Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σχεδον η μησοι ειμαστε ανεμβολιαστοι.ραπητ καθε βδομαδα αν κανω ολα οκ.αν με στρημοξουν για εμβολιο εμενα προσοπηκα δεν το κανω,καλητερα να παο σπητη μου
Για βάλε και στην εξίσωση το κυνήγι,τότε θα το κάνεις.?
 
Τα ίδια γίνονται παντού. Και στον όμιλο τον δικό μας αρχίζουν να το σκαλίζουν πολύ το θεμα. Επίσης επεσα σε μια αγγελία μελισσοκομου που ζητούσε εργάτες. Οι προϋποθέσεις που έθετε ηταν να μην είσαι αλλεργικος, να μην φοβάσαι τις μέλισσες και να εισαι πλήρως εμβολιασμενος κατά του covid!!!!!!!
 
Τα ίδια γίνονται παντού. Και στον όμιλο τον δικό μας αρχίζουν να το σκαλίζουν πολύ το θεμα. Επίσης επεσα σε μια αγγελία μελισσοκομου που ζητούσε εργάτες. Οι προϋποθέσεις που έθετε ηταν να μην είσαι αλλεργικος, να μην φοβάσαι τις μέλισσες και να εισαι πλήρως εμβολιασμενος κατά του covid!!!!!!!
Θα εμβολιαστη απο της μελισες .very funny. .hair.
 
Τα ίδια γίνονται παντού. Και στον όμιλο τον δικό μας αρχίζουν να το σκαλίζουν πολύ το θεμα. Επίσης επεσα σε μια αγγελία μελισσοκομου που ζητούσε εργάτες. Οι προϋποθέσεις που έθετε ηταν να μην είσαι αλλεργικος, να μην φοβάσαι τις μέλισσες και να εισαι πλήρως εμβολιασμενος κατά του covid!!!!!!!
Λογικα για τις μελισσες θα ειναι.
Εδω και χρονια λενε οτι εχει προβλημα ο πληθυσμος τους.
Αν κολλησουν και γκοβιντ τρεχα γυρευεhippo
 
σε μια αγγελία μελισσοκομου που ζητούσε εργάτες. Οι προϋποθέσεις που έθετε ηταν να μην είσαι αλλεργικος, να μην φοβάσαι τις μέλισσες και να εισαι πλήρως εμβολιασμενος κατά του covid!!!!!!!
Επίσης Νεοδημοκρατες, εγγεγραμμένους στα μητρώα του κόμματος τουλάχιστον 20 χρόνια, χωρίς υποχρεώσεις,ελλαστικο ωράριο, μαύρη εργασία,χωρίς άδειες και να προμηθευτούν την σιδερένια μπίλια στο πόδι με δικά τους έξοδα.Δωσε μου το νούμερο του μελισσοκόμου να τον πάρω ένα τηλ...
 
Δεν έχω επαληθεύσει τα δεδομένα αλλά οι πήγες φαίνονται αξιόπιστες.

https://resist-to-exist.gr/2021/07/...eiwn-ta-dedomena-pou-ofeileis-na-ksereis/amp/
Αχ αυτη η στατιστικη, τοσο δυσκολα κατανοητη !!!!!
Αχ αυτοι οι ανθρωποι , η αδυναμια τους και η αξιαγαπητα αδυναμη σκεψη τους!!!!!
Ποσο ευκολα πατανε σε πραγματικα νουμερα , για να βγαλουν τα συμπερασματα που επιβεβαιωνουν τα πιστευω τους.
Ας αφησουμε τα νουμερα στους ειδικους !!!!!
 
Δεν έχω επαληθεύσει τα δεδομένα αλλά οι πήγες φαίνονται αξιόπιστες.

https://resist-to-exist.gr/2021/07/...eiwn-ta-dedomena-pou-ofeileis-na-ksereis/amp/
Τα εμβόλια παρέχουν προστασία της τάξης του 95%.
Σε όσους νοσηλεύονται σήμερα στα νοσοκομεία της χώρας μας, το ποσοστό εμβολιασμένων είναι περίπου 2% ενώ των ανεμβολίαστων 98%.
Υπάρχουν αρκετοί εμβολιασμένοι(κυρίως με τη μία δόση και μερικοί και με τις δύο) που νοσούν, αλλά το περνάνε από ελαφριά έως ασυμπτωματικά.
Αυτά είναι τα δεδομένα της καθημερινότητας μας με το ιό. Και στη χώρα μας και σε άλλες χώρες.
 
