Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα συμπληρώσω ότι αν και μάγκνουμ τα δωδεκαβολα έχουν αρκετά γλυκιά τουφέκια ακόμα κ με ζεστή.επισης παρατήρησα ότι σε μερικά γουρούνια που έτυχε κ εγδαρα φέτος ότι μερικά βόλια μέσα στο ζώο ήταν κομμένα στη μέση σαν με μαχαίρι
 
Θα συμπληρώσω ότι αν και μάγκνουμ τα δωδεκαβολα έχουν αρκετά γλυκιά τουφέκια ακόμα κ με ζεστή.επισης παρατήρησα ότι σε μερικά γουρούνια που έτυχε κ εγδαρα φέτος ότι μερικά βόλια μέσα στο ζώο ήταν κομμένα στη μέση σαν με μαχαίρι
Δεν το έχω δει αυτό ...
 
Να προσθεσω και κατι...οταν επωνυμα καταστηματα εχουν καποια ποιοτικα φυσιγγια κοντα στα 20€ την 5αδα και εμεις βρισκουμε απο εναν γνωστο του γνωστου τα ιδια (φαινομενικα) με 10€....πρεπει να προβληματιζομαστε....αποψη μου
Να μην τα αγοράζουμε θα έλεγα εγώ.
 
Για κάτι 6+1 κτλ έχετε ακούσει τίποτα για επικινδυνότητα ;
Κάτι πήρε το αυτί μου ότι έχουν γίνει μεγάλα μπαμ αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί δεν τα χρησιμοποιώ ούτε σκοπεύω.
Δεν θυμάμαι κατασκευαστή αλλά μπορώ μάθω.
Ενημερωτικά ρωτάω ...
 
Οχι ειναι μαυρος.....στα 9βολα και 12βολα εχουν αλλου τυπου πυριτιδα....σαν απο σφαιρα πολεμικη...το 10βολο ειναι με 10 δραμια 9.1mm.....(000buck)
Ειναι η ball powder της winchester νομιζω ολα της τα φυσιγγια με τετοιες ειναι γεμισμενα
 
Για κάτι 6+1 κτλ έχετε ακούσει τίποτα για επικινδυνότητα ;
Κάτι πήρε το αυτί μου ότι έχουν γίνει μεγάλα μπαμ αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί δεν τα χρησιμοποιώ ούτε σκοπεύω.
Δεν θυμάμαι κατασκευαστή αλλά μπορώ μάθω.
Ενημερωτικά ρωτάω ...

Καλημερα Βασιλη μου!!! Εχθες το βραδυ ενας φιλος μου τα αναβασε στον 7μο ουρανο.
Συγκεκριμενα μου ειπε για τα Α-Τ 6+1.
Δεν θυμαμαι το ονομα του κατασκευαστη....Ο φιλος μου ειπε οτι ειναι πολυ συγκεντρωτικα...και βγαζουν
κατι 500ρες ταχυτητες!!!
Επισεις αυτος που τα φτιαχνει.....εχει κανονακι....αναμειγνυει την ΤΕΚΝΑ με αλλο υλικο ( δεν λεω ποιο ) για
ευνοητους λογους....Κατασκευαζει ο ιδιος τα βολια...και τα κανει σκληρα....εχει μεγαλες ταχυτητες και
χαμηλα bar κτλ κτλ....
Τα βολια τα εχει σε 2 τριαδες και απο πανω σωληνακι με μια μπιλια μεσα...δεν θυμαμαι τι διαμετρο
εχει η μπιλια.
Χωρις να θελω προσβαλω τον φιλο μου....και του το ειπα....αν δεν το δοκιμασω....δεν πιστευω τιποτα.
Τα συγκεκριμενα τα εχει 18 ευρω την 5νταδα....θα παραγγειλω....θα το σφαξω....θα το δοκιμασω...και θα
εχω αποψι.
Λεω για τα ΑΤ 6+1.....ΚΑΙ οχι για μαγκνουμ που φτιαχνει. Τα μαγκνουμ ειναι φολα...ετσι μου ειπε.
Θα δω ποιος τα πουλαει....και παραγγειλω σημερα φιλε.....Ετσι για το ''καλο'' μας !!!.big smile.
 
