Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ξέρει κανεις πως προσθετουμε βίντεο από τη συλλογη μας μόνο φωτο με αφήνει
Θα πρέπει πρώτα να το ανεβάσεις στο you tube και μετά στο forum. Απ' ευθείας στο forum από το τηλέφωνο σου ή τον υπολογιστή σου, δεν γίνεται.
 
Να ρωτήσω κάτι είναι δυνατόν τα αυτογεμη να είναι ποτέ "ζυγισμενα" αφού έχουν αποθήκη νομίζω ότι στα δικαννα συμβαίνει αυτό.
Καταρχήν εξαρτάται τι εννοείς με το ζυγισμένα (απόλυτα, πολύ, λίγο, ...).

Όχι όμως, απόλυτα ζυγισμένα περίπου στο μέσον των χεριών σου δεν είναι.
Αν έχεις και 7-10 φυσίγγια στην αποθήκη είναι αφόρητα αζύγιστο.
Όλοι ανεχόμαστε ένα μη απόλυτα ζυγισμένο όπλο ο σκοπός είναι να μην δημιουργεί πραγματικό πρόβλημα και να μην το σκέφτεσαι.
 
Ένα όπλο είναι ζυγισμένο ή όχι ανάλογα με το κράτημα.
Τα 2 χέρια πρέπει να σηκώνουν το ίδιο βάρος.

Ένα απόλυτα ζυγισμένο όπλο για κάποιον που το πιάνει στην λαβή και στο μέσον της πάπιας, γίνεται αζύγιστο για κάποιον άλλο που έχει συνηθίσει να το πιάνει από την λαβή και στην αρχή ή στο τέλος της πάπιας ή έχει μακρυά ή κοντά χέρια.
 
Κοψε φαση τωρα πολλοι μας λενε τεμπελιδες με τα μπενελια επηδη δε θελουν καθαρισμα δεν αυτολερωνοντε δλδ εγω τους λεω οτι σκανε απ το κακο τους γτ ολη μερα μ ενα οπλο ασχολουντε και σπαζοντε που δεν πηραν τελεικα μπενελαρα που ειναι και ακριβη μουναρα ασχετος που εβγαλε προσφορες να χαρει και καπιος που δε θελει να ξοδεψει πολλα εμεις θα εχουμε μπενελαρα θα κυνηγαμε θα την πεταμε στη θηκη και ολα καλα εχουμε δουλειες και μετα εχουμε και οικογενιες παιδια σκυλια κτλ οπιος θελει ας ερθει μια μερα σ ενα δυσκολο παγωμενο πρωινο να δουμε πιος σκωτωνει και πιος τρεχει αχαχαχαχαχαχαχα
Αυτό το παγωμένο πρωινό με σκοτώνει.
Κάθε πρωί πίνουμε καφέ σε ένα μαγαζί που έχει ηλεκτρονικό θερμόμετρο απ' έξω.
Κάτω από μείον 10 παραγγέλνω καφέ "take away" και στα γουρούνια λέω "get the fuck away" ... :)
Έχει χορτάσει το τομάρι μου κρύο.
Ευτυχώς με έφτιαξε ο @Bnllcrio με τα γάντια και τον σκούφο.
Παντελόνι μένει τώρα.
 
Ενας απλος τροπος ζυγισματος ειναι για τα αυτογεμες για να ειναι σωστο ειναι το κεντρο βαρους εκει που ζυγιζει το οπλο να βρισκεται απο 7 εως 8 εκ μπροστα απο τη σκανδαλη καπου εκει εχεις μια σωστη αναλογια αναμεσα στα χερια σου
 
Οσον αφορα την μπεκατσια ελπιζω να την εχεις καθαρισει καλα και στους οδηγους της βασης που σερνει το κλειστρο με μια μπατονετα που χρησιμοποιουμε για τα αυτια να τους περασεις με λιγο λαδακι μια σταγονα στον καθε οδηγο ισα να μην ειναι ξηρος οπως και στην βαδη της γλωσας γιατι εχει την ταση να κολαει επανω και σαν καινουρια ενας λογος παραπανω .
 
Αυτό το παγωμένο πρωινό με σκοτώνει.
Κάθε πρωί πίνουμε καφέ σε ένα μαγαζί που έχει ηλεκτρονικό θερμόμετρο απ' έξω.
Κάτω από μείον 10 παραγγέλνω καφέ "take away" και στα γουρούνια λέω "get the fuck away" ... :)
Έχει χορτάσει το τομάρι μου κρύο.
Ευτυχώς με έφτιαξε ο @Bnllcrio με τα γάντια και τον σκούφο.
Παντελόνι μένει τώρα.
Σηκώνει και μπουγάτσα άχνη κανέλα στο καρτέρι μαζί με τον καφέ χααχααχ
Παντελόνι δύσκολη επιλογή και εγώ ήμουν ανάμεσα σε πολλά άλλα θα την βγάλουμε την άκρη φιλαράκι μου!!!
 
