Remington Team

και κουτσομπολιο. . . ο τελευταιος διευθυντης του εργοστασιου στο ILION NY, μπηκε και αυτος στο fund Roundhill group IIc και θα συνεχισει να τρεχει το εργοστασιο. Αυτο ειναι εγγυηση για τη συνεχεια, αλλα οικονομικοι αναλυτες γκρινιαζουν γιατι ξαναμπαινει ο ιδιος που το φουνταρε (ή μηπως γι αυτο ακριβως το φουνταρε κλπ). Η αληθεια ομως ειναι οτι η φιρμα ειχε προβληματα ανταγωνισμου παγκοσμια και δεν εκλεισε απο κακοδιαχειριση ενος !!! εργοστασιου της
Ενημερωμένο σε βλέπω.
Επίσης σχεδόν όλα τα στελέχη της πρώην Rem έχουν βρεί ήδη δουλειές αλλού οπότε μάλλον τα ξεχνάνε.
Ίσως να είναι και καλό αυτό.
Θα ξεκινήσουν με ανταλλακτικά και τα υπάρχοντα όπλα και βλέπουμε.
Ο υγιής ανταγωνισμός πάντα κάνει καλό στους καταναλωτές οπότε μόνο για την ιστορία που κουβαλά και για τον παραπάνω λόγο εύχομαι τα καλύτερα για το μέλλον.
 
και κουτσομπολιο. . . ο τελευταιος διευθυντης του εργοστασιου στο ILION NY, μπηκε και αυτος στο fund Roundhill group IIc και θα συνεχισει να τρεχει το εργοστασιο. Αυτο ειναι εγγυηση για τη συνεχεια, αλλα οικονομικοι αναλυτες γκρινιαζουν γιατι ξαναμπαινει ο ιδιος που το φουνταρε (ή μηπως γι αυτο ακριβως το φουνταρε κλπ). Η αληθεια ομως ειναι οτι η φιρμα ειχε προβληματα ανταγωνισμου παγκοσμια και δεν εκλεισε απο κακοδιαχειριση ενος !!! εργοστασιου της
Δες και τα πρόσφατα μηνύματα σχετικά με τις δοσοληψείες εδώ στο φορουμ: #1, #2, #3, #4
 
Το εχετε γ@μησει το ερμο το θεμα...:(
Παιδια με το συμπάθειο αλλα προς τι ολη αυτη η τρεμούρα και οι κόντρες Remi vs Benelli;
Εχει καταντήσει κουραστικό , δεν το καταλαβαίνετε τόσο καιρό;

Αν ειναι να το καταντησουμε και εδω μεσα fb, πείτε το, να το πάρουμε απόφαση και να πράξουμε αναλόγως.
Πώς αλλιώς πρέπει να διατυπωθεί για να τελειωνει αυτο το πανηγύρι;
 
Παιδια με το συμπάθειο αλλα προς τι ολη αυτη η τρεμούρα και οι κόντρες Remi vs Benelli;
Εχει καταντήσει κουραστικό , δεν το καταλαβαίνετε τόσο καιρό;

Αν ειναι να το καταντησουμε και εδω μεσα fb, πείτε το, να το πάρουμε απόφαση και να πράξουμε αναλόγως.
Πώς αλλιώς πρέπει να διατυπωθεί για να τελειωνει αυτο το πανηγύρι;
Για να τελειωνει το πανηγυρι συνεχιζουμε με κουβεντα remi....πρωτη φορα το βλεπω αυτο το μονοβολο....lead free λεει
 

Attachments

  • Screenshot_20210207-185735_Chrome.jpg
    Screenshot_20210207-185735_Chrome.jpg
    136,7 KB · Προβολές: 21
Για να τελειωνει το πανηγυρι συνεχιζουμε με κουβεντα remi....πρωτη φορα το βλεπω αυτο το μονοβολο....lead free λεει
Lead free και heavy metal free primer (καψούλι) ... εγώ διαβάζω.
This buckshot features a reliable lead free primer and lead free pellets

Μάλλον χαλκός κασσίτερος το βλήμα.
Frangible buckshot completely breaks up when impacting steel targets or backstops in which virtually eliminates ricochet.

