Αγριόχοιρος

Το μετά και το ακόμα πιο μετά σε καλύβες ή μαντριά με τζάκι και πατάτα τηγανητή σε κάρβουνα :)
Κρασί και τσίπουρα μέχρι να τελειώσουν οι προμήθειες ... :)

Είναι μαγική αίσθηση η ανίχνευση αλλά στα μέρη που κυνηγάμε είναι πολύ δύσκολη ... ξηρασία, πέτρες κτλ
Δεν έχω αναφέρει πολλά ακόμα πράγματα πχ δεν χαλάμε τα ίχνη, σπασμένα κλαδιά, δεν πάμε πάτημα-πάτημα, κοιτάζουμε μπροστά και πολλά άλλα αλλά το σημαντικότερο είναι το ένστικτο όπως είπε ο Γιάννης παραπάνω, η γνώση του τόπου και της συμπεριφοράς των ζώων.

Φέτος θα αφιερώσω περισσότερο χρόνο και θα σας πω τα αποτελέσματα το χρόνου :)
Το βασικότερο κοιτάμε κάτω και όχι ψηλά
Γιατί είχαμε ορισμένους που όταν έκοβαν είχαν το μυαλό στις φασσες .hair.
 
Ο μονος λογος που θελω να κυνηγησω αγριογουρουνο ειναι αυτος
Για να κοψω τα ιχνη
Εχω παθος με αυτη τη τεχνη αυτη
Μου την μεταδωσε ο παππους
στο λαγο αλλα και σε οτι εχουμε στην κυπριακη φυση

Καλα το παραδεχομαι και για το γλεντι μετα .big smile.
Παρομίος
 
Χαιρετώ την ομάδα, ήθελα να ρωτήσω έχει δουλέψει κάνεις το slug align της εταιρείας brain choke?
Καλησπέρα φίλε μου το έχω 5 χρόνια δεν το έχω βγάλει ποτέ από τότε στα γουρούνια το τσοκ δεν παίζεται τι μονοβολα τι μπίλιες!!
 
Καλησπέρα φίλε μου το έχω 5 χρόνια δεν το έχω βγάλει ποτέ από τότε στα γουρούνια το τσοκ δεν παίζεται τι μονοβολα τι μπίλιες!!
Ήθελα να ρωτήσω έχει κάποια προτίμηση σε μονοβολα και σε τι όπλο το χρησιμοποιήτε; Ρωτάω γτ εγω έχω 17,7 αυλό... Οχι ότι καλύτερο για μονοβολα...
 
Ήθελα να ρωτήσω έχει κάποια προτίμηση σε μονοβολα και σε τι όπλο το χρησιμοποιήτε; Ρωτάω γτ εγω έχω 17,7 αυλό... Οχι ότι καλύτερο για μονοβολα...
Δεν μπορώ να πω ότι είχε κάποια προτίμηση εγώ το έχω πάνω σε Remington...Αν πάρεις τηλ τον κ.Σωτηροπουλο που φτιάχνει αυτά τα τσόκ θα σας πει ακριβώς για το τσοκ...
 
Τωρα μου ηρθε σαν μηνυμα στον υπολογιστη.....Θεωρησα οτι θα ηταν καλο να το διαβασετε .
τι είναι αυτά τα "συνεργεία δίωξης";
με ποιά κριτήρια και προσόντα γίνεται κάποιος μέρος ενός τέτοιου συνεργείου;
Τι απολαβές και τι κόστος έχουν αυτά τα συνεργεία;
ποιός τα εγκαθιδρύει, πληρώνει, ελέγχει;

... ουφ, κουράστηκα...
 
Πριν λιγη ωρα στον ΑΝΤ1 ελεγε μια δημοσιογραφος για τα αγριογουρουνα στην Εκαλη οτι οφειλονται στην κλιματικη αλλαγη και οχι τονιζε στην απαγορευση του κυνηγιου. Ολα στημενα απο τους οπλοφοβικους νεοελληνες.
 
Back
Top