Καλημερα Βασιλη μου!!! Εχθες το βραδυ ενας φιλος μου τα αναβασε στον 7μο ουρανο.
Συγκεκριμενα μου ειπε για τα Α-Τ 6+1.
Δεν θυμαμαι το ονομα του κατασκευαστη....Ο φιλος μου ειπε οτι ειναι πολυ συγκεντρωτικα...και βγαζουν
κατι 500ρες ταχυτητες!!!
Επισεις αυτος που τα φτιαχνει.....εχει κανονακι....αναμειγνυει την ΤΕΚΝΑ με αλλο υλικο ( δεν λεω ποιο ) για
ευνοητους λογους....Κατασκευαζει ο ιδιος τα βολια...και τα κανει σκληρα....εχει μεγαλες ταχυτητες και
χαμηλα bar κτλ κτλ....
Τα βολια τα εχει σε 2 τριαδες και απο πανω σωληνακι με μια μπιλια μεσα...δεν θυμαμαι τι διαμετρο
εχει η μπιλια.
Χωρις να θελω προσβαλω τον φιλο μου....και του το ειπα....αν δεν το δοκιμασω....δεν πιστευω τιποτα.
Τα συγκεκριμενα τα εχει 18 ευρω την 5νταδα....θα παραγγειλω....θα το σφαξω....θα το δοκιμασω...και θα
εχω αποψι.
Λεω για τα ΑΤ 6+1.....ΚΑΙ οχι για μαγκνουμ που φτιαχνει. Τα μαγκνουμ ειναι φολα...ετσι μου ειπε.
Θα δω ποιος τα πουλαει....και παραγγειλω σημερα φιλε.....Ετσι για το ''καλο'' μας !!!.big smile.
Καλημέρα Νίκο,
τα ΑΤ τα φτιάχνει ένας στην Αλεξανδρούπολη, δεν τον ξέρω.
Τα Sonic στην Δράμα δεν ξέρω όμως αν τα Sonic βγαίνουν σε 6+1.
Εγώ πέρσι ήθελα να αγοράσω τα σόνικ αλλά με την κλεισούρα το άφησα.
Αυτός που μου είπε για το μπαμ σίγουρα δεν έριξε με τα παραπάνω. Θα μάθω σήμερα.

Ο sonic έχει το pressure trace, όχι κανονάκι.
Το ίδιο πιστεύω ότι ισχύει και για αυτόν που φτιάχνει τα ΑΤ.

Γενικά δεν ψάχνομαι ιδιαίτερα με τις μπίλιες μιας και τουφεκάω σε λογικές αποστάσεις.

Για τον έρωτα της τέχνης, όπως λένε και οι Γάλλοι, θα αγόραζα και εγώ και για να δω τι κάνουν.

ps
Για τον τοίχο λαμαρίνα μόνο.
 
Καλημέρα Νίκο,
τα ΑΤ τα φτιάχνει ένας στην Αλεξανδρούπολη, δεν τον ξέρω.
Τα Sonic στην Δράμα δεν ξέρω όμως αν τα Sonic βγαίνουν σε 6+1.
Εγώ πέρσι ήθελα να αγοράσω τα σόνικ αλλά με την κλεισούρα το άφησα.
Αυτός που μου είπε για το μπαμ σίγουρα δεν έριξε με τα παραπάνω. Θα μάθω σήμερα.

Ο sonic έχει το pressure trace, όχι κανονάκι.
Το ίδιο πιστεύω ότι ισχύει και για αυτόν που φτιάχνει τα ΑΤ.

Γενικά δεν ψάχνομαι ιδιαίτερα με τις μπίλιες μιας και τουφεκάω σε λογικές αποστάσεις.

Για τον έρωτα της τέχνης, όπως λένε και οι Γάλλοι, θα αγόραζα και εγώ και για να δω τι κάνουν.


Για τον ερωτα της ιδιογομωσης θα τα αγορασω....κανε λιγη υπομονη....ασε να δουμε τι ''ψαρια'' πιανουν...
Για το sonic δεν μου ειπαν καλα λογια......επικινδυνα ειναι μου ειπαν....

Ετσι και αλλιως.....και αυτα που φτιαχνουμε εμεις τα 10βολα 11/0 με V1,5-440m/s δεν υστερουν σε τιποτα....
Αλλα ετσι για τον ερωτα που λες φιλε!!! ;)
 
Για τον ερωτα της ιδιογομωσης θα τα αγορασω....κανε λιγη υπομονη....ασε να δουμε τι ''ψαρια'' πιανουν...
Για το sonic δεν μου ειπαν καλα λογια......επικινδυνα ειναι μου ειπαν....

Ετσι και αλλιως.....και αυτα που φτιαχνουμε εμεις τα 10βολα 11/0 με V1,5-440m/s δεν υστερουν σε τιποτα....
Αλλα ετσι για τον ερωτα που λες φιλε!!! ;)
Εγώ το αντίθετο έχω ακούσει.
Τα ΑΤ είναι δυναμιτάκια :)
 
Εγώ το αντίθετο έχω ακούσει.
Τα ΑΤ είναι δυναμιτάκια :)

Με επιβεβαιωνεις.....βλεπεις ?? Ο καθε ενας μας εχει τις αποψεις του και τα συμπερασματα του...
Αν δεν σφαξουμε....και δεν δοκιμασουμε....δεν θα εχουμε δικη μας αποψη....
Τα ''γουστα'' διαφερουν ..... γιάυτο και υπαρχουν διαφορετικες αποψεις....
Ας εχουμε και την δική μας..... ;)
 
Με επιβεβαιωνεις.....βλεπεις ?? Ο καθε ενας μας εχει τις αποψεις του και τα συμπερασματα του...
Αν δεν σφαξουμε....και δεν δοκιμασουμε....δεν θα εχουμε δικη μας αποψη....
Τα ''γουστα'' διαφερουν ..... γιάυτο και υπαρχουν διαφορετικες αποψεις....
Ας εχουμε και την δική μας..... ;)
Με ξέρεις, από Νο 4 και κάτω δεν βάζω άλλο φυσίγγι στο όπλο εκτός από την αμερικάνικη αγία τριάδα.