Τα καψούλια χωρίς μόλυβδο δεν είναι καινούργια μόδα ... έχουν θέματα όμως με την αξιοπιστία τους.
Η federal έχει βγάλει κάποια που (μάλλον) είναι σίγουρη για την αξιοπιστία τους το catalyst.

Προσωπικά όταν ακούω κάτι άλλο εκτός από μολύβι σε μονόβολα κόβω πέρα ...
αν ρωτήσετε γιατί ... η απάντηση είναι η διαφήμιση της Remington ... δεν εξοστρακίζονται γράφει η διαφήμιση.
Δεν θα κλάψω συνάδελφο ή σκυλί για να το διαπιστώσω.
 
Last edited:
Βλεπω παντως κανουν ολοι βηματα....μακρια απο το μολυβι....
Ε φυσικα φιλε χεστικανε για το περιβαλον να γ****ουν αυτους με τις μετοχες του μολιβδου θελουν και να μας πουλανε ακριβωτερα το φθηνοτερο
 
Βλεπω παντως κανουν ολοι βηματα....μακρια απο το μολυβι....
Και πολύ καλά κάνουν ... Αρκεί το νέο προιόν να είναι αξιόπιστο, φθηνότερο και με αναβαθμισμένες δυνατότητες και αποδόσεις.

Βλέπε βολφράμιο ... Το μόνο κακό η τιμή του.
 
Και πολύ καλά κάνουν ... Αρκεί το νέο προιόν να είναι αξιόπιστο, φθηνότερο και με αναβαθμισμένες δυνατότητες και αποδόσεις.

Βλέπε βολφράμιο ... Το μόνο κακό η τιμή του.
Αυτο το φθηνοτερο ρε φιλε που ειναι μεχρι και συ περισοτερο μελανι ξοδεψες για να το γραψεις αχαχαχαχαχαχαχααχαχ
 
Αυτο το φθηνοτερο ρε φιλε που ειναι μεχρι και συνλ περισοτερο μελανι ξοδεψες για να το γραψεις αχαχαχαχαχαχαχααχαχ
Θα αργήσει να καταργηθεί το μολύβι από το καψούλι Τόλη. Μην φοβάσαι.

Το catalyst της federal έχει νιτροκυτταρίνη μέσα του.
Έχει να πέσει πολύ ψυγείο στις δοκιμές.
 
Θα αργήσει να καταργηθεί το μολύβι από το καψούλι Τόλη. Μην φοβάσαι.

Το catalyst της federal έχει νιτροκυτταρίνη μέσα του.
Έχει να πέσει πολύ ψυγείο στις δοκιμές.
Τσικνα να μη βρωμαει φιλε κι ας εχει οτι θελει μεσα η τιμη φανταζομε 60φευγα???
 
Ευχαριστω φιλε με την 1187 που εχεις αξιζει καποιος να ασχοληθει τι εχεις να προτεινεις σε μια πιθανη αγορα;
Καλησπέρα

