Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εφαγα και ακούω τον ανασχηματισμό της κυβέρνησης των "Αριστων" και εχω πάθει γαστρικούς σπασμούς.
Εμετός ... όχι μόνο για τα πρόσωπα αλλά για την έλλειψη οράματος.
Πολιτική τέλος μάγκες.
Ζήτω οι διαχειριστές και οι οικονομολόγοι ... Δυστυχώς.
 
Διάβασα πριν για επεισόδια στην Λάρισα με μια μαριονέτα, την Αμαλ, μια προσφυγοπουλα που την περιοδεύουν στην Ελλάδα και ο κόσμος ακολουθεί.
Είχα πάει στο χωριό 15αυγουστο και δεν επιτράπηκε η λιτανεία της εικόνας της Παναγίας, όπως και ο επιτάφιος το Πάσχα.
Είναι άραγε σύμπτωση ή είναι η επόμενη μέρα στην Ελλάδα με τους χιλιάδες πρόσφυγες?
Αυτοί έχουν ασυλία και ανοσία ενώ εμείς είμαστε αυτοί που μεταφέρουν την αρρώστια και πρέπει να είμαστε "πειθαρχημένοι "στην ζωή μας?
Ακριβώς
 
Μόνο σε εμένα άρεσε ο ανασχηματισμός της κυβέρνησης δηλαδή?
Και εγώ πιστεύω ότι με αυτές τις διορθωτικές κινήσεις του πρωθυπουργού το νέο κυβερνητικό σχήμα έχει την γνώση το σχέδιο και την ικανότητα για να μας βοηθήσει να κάνουμε το άλμα προς τα εμπρός που χρειαζόμαστε........xaos6.jpg
 
Και εγώ πιστεύω ότι με αυτές τις διορθωτικές κινήσεις του πρωθυπουργού το νέο κυβερνητικό σχήμα έχει την γνώση το σχέδιο και την ικανότητα για να μας βοηθήσει να κάνουμε το άλμα προς τα εμπρός που χρειαζόμαστε........View attachment 31729
Αν και η φωτογραφία είναι από συνάδελφο που πήρε 2 κούτες Λάμπρο,θα συμφωνήσω στα γραφόμενα σου .yel.
 
Και εγώ πιστεύω ότι με αυτές τις διορθωτικές κινήσεις του πρωθυπουργού το νέο κυβερνητικό σχήμα έχει την γνώση το σχέδιο και την ικανότητα για να μας βοηθήσει να κάνουμε το άλμα προς τα εμπρός που χρειαζόμαστε........View attachment 31729
USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--1366075802.jpeg
 
Και εγώ πιστεύω ότι με αυτές τις διορθωτικές κινήσεις του πρωθυπουργού το νέο κυβερνητικό σχήμα έχει την γνώση το σχέδιο και την ικανότητα για να μας βοηθήσει να κάνουμε το άλμα προς τα εμπρός που χρειαζόμαστε........View attachment 31729

Trolltunga (η γλωσσα του τρολ) στην Νορβηγια η εικόνα που σχολιαστηκε πιο πανω... Πραγματικά το καλύτερο μερος που μπορεί καποιος να βρεθει στη χώρα αυή και ιδανικό για φωτογραφιες αλλά και για να φουντάρουμε και τους 300 χωρις αγχος οτι θα επιβιωσουν...


1630495334183.png

 
Αν και η φωτογραφία είναι από συνάδελφο που πήρε 2 κούτες Λάμπρο,θα συμφωνήσω στα γραφόμενα σου .yel.
Βάρεσε μία φασσα στην απέναντι πλαγιά με Λάμπρο biturbo στα 352 μέτρα στην ευθεία και ψάχνει να βρει από που κατεβαίνει για να πάει να την πάρει .yel.
 
Βάρεσε μία φασσα στην απέναντι πλαγιά με Λάμπρο biturbo στα 352 μέτρα στην ευθεία και ψάχνει να βρει από που κατεβαίνει για να πάει να την πάρει .yel.
Όταν την βαράς στα 5 μέτρα και την ζαλίζεις και την παίρνει ο αέρας πετώντας την στα 352,το χρεώνεις στο φυσίγγι?Ωραίος είσαι.yel.
 
Όταν την βαράς στα 5 μέτρα και την ζαλίζεις και την παίρνει ο αέρας πετώντας την στα 352,το χρεώνεις στο φυσίγγι?Ωραίος είσαι.yel.
Με κατατρόπωσες πάω πάσο
Προς το παρόν γιατί θα έχουμε και συνέχεια......
 
View attachment 31713


.think.
Εμένα η φωτό μου θυμίζει δημόσια έργα
Ο ένας δουλεύει οι άλλοι ρίχνουν προτάσεις για την αποχώρηση στο Big brother
Η τέρμα δεξιά πτέρυγα βλέπω το τσακίζει το κοκκινιστό μοσχαράκι
η αριστερή προλαβαίνουν να τσιμπολογησουν μια πρέζα από την χωριάτικη
Εμενα μου θυμίζει κλοπή άδειων φυσιγγίων από σκοπευτήριο.
 

δεν εχουν χρονο για σοβαρες αποψεις τα τσοντοκαναλα... εχουν παπαγαλακι μετα να πει αυτα που θελουν...
Ωραία τα λέει ο γιατρός αλλά... δεν τα δέχονται τα κανάλια που προάγουν την δημοκρατία και την διαφορετική άποψη μόνο όταν είναι ίδια που πιστεύουν κι αυτοί.

Ο καθένας ας κάνει ότι θέλει όπως λέει ο doctor και κυρίως να μην συνδέεται η δουλειά του καθενός με τις επιλογές του.
Και το λέω εγώ που εμβολιαστηκα και έχω συναδέλφους που δεν δέχονται να εμβολιαστουν αλλά παρόλα αυτά κάνουμε μαζί τις βάρδιες και τις δύσκολες στιγμές που χρειάστηκε να περάσουμε πάλι μαζί.
Χωρίς να με ενδιαφέρει αν έκαναν ή όχι το εμβόλιο και φυσικά χωρίς να αισθάνομαι ότι απειλούμαι.
 
Ωραία τα λέει ο γιατρός αλλά... δεν τα δέχονται τα κανάλια που προάγουν την δημοκρατία και την διαφορετική άποψη μόνο όταν είναι ίδια που πιστεύουν κι αυτοί.

Ο καθένας ας κάνει ότι θέλει όπως λέει ο doctor και κυρίως να μην συνδέεται η δουλειά του καθενός με τις επιλογές του.
Και το λέω εγώ που εμβολιαστηκα και έχω συναδέλφους που δεν δέχονται να εμβολιαστουν αλλά παρόλα αυτά κάνουμε μαζί τις βάρδιες και τις δύσκολες στιγμές που χρειάστηκε να περάσουμε πάλι μαζί.
Χωρίς να με ενδιαφέρει αν έκαναν ή όχι το εμβόλιο και φυσικά χωρίς να αισθάνομαι ότι απειλούμαι.
Aν δέν κάνεις ένα rapid test την βδομάδα λόγω εμβολιασμού ,αυτοί απειλούνται απο σένα .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top