Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λενε οτι ξερουν την συμορια....
Λενε οτι ειναι σεσημασμενοι δολοφονοι κλπ κλπ
Ακομη και με οπλα σκοτωσαν με γυμνα χερια- αυτο πραγματι εχει μεγαλη διαφορα-
Ε καλα ρε φιλε
Αφου τα ξερετε ολα αυτα γιατι ηταν ελευθεροι;
Η μηοως ο νομοταγης ειναι αναλωσιμος επειδη δεν αντιδρα και ο εγκληματιας επειδη αντιδρα ειναι πιο σημαντικος;

μακαρι να βρεθουν και ποτε να μην περασει αλλος ανθρωπος κατι τετοιο αλλα δυστυχως φαιμεται καθαρα οτι εμεις ειμαστε οι αναλωσιμοι και απλα ο λογος να θορυβηθουν για λιγες μερες και τιποτα αλλο
Δεν ερχετε πισω κανενας αδικοχαμενος ουτε στο σωμα ουτε στην ψυχη μετα απο τις ορεξεις του καθε ανωμαλου

χανει η κοινωνια την προσφορα σωστον ανθρωπων και παιδιων αδικα για μα συντηρει στις φυλακες αρωστους και χαμενα κορμια

και υπαρχουν και καπιοι που λενε οτι εχουν διακιωματα ολοι αυτοι
Του χαμενου τα διακαιωματα που πανε;;;;
 
Ξεχάσαμε το παλικάρι που κατέβηκε στο αυτοκίνητο να πάρει την κάμερα και τον μαχαίρωσαν για να του την πάρουν? Χάθηκε ένας νέος άνθρωπος, λίγων ωρών πατέρας για μια κάμερα.
Έτσι ακριβώς! Τον Κάνταρη τον έφαγαν τρεις αλλοδαποί για μια κάμερα (που την πούλησαν 120ε στο Μοναστηράκι) και έπιασαν, δίκασαν και φυλάκισαν τους 2 (ο άλλος πέταξε...).
Δέκα χρόνια μετά, αυτοί οι 2, δηλώνουν αμετανόητοι και ρίχνουν το φταίξιμο στον "ιπτάμενο"...
Φοβερό και τρομερό (εκ του Φόβου & του Τρόμου) το ποινικό και δικανικό μας σύστημα!
 
Δυο κουβέντες απλές.μπηκες μέσα κ σε πήρα χαμπάρι;αναλόγως των συνθηκών κ αν μπορέσω θα σε αφήσω ανάπηρο για να ζήσεις μια ζωή με την ανάμνηση μου.αλλιως στο δόξα πατρί κ γεια σου.ακουγα τώρα το απόγευμα στο ραδιόφωνο κόσμο αγανακτισμένο να περνει τηλέφωνο κ να τάσσεται υπέρ της οπλοκατοχής κ ο δημοσιογράφος έλεγε δεν είναι λύση αυτό κ δημιουργεί πρόβλημα στο πρόβλημα.καμια πρόταση έχεις να κάνεις ρε φίλε; Να μάθουμε κ εμείς οι πολεμοχαρείς;άμεσα να επιτραπεί η οπλοκατοχή κ νόμιμη άμυνα εντός της οικίας.οταν ο άλλος ξέρει ότι θα τον φάω λάχανο θα το διπλό σκεφτεί πιστεύω.αυυα κ ελπίζω να μην κουρασα
 
Δυο κουβέντες απλές.μπηκες μέσα κ σε πήρα χαμπάρι;αναλόγως των συνθηκών κ αν μπορέσω θα σε αφήσω ανάπηρο για να ζήσεις μια ζωή με την ανάμνηση μου.αλλιως στο δόξα πατρί κ γεια σου.ακουγα τώρα το απόγευμα στο ραδιόφωνο κόσμο αγανακτισμένο να περνει τηλέφωνο κ να τάσσεται υπέρ της οπλοκατοχής κ ο δημοσιογράφος έλεγε δεν είναι λύση αυτό κ δημιουργεί πρόβλημα στο πρόβλημα.καμια πρόταση έχεις να κάνεις ρε φίλε; Να μάθουμε κ εμείς οι πολεμοχαρείς;άμεσα να επιτραπεί η οπλοκατοχή κ νόμιμη άμυνα εντός της οικίας.οταν ο άλλος ξέρει ότι θα τον φάω λάχανο θα το διπλό σκεφτεί πιστεύω.αυυα κ ελπίζω να μην κουρασα
Ακριβώς αυτο. Συμφωνώ απολυτα. Από την στιγμή που δεν σου επιτρέπουν να αμυνθεις απέναντι σε κάποιον που εισβάλλει στο σπίτι σου για να σε βλάψει , αυτός ο κάποιος αποθρασυνεται εντελως.
 