Δεν έχω επαληθεύσει τα δεδομένα αλλά οι πήγες φαίνονται αξιόπιστες.

https://resist-to-exist.gr/2021/07/...eiwn-ta-dedomena-pou-ofeileis-na-ksereis/amp/
Προσυπογράφω στο θέμα των παρενεργειών.
Με φάιζερ εγώ πρησμένους λεμφαδένες στην αριστερή μασχάλη για δύο μέρες, δεν το δήλωσα πουθενά, τηλεφωνικά ο γιατρός μου είπε ότι είναι σύνηθες και να μην ανησυχώ, αντιφλεγμονώδη έπαιρνα και έφυγε μόνο του.
 
Δεν έχω επαληθεύσει τα δεδομένα αλλά οι πήγες φαίνονται αξιόπιστες.

https://resist-to-exist.gr/2021/07/...eiwn-ta-dedomena-pou-ofeileis-na-ksereis/amp/
Αυτος που το υποφραφει τι ειναι Βασιλη;
Τι επαγγελεται;
Γιατι οι ερευνες μπορει να ειναι αληθινες αλλα σημασια εχει τι γνωσεις εχει καποιος για να τις αναλυσει και να τις δωσει στην κοινη γνωμη σωστα
Εκτος εαν πιστευουμε ολοι οτι για παραδειγμα εαν ρωτησεις εναν μπακαλη να σου κανει ιατρικη γνωματευση με βαση το βιβλιο πρωτων βοηθειων που διδακτηκε οταν μαθαινε καρπα , θα σου δωσει την εικονα που θα δωσει ενας γιατρος

μονο για αυτο ρωταω

και για εναν μονο λογο

τοσο καιρο γιατι δεν εβγαινε αυτη η αναλυση;

γιατι τωρα που δυστυχως βλεπουμε αδερφια να σκοτωνονται στον εμφυλιο του εμβολιαστηκου;

θα ναι πολυ μεγαλα τα κακα απο αυτο τον εμφυλιο σε ολους τους τομεις
Και αυτο γιατι παταει πανω στην ψυχολογικη αναγκη του κοσμου να ζησει ξανα ελευθερος μετα απο δυο χρονια κλεισμενος η οποια ειναι κοινη αναγκη ειτε εχεις βαλει το εμβοκιο ειτε οχι
 
Αυτος που το υποφραφει τι ειναι Βασιλη;
Τι επαγγελεται;
Γιατι οι ερευνες μπορει να ειναι αληθινες αλλα σημασια εχει τι γνωσεις εχει καποιος για να τις αναλυσει και να τις δωσει στην κοινη γνωμη σωστα
Εκτος εαν πιστευουμε ολοι οτι για παραδειγμα εαν ρωτησεις εναν μπακαλη να σου κανει ιατρικη γνωματευση με βαση το βιβλιο πρωτων βοηθειων που διδακτηκε οταν μαθαινε καρπα , θα σου δωσει την εικονα που θα δωσει ενας γιατρος

μονο για αυτο ρωταω

και για εναν μονο λογο

τοσο καιρο γιατι δεν εβγαινε αυτη η αναλυση;

γιατι τωρα που δυστυχως βλεπουμε αδερφια να σκοτωνονται στον εμφυλιο του εμβολιαστηκου;

θα ναι πολυ μεγαλα τα κακα απο αυτο τον εμφυλιο σε ολους τους τομεις
Και αυτο γιατι παταει πανω στην ψυχολογικη αναγκη του κοσμου να ζησει ξανα ελευθερος μετα απο δυο χρονια κλεισμενος η οποια ειναι κοινη αναγκη ειτε εχεις βαλει το εμβοκιο ειτε οχι
Να σου πω την αλήθεια δεν το πρόσεξα αυτό. Τώρα που το κοιτάω νομίζω ότι το άρθρο που έβαλα είναι περισσότερο για παραπληροφόρηση οπότε ζητάω συγνώμη.
 