Ως προς την ανησυχία σου σχετικά με πιθανή αγορά της 11-87/ Μοντέλο 1995 Light Contour 3' Magnum θα ήθελα να σε πληροφορήσω ότι την έχω φέρει ο ίδιος από την Αμερική το 1995 τον Ιούλιο.
Αγορασμένη από Super Market Walmart ,στοTexas.
Πριν την 11/9/2001 έπαιρνες με την Ταυτότητα όπλο στο Texas μετά από τηλεφωνική έγκριση της Αστυνομίας που από τότε ήταν Οn Line και τσέκαραν με το FBI αν εκκρεμεί σε όλες τις Πολιτείες ένταλμα εις Βάρος σου ή έχεις Criminal Record (Βεβαρυμμένο Ποινικό Μητρώο)
Διαδικασία από την στιγμή που διάλεξα το όπλο 25 λεπτά.
Αξία $550 Ελληνικές Δραχμές τότε 128.000 και 20.000 Τελωνείο.
Σύνολο 148.000 Δραχμές
Ακριβώς η μισή τιμή από την τιμή στην Ελλάδα τότε.
Δηλαδή στα ίδια χάλια είμαστε ακόμα. Διπλάσια τιμή η V3 από ότι κάνει στην Αμερική.
Από τότε δουλεύει αδιαλείπτως σε όλα τα περδικοκυνήγια μου και στα καρτέρια 25 χρόνια
Από τότε που φόρεσε το BRAIN BELL λίγο έλλειψε να υποσκελίσει τα δικανάκια μου, και το μαμά τσόκ 4* κεντούσε αλλά με τοBell έγινε Hoover
(ΣΚΟΥΠΑ)
Προβλήματα ΟΥΔΕΝ.
Αλλαγή μόνο τα O rings.
Μέχρι που ξέβαψε στα χέρια μου.
Αν δεν καθαρισθεί ίσως δημιουργηθούν προβλήματα, αν μετά τον Βάλτο δεν καθαρισθεί λιπανθεί - Θρύλος Ολυμπιακός από Σκουριά.
Λάδι Συντήρησης RemOil (Με Teflon) ή CLP ή 96.
Πρόσφατη Ανακαίνιση - Αναβάθμιση σε Βαλτοτούφεκο το 2019. ( Cerakote- Πλαστικά Μέρη όπως η νέα V3, new follower, μοχλός οπλίσεως τύπου Tactical.
Η μόνη Ατσάλινη μασίφ που κυκλοφορεί ακόμη αν δεν κάνω λάθος, (Η θρυλική Breda έχει σταματήσει Δεκαετίες).
Στην θέση σου θα την έπαιρνα τυφλά.
Επειδή με λύπη μου πληροφορήθηκα από εσάς ότι το Εργοστάσιο Μοιράστηκε το χρησιμοποίησα σαν άλλοθι( Με έτρωγε...από πολύ καιρό ) και προχώρησα σε παραγγελία για νέα αναβάθμιση SURE CYCLE ( ΟΛΑ ΙΝΟΧ Πιστόνι πίσω, 2 επανατατικά ελατήρια βίδα ασφαλείας και ελατήριο αποθήκης ) Το κιτ θα έρθει πρώτα Ο Θεός το καλοκαίρι με δικό μου άνθρωπο.

https://www.surecycle.com/technology/

https://www.midwestgunworks.com/page/mgwi/prod/REM01

Και λίγες φωτό για να θυμόμαστε τις χρονιές που κυνηγούσαμε.
2014-10-12 10.25.27.jpgDSCN0629.JPGDSCN3088.JPGDSCN3083.JPG
 
