Κατασκευή κουτιού μεταφοράς σκύλου/ων

Καλη φαίνεται Κώστα θα φανεί φέτος τι αξίζει
Παναγιώτη μου....εγώ γουστάρω να βλέπω νέα παιδιά να ασχολούνται με την κατασκευή....έστω να τα βλέπω να κολλάνε με την ηλεκτροκόληση 2 μπετόβεργες.....όταν λοιπόν ο "πιτσιρικάς"
(κι εγώ μέσα) ασχολείται με ιδιοκατασκευές,τότε έχει κάθε δικαίωμα να χαίρεται 100 φορές παραπάνω απ'ότι να το αγόραζε...ότι να ήταν αυτό....
Το τρίπτυχο είναι: ΟΡΕΞΗ,ΜΥΑΛΟ κ ΧΡΟΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ....έτσι φτιάχνεις ότι θες αν κ εφόσον έχεις τα απαραίτητα εργαλεία.... ;) ;)
 
Πολύ καλή κατασκευή και ελαφριά. Μπράβο. Φαντάζομαι θα προσθέσεις φώτα και αντανακλαστικά για να βλέπουν οι πίσω οδηγοί. Τη ρεζέρβα την έβαλες μέσα ή θα τη βάλεις επάνω; Επίσης πλέγμα στα ανοίγματα..... υπάρχουν.... ανθρωποειδή....
 
Πολύ καλή κατασκευή και ελαφριά. Μπράβο. Φαντάζομαι θα προσθέσεις φώτα και αντανακλαστικά για να βλέπουν οι πίσω οδηγοί. Τη ρεζέρβα την έβαλες μέσα ή θα τη βάλεις επάνω; Επίσης πλέγμα στα ανοίγματα..... υπάρχουν.... ανθρωποειδή....
Καλησπέρα φίλε μου οχι δεν θα προσθέσω κάτι γτ φαίνεται μια χαρά από τα φώτα αυτοκινητου..Την ρεζέρβα την έχω βάλει μέσα γτ για από πάνω ήθελε διαδικασία και δεν έκατσα να ασχοληθώ
 
Καλησπέρα φίλε μου οχι δεν θα προσθέσω κάτι γτ φαίνεται μια χαρά από τα φώτα αυτοκινητου..Την ρεζέρβα την έχω βάλει μέσα γτ για από πάνω ήθελε διαδικασία και δεν έκατσα να ασχοληθώ
Θα σε συμβουλευα να βάλεις φώτα και αντανακλαστικά οποσδήποτε....
 
Καλησπέρα φίλε μου οχι δεν θα προσθέσω κάτι γτ φαίνεται μια χαρά από τα φώτα αυτοκινητου..Την ρεζέρβα την έχω βάλει μέσα γτ για από πάνω ήθελε διαδικασία και δεν έκατσα να ασχοληθώ
Ο Pointrman έχει δίκιο...
Είναι αδικία για 50-60€
(αγορά φώτα & εργασία τοποθέτησης σε ηλεκτρολόγο) να βρεις το μπελά σου...
Κ εγώ το ίδιο θα σου συνηστούσα να κάνεις.
 
Θα σε συμβουλευα να βάλεις φώτα και αντανακλαστικά οποσδήποτε....
Ο Pointrman έχει δίκιο...
Είναι αδικία για 50-60€
(αγορά φώτα & εργασία τοποθέτησης σε ηλεκτρολόγο) να βρεις το μπελά σου...
Κ εγώ το ίδιο θα σου συνηστούσα να κάνεις.
Θα το σκεφτώ γτ μου βάλατε φωτιές τώρα
 
Αφού πιάνουν τα χέρια σου είναι πολύ εύκολη υπόθεση.....αν πέσει κάποιος πίσω σου το πρώτο πράγμα που θα ισχυριστεί είναι ότι δεν ειδε φώτα ή φλας....αν θέλεις άκουσε με... γνώμη μου.... ένα σετ φώτα με καλωδίωση έτοιμη έχει γύρω στα 25-30 ευρώ. Αν έχεις ήδη μπριζα κοτσαδορου δε χρειάζεται κάτι άλλο.... αλλιώς σε ένα ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων με 20-30 ευρώ θα είναι έτοιμη. Το αυτοκίνητο σου δεν έχει canbus οπότε δε χρειάζεται πλακέτα....θα κλέψει από τα πίσω φώτα.
 
Last edited:
Καλησπέρα φίλε μου οχι δεν θα προσθέσω κάτι γτ φαίνεται μια χαρά από τα φώτα αυτοκινητου..Την ρεζέρβα την έχω βάλει μέσα γτ για από πάνω ήθελε διαδικασία και δεν έκατσα να ασχοληθώ
αχρειαστο βάρος, πάρε ενα σετ επισκευής, δεν θυμάμαι περίπτωση σκασμένου λάστιχου που με ενα σετ επιτοπιας επισκευης δεν φτιαχνόταν για να πάω σε κάποιο βουλκανιζατερ
 
αχρειαστο βάρος, πάρε ενα σετ επισκευής, δεν θυμάμαι περίπτωση σκασμένου λάστιχου που με ενα σετ επιτοπιας επισκευης δεν φτιαχνόταν για να πάω σε κάποιο βουλκανιζατερ
Επειδή από το άβαταρ νομίζω ότι κυνηγάει περισσότερο περδικα....θα έλεγα να αφήσει τη ρεζέρβα στο αυτοκίνητο και να πάρει και ένα σετ επισκευής.... στο βουνό τα σκασμενα λάστιχα από πέτρες ή σκισιματα δεν φτιάχνονται με το σετ επισκευής..... και επειδή συνήθως οι περδικοκυνηγοι είναι μοναχικοί τύποι....τα εργαλεία στο αυτοκίνητο οποσδήποτε...... είναι μακρυά ο πολιτισμός από τα περδικοβουνια....
 
Back
Top