Καιρός

ΑΡΕ 596.

ΕΓΩ ΣΤΟ 595
τον πραγια είχα λογαγο,και τον Αδαμόπουλο διοικητή. εκείνο το χειμώνα κάναμε σκοπιά ανα μια ώρα από το πολύ κρύο και το χιόνι.
Όχι πεζός, πυροβολημένος είμαι!!! Όντως, εκείνες τις χρονιές πηγαίναμε τάπα. Και από κρύο, αν χιονίσει στο Μπέλες και ξεκινήσει ο Βαρδάρης πέφτουν κεφάλια!!! Γι αυτό φίλε μου τις πας γαζί τις μπεκάτσες, έχεις εκπαίδευση αερομεταφερομενου!!! ;););)
 
Εντυπωσεις ?
Οπα Μαστορα καπου μπερδευτηκες δεν ειμαι ουτε Δημαρχος ουτε υποψηφιος βουλευτης
Ενα ορθογραφικο λαθος αντι για ΕΠΥ εγραψα ΕΠΟΠ μην μας βγαλεις και στην αναφορα νομιζω
Τσιμπα 5 μέρες κράτηση παραπλεύρως του Κηφισού να βαλεις μυαλό .big smile.
 
Τσιμπα 5 μέρες κράτηση παραπλεύρως του Κηφισού να βαλεις μυαλό .big smile.
Κάτι μου λέει ότι σύμφωνα με τις προβλέψεις των Μετεωρολογων της ΤV
εδώ στο καμίνι από Δευτέρα και Τρίτη θα πρέπει να φτιάξουμε αυτοσχέδια έλκηθρα από παλέτες των πρακτορείων
που θα τα συνοδεύουν ημίαιμα χασκι της λαχαναγοράς
για να κινηθούμε στην εν λόγω περιοχή
hippo
 
Έχουν μαμηθει να λένε για την Αττική για κόκκινο συναγερμό έρχεται η Μήδεια ....τι θα κάνει μέχρι στιγμής μόνο λίγο χιόνι στα Βόρεια προάστεια και στην Πάρνηθα Πεντέλη.

IMG-16d3a57270779adb452d5ca72f46cb7d-V.jpgIMG-14f306d55e1b5a4045b8242db7cf7550-V.jpg
Σημερινές. ... Στα καρτερία του Οκτώβρη. ..:oops: Φθιώτιδα
 
Έχουν μαμηθει να λένε για την Αττική για κόκκινο συναγερμό έρχεται η Μήδεια ....τι θα κάνει μέχρι στιγμής μόνο λίγο χιόνι στα Βόρεια προάστεια και στην Πάρνηθα Πεντέλη.

View attachment 22896View attachment 22897
Σημερινές. ... Στα καρτερία του Οκτώβρη. ..:oops: Φθιώτιδα
Γελάνε κ οι πιπεριές Φλωρίνης με την κακοκαιρία της Αττικής...
 
Γελάνε κ οι πιπεριές Φλωρίνης με την κακοκαιρία της Αττικής...
Ελα με τους ηλίθιους μια ζωή στην υπερβολή. ...χιόνι θα ρίξει το βράδυ προς ξημερώματα εδω στο Περιστέρι ... άντε να το ψιλοστρωση λίγο .....Ε και ..
 
Ελα με τους ηλίθιους μια ζωή στην υπερβολή. ...χιόνι θα ρίξει το βράδυ προς ξημερώματα εδω στο Περιστέρι ... άντε να το ψιλοστρωση λίγο .....Ε και ..
Κ εδώ Ραφήνα που είμαι εγώ δύσκολα θα έχει χιονόστρωση...
 
Ετοιμαστείτε για δεύτερο ημίχρονο από το βράδυ και ίσως πιο δυνατό!
Κεφαλλονιά κ εδώ απέναντι στο λιμάνι Κυλλήνης χιόνισε.
Εμείς 35χλμ πιο μακριά δεν έριξε τίποτα...συννεφιά κ βοριάς...τώρα ήλιος κ ο βοριάς που φυσάει,τρυπάει κόκκαλο.
2°C το πρωί κ 7°C τώρα.
 
