Tss ARTEMIS GR1600W 5.5mm

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο αεροβόλο που από ότι είδα είναι στα 150-200€ . Αν το έχει κάποιος θα ήθελα να μάθω πληροφορίες . Το θέλω για σκοποβολή
 
Last edited by a moderator:
Δεν το εχω στη κατοχη μου αν και το'χω στο μυαλο μου για αγορα καποια στιγμη, απο αυτα που εχω διαβασει και εχω δει σε φορουμ αεροβολων, ειναι μαλλον το πιο δυνατο αεροβολο σπαστης κανης, η σκανδαλη ειναι αντιγραφη της quatro hatsan και βελτιωμενη, τα ανοιχτα σκοπευτικα που μοιαζουν το πισω με Weihrauch το μπροστα με baikal δειχνουν πολυ καλα(πιστευω τα καλυτερα μετα της Weihrauch ), δεν ειναι για πολλες και ειδηκα συνεχομενες βολες εκτος και θελουμε να σταματησουμε το γυμναστηριο και εκτος απο δυναμη για να οπλισει εχει και μεγαλη διαδρομη.Αντοχη gas ram και γενικα αξιοπιστια δεν γνωριζω.
http://wfks.gr/index.php/topic
 
Last edited:
Δεν εχω καταλαβει πιο αεροβολο ειναι και δεν εχω εικονα
Οποταν δεν αναφερομαι σε αυτο αλλα γενικα
Αλλα οταν ακουω τρομερη δυναμη παντα λεω οτι πρεπει να ελεξουμε και την ευθυβολια
Χιλιες φορες ενα ευθυβολο οπλο με κανονικη δυναμη παρα ενα με τρομερη δυναμη που δεν κρατα σωστα γκρουπακια ανεξαρτητως μαρκας και χρηματικης αξιας
 
δεν ειναι για πολλες και ειδηκα συνεχομενες βολες εκτος και θελουμε να σταματησουμε το γυμναστηριο και εκτος απο δυναμη για να οπλισει εχει και μεγαλη διαδρομη.
http://wfks.gr/index.php/topic
Είναι τόσο δύσκολο στην οπλιση ; Κατάλαβα αν το πάρω θα κάνω μπράτσα

Αλλα οταν ακουω τρομερη δυναμη παντα λεω οτι πρεπει να ελεξουμε και την ευθυβολια
Χιλιες φορες ενα ευθυβολο οπλο με κανονικη δυναμη παρα ενα με τρομερη δυναμη που δεν κρατα σωστα γκρουπακια
Σωστά γτ όσο δυνατό και να είναι αν περνάει δίπλα από τον στόχο δεν πρόκειται να πέσει

Υπάρχει κάποιο καλύτερο ή πιο δοκιμασμένο με ταβάνι τα 200€
 
Το κυνηγι με αεροβολο ΑΠΑΓΩΡΕΥΕΤΑΙ στην Ελλαδα.......το τι θα κανεις εσυ ειναι δικο σου θεμα.......δεν πρεπει ομως να αναφερεται δημοσια.....
Παμε παρακατω......απο οτι καταλαβα η επιλογη σου ηταν καθαρα πρωτα χρηματικη και κατοπιν του οπλου...ειδες τι παιζει σε αυτα τα χρηματα και ειπες αυτο.
Ενα λαθος ακομα στην επιλογη αεροβολου οπλου!!!!!!
ΠΟΤΕ δεν θα βαζουμε κριτηριο αγορας την χαμηλη τιμη με την αυξημενη δυναμη...ειναι λαθος συνδιασμος......σε αυτης της κατηγοριας οπλα αυτα δεν συνδιαζωνται εκτος αν οι στοχοι σου ειναι μεγαλοι και δεν σε ενδιαφερει και πολυ η ακριβεια.
Ενα ακομα πραγμα που πρεπει να προσεξουμε ειναι τα χαρακτηριστικα που δινουν οι εταιριες.................... στην ουσια ειναι εκτος πραγματικοτητας.......το τυρακι στη φακα με λιγα λογια.
Gas ram αεροβολο ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΞΙΖΕΙ.........Weirhauch 90........ολα τα αλλα ειναι ετη φωτος πισω.......κοστιζει αλλα αξιζει.
Σε αυτα τα χρηματα ομως δεν θα πηγαινα σε τετοιο συστημα αλλα σε ελατηριο........και επιδει σε αυτα τα χρηματα παιζουν πολλες πατατες θα σου προτεινα το ΒΑΜ 26 που αντιγραφει το καλιτερο αεροβολο σπαστης καννης .......του Weirhauch 95.........
 
Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο αεροβόλο που από ότι είδα είναι στα 150-200€ . Αν το έχει κάποιος θα ήθελα να μάθω πληροφορίες . Το θέλω για σκοποβολή
Γιώργο το πήρες τελικά; Αν ναι πες μας θετικά κ αρνητικά γιατί ενδιαφέρομαι κ γω να το πάρω!
 
