Baikal Team

Μια ιστορια με το μπαικαλ...το οποιο το εχω στην καρδια μου(αν και μπραουνακιας)..το εχω συνδεση με την παραδοση του κυνηγιου εδω που δεν υπαρχη κυνηγος να μην εχει ενα....λοιπον πρειν 20 χρονια παο με την 302 στα μπασιματα κυχλας εκεινη την μερα εμπεναν τα πουλια εκατονταδες καπια στηγμη στην 302 σπαει η ουρα...αρχησα τα καντηλια τι να κανο παο στο πατρικο μου που ειναι κοντα στο ποστο και περνο το μπαικαλ πλαγιο με αυλο 18,2 3/1 του πατερα μου( και η 302:δικια του ηταν)...περνο και 2 κουτια διασπορας του ρουμελιοτη 34γρ ν10 που αγωραζαμε κουτες τοτε και τρεχω στο ποστο ολλοι κοντευαν το οριο απο κυχλοκοτσιφα...αρχησα να βαραο και εγω τα πουλια πατσαβουρα απο πολυ μεγαλες Αποστασης μετρα δεν γραφω γιατι ειναι απεριγραφτα....μου φωναζαν με τη βαραο εκει πανο απο τα δηπλανα ποστα ολλοι με οπλα πανακρηβα προστα στο μπαικαλ...για να μην τα παρα λεο ριχνω 1,5 κουτι τα σκωτοματα απεριγραφτα ουτε στο ονειρο μου δεν τα ειχα δει στην 302 τα πουλια εσβηναν απλος...αυτα τα οπλα με το σωστο φυσηγγι κανουν τρελα πραγματα .....εκεινη την μερα απο τα 7 ατομα τα δυο που βαραγαμε με μπαικαλ καναμε τα μεγαλητερα νουμερα ......φυσηκα εχω παθει και ητες μεγαλες οπως ολλοι μας αλλα η καλες στιγμες ειναι αυτες που μετρανε
 
Ωραιότατο!

Καλό είναι να το φυλάξεις αλλού και όχι μέσα σε αυτή τη θήκη.
Ναι ξέρω η θήκη επιστράφηκε με ένα μονοκανο Baikal αν και κάποια στιγμή θέλω να του πάρω το beretta να το κυνηγήσω μια σεζόν. Έχει ένα πλάγιο Beretta αγωρασμενο από Ιταλία μεταξύ 1982 και 1985 δεν θυμάμαι καλά νομίζω είναι το 625 η το 626 πάρα πολύ ωραίο όπλο.
 
Καλησπερα παιδια!
Πηρα μια προεκταση αποθηκης για την mp155, που υποτιθεται οτι ειναι για οπλα με 66+ μηκος κάνης..η κανη μου ειναι 66 και οπως βλεπετε στην φωτο εξεχει...απο οσο ξερω δεν παίζει θεμα, αλλα ειπα να ακούσω την γνωμη σας...
IMG_20210429_161247_1_copy_600x800.jpg
 
Καλησπερα παιδια!
Πηρα μια προεκταση αποθηκης για την mp155, που υποτιθεται οτι ειναι για οπλα με 66+ μηκος κάνης..η κανη μου ειναι 66 και οπως βλεπετε στην φωτο εξεχει...απο οσο ξερω δεν παίζει θεμα, αλλα ειπα να ακούσω την γνωμη σας...
View attachment 26458
Καλορίζικη Στέφανε!!! Στο ζύγισμα του οπλου άλλαξε κάτι;
 
Ναι ρε εννοειται αλλαζει το ζύγισμα, και εννοειται θα ειναι διαφορετικη γεματη....
Στο μεταξυ σκαλωνει λιγο το ελατηριο στο "περασμα" οταν την γεμίζω...θα κατσω να δω τι παιζει γτ το ελατηριο της προέκτασης, ειναι μεγαλυτερης διαμετρου απο το μαμισιο...νομιζω σκαλωνει η πλαστικη ταπα που σπρωχνει τα φυσίγγια..
 
