsi colombo και το κουτάκι με αλεύρι ιδιογομωσης δώρο ενός καλού μου φίλου από εδώ μέσα θα δοκιμαστούν φέτος. Καλά να είμαστε θα πάρουν φωτιά οι ''βλητικες δοκιμες"
 
Μίλησε μας λίγο για το Κωστής, ΤΕΚΝΑ, αλεύρι κτλ
Έχω μεγάλες προσδοκίες για αυτό. Είναι ιδιογομωση 36γρ +2 αλεύρι με νίκελ σκάγια κάποιου καλού μου φίλου από εδώ. Θα το βάλω κόντρα με το nsi colombo 39γρ 4/6 με νίκελ σκάγια και με το semi του Όσκαρ να δουμε τι θα δείξει..(αν και υποψιάζομαι) Αλλα να πέσει λίγο η θερμοκρασία πρωτα
 
Τι berettakias και ιστορίες μας λες..
Εσυ εισαι fisigakias κ δεν το ξέρεις....

Καλοριχτα στα γαλαζια κοπάδια....!
Σε ευχαριστώ Τάσο. Έχω μια μικρή μανία με τα φυσίγγια και τις δοκιμές και έτσι που μας έκαναν πέρυσι μαζεύτηκαν πολλά. Πουλιά να έχει μόνο μην μου τα φάνε τα κοράκια και οι κουρούνες
 
Εγω παντως 30 χρονια που κυνηγαω φασσες,δεν ειδα διαφορά σε προσκοπευσεις οτι φυσιγγι και να να χω μεσα...διαφορές σε συγκεντρωσεις ναι,σε προσκοπευση οχι....κατ εμε δεν υπαρχουν διαφορες σε "αργα ή γρηγορα" φυσιγγια...
 
Εγω παντως 30 χρονια που κυνηγαω φασσες,δεν ειδα διαφορά σε προσκοπευσεις οτι φυσιγγι και να να χω μεσα...διαφορές σε συγκεντρωσεις ναι,σε προσκοπευση οχι....κατ εμε δεν υπαρχουν διαφορες σε "αργα ή γρηγορα" φυσιγγια...

Πιστεύω το ποιο σωστό είναι να πούμε ότι λίγοι άνθρωποι μπορούν να καταλάβουν την διαφορά στην προσκοπευση
 
Πιστεύω το ποιο σωστό είναι να πούμε ότι λίγοι άνθρωποι μπορούν να καταλάβουν την διαφορά στην προσκοπευση
Συνήθως σε ένα φυσίγγι που δεν το έχουμε δουλέψει το καταλαβαίνουμε Σταμάτη δια της αστοχίας. .big smile.

Βλέπουμε στο χαρτί μία αποτύπωση θανατηφόρα και στην πράξη, λες ρε φίλε τώρα τι έγινε;
 
Back
Top