Last edited by a moderator:
Καλησπέρα

Ως προς την ανησυχία σου σχετικά με πιθανή αγορά της 11-87/ Μοντέλο 1995 Light Contour 3' Magnum θα ήθελα να σε πληροφορήσω ότι την έχω φέρει ο ίδιος από την Αμερική το 1995 τον Ιούλιο.
Αγορασμένη από Super Market Walmart ,στοTexas.
Πριν την 11/9/2001 έπαιρνες με την Ταυτότητα όπλο στο Texas μετά από τηλεφωνική έγκριση της Αστυνομίας που από τότε ήταν Οn Line και τσέκαραν με το FBI αν εκκρεμεί σε όλες τις Πολιτείες ένταλμα εις Βάρος σου ή έχεις Criminal Record (Βεβαρυμμένο Ποινικό Μητρώο)
Διαδικασία από την στιγμή που διάλεξα το όπλο 25 λεπτά.
Αξία $550 Ελληνικές Δραχμές τότε 128.000 και 20.000 Τελωνείο.
Σύνολο 148.000 Δραχμές
Ακριβώς η μισή τιμή από την τιμή στην Ελλάδα τότε.
Δηλαδή στα ίδια χάλια είμαστε ακόμα. Διπλάσια τιμή η V3 από ότι κάνει στην Αμερική.
Από τότε δουλεύει αδιαλείπτως σε όλα τα περδικοκυνήγια μου και στα καρτέρια 25 χρόνια
Από τότε που φόρεσε το BRAIN BELL λίγο έλλειψε να υποσκελίσει τα δικανάκια μου, και το μαμά τσόκ 4* κεντούσε αλλά με τοBell έγινε Hoover
(ΣΚΟΥΠΑ)
Προβλήματα ΟΥΔΕΝ.
Αλλαγή μόνο τα O rings.
Μέχρι που ξέβαψε στα χέρια μου.
Αν δεν καθαρισθεί ίσως δημιουργηθούν προβλήματα, αν μετά τον Βάλτο δεν καθαρισθεί λιπανθεί - Θρύλος Ολυμπιακός από Σκουριά.
Λάδι Συντήρησης RemOil (Με Teflon) ή CLP ή 96.
Πρόσφατη Ανακαίνιση - Αναβάθμιση σε Βαλτοτούφεκο το 2019. ( Cerakote- Πλαστικά Μέρη όπως η νέα V3, new follower, μοχλός οπλίσεως τύπου Tactical.
Η μόνη Ατσάλινη μασίφ που κυκλοφορεί ακόμη αν δεν κάνω λάθος, (Η θρυλική Breda έχει σταματήσει Δεκαετίες).
Στην θέση σου θα την έπαιρνα τυφλά.
Επειδή με λύπη μου πληροφορήθηκα από εσάς ότι το Εργοστάσιο Μοιράστηκε το χρησιμοποίησα σαν άλλοθι( Με έτρωγε...από πολύ καιρό ) και προχώρησα σε παραγγελία για νέα αναβάθμιση SURE CYCLE ( ΟΛΑ ΙΝΟΧ Πιστόνι πίσω, 2 επανατατικά ελατήρια βίδα ασφαλείας και ελατήριο αποθήκης ) Το κιτ θα έρθει πρώτα Ο Θεός το καλοκαίρι με δικό μου άνθρωπο.

https://www.surecycle.com/technology/

https://www.midwestgunworks.com/page/mgwi/prod/REM01

Και λίγες φωτό για να θυμόμαστε τις χρονιές που κυνηγούσαμε.
View attachment 22647View attachment 22648View attachment 22649View attachment 22650View attachment 22651
DSCN3358.JPGDSCN3361.JPGDSCN3576.JPG
 
Αυτά είναι όπλα, custom κ μοναδικά , μπράβο φίλε
Να είστε πάντα καλά
Να έχουμε την υγεία μας και να μπορέσουμε του χρόνου να χαρούμε την φύση όπως την ξέραμε.
Το όπλο να μην το ματιάσουμε, έχει ρίξει παρά πολλά φυσίγγια χωρίς το παραμικρό και έχει χαρίσει αξέχαστες στιγμές στο πεδίο.

Εκεί που μπορείς να δεις , και χαίρεσαι την διαφορά σε ένα όπλο, το οποίο βέβαια σου έρχεται, και έχεις "πετύχει" τον συνδυασμό : Φυσίγγι (Γόμωση σε Γραμμάρια / Ταχύτητα Πυρίτιδας / Νούμερο Σκαγιών) - Τσόκ, είναι στις απρόβλεπτες εμφανίσεις ,πετάγματα ή διελεύσεις των θηραμάτων όπου κάθε κλάσμα του δευτερολέπτου μετράει και βλέπεις την άμεση καταβολή του θηράματος!!!!!!! πριν ακόμη ο αέρας πάρει τα περίσσια αέρια που βγαίνουν από την κάνη …..
Παίρνεις το θήραμα από το στόμα του σκύλου σου , τον χαϊδεύεις και νιώθεις το βάρος του θηράματος στο χέρι σου .
Είναι ακόμα ζεστό όπως και η Remi σου.
Ξέρεις ότι όλα στο Σύμπαν όταν πάτησες την σκανδάλη έχουν συνωμοτήσει υπέρ σου και η Θεά Άρτεμις σου έκλεισε ακόμη μια φορά ναζιάρικα το μάτι.
Απλές στιγμές Ευτυχίας
Καληνύχτα σας Φίλοι μου.

