BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Αφού έχεις το bell , εγώ θα πρότεινα το TM από αυτά που έχω δει για να καλύπτεις μεγαλύτερη εύρος αποστάσεων..
Ένας φίλος εδώ μέσα με άλλο θέμα μου είπε να σε ρωτησω γιατί θυμοταν ότι εσυ έχεις δωκιμασει 2 τσοκ που θέλω. Το anaconda midiom range και για το brain Mr η tm.τα ξέρεις τα τσοκ;εχω βρει μεταχειρισμένο το ανακόντα. Σε ευχαριστώ
 
Από ότι εγώ κατάλαβα,,,,θεωρεί ότι το mr είναι πιο κοντά στο μπελλ...οπότε θα σου είναι άχρηστο.....
Λογικά αυτό θέλει να πει. Εξάλλου νομίζω οτι ο κ. Σωτηροπούλος όταν είχε βάλει τους πινακες το Mr το έδινε από 20 έως 40 μέτρα και το tm από 25 έως 45.το bell από 8 έως 30
Όποτε λίγο πολυ το Mr πλησιάζει το bell.
 
Ακριβώς αυτό, ότι με τα κατάλληλα φυσίγγια το mr μπορεί να είναι κοντά στο bell... το ΤΜ έχει ξεκάθαρα περισσότερα μέτρα
Δεν νομίζω, το MR είναι περίπου 3,5 άστρα, ενώ το bell είναι αρνητικής σύσφιξης δηλ. πιό ανοιχτό από κύλινδρο, άρα έχουν μεγάλη απόσταση. Ενδιάμεσα στα δύο αυτά υπάρχει το CR κάτι σαν Skeet ή 4,5 άστρα. Φυσικά το ΤΜ, περίπου 2,5 άστρα, έχει περισσότερα μέτρα είναι λογικό.
 
Δεν νομίζω, το MR είναι περίπου 3,5 άστρα, ενώ το bell είναι αρνητικής σύσφιξης δηλ. πιό ανοιχτό από κύλινδρο, άρα έχουν μεγάλη απόσταση. Ενδιάμεσα στα δύο αυτά υπάρχει το CR κάτι σαν Skeet ή 4,5 άστρα. Φυσικά το ΤΜ, περίπου 2,5 άστρα, έχει περισσότερα μέτρα είναι λογικό.
Αν τα brain καλύπτουν δύο τσοκ το ΤΜ είναι 2,5 -3 η 2,5-2;
 
Mε βάση τον κατασκευαστή το TM είναι (6/10 mm / 0.024”) αντιστοιχεί και στα δύο συμβατικά τσοκ ντεμί (Μ) και βελτιωμένο ντεμί (ΙΜ)
2,5-3 δηλ. Πολύ σημαντικό τσοκ για καρτέρι για όλα τα θηράματα .Με το Μπέλ είσαι 5+ και 3-2,5 ωραία και για δίκανο.
 
2,5-3 δηλ. Πολύ σημαντικό τσοκ για καρτέρι για όλα τα θηράματα .Με το Μπέλ είσαι 5+ και 3-2,5 ωραία και για δίκανο.
Δικοί μου συνδυασμοί στο δικανο bell+Mr για μαύρες , περπατητο και απογευματινό σε νορμαλ ύψη . Mr+Tm στα μπασιματα και καρτερια όπου περνάνε ψηλωμενα. Το Mr δίνει πουλιά πολύ πιο μακριά από το bell και το Tm πολύ πιο μακριά από το Mr.
 
γιατί γράφεις 3+2; τι ειναι Τελικά;;; δηλώνω εξαρχής άσχετος γιαυτο ρωτάω
Από αυτα που λέει η εταιρία, σπάζοντας τα κέντρα γεμίζει καλύτερα τον ωφέλιμο κύκλο με σκαγια σαν να έχεις το ανοιχτοτερο τσοκ, αλλά κρατα περισσότερα μέτρα από αυτό το ανοιχτοτερο συμβατικό τσοκ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top