Πυρκαγιές

Εγκληματική κυβέρνηση τέλος. Πυροσβεστικό σώμα απαρχαιωμένο σε όλα ,με εκπαίδευση ανύπαρκτη ,με συντονισμό μηδέν με οργάνωση μηδέν ,δεν υπάρχει τίποτα στο πυροσβεστικό σώμα ,με υψηλόβαθμους που εκτελούν διαταγές από άνωθεν πολιτικούς κομπογιαννίτες και τσογλανια .Δυστυχώς δεν θα πράξει τα δέοντα ούτε η δικαιοσύνη μιας και αυτή είναι κομμένη και ραμμένη στα δικά τους θέλω στα θέλω των πολιτικών αυτής της χώρας που είναι όλοι για εκτέλεση .Οι οικολογική καταστροφή ,η οικονομική καταστροφή των τεράστιων περιοχών που κάηκαν είναι τρομερή .Το Μάτι ήταν πραγματικά φοβερή καταστροφή λόγω των νεκρών ,αυτό το καλοκαίρι όμως είναι μια τραγωδία μια καταστροφή τεραστίων διαστάσεων και από τα βοθροκαναλα τίποτα .Μην ξεχασουμε όταν θα πρέπει να θυμηθούμε ,κανέναν από τους 300 αλλά κανέναν .
 
Η κλιματικη αλλαγη φταιει για ολα......
Εννοειται!Οταν σβηναμε φωτιες στη Γερακιου και στη Γαλατσωνα και στο βαθος,στο ακαφτο δασος ακουγονταν εκρηξεις,ηταν της κλιματικης αλλαγης!!
Τα γκαζακια δεν αντεχουν τις τοσο υψηλες θερμοκρασιες!!
 
Εβλεπα την φωτια στην νοτια ευβοια πανο απο τον λοφο που καιγοταν ηταν ενα βουνο ανεμογενητριες φενοταν προιν καμενα...μπουρδελο ελλαδα
Είχε ξανακαεί εκεί και από ότι μου είπαν, δεν ξέρω αν αληθεύει, είχε μείνει ένα κομματάκι πράσινο το οποίο μάλλον καιγόταν ή και κάηκε...
 
Είχε ξανακαεί εκεί και από ότι μου είπαν, δεν ξέρω αν αληθεύει, είχε μείνει ένα κομματάκι πράσινο το οποίο μάλλον καιγόταν ή και κάηκε...
Πριν μερικά χρόνια έμπαιναν φωτιές εκεί συνέχεια ... μάλλον δουλειά οικοπεδοφάγων ... Οι ντόπιοι πρέπει να ξέρουν πρόσωπα και πράγματα
 
Πριν μερικά χρόνια έμπαιναν φωτιές εκεί συνέχεια ... μάλλον δουλειά οικοπεδοφάγων ... Οι ντόπιοι πρέπει να ξέρουν πρόσωπα και πράγματα
Κρανίου τόπος πλέον τα μέρη αυτά εκει κάτω Γιώργο.Όποτε πάω προς Στύρα,Κάρυστο κλπ με πιάνει το κεφάλι μου από τον πολύ αέρα και γενικά θέλω να γυρίσω πίσω στο πράσινο.
 
Τι έγινε ρε παιδιά, δήλωσε ο ακατανομαστος στη Βουλή ότι καταργείται το δασαρχείο λόγω αποτυχίας στην κατάσβεση των πυρκαγιών και οι αρμοδιότητες του περνούν στην πολιτική προστασία!!!!! Θα τρελαθουμε εντελώς.
 
Τι έγινε ρε παιδιά, δήλωσε ο ακατανομαστος στη Βουλή ότι καταργείται το δασαρχείο λόγω αποτυχίας στην κατάσβεση των πυρκαγιών και οι αρμοδιότητες του περνούν στην πολιτική προστασία!!!!! Θα τρελαθουμε εντελώς.
Σοβαρα εγινε αυτο;
Εκανε ανακοινωση;
 
Τι έγινε ρε παιδιά, δήλωσε ο ακατανομαστος στη Βουλή ότι καταργείται το δασαρχείο λόγω αποτυχίας στην κατάσβεση των πυρκαγιών και οι αρμοδιότητες του περνούν στην πολιτική προστασία!!!!! Θα τρελαθουμε εντελώς.
Πάει ... όλα άκαυτα θα γίνουνε !!!
 
Οταν απο τον χειμωνα κιολας καποιοι βλεπωντας που εχουν δωθει αδειες ΑΠΕ φωναζαμε οτι κινδυνευει η Ευβοια , οι τοπικοι ¨αρχοντες¨
σιωπουσαν!
Τωρα, κατοπιν εορτης φωναζουν!
Που ειναι οι κινησεις που εκαναν?? Εγραφως, οχι στα λογια...
Ο Γκλετσος στο συμβουλιο τους ειπε, οτι ειναι πολυ καλοι ηθοποιοι και να πανε να κλαψουν στο θεατρο μαζι του!
Μαλλον εχει δικιο....
 
Τι έγινε ρε παιδιά, δήλωσε ο ακατανομαστος στη Βουλή ότι καταργείται το δασαρχείο λόγω αποτυχίας στην κατάσβεση των πυρκαγιών και οι αρμοδιότητες του περνούν στην πολιτική προστασία!!!!! Θα τρελαθουμε εντελώς.
Οι Δασικές Υπηρεσίες των Αποκεντρωμένων Διοικήσεων μεταφέρονται στο Υπουργείο Περιβάλλοντος και Ενέργειας σύμφωνα με το παρόν με το προσωπικό, την οργάνωση, τον εξοπλισμό, τις υποδομές και τα οχήματα που είχαν την 1η Αυγούστου 2021. Μεταγενέστερες μεταβολές πάσης φύσεως δεν λαμβάνονται υπόψη. Συλλογικά όργανα, στα οποία συμμετέχει προσωπικό των Δασικών Υπηρεσιών εξακολουθούν να λειτουργούν χωρίς να θίγονται από την εφαρμογή του παρόντος και χωρίς να απαιτείται η οποιαδήποτε ενέργεια ή διατύπωση.
 
https://www.pronews.gr/elliniki-pol...taki-gia-anemogennitries-sti-syzitisi-gia-tis έχει ανάγει την εξυπηρέτηση και οσφυοκαμψια σε επιστήμη ακολουθοντας τα παραδείγματα των άλλων.
Πλεον ειναι πασιφανες οτι σε κυβερνανε εξωτερικοι παραγοντες.Αυτο αποδεικνυεται ξεκαθαρα σε αυτο το παραλληρημα.
Ακου ενα βλακα,να πιανει στο στομα του τους κατοικους στην Ευβοια,που ευτυχως που δεν εγκατελειψαν τα σπιτια τους και τα εσωσαν,στη μεγαλυτερη καταστροφη απο πυρκαγια,στην συγχρονη ιστορια της Ελλαδος...
 
Back
Top