Προσυπογράφω στο θέμα των παρενεργειών.
Με φάιζερ εγώ πρησμένους λεμφαδένες στην αριστερή μασχάλη για δύο μέρες, δεν το δήλωσα πουθενά, τηλεφωνικά ο γιατρός μου είπε ότι είναι σύνηθες και να μην ανησυχώ, αντιφλεγμονώδη έπαιρνα και έφυγε μόνο του.
Ισχύει.Ο αδελφός μου έγινε τούμπανο στην πρώτη δόση σε σημείο που ξεράθηκε για 10 μέρες το χέρι του.Παρολο που είναι στον χώρο της υγείας,δεν δηλώθηκε από άνωθεν.
 
Αυτος που το υποφραφει τι ειναι Βασιλη;
Τι επαγγελεται;
Αν το υπέγραφε η Γιαμαρέλλου θα το δεχόσουν Χρύσανθε; Η ειδική και έγκριτη λοιμοξιολόγος που πιστεύει ότι με τη Θεία Λειτουργία ΔΕΝ μεταδίδεται, όχι μόνο ο κoρονοϊός, αλλά ούτε και η πανούκλα; (πολιτικά ορθός, ορθόδοξος ορθολογισμός!)

Αν, επίσης, ο αρθρογράφος ήταν αναλυτής ιατρικών δεδομένων, δεν θα έβγαινε νομίζεις πάλι ο άπιστος Βασίλης (gvp9000) να ρωτήσει πού πήρε το πτυχίο του, αν το πήρε στην Ουγκάντα και αν ξέρει τη συνάρτηση VLOOKUP() και την TREND();

Δεν είναι οι περγαμηνές λοιπόν, ούτε και η αντικειμενικότητα των μελετών, αλλά οι συστάσεις αυτές που πείθουν τον αδαή.
Ο βομβαρδισμός δεδομένων Χρύσανθε, βομβαρδισμός είναι πάντα, απ' όπου κι αν έρχεται.

Όσο για τους εμφύλιους, ποτέ η αφορμή τους δεν είναι η αιτία τους· είναι μόνο η αφορμή.
 
Αν το υπέγραφε η Γιαμαρέλλου θα το δεχόσουν Χρύσανθε; Η ειδική και έγκριτη λοιμοξιολόγος που πιστεύει ότι με τη Θεία Λειτουργία ΔΕΝ μεταδίδεται, όχι μόνο ο κoρονοϊός, αλλά ούτε και η πανούκλα; (πολιτικά ορθός, ορθόδοξος ορθολογισμός!)

Αν, επίσης, ο αρθρογράφος ήταν αναλυτής ιατρικών δεδομένων, δεν θα έβγαινε νομίζεις πάλι ο άπιστος Βασίλης (gvp9000) να ρωτήσει πού πήρε το πτυχίο του, αν το πήρε στην Ουγκάντα και αν ξέρει τη συνάρτηση VLOOKUP() και την TREND();

Δεν είναι οι περγαμηνές λοιπόν, ούτε και η αντικειμενικότητα των μελετών, αλλά οι συστάσεις αυτές που πείθουν τον αδαή.
Ο βομβαρδισμός δεδομένων Χρύσανθε, βομβαρδισμός είναι πάντα, απ' όπου κι αν έρχεται.

Όσο για τους εμφύλιους, ποτέ η αφορμή τους δεν είναι η αιτία τους· είναι μόνο η αφορμή.
Δεν γνωριζω τα ονοματα που λες φιλε
Ασχολουμε με τα δικα μας εδω ονοματα

οποιος και να το ελεγε ομως δεν θα το πιστευα ελαφρα τη καρδια

Σιγουρα ομως δινω αλλη βαρυτητα αναλογα ποιος λεει κατι εξειδικευμενο εαν ειναι και ο ιδιος εξειδικευμενος σε αυτο

βιογραφικα δεν ψαχνω
Αλλα σιγιυρα ολοι μας μπορουμε να ελεξουμε σε γεμικο βαθμο καποιον πριν τον εμπιστευτούμε
Για τα παντα στην καθερινοτητα μας
Σημερα νομιζω επιβαλετε
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top