FAIR ISIDORO RIZZINI

Αυτός είναι ο Battista Rizzini...
Νομίζω...αρκετά αδικημένα όπλα στην Ελλάδα...
Ειδικά αν δεις τα όπλα στο costum shop...
Ακριβώς ο BR ίσως αυτός βγάζει τα ποιο ποιοτικά από ότι ακούγεται, όλοι όμως έχουν αναβαθμιστεί τελευταία και η fair στα καινούργια της μοντέλα σκοπευτικα και κυνηγετικά .
Κακή αντιπροσώπευση και διαφήμιση Σπύρο.
 
Έχω δοκιμάσει το 20αρι (ήταν καινούργιο στο κουτι του) στο σκοπευτηριο και στην αρχη μου είχε αφήσει καλή εντύπωση . Ψαχνόμουν τότε για sporting cal 20 και η τιμή του αρκετά καλή , σαν συνολο δεν έχει να ζηλέψει τιποτα από αρκετά ακριβότερα μοντέλα άλλων εταιρειών , καλο φινίρισμα στα ξύλα και καλής ποιότητας (αρκετά καλυτερο από τα σανίδια που βάζουν στα οικονομικά σκοπευτικά αλλοι) μακρύτερο σε μήκος και ύψος κοντάκι και καλής ποιότητας πέλμα . Πολύ καλα και τα έσω έξω τσοκ που συνοδεύουν το όπλο (το συγκεκριμένο είχε τεσσάρι και τριάρι) και γεμάτα σπασίματα σε μακρινά να πιατάκια. Μετά απο ένα χρονο που το ξαναρίξα κάποιες φορές παρουσίασε το εξής , δεν όπλιζε την δεύτερη σφύρα μετά την πρώτη τουφεκια όπως και ότι είχε μαλακώσει αρκετά στο άνοιγμα .
 
Έχω δοκιμάσει το 20αρι (ήταν καινούργιο στο κουτι του) στο σκοπευτηριο και στην αρχη μου είχε αφήσει καλή εντύπωση . Ψαχνόμουν τότε για sporting cal 20 και η τιμή του αρκετά καλή , σαν συνολο δεν έχει να ζηλέψει τιποτα από αρκετά ακριβότερα μοντέλα άλλων εταιρειών , καλο φινίρισμα στα ξύλα και καλής ποιότητας (αρκετά καλυτερο από τα σανίδια που βάζουν στα οικονομικά σκοπευτικά αλλοι) μακρύτερο σε μήκος και ύψος κοντάκι και καλής ποιότητας πέλμα . Πολύ καλα και τα έσω έξω τσοκ που συνοδεύουν το όπλο (το συγκεκριμένο είχε τεσσάρι και τριάρι) και γεμάτα σπασίματα σε μακρινά να πιατάκια. Μετά απο ένα χρονο που το ξαναρίξα κάποιες φορές παρουσίασε το εξής , δεν όπλιζε την δεύτερη σφύρα μετά την πρώτη τουφεκια όπως και ότι είχε μαλακώσει αρκετά στο άνοιγμα .
Κριμα γιατι ειναι πολυ ωραιο οπλο ... Αλλα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο με το 12αρι
 
Το μεγαλύτερο πρόβλημα των ονομάτων εκτός τους συνήθεις υπόπτους είναι η μεταπώληση,ότι πάρεις το παντρεύεσαι.
Σιγουρα ειναι και αυτο πολυ σημαντικο... Αλλα στην προκειμενη περιπτωση πιο πολυ φοβαμαι την αντοχη στον χρονο ..αμα ειναι να γινει ζελες μετα απο κανα χρονο :confused: βραστα
 
Ειναι οπλα που εχει εισαγει ο προεδρος(δεν ξερω αν ειναι ακομη σημερα) των οπλοπολων στην κυπρο ο Ηρακλειδης
Εχουν δεκτει γερο μαρκετιγκ προωθησης
Εχω δει και εχω πιασει απο κοντα
Για αντοχες δεν μπορω να μιλησω καθως θα επρεπ να ειμουν κατοχος

Το συγκεγκριμενο μου φανηκε ωραιο καο στιβαρο οπλο στο σκοπευτηριο που το ειχε καποιος
Προσωπικα πιστευω οτι ειναι οπλα γραμμης Παραγωγης -Κοινα χωρις ιδιαιτερη δουλεια στο χερι αλλα αρκετα προσεγμενα στις επαφες ξυλου μεταλου και στην σχεδιαση

ξερω αρκετα ατομα που τα κατεχουν

απο τιμες δυστυχως δεν ξερω τι πεζει να σας ενημερωσω καθως δεν το εψαξα
 
Back
Top