Φυσίγγια μικρών διαμετρημάτων

Ήρθαν και τα low Noice....για να κάνω τις δοκιμές.....και σε νο 10...
20210312_135011.jpg

20210312_135020.jpg
Γιάννη
Εγώ λέω να πάω σε "No Noise" 1615562872146.png
 
Δύσκολα τα πράγματα Γιάννη μου όπως περίμενα το Παει μπάλα είναι χαμηλών πίεσεων είναι και φουλ . Θέλεις κάτι σε πατέντα διασποράς .
Αν έχει πολλά πουλιά βέβαια στο σημείο το κέφι θα γίνει .
 
Δύσκολα τα πράγματα Γιάννη μου όπως περίμενα το Παει μπάλα είναι χαμηλών πίεσεων είναι και φουλ . Θέλεις κάτι σε πατέντα διασποράς .
Αν έχει πολλά πουλιά βέβαια στο σημείο το κέφι θα γίνει .
Όντως Νίκο είναι ζόρικο το φουλ σε αυτα τα μέτρα, ισως με ανοιχτό τσοκ 5* ή 4* να είναι καλύτερα.
Εχω ομως χρόνο μπροστά μου μέχρι τη νεα σεζόν ( πρωτα ο Θεός) να ψάχτω καλύτερα. Το σίγουρο ειναι αν προβώ σε αγορά όπλου να έχει τσοκακια.
 
Είχα ξεχάσει το φουλ του μονοκαννου για μπεκατσα, όπως τα λέτε είναι..
Εξαρτάται βέβαια κ απο πόσο πυκνο είναι το μέρος που θες να κυνηγησεις...
Aλλα αν δεν έχεις κ άλλη επιλογη...
Δοκίμασε κ τα lambro κ Ζωχιος....

Βάλε κ ένα χαρτόνι τουλάχιστον αλλα 10μ μακρυτερα για να δεις που θα ανοίξει ικανοποιητικά η τουφέκια σου...
Αυτό θα σε βοηθήσει κ στο κυνήγι που θες να κάνεις ώστε να έχεις μια άποψη.....
 
View attachment 24851
ζυγαριά δεν έχω το φομπ μας βγήκε μισοταπο



α1 και α0;
σκάγια και τα 2 ωραία σφαιρικά

αριστερα φομπ , δεξί maryarm και τα 2 «διασποράς»
Μπορεί να με ξεγελά η φωτογραφία, αλλά θα έλεγα Α1-36 και φυσικά Α0.
Την αριστερή (FOB) τη βλέπω πολύ σκούρα για να είναι η Α1 που έχει ζωηρό πράσινο χρώμα (όπως και η Α1 SP).
Πιο πολύ μου κάνει για Α1-36 (τώρα η NSI τη λέει A6 SP.) ... αυτή που είχε κάποτε, παλιά, το Maionchi Percorso di Caccia:
20150819_163233.jpg
 


Διαφυγή πυρίτιδας , στραβό αστεράκι αλλά είναι ο ΦΥΣΙΓΓΟΣ ευτυχώς και μου κόψε και τα καβάτζοσα τότε .
Πραγματικά πολύ καλό φυσίγγι! Κ για μένα στα τρία καλύτερα που έχω ρίξει με το 20αρι! Το καινούργιο όμως με τον πιο μεγάλο παφυλα δεν είχε νομίζω τις επιδόσεις του παλιού! Οι εμπειροτεροι θα μπορούσαν να μας πουν αν υπάρχει διαφορά στα δύο φυσίγγια λόγο του ύψους του κάλυκα η είναι κάτι άλλο που αλλάζει την απόδοση!?
 
Πραγματικά πολύ καλό φυσίγγι! Κ για μένα στα τρία καλύτερα που έχω ρίξει με το 20αρι! Το καινούργιο όμως με τον πιο μεγάλο παφυλα δεν είχε νομίζω τις επιδόσεις του παλιού! Οι εμπειροτεροι θα μπορούσαν να μας πουν αν υπάρχει διαφορά στα δύο φυσίγγια λόγο του ύψους του κάλυκα η είναι κάτι άλλο που αλλάζει την απόδοση!?
Τα συγκεκριμένα τα χα φέρει από Αμερική παλιότερα και δεν ξέρω αν έχει κάποια διαφορά με αυτά στην Ευρώπη εκτός του χαμηλού παφυλα και σε κουτι των 25 .
 
Τα συγκεκριμένα τα χα φέρει από Αμερική παλιότερα και δεν ξέρω αν έχει κάποια διαφορά με αυτά στην Ευρώπη εκτός του χαμηλού παφυλα και σε κουτι των 25 .
Και εδώ έτσι ήταν πιο παλιά! Εγώ τα επερνα από τον καλκατζακο κ τον πλαστουργο ήταν νομίζω καλύτερα από τα νεότερα μπορεί όμως να είναι κ ιδέα μου!
 
View attachment 24851
ζυγαριά δεν έχω το φομπ μας βγήκε μισοταπο



α1 και α0;
σκάγια και τα 2 ωραία σφαιρικά

αριστερα φομπ , δεξί maryarm και τα 2 «διασποράς»
Ας έβρισκα εγω αυτόν το διασπορεα σε κάτι κοντινές μαγισσες θα τους εξηγούσα το ονειρο
 
Back
Top