Παλιά κουτιά πυρίτιδας

Εσύ καλά τα λες!!
Συλλέκτης είναι αυτός που τα κρατά για την πάρτη του Νίκο!! :)
Πλέον οι περισσότεροι το βλέπουν για την τσέπη κ όχι για τη συλλογή!!
Είναι πολλοί που το κάνουν για τα
extra-δάκια κ το παίζουν κ ανύξεροι....
Άλλο η τσέπη κ άλλο το λέπη..
Γεια σου φιλε.
Καταλαβαινω πολυ καλα τι λες ,ομως θα διαφωνησω.
Γιατι δηλαδη αυτο ειναι κακο;
Εγω ξεκινησα πολυ προσφατα με τα κουτια ,με εχει συναρπασει το θεμα, και θελω λιγα σκομα.
Για πες μου εσυ, αν δεν υπαρχουν εμποροι η εμποροσυλλεκτες, εγω που θα βρω αυτα τα αντικειμενα που λατρευω;
Θα περιμενω να μου τα χαρισει...ποιος;

Ευχαριστω και συγνωμη για την πσρεμβαση
 
Και να μην ακουω για ανταλλαγες!
Διοτι αυτες εχουν νοημα μεταξυ αρχαριων συλλεκτων.
Διοτι οι φτασμενοι, με τι να ανταλλαξουν ενα διπλο sipe?
Με κανενα κοροιδο που διαθετει καμια σπανιοτητα;;
 
Γιατι δηλαδη αυτο ειναι κακο
Το κακό είναι πως ψάχνουν κορόϊδα για να πουλήσουν ένα κουτί πυρίτιδας 20€....μια 10άδα φυσίγγια 30€ κτλ κτλ...εγώ θύμα δν θα πέσω ποτέ...υπάρχουν εδώ μέσα 2-3 έμπειστα άτομα που μια χαρά ανταλλαγές κάνω κ θα ξανά κάνω...αφού εννοείται δν προσπαθώ να κατακτήσω τα ΠΑΝΤΑ....
ΕΓΩ αρχάριος είμαι κ αρχάριος θα μήνω Σωτήρη μου....
Θα περιμενω να μου τα χαρισει...ποιος;
Να ψάξεις απλά να τα βρεις μόνος σου,χωρίς χρήμα.
Με το χρήμα είναι όλα εύκολα....εκτός κ θες να αποκτήσεις πολλά παλιά κουτιά κ φυσίγγια σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα.....τότε θέλει μαρούλι αδελφέ!!
 
Το κακό είναι πως ψάχνουν κορόϊδα για να πουλήσουν ένα κουτί πυρίτιδας 20€....μια 10άδα φυσίγγια 30€ κτλ κτλ...εγώ θύμα δν θα πέσω ποτέ...υπάρχουν εδώ μέσα 2-3 έμπειστα άτομα που μια χαρά ανταλλαγές κάνω κ θα ξανά κάνω...αφού εννοείται δν προσπαθώ να κατακτήσω τα ΠΑΝΤΑ....
ΕΓΩ αρχάριος είμαι κ αρχάριος θα μήνω Σωτήρη μου....

Να ψάξεις απλά να τα βρεις μόνος σου,χωρίς χρήμα.
Με το χρήμα είναι όλα εύκολα....εκτός κ θες να αποκτήσεις πολλά παλιά κουτιά κ φυσίγγια σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα.....τότε θέλει μαρούλι αδελφέ!!
Σε ευχαριστω οχι μονο για τις συμβουλες φιλε.
Σαφως βεβαια πιστευω οτι υπαρχουν κουτια που κανουν και πανω απο 20.
Επιπλεον δυσκολο να εχει ενας νεος σαν και μενα ποσοτητα προς ανταλλαγη
Σε ευχαριστω επισης που βοηθας να βγαλω κανενα ποστ ,διοτι νομιζω μετα τα 200 μπορω νσ βαλω αγγελια ζητησης.
Εδω παει χαμογελακι,αλλα δεν ταχω βρει ακομα .
Οντως θελω μερικα κουτακια σε σωστες βεβαια τιμες.
Οσοι πιστοι προσελθετε!
 
