"Δισκοπάθεια"

σιγά μην σας αφήσω ήσυχους ................
εδώ τώρα είναι που χάθηκα τελείως o_Oo_Oo_Oo_O

Αργά το απόγευμα.... Κλειδιά στην εξώπορτα...
ΑΝΤΡΑΣ της ΚΙΜ : Αγάπη μου εσύ είσαι; Νωρίς γύρισες απ΄ την προπόνηση... δεν πρόλαβα να σου μαγειρέψω...
(πυροβολισμός και μετά ησυχία)
ΚΙΜ (μονολογεί) : Ευτυχώς που τσίμπησα 3 γύρους στο δρόμο...

-------
Προσέξτε τα ρούχα της Κιμ αλλά και του Χάνκοκ στο προηγούμενο βίντεο. Κόκκινα, για να κάνουν αντίθεση στο σκούρο πράσινο φύλλωμα του φόντου -όχι αυτά που φορούν συνήθως στους αγώνες!
 
ΟΚ και έχεις δίκιο και είναι στημένο διαφημιστικό ..............
ΑΛΛΑ ............
υπάρχουν δύο πράγματα που δεν δένουν με την καμμία όμως και δεν έχουν σχέση με το στήσιμο ................
Μόνο ένα παρατήρησα -το κλείσιμο του ματιού. Βόηθα συνονόματε σε παρακαλώ για τα υπόλοιπα, διότι είμαι ακόμα στο προνήπιο :)
 
ΟΚ και έχεις δίκιο και είναι στημένο διαφημιστικό ..............
ΑΛΛΑ ............
υπάρχουν δύο πράγματα που δεν δένουν με την καμμία όμως και δεν έχουν σχέση με το στήσιμο ................
Πολύ περίεργα τα κάνει όλα.Από τα μάτια,το πιάσιμο του κοντακίου ,σκανδάλη κλπ.
Ετσι έριχνε κ με το mx2000s.
Αλλά τι να λέμε εμείς.
Το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ μετράει.
 
Last edited:
όντως το αποτέλεσμα μετράει προφανώς

αλλά ....

κλείνω τα μάτια όταν ρίχνω ??? ( πολύ σωστά @elshrin ) .... o_O o_O o_O
αυτό όταν έχεις ρίξει καράβια φυσίγγια δεν γίνεται ακόμα και αν το προσπαθείς.

και δεύτερο .......... κυρίαρχο μάτι το αριστερό και δεξιόχειρας και ρίχνει έτσι ???
τι στο καλό βλέπει ????
έλεος ....................

@leo βοήθεια ..............
 
και δεύτερο .......... κυρίαρχο μάτι το αριστερό και δεξιόχειρας και ρίχνει έτσι ???
τι στο καλό βλέπει ????
έλεος ....................
'ντάξει είμαι σε καλό δρόμο... το πρόσεξα κι αυτό αλλά ντρεπόμουν να το γράψω o_Oo_O
Όμως έχω καλό δάσκαλο ( @leo )!!!!!!
 
όντως το αποτέλεσμα μετράει προφανώς

αλλά ....

κλείνω τα μάτια όταν ρίχνω ??? ( πολύ σωστά @elshrin ) .... o_O o_O o_O
αυτό όταν έχεις ρίξει καράβια φυσίγγια δεν γίνεται ακόμα και αν το προσπαθείς.

και δεύτερο .......... κυρίαρχο μάτι το αριστερό και δεξιόχειρας και ρίχνει έτσι ???
τι στο καλό βλέπει ????
έλεος ....................

@leo βοήθεια ..............
Όλες σχεδόν οι γυναίκες φίλε Γιώργο έχουν αντίθετο κυρίαρχο μάτι, το προβλημα μειώνεται με ψηλά κοντακια κ τελειώνει με κλείσιμο του αντιθέτου δυνατου ματιου
 
όντως το αποτέλεσμα μετράει προφανώς

αλλά ....

κλείνω τα μάτια όταν ρίχνω ??? ( πολύ σωστά @elshrin ) .... o_O o_O o_O
αυτό όταν έχεις ρίξει καράβια φυσίγγια δεν γίνεται ακόμα και αν το προσπαθείς.

και δεύτερο .......... κυρίαρχο μάτι το αριστερό και δεξιόχειρας και ρίχνει έτσι ???
τι στο καλό βλέπει ????
έλεος ....................

@leo βοήθεια ..............
Γιώργο ένας δεξιοχειρας με κυρίαρχο αριστερό εάν δείξει κάτι με τον δεξί του δείκτη θεωρείς πως δεν θα το δείξει με απόλυτη ακρίβεια? Στο μπιλιάρδο που κάνεις δεν ασχολείται με κυρίαρχο μάτι πιστεύεις πως δεν υπάρχουν εκπληκτικοί παίκτες που στεκαρουν αντίθετα? Στην διοφθαλμη το μυαλό εχει προσαρμοστεί τρομερά σε αυτό το γεγονός, και εγω δεξιά επωμιζω με αριστερό κυρίαρχο, δεν είμαι και κανένας φοβερός σκοπευτής αλλά μια χαρά τα καταφέρνω.
 