Γιώργο το πήρες τελικά; Αν ναι πες μας θετικά κ αρνητικά γιατί ενδιαφέρομαι κ γω να το πάρω!
Πως ζητα πληροφοριες για ενα οπλο απο εναν συναδελφο που θελει να το παρει με βασικο κρητηριο την τιμη του????Πως ζητας πληροφοριες για ενα οπλο που για να ξερεις ο αλλος να σου πει πρεπει να κατεχει το αθλημα καλα......και βαζω στοιχημα πως ο Γιωργος δεν εχει καθολου εμπειρια απο αεροβολα..........διοτι αν ειχε δεν θα κοιταζε ποτε το συγκεκριμενο.
Επισεις η χρηση απο χρηστη σε χρηστη ειναι διαφορετικη οποτε και οι απαιτησεις διαφερουν...μπορει στον Γιωργο να κανει τα χατηρια και σε σενα οχι........
Το ποιο σωστο ειναι να πεις τι απαιτησεις και χρηση θελεις να κανεις αλλα και ποσα διαθετεις...ετσι ξεκιναμε την σωστη αγορα ενος αεροβολου και παντα με την καθοδηγηση απο αυτους που εχουν και εμπειρια και γνωση.
 
Πως ζητα πληροφοριες για ενα οπλο απο εναν συναδελφο που θελει να το παρει με βασικο κρητηριο την τιμη του????Πως ζητας πληροφοριες για ενα οπλο που για να ξερεις ο αλλος να σου πει πρεπει να κατεχει το αθλημα καλα......και βαζω στοιχημα πως ο Γιωργος δεν εχει καθολου εμπειρια απο αεροβολα..........διοτι αν ειχε δεν θα κοιταζε ποτε το συγκεκριμενο.
Επισεις η χρηση απο χρηστη σε χρηστη ειναι διαφορετικη οποτε και οι απαιτησεις διαφερουν...μπορει στον Γιωργο να κανει τα χατηρια και σε σενα οχι........
Το ποιο σωστο ειναι να πεις τι απαιτησεις και χρηση θελεις να κανεις αλλα και ποσα διαθετεις...ετσι ξεκιναμε την σωστη αγορα ενος αεροβολου και παντα με την καθοδηγηση απο αυτους που εχουν και εμπειρια και γνωση.
Ζητάω απ' τον Γιώργο (αν το πήρε) τα θετικά κ τα αρνητικά γι αυτόν και μετά θα αξιολογήσω για μένα αν μου κάνει ή όχι
 
Ζητάω απ' τον Γιώργο (αν το πήρε) τα θετικά κ τα αρνητικά γι αυτόν και μετά θα αξιολογήσω για μένα αν μου κάνει ή όχι
Παναγιωτη η αξιολογηση ενος οπλου απαιτει μεγαλη γνωση και εμπειρια....απαιτει πολλες δοκιμες μακρωχρονιες.........
δεν μπορει να γινει απο εναν φιλο που παιρνει πρωτη φορα αεροβολο η ειχε στο παρελθον αλλο ενα........και οπως εγραψα και ποιο πανω μπορει αυτο που βολευει τον Γιωργο να μην βολευει εσενα.....αλλη χρηση μπορει να κανει ο ενας και αλλη χρηση ο αλλος.......τετοιας ποιοτητας αεροβολα δεν εχουν τα προσοντα να καλυψουν βασικες απαιτησεις ενος αεροβολιστη.
 
Οταν πήρα το gamo black bear 5.5 έλεγα οτι πετυχαίνει μια χαρά.....μετα που ηθελα το κάτι παραπάνω, διαβάζοντας τους γνώστες του αεροβόλου, αγόρασα το hw 95 σε 4.5.....Εκεί κατάλαβα τι θα πει ακρίβεια στις βολές, γιατί μεχρι τα 20-25 μέτρα ολα καλα είναι, μόλις ομως σου ανοίξει η ορεξη για παραπάνω μέτρα εκει οι επιλογές λιγοστεύουν.
Οπως ειχε πει σε αλλο ποστ ο Ηρακλής, αλλος θέλει στα 50 μετρα να πετυχαίνει το μπουκάλι και άλλος το καπάκι....βεβαια η διαφορά τιμής είναι μεγάλη αλλα αξίζει το καθε €....
Ο Ηρακλής και ο Χρύσανθος έχουν πολλη γνώση στα αεροβόλα που τη μοιράζουν απλόχερα, εγω σαν άπειρος στο αεροβόλο του άκουσα και δεν έχασα. Πριν παρω το hw , ήμουν δύσπιστος ομολογώ απέναντι στα λεγόμενα για αυτα τα αεροβόλα, ελεγα ελα μωρέ τοσο ανώτερα είναι; τελικά όντως τα αεροβόλα αυτα ειναι ανώτερα....μονο απο τη σκανδάλη τους φτάνει.....
 
Back
Top