Ναι ρε εννοειται αλλαζει το ζύγισμα, και εννοειται θα ειναι διαφορετικη γεματη....
Στο μεταξυ σκαλωνει λιγο το ελατηριο στο "περασμα" οταν την γεμίζω...θα κατσω να δω τι παιζει γτ το ελατηριο της προέκτασης, ειναι μεγαλυτερης διαμετρου απο το μαμισιο...νομιζω σκαλωνει η πλαστικη ταπα που σπρωχνει τα φυσίγγια..
Μπορεί να θέλει λίγο λαδακι μέσα στην αποθήκη και δούλεμα για να στρώσει.
 
Μπορεί να θέλει λίγο λαδακι μέσα στην αποθήκη και δούλεμα για να στρώσει.
Τελικα το ματιασαμε.very funny.
Σκαλωνει, ξανασκαλωνει, τι στο διαλο λεω...το λυνω παιρνω το follower το βαζω σκετο στην προεκταση, ε πως να μην σκαλωνει αφού σφηνώνει, δεν κινειται ελευθερα!
Απο βδομαδα επιστροφη λοιπον! Στο μεταξυ αμα του τραβηξω ενα ελαφρυ τριψιμο με βουρτσακι και δραπανο θα ειναι τζετ, αλλα 120€ ειχε, δεν θα κάτσω να κανω και μερεμετια!
 
Τελικα το ματιασαμε.very funny.
Σκαλωνει, ξανασκαλωνει, τι στο διαλο λεω...το λυνω παιρνω το follower το βαζω σκετο στην προεκταση, ε πως να μην σκαλωνει αφού σφηνώνει, δεν κινειται ελευθερα!
Απο βδομαδα επιστροφη λοιπον! Στο μεταξυ αμα του τραβηξω ενα ελαφρυ τριψιμο με βουρτσακι και δραπανο θα ειναι τζετ, αλλα 120€ ειχε, δεν θα κάτσω να κανω και μερεμετια!
Όχι βέβαια μην κάνεις τίποτα... επιστροφή χωρίς συζήτηση...
 
Καλησπέρα σε όλους!χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!έχω μια (χαζή) ερώτηση για το team.ειμαι κάτοχος μιας mp-155 και θέλω να μάθω το εξής.αν έχει ρυθμιστεί το πιστόνι με το ειδικό κλειδί για πιο βαριές γομωσεις η αντίστοιχα για πιο ελαφριές,αλλά δεν θυμάμαι πόσα κλικ είχα γυρίσει,υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω το πιστόνι τουλάχιστον στην εργοστασιακή του ρύθμιση και να το ρυθμίσω μετά από την αρχή; ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Καλησπέρα σε όλους!χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!έχω μια (χαζή) ερώτηση για το team.ειμαι κάτοχος μιας mp-155 και θέλω να μάθω το εξής.αν έχει ρυθμιστεί το πιστόνι με το ειδικό κλειδί για πιο βαριές γομωσεις η αντίστοιχα για πιο ελαφριές,αλλά δεν θυμάμαι πόσα κλικ είχα γυρίσει,υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω το πιστόνι τουλάχιστον στην εργοστασιακή του ρύθμιση και να το ρυθμίσω μετά από την αρχή; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Γεια σου Χρήστο. Χρόνια πολλά και σε σένα.
Σου κάνει εμπλοκές το όπλο;
 
Καλησπέρα σε όλους!χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!έχω μια (χαζή) ερώτηση για το team.ειμαι κάτοχος μιας mp-155 και θέλω να μάθω το εξής.αν έχει ρυθμιστεί το πιστόνι με το ειδικό κλειδί για πιο βαριές γομωσεις η αντίστοιχα για πιο ελαφριές,αλλά δεν θυμάμαι πόσα κλικ είχα γυρίσει,υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω το πιστόνι τουλάχιστον στην εργοστασιακή του ρύθμιση και να το ρυθμίσω μετά από την αρχή; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Σφίξε τερμα το πιστονι και δωστου μετα αερα ξεσφίγγοντας. Ρίξτο και βλέπεις.
Στο manual σιγουρα θα σου εχει οδηγιες ποσο να το χαλαρωσεις.
 
Back
Top