Το έχω ξαναπεί,δεν θέλει κουμπουργια και λειοκανα.Θελει ένα ψαροντούφεκο καλοτρομπαρισμενο αεροβόλο 40αρι με μια βέργα 7αρα και δελφινιερα.Ουτε γάτα ούτε ζημιά.Τον τυλίγεις και σε μια λαδόκολλα και τον δίνεις στα ψάρια.Μετα οταν τον δεις στο Amber Alert του φτιάχνεις στάρι.
 
Το έχω ξαναπεί,δεν θέλει κουμπουργια και λειοκανα.Θελει ένα ψαροντούφεκο καλοτρομπαρισμενο αεροβόλο 40αρι με μια βέργα 7αρα και δελφινιερα.Ουτε γάτα ούτε ζημιά.Τον τυλίγεις και σε μια λαδόκολλα και τον δίνεις στα ψάρια.Μετα οταν τον δεις στο Amber Alert του φτιάχνεις στάρι.
Σιγά μην τον τρέχω στη θάλασσα! Έχει κάτι ξεροπηγαδα εδώ γυρω! Χωράνε τέτοιους σκατοψυχους πολλους!
 
Το έχω ξαναπεί,δεν θέλει κουμπουργια και λειοκανα.Θελει ένα ψαροντούφεκο καλοτρομπαρισμενο αεροβόλο 40αρι με μια βέργα 7αρα και δελφινιερα.Ουτε γάτα ούτε ζημιά.Τον τυλίγεις και σε μια λαδόκολλα και τον δίνεις στα ψάρια.Μετα οταν τον δεις στο Amber Alert του φτιάχνεις στάρι.
Ρε συ αυτό το λέω εγώ εδώ και χρόνια!!!
Ένα κοντό αεροβόλο ψαροτούφεκο με άφτερη βέργα ...
 
Το έχω ξαναπεί,δεν θέλει κουμπουργια και λειοκανα.Θελει ένα ψαροντούφεκο καλοτρομπαρισμενο αεροβόλο 40αρι με μια βέργα 7αρα και δελφινιερα.Ουτε γάτα ούτε ζημιά.Τον τυλίγεις και σε μια λαδόκολλα και τον δίνεις στα ψάρια.Μετα οταν τον δεις στο Amber Alert του φτιάχνεις στάρι.
Έτσι το έκανε και αυτός από την Κόρινθο με τον γύφτο και πήγαν στην αστυνομία οι συγγενείς του και κατήγγειλαν ότι πήγαν να κλέψουν στο συγκεκριμένο σπίτι και ο κλέφτης δεν γύρισε στον καταυλισμό.
 
Και τηλεφωνική «συγγνώμη» εισέπραξε ο Νίκος Καρανίκας από τον Αδωνι Γεωργιάδη για τη θέση της ΝΔ στη φαρμακευτική κάνναβη, σύμφωνα με τα όσα δήλωσε ο ίδιος ο πρώην σύμβουλος του Αλέξη Τσίπρα.

Μιλώντας στο ραδιοφωνικό σταθμό «Στο Κόκκινο» ο Ν. Καρανίκας δήλωσε:

«Μου τηλεφώνησε ο ίδιος ο Άδωνις Γεωργιάδης και μου ζήτησε συγγνώμη». Για να προσθέσει: «Το νομοσχέδιο το δικό μας για την κάνναβη το ψήφισε μόνο ο ΣΥΡΙΖΑ με τους ΑΝΕΛ. Η ΝΔ λέει ότι τώρα κατάλαβε τί ακριβώς σηματοδοτούσε αυτό το νομοσχέδιο και για τους ασθενείς αλλά και για την οικονομία.
- Με λενε ριζο και οπως θελω τα γυριζω . Στο τελος θα ζητησουν και συγγνωμη για τα σκοπια αυτα να τα ελεγαν πριν τις εκλογες .
 
