Θέματα Συνεργείου

Λεβεντες...δεν φοραει τετοιου ειδους αμορτισερ το L200.....Δεν εχει Μακφερσον αναρτηση....
Ψαλιδια εχει.....τα αμορτισερ του ειναι πολυ ποιο φτηνα....αυτο ξερω...
Ενδεικτικό ήταν κύριε Νικ γιατί ακριβές μοντέλο κυβικά etc δεν είχα , η σελίδα που έδωσα θα δώσει τα στοιχεία που έχει ο κάτοχος και θα δεί ποια φοράει
 
Ενδεικτικό ήταν κύριε Νικ γιατί ακριβές μοντέλο κυβικά etc δεν είχα , η σελίδα που έδωσα θα δώσει τα στοιχεία που έχει ο κάτοχος και θα δεί ποια φοράει

ΟΚ , Αλεξ.!! Απλα το ανεφερα...μην γινει λαθος....φιλε μου!!
 
Παιδιά καλησπέρα. Μία βοήθεια. Έχω το Toyota 1998 ,στρογγυλοφαναρο και όταν προσπάθησα να βάλω εμπρός είχε μείνει από μπαταρία. Πήρα ρεύμα, άλλαξα μπαταρία αλλα μενει η λυχνία του αεροσακου αναμμένη. Δεν μπορώ να βρω συνεργείο να το τσεκαρει στις βλάβες γιατί είναι παλιο και δεν έχει υποδοχή για φισσα.
Μου είπαν αντιπροσωπεία μόνο. Έχει κάποιος εμπειρία ή γνωστό για τέτοιο περιστατικό, πριν πέσω στα νύχια της αντιπροσωπείας!
Ευχαριστώ!!!
 
View attachment 27234
View attachment 27232

View attachment 27233
Κάνουμε συντήρηση γιατί ο χειμώνας είναι δύσκολος και επίπονος...
Λαμπρο το εργαλειο ειναι το 1.600αρι ?
Αυτα ηταν καθαροαιμα Σοβιετ απο τα ποιο αξιοπιστα Nιβα
τα επομενα 1.700αρια τα πηρε ο διαολος με τις μετατροπες που τους εκαναν
Οσο μπορεις κρατησε το ειναι παλικαρι
 
Παιδιά καλησπέρα. Μία βοήθεια. Έχω το Toyota 1998 ,στρογγυλοφαναρο και όταν προσπάθησα να βάλω εμπρός είχε μείνει από μπαταρία. Πήρα ρεύμα, άλλαξα μπαταρία αλλα μενει η λυχνία του αεροσακου αναμμένη. Δεν μπορώ να βρω συνεργείο να το τσεκαρει στις βλάβες γιατί είναι παλιο και δεν έχει υποδοχή για φισσα.
Μου είπαν αντιπροσωπεία μόνο. Έχει κάποιος εμπειρία ή γνωστό για τέτοιο περιστατικό, πριν πέσω στα νύχια της αντιπροσωπείας!
Ευχαριστώ!!!

Προφανως ειναι θεμα σωματος ( γειωσης )....κοιτα διπλα στην μπαταρια την γειωση που εχει το λεπτο
καλωδιο . Μετα η πλεξουδα με τα καλωδια πριν μπει στην καμπινα του αυτ/του σε καποιο σημειο εχει
4-5 καλωδια ολα μαζι σε στρογγυλο φις...βιδωμενα επανω στην αμαξωμα....Καθαρισε το φις με γυαλοχαρτο
και το σημειο που βιδωνει. Εαν δεν τα καταφερνεις πηγαινε σε ηλεκτρολογο.
 
Προφανως ειναι θεμα σωματος ( γειωσης )....κοιτα διπλα στην μπαταρια την γειωση που εχει το λεπτο
καλωδιο . Μετα η πλεξουδα με τα καλωδια πριν μπει στην καμπινα του αυτ/του σε καποιο σημειο εχει
4-5 καλωδια ολα μαζι σε στρογγυλο φις...βιδωμενα επανω στην αμαξωμα....Καθαρισε το φις με γυαλοχαρτο
και το σημειο που βιδωνει. Εαν δεν τα καταφερνεις πηγαινε σε ηλεκτρολογο.
Ευχαριστώ πολύ. Θα το κοιτάξω αύριο και ελπίζω να είναι αυτο!!!
 