Μια δοκιμή όμως δεν θα ήταν άσχημη.

Αν έχεις όρεξη σου αγοράζω εγώ τα sonic και εσύ τα ΑΤ και βγάζουμε αποτελέσματα.
Πες μου πόσες μπίλιες θες, για να πάρουμε τα ίδια.
 
Με ξέρεις, από Νο 4 και κάτω δεν βάζω άλλο φυσίγγι στο όπλο εκτός από την αμερικάνικη αγία τριάδα.

Μια δοκιμή όμως δεν θα ήταν άσχημη.

Αν έχεις όρεξη σου αγοράζω εγώ τα sonic και εσύ τα ΑΤ και βγάζουμε αποτελέσματα.
Πες μου πόσες μπίλιες θες, για να πάρουμε τα ίδια.

Μην κανεις το ''λαθος'' και αγορασεις τιποτα...Τα βρηκα στο ιντερνετ....εστειλα φωτο του φιλου μου στο
βαιπερ για επιβεβαιωση....μην αγορασω αλλα....
Δεν ξερω για sonic....πες μου ποια θελεις και θα τα αγορασω εγω ....Τα ΑΤ ειναι 6+1 ετσι τα λεει.
Φευγω....παω στην πολη....τα λεμε μετα φιλε!!
 
Άλεξ μερικά πόστ πιο πάνω είχες κόψει και το κόκκινο δεκάβολο.
Ίδια φαίνεται η μπαρούτι.

vs
Καλημερα παιδες!! Βασιλη αυτα τα 10βολα ειναι πριν χρονια....απο κουτι που εγραφε supreme αν θυμαμαι καλα.....πριν κατι βδομαδες εσφαξα αρκετα 10βολα κοκκινα και ειχανε πλεον ....ταπα diana και πυριτιδα μορφης σαν την 800x ......μονο αυτη την φωτο δυστυχως κρατησα...
 

Attachments

  • 20210507_100826.jpg
    20210507_100826.jpg
    125 KB · Προβολές: 20
Last edited:
Παιδιά τα ΑΤ της Αλεξανδρούπολης τα κυνηγάω πάνω απο 15 χρόνια μετά από πολλές δοκιμές των περισσότερων φυσσιγγιων της αγοράς... Σε ταχύτητα διατρητικοτητα κ συγκέντρωση είναι το νο1... Λόγω Αυξημένης Ταχύτητας εξου κ το όνομα ΑΤ γύρω στα 550μ/δ έχει αρκετό κλωτσημα... Το σίγουρο είναι ότι δεν είναι για παλιά όπλα... Εχουν ακουστεί διάφορα για σπασμένα όπλα... Δεν είναι ψέμματα για κάποιος παρτίδες στο παρελθόν... Εμένα προσωπικά κ της ομάδας μου... 17 άτομα στα 15 χρόνια δεν έτυχε κάτι εκτός από μια παρτίδα που είχαν ελλατωματικα κάψουλια κ κάποια φυσσιγγια δεν σκασανε το καψουλι... Βέβαια τα γύρισα πίσω κ μου έστειλε καινούργια... Αυτά που σας είπα αφορούν 6βολο 9βολο 10βολο ΑΤ... Όσον αφορά το 6+1 το magnum το νορμάλ όχι το ΑΤ κλωτσάει πολύ νορμάλ και έχουμε πάρει πολλά γουρούνια σε αποστάσεις άνω των 50 μέτρων... Το ίδιο ισχύει βέβαια και για τα ΑΤ.
Όσον αφορά τα sonic τα έχω δουλέψει και αυτά πολύ καλά με καλές διατρησεις λόγω αντιμονιου που βάζει στη μπίλιες ο John pappas αλλά ξεχωρίζουν τα 8βολα του τα magnum... To 6+1 δεν με ενθουσιασε... Πιστεύω πολύ κλωτσημα χωρίς τα ανάλογα αποτελέσματα... Να αναφέρω ότι τα φυσσιγγια πριν τα βγάλω στο κυνήγι τα δοκίμαζα σε λαμαρινα 2mm στα 40 μέτρα... Τα περισσότερα επώνυμα της αγοράς απλά εσβηναν πάνω στη λαμαρίνα...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top