Οι παλιες καλές εποχές που ο κόσμος τα καλοκαίρια κοιμόταν με ανοιχτά τα παράθυρα έχουν περασει ανεπιστρεπτί...

Το θέμα ειναι να προλαβει κάποιος να αντιδρασει εκεινη την στιγμή...

Ένας μπάρμπας που φοβόταν είχε ένα όπλο στο δωμάτιο, ένα στο σαλόνι κ ένα στην κουζίνα.. Αν μπει κανεις μέσα δεν ξέρω που βρίσκομαι κ ίσως προλαβω μου είχε πει....

Η κλοπη πραγματικα ειναι το λιγότερο.......
Βασανίζουν η κ σκοτώνουν τα θυματα τους που τις περισσοτερες φορές είναι ηλικιωμένοι.....

Και είναι κάτι φορές που σκέφτεσαι κ λες όταν βλεπεις τοσο βάρβαρες καταστάσεις δώστε μου την άδεια αν δεν μπορείτε εσείς να κάνω εγώ τον δήμιο κ δωρεάν............

Αλλά που έχει σταματησει να υπάρχει η εγκληματικότητα για να σταματησει κ στην Ελλάδα...............

Εδω "φιλος" σκοτώνει τον φίλο του για να του κλέψει τα χρήματα όταν αυτός τον εμπιστεύτηκε κ του είχε ότι έχει κάποιο μεγαλο ποσο......

Τι να λέμε... Θέλει μεγάλη προσοχη κ να μην τυχει σε κανέναν.........
 
Βρήκαν ευκαιρία όλα τα κομματοσκυλα με η χωρίς στολή και παραπονούνται για έλλειψη προσωπικού.Προσωπικο για να κλείνουν όλες τις πλατείες και τους δρόμους για να μην κυκλοφορεί ο κόσμος είχαν.Για να περικυκλώνουν εκκλησίες είχαν.Για να φυλάνε τους χωματόδρομους για τους κυνηγούς είχαν προσωπικό.Αιδως Αργείοι.
Πότε θα τους ξεφορτωθεί αυτός ο λαός?
 
Έτσι το έκανε και αυτός από την Κόρινθο με τον γύφτο και πήγαν στην αστυνομία οι συγγενείς του και κατήγγειλαν ότι πήγαν να κλέψουν στο συγκεκριμένο σπίτι και ο κλέφτης δεν γύρισε στον καταυλισμό.
Πάνω από όλα η νομιμότητα απευθύνθηκαν στην αστυνομία για να βρούνε το δίκιο τους
Και μετά ζητάγανε και τα ρέστα πρέπει να άλλαξε γεωγραφικό διαμέρισμα ο άνθρωπος για να γλυτώσει τα αντίποινα
 
Να δω τον Άδωνη να ανεβαίνει στο βήμα της Βουλής " κροκόδειλος" από τον μπάφο και τι στον κόσμο.
Είναι η κουκουβάγια με την σαύρα και αράζουν στο δέντρο.Βγαζει η κουκουβάγια ένα παπά και αρχίζει να κολλάει χαρτάκια.Ξεκινανε να την πίνουμε και γίνονται ζαμπόν.Λεει η σαύρα... Φίλε μπετωσα,πάω να πιω νερό.Κατεβαινει από το δέντρο και στον δρόμο συναντάει τον κροκόδειλο.Που πας ρε?Άσε φίλε... Έχω κορακιασει!Η κουκουβάγια έχει στρίψει μια εφημερίδα ολόκληρη και την έχουμε ακούσει άσχημα.Τι λες ρε!!Πάω και εγώ!Αρχίζει ο κροκόδειλος να ανεβαίνει το δέντρο και φτάνει στο κλαρί που ακόμα η κουκουβάγια την πίνει, γυρίζει τον κοιτάει και λέει... Πόσο νερό ήπιες ρε μαλακ@??
 
Μόλις τώρα, με αφορμή την κατάργηση των sms απο αύριο, ρωτάει ο Παπαδάκης την Παγώνη αν εχει στείλει ποτε μήνυμα στο 13033. Όχι ποτε, απαντάει η γλάστρα και γελάνε ολοι μαζι στο στούντιο.....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top