Κεφαλλονιά κ εδώ απέναντι στο λιμάνι Κυλλήνης χιόνισε.
Εμείς 35χλμ πιο μακριά δεν έριξε τίποτα...συννεφιά κ βοριάς...τώρα ήλιος κ ο βοριάς που φυσάει,τρυπάει κόκκαλο.
2°C το πρωί κ 7°C τώρα.
Το δεύτερο κύμα ήρθε πιο νωρίς. Ρίχνει τα κέρατα του από τις 2μισή και μετα. Αν το κρατήσει έτσι όλη νυχτα δεν βλέπω πως να μην στρώσει μισό μετρο μέσα στο χωριο.
 
Ελα με τους ηλίθιους μια ζωή στην υπερβολή. ...χιόνι θα ρίξει το βράδυ προς ξημερώματα εδω στο Περιστέρι ... άντε να το ψιλοστρωση λίγο .....Ε και ..
Την υπερβολή των τελευταίων χρόνων στα πάντα εγώ δεν την θυμάμαι παλιότερα
Σε λίγο θα μας κάνουν να πιστέψουμε ότι ζούμε στις Μπαχάμες και το να ρίξει χιόνι είναι ανήκουστο
Σίγουρα θα υπάρξουν προβλήματα και ταλαιπωρία σε ορισμένες περιοχές αλλά αυτό που παρουσιάζουν έλεος....
Μας έχουν σκίσει στα μνημόνια δέκα χρόνια τώρα ήρθε και ο κορωνοιος έχουν ισοπεδωθει τα πάντα η Μήδεια θα μας τρομάξει
 
Παιδάκι 7 χρόνων έζησα το τέρας του Μάρτη του 87 και το θυμάμαι πολύ καλα. Μεσα στο χωριο 3 μέτρα χιόνι. Δεν πάθαμε τιποτα. Μόνο σχολείο δεν πήγαμε για ένα μηνα και χεστηκαμε στο παιχνίδι στα χιόνια και στα δρακουλινια που μας πέταγαν από το Σινουκ με τα τσουβαλια. Αν αυτό που ζούμε τώρα το θεωρούν ακραίο εκείνο του 87 τι ήταν. Ο Αρμαγεδδών???
 
Παιδάκι 7 χρόνων έζησα το τέρας του Μάρτη του 87 και το θυμάμαι πολύ καλα. Μεσα στο χωριο 3 μέτρα χιόνι. Δεν πάθαμε τιποτα. Μόνο σχολείο δεν πήγαμε για ένα μηνα και χεστηκαμε στο παιχνίδι στα χιόνια και στα δρακουλινια που μας πέταγαν από το Σινουκ με τα τσουβαλια. Αν αυτό που ζούμε τώρα το θεωρούν ακραίο εκείνο του 87 τι ήταν. Ο Αρμαγεδδών???
Απλά ρε αγορίνα τα χρόνια πέρασαν και ο καιρός πλέον έχει αλλάξει ,πάνε τα τότε φίλε .
 
Παιδάκι 7 χρόνων έζησα το τέρας του Μάρτη του 87 και το θυμάμαι πολύ καλα. Μεσα στο χωριο 3 μέτρα χιόνι. Δεν πάθαμε τιποτα. Μόνο σχολείο δεν πήγαμε για ένα μηνα και χεστηκαμε στο παιχνίδι στα χιόνια και στα δρακουλινια που μας πέταγαν από το Σινουκ με τα τσουβαλια. Αν αυτό που ζούμε τώρα το θεωρούν ακραίο εκείνο του 87 τι ήταν. Ο Αρμαγεδδών???
Σοβαρά μιλάς. ..δρακουλινα πέταγαν
 
Σοβαρά μιλάς. ..δρακουλινα πέταγαν
Δρακουλινια γαριδακια πατατάκια για τα παιδια. Είχαμε βαρεθεί να τα τρωμε!!!! Τρόφιμα και ζωοτροφές πεταγαν και πολλά μάλιστα από αυτά! Πέταξαν και τον πατέρα μου τις πρώτες μέρες!!!! Έφυγε το πρωι για δουλεια και το απόγευμα είχε 2 μέτρα χιόνι στην Ραχη και τον έφεραν με την πρωτη...πτηση!!!!!
 
Απλά ρε αγορίνα τα χρόνια πέρασαν και ο καιρός πλέον έχει αλλάξει ,πάνε τα τότε φίλε .
Αυτό εννοείται. Αλλά και να μεγαλοποιεις μια συνηθισμένη χειμωνιάτικη χιονοκαιρια λες και έρχεται η εποχή των παγετώνων είναι θεοχαζο.
 
Back
Top