Ευχαριστώ πολύ. Θα το κοιτάξω αύριο και ελπίζω να είναι αυτο!!!

Να εισαι καλα!! Πιστευω οτι ''τεστ'' με βγαλσιμο του πολου να το εχεις κανει....Εννοω να βγαλεις τον
το σωμα απο τον πολο της μπαταριας...να τον αφησεις 2-3 λεπτα εκτος...και να ξανα βαλεις.
Ετσι μηδενιζεις την μνημη του εγκεφαλου....εαν δεν το εχεις κανει...κανε το.
 
Προφανως ειναι θεμα σωματος ( γειωσης )....κοιτα διπλα στην μπαταρια την γειωση που εχει το λεπτο
καλωδιο . Μετα η πλεξουδα με τα καλωδια πριν μπει στην καμπινα του αυτ/του σε καποιο σημειο εχει
4-5 καλωδια ολα μαζι σε στρογγυλο φις...βιδωμενα επανω στην αμαξωμα....Καθαρισε το φις με γυαλοχαρτο
και το σημειο που βιδωνει. Εαν δεν τα καταφερνεις πηγαινε σε ηλεκτρολογο.
Αύριο θα πάω ηλεκτρολόγο Νίκο. Πήγα σήμερα αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι κάηκε ο εγκέφαλος των αεροσακων. Τιμή με εργασία?520ευρω!!!!
 
Αύριο θα πάω ηλεκτρολόγο Νίκο. Πήγα σήμερα αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι κάηκε ο εγκέφαλος των αεροσακων. Τιμή με εργασία?520ευρω!!!!
Να τους πεις ότι έχει καει ο δικός τους εγκέφαλος και ζητάνε τόσα χρήματα....
Στις αντιπροσωπείες της Toyota νομίζουν ότι τους παμε Lamborghini για σέρβις.
Ψάξε λίγο ... αποκλείεται να μην μπορεί να γίνει δουλειά και αλλού....
 
Αύριο θα πάω ηλεκτρολόγο Νίκο. Πήγα σήμερα αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι κάηκε ο εγκέφαλος των αεροσακων. Τιμή με εργασία?520ευρω!!!!

Φιλε μου ψαξτο....οπως λεει και ο Στρατής !!! Αυτο που εχω να σου εγω το 99% των περιπτωσεων
που αναβει το λαμπακι του αεροσακου , ειναι απο κακη γειωση η ''κρατηση'' μνημης του εγκεφαλου.
Οχι μονο στα toyota....Αλλα σε ολες τις μαρκες των αυτ/των.

ΥΓ.Πως καηκε ο εγκεφαλος στα καλα καθουμενα....και ασφαλεια του εγκεφαλου τι εκανε κοιμοταν η
καηκε και αυτη ??
Ασφαλως οχι εφοσον αναβε λαμπακι....Ψαξτο φιλε μου!!!
 
Αύριο θα πάω ηλεκτρολόγο Νίκο. Πήγα σήμερα αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι κάηκε ο εγκέφαλος των αεροσακων. Τιμή με εργασία?520ευρω!!!!

Πηρα τηλεφωνο και τον δικο μου ηλεκτρολογο....Μου ειπε μπορει να συμβει.....σπανιωτατη περιπτωση
σαν κερδισες το τζοκερ!!!!
Στα 40 χρονια απο μικρο παιδι στα συνεργεια τετοια περιπτωση δεν του ετυχε.!!!!!
 
Παιδιά βρήκα έναν ηλεκτρολόγο που έχει διαγνωστικό για παλιά αυτοκίνητα. Θα πάω από εβδομάδα
Για καβατζα έχω βρει και μεταχειρισμένους εγκεφάλους από 30 έως 70 ευρώ, και 20 ευρώ εργασία.
Έμπλεξα και την ασφαλιστική στο τέλος, γιατί αυτοί μου έδωσαν ρεύμα και θα μου απαντήσουν την Δευτέρα αν γίνεται κάτι.
Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!!!
 
Back
Top