Ρυθμιστική 2021 και το μέλλον του τρυγονιού

Αναφέρει ο κυνηγός υποχρεούται να δηλώνει το τρυγόνι ( όλοι οι κυνηγοί) εγώ θα ρωτήσω ευθέως το δασαρχείο μα αίτηση μου σε ποιο αρθρο του χουντικού νόμου περί θήρας υπάρχει η αναφορά για μη καταγραφεί θηράματος σε εφαρμογή...
 
arampatzis.png

Για το Τρυγόνι καθορίζεται συνολικά, ετήσιο
εθνικό όριο κάρπωσης 145.000 άτομα, μειωμένο δηλα-
δή κατά 50% σε σχέση με τον μέσο όρο των καρπώσεων
μεταξύ των ετών 2013-2018.
Μετά τη συμπλήρωση του καθοριζόμενου ανωτέρω
ετήσιου εθνικού ορίου κάρπωσης, παύει αυτόματα η

θήρα του είδους.
ffffffff

 
Καμία πρόβλεψη για τους μη κατέχοντες smartphone.
Ζήτω τα 44 χρόνια Ελληνικής Δημοκρατίας.
Με τις υγείες μας.
Δεν έχεις smartphone, MB ή απλά σήμα; Κάτσε επάνω στον z'z άξονα...
Δε βλέπω δικλείδα ασφαλείας για κακόβουλους που θα την αγοράσουν μέσω Play Store - Appstore.
Εμείς θα πληρώσουμε την εφαρμογή, δικά μας λεφτά έχει η ΚΣΕ. Και δε θα είμαστε στη διαχείριση της εφαρμογής, έστω μέσω αυτής της ρημαδοΚΣΕ, αλλά το Υπουργείο και μόνον....
 
Πραγματικά απίστευτη ρυθμιστική, βάσει της οποίας χωρις smartphone και δεδομενα δεν κυνηγας τρυγονι!
Τα εχουμε δει ολα σε ενάμιση χρονο με τον κοπανο που μας κυβερνα! Τοση μαλακια μαζεμενη δεν ειχαμε ουτε με τους κουραμπιεδες του Συριζα που ηταν και οικ"ω"λογοι!
Εγω πάντως απο οτι κατάλαβα την εφαρμογή την αγορασε η ΚΣΕ, και με ευθυνη της ΚΣΕ θα μοιραστεί για να μπορεσουμε να δουμε τρυγονι εστω κ ελαχιστα!
 
Πραγματικά απίστευτη ρυθμιστική, βάσει της οποίας χωρις smartphone και δεδομενα δεν κυνηγας τρυγονι!
Τα εχουμε δει ολα σε ενάμιση χρονο με τον κοπανο που μας κυβερνα! Τοση μαλακια μαζεμενη δεν ειχαμε ουτε με τους κουραμπιεδες του Συριζα που ηταν και οικ"ω"λογοι!
Εγω πάντως απο οτι κατάλαβα την εφαρμογή την αγορασε η ΚΣΕ, και με ευθυνη της ΚΣΕ θα μοιραστεί για να μπορεσουμε να δουμε τρυγονι εστω κ ελαχιστα!
Πόσο πήγε η εφαρμογή πως θα το μάθουμε;
 
Πόσο πήγε η εφαρμογή πως θα το μάθουμε;
ενας πολύ πρόχειρος υπολογισμος...
για να την αγοράσεις μονος σου κανει 15 ευρώ. αν πούμε ότι αγόρασε ""χοντρική"" η ΚΣΕ, να την πηρε στα μισά λεφτά???
να πούμε 7 ευρω???
αν υπολογίζει ότι περίπου 150.000 θα βγάλουν αδειες φέτος, να αγόρασε τόσους λογαριασμούς???
150.000χ7=1.050.000 ευρώ.
γενικά θεωρώ ότι γύρω στο 1-2 εκατομμύριο-α θα παίχτηκε η φάση.
με πεντακάθαρο διαγωνισμό, ..πιστεύω ακράδαντα.., πρόσκληση ενδιαφέροντος κλπ, γενικά όλη την τυπική διαδικασία διαγωνισμού....
 
