Τουρκικά όπλα

Αρη τι δε καταλαβες και απορεις?
Tό είδες μετά από 2 μήνες το μνμ μου? o_O :).


Τεσπα, η Ατα νομίζω ότι με 4130 και όχι 4140 φτιαχνει 2 πιστόλια της. Για τα ποζέ δεν αναφέρει κάτι.
Η CZ και η yildiz ναι..4140.
Ελπίζω να μην κάνω λάθος.Ετσι θυμάμαι.
 
Tό είδες μετά από 2 μήνες το μνμ μου? o_O :).


Τεσπα, η Ατα νομίζω ότι με 4130 και όχι 4140 φτιαχνει 2 πιστόλια της. Για τα ποζέ δεν αναφέρει κάτι.
Η CZ και η yildiz ναι..4140.
Ελπίζω να μην κάνω λάθος.Ετσι θυμάμαι.
Στα λειοκανα 4140 νομιζω βαζει κι η ata δε περνω και ορκο
 
Καλησπέρα. Γνώμη για huglu renova και impala plus;
Την impala plus την έχουν δύο φίλοι,μάλιστα ο ένας την έχει τουλάχιστον 3 χρόνια και είναι απόλυτα ευχαριστημένος..
Επίσης και ο άλλος που την απέκτησε στην προηγούμενη κυνηγετική σεζόν,έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος,χωρίς προβλήματα και εμπλοκές..
Όσο για την huglu renova φαίνεται καλή από τα σκληρά τεστ που την έχουν υποβάλλει οι Ρώσοι,με ένα μειονέκτημα όμως,δεν πρέπει να δέχεται after market τσοκ,σε αντιθεση με την impala που είναι invector και δέχεται από όλες τις επώνυμες εταιρίες τσοκ..
 
Last edited:
Την impala plus την έχουν δύο φίλοι,μάλιστα ο ένας την έχει τουλάχιστον 3 χρόνια και είναι απόλυτα ευχαριστημένος..
Επίσης και ο άλλος που την απέκτησε στην προηγούμενη κυνηγετική σεζόν,έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος,χωρίς προβλήματα και εμπλοκές..
Όσο για την huglu renova φαίνεται καλή από τα σκληρά τεστ που την έχουν υποβάλλει οι Ρώσοι,με ένα μειονέκτημα όμως,δεν πρέπει να δέχεται after market τσοκ,σε αντιθεσει με την impala που είναι invector και δέχεται από όλες τις επώνυμες εταιρίες τσοκ..
Η brain βγάζει για huglu αλλά δεν διευκρινίζει αν είναι τα μομπιλ η για διευρυμενους αυλούς
 
Καλησπέρα. Γνώμη για huglu renova και impala plus;
Βρήκα φέτος μια impala plus μεταχειρισμένη σε άριστη κατάσταση κ την πήρα.η αλήθεια είναι ότι έχω εκπλαγεί θετικά προς το παρόν με καμία 200 φυσίγγια που έριξα
ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ
σαν αίσθηση κ ποιότητα υλικών πολύ καλή με ωραίο ζύγισμα
Δεν έκανε εμπλοκή σε φυσίγγια από 28γρ κ πάνω που έριξα
Μου φάνηκε ότι έχει χαμηλή ανάκρουση μάλλον λόγω 18,8 αυλό.
ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΆ
μικρό σε διαστάσεις κοντάκι το οποίο όμως διορθώνεται με φέτες επιμήκυνσης
Τα τσοκ του δεν με ικανοποιησαν.ανοιχτα πολύ και μέτριες κατανομές.θα χρειαστεί αφτερ μάρκετ..
 
Βρήκα φέτος μια impala plus μεταχειρισμένη σε άριστη κατάσταση κ την πήρα.η αλήθεια είναι ότι έχω εκπλαγεί θετικά προς το παρόν με καμία 200 φυσίγγια που έριξα
ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ
σαν αίσθηση κ ποιότητα υλικών πολύ καλή με ωραίο ζύγισμα
Δεν έκανε εμπλοκή σε φυσίγγια από 28γρ κ πάνω που έριξα
Μου φάνηκε ότι έχει χαμηλή ανάκρουση μάλλον λόγω 18,8 αυλό.
ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΆ
μικρό σε διαστάσεις κοντάκι το οποίο όμως διορθώνεται με φέτες επιμήκυνσης
Τα τσοκ του δεν με ικανοποιησαν.ανοιχτα πολύ και μέτριες κατανομές.θα χρειαστεί αφτερ μάρκετ..
Ο φίλος που την έχει 3 χρόνια έχει πάρει gemini τσοκ και έχει κάνει επιμήκυνση κωνου και πραγματικά το όπλο μεταμορφώθηκε...
Τα μόνο αρνητικά που μπορώ να πω,πέρυσι που την πήρα σε κυνήγι τσίχλας είναι πως το όπλο με τα συνθετικά μέρη κολουσε στα ρούχα και ανέβαινε δύσκολα..
Κατά τα άλλα πολύ καλή σκοπευτική γραμμή και όμορφα σκοτωματα...
 
Ο φίλος που την έχει 3 χρόνια έχει πάρει gemini τσοκ και έχει κάνει επιμήκυνση κωνου και πραγματικά το όπλο μεταμορφώθηκε...
Τα μόνο αρνητικά που μπορώ να πω,πέρυσι που την πήρα σε κυνήγι τσίχλας είναι πως το όπλο με τα συνθετικά μέρη κολουσε στα ρούχα και ανέβαινε δύσκολα..
Κατά τα άλλα πολύ καλή σκοπευτική γραμμή και όμορφα σκοτωματα...
Όντως ξέχασα να το γράψω.το πέλμα κολλάει απίστευτα κ δεν ανεβαίνει το όπλο.έλυσα το πρόβλημα αμέσως με ένα φθηνό κάλυμμα κοντακιου που είχα κάπου ξεχασμένο.
 
Μοιάζουν αν δεις τη παρουσίαση του Κοσκινά που το μετράει με το χαρακακι αλλά δεν ταιριάζουν οι αυλοί των δύο εταιρειών.
Το μήκος δεν παίζει ρόλο..
Τα περισσότερα όπλα έχουν 7 εκατοστά μήκος τσοκ..
Το συγκεκριμένο της renova φαίνεται με μεγαλύτερο σπείρωμα αρκετά από της benelli crio plus...
 
Back
Top