Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φίλε μου τα 24αρια του είναι πολύ καλά, τα έριξα πέρυσι πολύ και στο skeet και λιγότερο sporting, το 28αρι του στο σκοπευτηριο ήταν λίγο σκληρό και στον πίνακα δεν είχε και την καλύτερη κατανομή, στο κυνηγι όμως με φυσιολογικές θερμοκρασίες για φθινόπωρο χειμώνα ήταν εξαιρετικό,το είχα ρίξει στο κυνήγι βέβαια την χρονιά πριν covid.
Κοίτα με σκοπευτήριο δεν έχω επαφές....αραιά και που έτσι για τον χαβαλε. Στο κυνήγι που τα είχα ρίξει και γω, τα 28αρια πάντα, σε νορμάλ καιρό καλά ήταν με το που φόρτωνε λίγο υγρασία κάνανε αμέσως, αυτά πριν 2-3 χρόνια που τα είχα ρίξει. Φέτος που τα έριξε ένας θείος μου....τα ίδια μου είπε. Εγώ πέρυσι και φέτος έριξα τα due europa...απλά γαζωνανε και λίγα του oscar....αρκετά καλά μου φάνηκαν.
 
Τελικά τι έλεγαν του ρουμελιωτη Μάνο;
Λευτέρη για μένα το καλύτερο του 28αρι για σκοπευτήριο. Πολύ συγκεντρωτικό και λίγο τσιμπημένο σε κλώτσημα. Πιο γρήγορο από την προηγούμενη παρτίδα του. Αν δεν σε ενοχλεί το αυξημένο κλώτσημα είναι γαμάτο. Θα κάνω και δοκιμή σε πίνακα αλλά με 8,5 και 4άρια τσοκ έκανα πολύ καλά σπασίματα στα 40+ μέτρα (όχι διχάλες). Θα επανέλθω κάποια στιγμή γτ έριξα μόνο 4 πούλες με δαύτα.
 
Πάρε ελληνικά Λευτέρη . Είναι σχεδόν όλα εξαιρετικά .Τα 24άρια είναι φυσίγγια που όλοι προσέχουν ποιοτικά
καθότι προορίζονται για ολυμπιακά αθλήματα..

Λευτέρη για μένα το καλύτερο του 28αρι για σκοπευτήριο. Πολύ συγκεντρωτικό και λίγο τσιμπημένο σε κλώτσημα. Πιο γρήγορο από την προηγούμενη παρτίδα του. Αν δεν σε ενοχλεί το αυξημένο κλώτσημα είναι γαμάτο. Θα κάνω και δοκιμή σε πίνακα αλλά με 8,5 και 4άρια τσοκ έκανα πολύ καλά σπασίματα στα 40+ μέτρα (όχι διχάλες). Θα επανέλθω κάποια στιγμή γτ έριξα μόνο 4 πούλες με δαύτα.
Γιατί να τους αυξήσει ταχύτητες ρε Μάνο, είδη ήταν γρήγορα, η ταχύτητα του πρόσθεσε λάκτισμα που εγώ απεχθάνομαι, αλλά από την άλλη 24αρια θέλω.
 
Γιατί να τους αυξήσει ταχύτητες ρε Μάνο, είδη ήταν γρήγορα, η ταχύτητα του πρόσθεσε λάκτισμα που εγώ απεχθάνομαι, αλλά από την άλλη 24αρια θέλω.
Άσε που φοβάμαι ότι εάν τώρα κλοτσανε με τέτοιες θερμοκρασίες το καλοκαίρι τι θα κάνουν? Και ίσως να χαλάσει και η κατανομή.
 
Πριν 2-3 χρόνια κυκλοφορούσαν εδώ σε ένα τοπικό κατάστημα, του Καρδαρά τα G.M Sporting 28gr κ 24gr...από τα 24άρια είχα ρίξει 2 κουτιά σε Νο9.5...καλά ήταν αλλά είχε υπερβολική υγρασία εκείνο το πρωινό...είχα κάτι ζωντανά ή κάποια ξερά με πολύ αίμα....
Το 28άρι του ΚΕ-ΝΤΑ-ΓΕ...με ότι καιρό κ αν είχε...ευχαριστήθηκα κάμποσα κουτάκια τότε σε καρτέρι τσίχλας αλλά και περπατητό ΠΑΝΤΑ σε Νο8.5...τιμή 5.00€ στο κατάστημα...απαευθείας από τη βιοτεχνία θα κόστιζε σίγουρα λιγότερο...
Τώρα δν ξέρω αν συνεχίζουν να παράγονται.
Φίλε Κώστα αν λες αυτό στο διαφανές γαλάζιο κάλυκα το επερνα κ εγώ κ όντως ήταν καταπληκτικό φυσίγγι!
 
Προχτες εριξα του OSCAR τα κιτρινα. Δε ξερω αν βγαζει και αλλα, ή μονο αυτα, και επιπροσθετως εριξα και 3-4 ολα και ολα. Ομως, ηταν εξαιρετικα μαλακα ως αισθηση, και μου αφησαν ωραια εντυπωση.
Τα 24αρια του είναι τα κίτρινα;
 
Κακά τα ψέματα..τα φυσίγγια αυτά όπως κ τα falcochi τα παίρνω σε super τιμή και στην πόρτα μου χωρίς ΚΑΘΟΛΟΥ κόπο και αναμονή.
Αν γινόταν το ίδιο με του Ρουμελιώτη απλά δεν θα κοιτούσα αλλού.
Τώρα θέλω 3 κούτες αύριο,τις έχω στο μγζ μου.
Με τρελαίνουν τα πρακτορεία κ οι παραδόσεις.
Γενικά δεν αλλάζω εύκολα μάρκες.Μακάρι νάταν κοντά ο Αντρέας γιατί σαν το φυσίγγι του δεν βάζω εγώ προσωπικά άλλο.
 
Κακά τα ψέματα..τα φυσίγγια αυτά όπως κ τα falcochi τα παίρνω σε super τιμή και στην πόρτα μου χωρίς ΚΑΘΟΛΟΥ κόπο και αναμονή.
Αν γινόταν το ίδιο με του Ρουμελιώτη απλά δεν θα κοιτούσα αλλού.
Τώρα θέλω 3 κούτες αύριο,τις έχω στο μγζ μου.
Με τρελαίνουν τα πρακτορεία κ οι παραδόσεις.
Γενικά δεν αλλάζω εύκολα μάρκες.Μακάρι νάταν κοντά ο Αντρέας γιατί σαν το φυσίγγι του δεν βάζω εγώ προσωπικά άλλο.
Καλησπερα, απο που τα παιρνεις και στα φερνουν στην πορτα σου; και σε ποια τιμη αν θες να πεις; γιατι και εγω τα πηγαινε ελα στα πρακτορεια τα εχω βαρεθει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top