Δε βλέπω δικλείδα ασφαλείας για κακόβουλους που θα την αγοράσουν μέσω Play Store - Appstore.
Δεν καταλαβαίνω και πολλά από τις νέες τεχνολογίες, αλλά ... όταν λέει ότι με την έκδοση της άδειας είτε σε Κ.Σ. είτε στο Δασαρχείο θα σου δίνουν "μοναδικό κωδικό" για χρήση της εφαρμογής (υποθέτω για τη δήλωση των τρυγονιών που θήρευσες), θεωρώ ότι δεν θα μπορεί να δηλώσει τρυγόνια ούτε ο "οικολόγος" ... ούτε ο "λαθροθήρας" ... Αλλά μόνο ο έχων θεωρημένη άδεια κυνηγίου. Έτσι το καταλαβαίνω εγώ ...
Στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου.
 
Δεν καταλαβαίνω και πολλά από τις νέες τεχνολογίες, αλλά ... όταν λέει ότι με την έκδοση της άδειας είτε σε Κ.Σ. είτε στο Δασαρχείο θα σου δίνουν "μοναδικό κωδικό" για χρήση της εφαρμογής (υποθέτω για τη δήλωση των τρυγονιών που θήρευσες), θεωρώ ότι δεν θα μπορεί να δηλώσει τρυγόνια ούτε ο "οικολόγος" ... ούτε ο "λαθροθήρας" ... Αλλά μόνο ο έχων θεωρημένη άδεια κυνηγίου. Έτσι το καταλαβαίνω εγώ ...
Στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου.


Μπορώ να την αγοράσω άμα θέλω και δε ζητάει καμιά ταυτοποίηση, αν είμαι κυνηγός ή όχι. (Πατήστε στην εικόνα)
 

Attachments

  • Screenshot_20210802-202750.png
    Screenshot_20210802-202750.png
    800,5 KB · Προβολές: 23
Μπορώ να την αγοράσω άμα θέλω και δε ζητάει καμιά ταυτοποίηση, αν είμαι κυνηγός ή όχι. (Πατήστε στην εικόνα)
Πέρσι μου έδωσαν ένα QR code που την ενεργοποιούσε.
Δεν ξέρω τι γίνεται αν πληρώσεις απευθείας στο play.
 
Γι'αυτό ζητάει το παλικάρι τα +15 ρε...
Αυτός ζει από σχέδια κλιμακοστασιων,δεν έχει ανάγκη...
Το φοβερό είναι ότι μας λέει πως θα μας την δίνει δωρεάν λές και την πλήρωσε από την τσέπη του
Εσύ τι εφαρμογή κατέβασες και έχεις πρόσβαση στο κινητό μου τι θα γίνει επιτέλους με εσένα;Screenshot_20210802-202557_Weather&Radar~2.jpg
 
Είμαι σχεδόν έτοιμος να δηλώσω την πρώτη εξάδα γατάκια.
Ενεργοποίηση και πυρ κατά βούληση.
Χτυπάς τρυγόνια από τον καναπέ :)

View attachment 30231
Την εφαρμογη την εχω στο κινητο εδω και 2-3 χρονια.
Αν δεν βγαλω αδεια σε καραουλοσυλλογο για να μου δωσουν κωδικους και λοιπα,πως την ενεργοποιω???
 
Την εφαρμογη την εχω στο κινητο εδω και 2-3 χρονια.
Αν δεν βγαλω αδεια σε καραουλοσυλλογο για να μου δωσουν κωδικους και λοιπα,πως την ενεργοποιω???
Πληρωνεις και στην ενεργοποιουν....14.99€..αμα μπεις και επιλεξεις ενεργοποιηση, δινει 3 εικονίδια επιλογες...ειτε σκαναρεις το qr code που δινει ο συλλογος, είτε πληκτρολογείς κωδικο με γραμματα και αριθμους, ειτε επιλεγεις αγορα απο play store και την αγοραζεις με χρηση καρτας (ισως και paypal δεν ξέρω)....
 
Πληρωνεις και στην ενεργοποιουν....14.99€..αμα μπεις και επιλεξεις ενεργοποιηση, δινει 3 εικονίδια επιλογες...ειτε σκαναρεις το qr code που δινει ο συλλογος, είτε πληκτρολογείς κωδικο με γραμματα και αριθμους, ειτε επιλεγεις αγορα απο play store και την αγοραζεις με χρηση καρτας (ισως και paypal δεν ξέρω)....
Οποτε με την αγορα της παλι,ειναι σαν ενεργοποιηση βασικα.
 
Εσύ τι εφαρμογή κατέβασες και έχεις πρόσβαση στο κινητό μου τι θα γίνει επιτέλους με εσένα;
Και που είσαι ακόμα...Θα στρίβω τις φασσες 100 μέτρα πριν το καρτέρι σου από το κινητό μέχρι να μάθεις από φυσίγγια.
 
Back
Top