Καλησπερα σε όλους. Χτες είχα ρωτήσει για ένα θεμα που είχα δει στο όπλο μου becaccia. Θα ήθελα να πω ενα ευχαριστώ σε όλους για την βοήθεια σας. Περισοτερο και χωρίς να θέλω να μειώσω καποιον θέλω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στο φίλο tolis SBE1.ηξερε το προβλημα που είχα
Ακριβός. Και με βοιθησε πολυ. Χωρίς καν να με ξέρει.μακαρι και εγώ να μπορώ να βοηθησω όποιον μπορώ.και παλι ευχαριστώ όλους έναν εναν χωριστά.το προβλημα είχε να κάνει στο κουμπί που απελευθέρωνει το κλιστρο αν δε το πατάς δυνατά δεν βγενει έξω το μικρό κουμπάκι με την κοκκινη ενδηξει. Έχει ένα τζογο ο πηρος έβγαλα την ασφάλεια και προσθεσα μια μικρή ροδέλα και έφτιαξε σχεδόν τέλεια. Ευχαριστώ και παλι
 
Καλησπερα σε όλους. Χτες είχα ρωτήσει για ένα θεμα που είχα δει στο όπλο μου becaccia. Θα ήθελα να πω ενα ευχαριστώ σε όλους για την βοήθεια σας. Περισοτερο και χωρίς να θέλω να μειώσω καποιον θέλω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στο φίλο tolis SBE1.ηξερε το προβλημα που είχα
Ακριβός. Και με βοιθησε πολυ. Χωρίς καν να με ξέρει.μακαρι και εγώ να μπορώ να βοηθησω όποιον μπορώ.και παλι ευχαριστώ όλους έναν εναν χωριστά.το προβλημα είχε να κάνει στο κουμπί που απελευθέρωνει το κλιστρο αν δε το πατάς δυνατά δεν βγενει έξω το μικρό κουμπάκι με την κοκκινη ενδηξει. Έχει ένα τζογο ο πηρος έβγαλα την ασφάλεια και προσθεσα μια μικρή ροδέλα και έφτιαξε σχεδόν τέλεια. Ευχαριστώ και παλι
Ο Τόλης είναι δύναμη.
Καινούργιο το όπλο ή μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση ;
 
Καινουργιο.ακομα Άπεκτο. Ουτε μπαλοθια
Σκεφτηκες να το αλλάξεις σε εγγύηση ;
Δεν ξέρω που ακριβώς πρόσθεσες την ροδέλα αλλά εγώ θα το έδινα πίσω.
Συγνώμη αν σε επηρρεάζω αρνητικά αλλά τουλάχιστον αν το κρατήσεις βάλε κάτι σε σκληρό πλαστικό γιατί την ροδέλα την βλέπω να σκουριάζει.
Αυτό θα έκανα εγώ αφού έχεις εντοπίσει το πρόβλημα.

Που την έβαλες ακριβώς ;

Screenshot_2021-05-29-20-46-03-668_org.mozilla.firefox~2.jpg
 
Σκεφτηκες να το αλλάξεις σε εγγύηση ;
Δεν ξέρω που ακριβώς πρόσθεσες την ροδέλα αλλά εγώ θα το έδινα πίσω.
Συγνώμη αν σε επηρρεάζω αρνητικά αλλά τουλάχιστον αν το κρατήσεις βάλε κάτι σε σκληρό πλαστικό γιατί την ροδέλα την βλέπω να σκουριάζει.
Αυτό θα έκανα εγώ αφού έχεις εντοπίσει το πρόβλημα.

Που την έβαλες ακριβώς ;

View attachment 27467
 
Δεν μπορώ να διακρινω από την φωτο. Πάνω στη σκάνδαλο θήκη εκεί που περναει ο πυρος. Στη μια ακρια έχει μια μικρή ασφάλεια. Έβγαλα την ασφάλεια προσθεσα τη ροδέλα και ξαναέβαλα την ασφάλεια. Θα ρωτησω από εκεί που πηρα το όπλο να δω αν μπορει να αλλάξει κάτι.
 
Δεν μπορώ να διακρινω από την φωτο. Πάνω στη σκάνδαλο θήκη εκεί που περναει ο πυρος. Στη μια ακρια έχει μια μικρή ασφάλεια. Έβγαλα την ασφάλεια προσθεσα τη ροδέλα και ξαναέβαλα την ασφάλεια. Θα ρωτησω από εκεί που πηρα το όπλο να δω αν μπορει να αλλάξει κάτι.
Να αλλάξει την σκανδαλοθήκη αν είναι στο παρακάτω σημείο.

Screenshot_2021-05-30-00-18-49-980_org.mozilla.firefox~3.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top