Σωτήρη αν κρίνω από την ηλικία σου δεν νομίζω να είσαι καθόλου χθεσινος....
Βλέπεις πχ διάφορες αγγελίες από συγκεκριμένα άτομα στο car και αλλου με παλια υλικά γομωσης, φυσίγγια, να ανανεώνονται συνέχεια, κ να έχουν κ τον τίτλο "πωλουνται από συλλέκτη"
Μα τι ειδους συλλέκτης είναι αυτός????

Φυσικά κ θα μπορουσα να δεχτω κάποιον ο οποιος σταμάτησε να μαζευει για τον Α η Β λόγο κλπ και θέλησε να πουλησει όλη του την συλλογή....

Αλλά.. Να λέμε ότι κ συλλέγω κ πουλαω
Είναι σαν να λέμε ότι είμαι ένας εμπορος-συλλεκτης..... Και αν ειμαι καν και συλλέκτης.....
Ασε που κάνουν μπαμ... Γιατί οι περισσοτεροι δεν ξέρουν να σου πουν ποιος γεμίζει τα..3Α...που αυτό το ξέρουν και οι... Οικολόγοι......
Άρα λοιπον........αγοραζουμε τόσο, κ πουλαμε ++++++.....
Δεν θέλω να αναφερθώ σε περιπτωση χάρτινων καλυκων καλυκων που αγοράστηκαν σε ποσοτητα κ "τσάμπα" απο κυνηγομαγαζο κ την άλλη μέρα βρέθηκαν να φιγουράρουν σε αγγελία απο.. συλλεκτη.........
 
Last edited:
Τελικά βρέθεικαν,αλλά κ με το παραπάνω....
Δωράκι από ένα καλό φίλο,χωρίς καν να του τα ζητήσω,ενώ ήξερε απλώς ότι έψαχνα το Sipe & το Ideal λόγο ότι με αυτά γέμιζε ο πατέρας μου.....αν έχει ο άλλος καλή καρδιά..............;)

20210614_162944.jpg
 
Τελικά βρέθεικαν,αλλά κ με το παραπάνω....
Δωράκι από ένα καλό φίλο,χωρίς καν να του τα ζητήσω,ενώ ήξερε απλώς ότι έψαχνα το Sipe & το Ideal λόγο ότι με αυτά γέμιζε ο πατέρας μου.....αν έχει ο άλλος καλή καρδιά..............;)

View attachment 28259
Σα ντενεκέδες με σβαν είναι .sarcastic.

Να είναι καλά το παλικάρι που στα έδωσε Κώστα, μπράβο του!
 
Είτε μας αρέσει είτε όχι κάποια κουτιά για να τα πάρεις θα τα σκάσεις αλλιώς τα βλέπεις από μακριά όπως τα χω σκάσει και τη ουκ ολίγες φορές και για κουτιά και για φυσίγγια η κ....α πληρώνετε δυστυχώς...
 
Είτε μας αρέσει είτε όχι κάποια κουτιά για να τα πάρεις θα τα σκάσεις αλλιώς τα βλέπεις από μακριά όπως τα χω σκάσει και τη ουκ ολίγες φορές και για κουτιά και για φυσίγγια η κ....α πληρώνετε δυστυχώς...
Θα σκάσω όσα πρέπει να σκάσω Παναγιώτη κ όσο θεωρω ότι αξίζουν, κ οχι όσο μου τα κοστολογουν μιλώντας μου για δήθεν σπανιότητα...αλίμονο αν ήταν όλα σπάνια...
Ο καθένας μπορει κ έχει το δικαίωμα να ζητάει ότι θέλει.....

Βέβαια οταν υπάρχει η μεγάλη τρελα για να αποκτήσεις κάτι κ το βρεις τότε θα δώσεις όσα σου πουν παροτι ξέρεις στα σίγουρα ότι σε έχουν "κοροϊδέψει" κ θα πεις κ ευχαριστω....

Θέλει πολυ υπομονή αυτή η δουλεια...
Και όλα δεν γίνονται μονομιάς.....
 
Back
Top