Γιώργο ένας δεξιοχειρας με κυρίαρχο αριστερό εάν δείξει κάτι με τον δεξί του δείκτη θεωρείς πως δεν θα το δείξει με απόλυτη ακρίβεια? Στο μπιλιάρδο που κάνεις δεν ασχολείται με κυρίαρχο μάτι πιστεύεις πως δεν υπάρχουν εκπληκτικοί παίκτες που στεκαρουν αντίθετα? Στην διοφθαλμη το μυαλό εχει προσαρμοστεί τρομερά σε αυτό το γεγονός, και εγω δεξιά επωμιζω με αριστερό κυρίαρχο, δεν είμαι και κανένας φοβερός σκοπευτής αλλά μια χαρά τα καταφέρνω.
Θα χάνεις τα αχαστα ειδικά όταν αγχώνεσαι η κουράζεσαι, δεν θα πεφτει η δεν θα σπάει τίποτα, θα ρίχνεις μόνιμα μισο μετρο αριστερά, η καλυτερη λυση ειναι κυρίαρχο μάτι ίδιος ώμος, αλλιώς κλείνεις μάτι
 
όντως το αποτέλεσμα μετράει προφανώς

αλλά ....

κλείνω τα μάτια όταν ρίχνω ??? ( πολύ σωστά @elshrin ) .... o_O o_O o_O
αυτό όταν έχεις ρίξει καράβια φυσίγγια δεν γίνεται ακόμα και αν το προσπαθείς.

και δεύτερο .......... κυρίαρχο μάτι το αριστερό και δεξιόχειρας και ρίχνει έτσι ???
τι στο καλό βλέπει ????
έλεος ....................

@leo βοήθεια ..............
Άλλη μία απόδειξη ότι αυτά τα βιντεάκια είναι στημένα ρε παιδιά... Όντως ποιος θα τράβαγε τη σκανδάλη με κλειστά μάτια;
 
Γιώργο ένας δεξιοχειρας με κυρίαρχο αριστερό εάν δείξει κάτι με τον δεξί του δείκτη θεωρείς πως δεν θα το δείξει με απόλυτη ακρίβεια? Στο μπιλιάρδο που κάνεις δεν ασχολείται με κυρίαρχο μάτι πιστεύεις πως δεν υπάρχουν εκπληκτικοί παίκτες που στεκαρουν αντίθετα? Στην διοφθαλμη το μυαλό εχει προσαρμοστεί τρομερά σε αυτό το γεγονός, και εγω δεξιά επωμιζω με αριστερό κυρίαρχο, δεν είμαι και κανένας φοβερός σκοπευτής αλλά μια χαρά τα καταφέρνω.
Διαφωνώ κάθετα. Εάν δείξεις ένα ακίνητο αντικείμενο ο δείκτης ναι μεν θα είναι επάνω του αλλά θα ευθυγραμμίζεται με το κυρίαρχο μάτι σου. Το ίδιο ισχύει και εάν δείξεις ένα κινούμενο αντικείμενο, όπου ο δείκτης θα δείξει πιο μπροστά αλλά πάλι σε σχέση με το κυρίαρχο μάτι.

Πριν λίγο καιρό είχα πάει σε αθλητικό οπτομετρη, για τον οποίον ένας φίλος μου είχε μεταφέρει ότι δεν πιστεύει στην κυριαρχία. Όταν τον ρώτησα "όντως δεν πιστεύεις ότι υπάρχει;" και "υπό ποια ιδιότητα δεν αποδέχεσαι κάτι το οποίο έχει μοναδική εφαρμογή στη σκοποβολή, την τοξοβολία και την φωτογράφιση;" τότε μου απάντησε "δεν είπα ότι δεν πιστεύω ότι υπάρχει αλλά ότι πιστεύω ότι ίσως είναι θεραπεύσιμη".

Κάποιοι προπονητές σκοποβολής αληθεύει ότι ισχυρίζονται ότι δεν τίθεται θέμα κυριαρχίας αλλά όλως τυχαίως προέρχονται από τον χώρο του skeet, όπου οι εικόνες είναι μετρημένες στα δάκτυλα και άρα ακόμα και λανθασμένες λόγω κυριαρχίας μπορούν να αποστηθιστούν. Εάν είχαν αντιμετωπίσει τον αριθμό περιστατικών που έχω αντιμετωπίσει εγώ, στην πληθώρα των διαφορετικών εφαρμογών σκόπευσης, να είστε βέβαιοι ότι θα είχαν τελείως άλλη γνώμη.
 
Πολύ περίεργα τα κάνει όλα.Από τα μάτια,το πιάσιμο του κοντακίου ,σκανδάλη κλπ.
Ετσι έριχνε κ με το mx2000s.
Αλλά τι να λέμε εμείς.
Το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ μετράει.
Η περίεργη επώμιση με τους ώμους οφείλεται σε μία ορθοπεδική πάθηση που έχει, που δεν της επιτρέπει να επωμισει με τις σωστές μυϊκές ομάδες. Το ίδιο και το ανορθόδοξο πιάσιμο του όπλου.
 
Όλες σχεδόν οι γυναίκες φίλε Γιώργο έχουν αντίθετο κυρίαρχο μάτι, το προβλημα μειώνεται με ψηλά κοντακια κ τελειώνει με κλείσιμο του αντιθέτου δυνατου ματιου
Πολύ σωστά. Επίσης οι γυναίκες δεν βλέπουν την προσκόπευση σε μέτρα σε σχέση με το στόχο αλλά σε εκατοστά σε σχέση με την κάννη.
 
Κινούνται μία φορά όταν βγαίνει ο δίσκος (λογικό) και άλλη μία λίγο μετά. Η δεύτερη κίνησή τους δεν βγάζει κανένα νόημα.
Στην αρχή κοιτάει την κάμερα, 1 πρώτη κίνηση είναι η απομάκρυνση του βλέμματος από την κάμερα και η δεύτερη κίνηση είναι του φανταστικού δίσκου.

Untitled 1.jpg
 
Back
Top