DSCN3285.JPG
 
Καλησπέρα

Ως προς την ανησυχία σου σχετικά με πιθανή αγορά της 11-87/ Μοντέλο 1995 Light Contour 3' Magnum θα ήθελα να σε πληροφορήσω ότι την έχω φέρει ο ίδιος από την Αμερική το 1995 τον Ιούλιο.
Αγορασμένη από Super Market Walmart ,στοTexas.
Πριν την 11/9/2001 έπαιρνες με την Ταυτότητα όπλο στο Texas μετά από τηλεφωνική έγκριση της Αστυνομίας που από τότε ήταν Οn Line και τσέκαραν με το FBI αν εκκρεμεί σε όλες τις Πολιτείες ένταλμα εις Βάρος σου ή έχεις Criminal Record (Βεβαρυμμένο Ποινικό Μητρώο)
Διαδικασία από την στιγμή που διάλεξα το όπλο 25 λεπτά.
Αξία $550 Ελληνικές Δραχμές τότε 128.000 και 20.000 Τελωνείο.
Σύνολο 148.000 Δραχμές
Ακριβώς η μισή τιμή από την τιμή στην Ελλάδα τότε.
Δηλαδή στα ίδια χάλια είμαστε ακόμα. Διπλάσια τιμή η V3 από ότι κάνει στην Αμερική.
Από τότε δουλεύει αδιαλείπτως σε όλα τα περδικοκυνήγια μου και στα καρτέρια 25 χρόνια
Από τότε που φόρεσε το BRAIN BELL λίγο έλλειψε να υποσκελίσει τα δικανάκια μου, και το μαμά τσόκ 4* κεντούσε αλλά με τοBell έγινε Hoover
(ΣΚΟΥΠΑ)
Προβλήματα ΟΥΔΕΝ.
Αλλαγή μόνο τα O rings.
Μέχρι που ξέβαψε στα χέρια μου.
Αν δεν καθαρισθεί ίσως δημιουργηθούν προβλήματα, αν μετά τον Βάλτο δεν καθαρισθεί λιπανθεί - Θρύλος Ολυμπιακός από Σκουριά.
Λάδι Συντήρησης RemOil (Με Teflon) ή CLP ή 96.
Πρόσφατη Ανακαίνιση - Αναβάθμιση σε Βαλτοτούφεκο το 2019. ( Cerakote- Πλαστικά Μέρη όπως η νέα V3, new follower, μοχλός οπλίσεως τύπου Tactical.
Η μόνη Ατσάλινη μασίφ που κυκλοφορεί ακόμη αν δεν κάνω λάθος, (Η θρυλική Breda έχει σταματήσει Δεκαετίες).
Στην θέση σου θα την έπαιρνα τυφλά.
Επειδή με λύπη μου πληροφορήθηκα από εσάς ότι το Εργοστάσιο Μοιράστηκε το χρησιμοποίησα σαν άλλοθι( Με έτρωγε...από πολύ καιρό ) και προχώρησα σε παραγγελία για νέα αναβάθμιση SURE CYCLE ( ΟΛΑ ΙΝΟΧ Πιστόνι πίσω, 2 επανατατικά ελατήρια βίδα ασφαλείας και ελατήριο αποθήκης ) Το κιτ θα έρθει πρώτα Ο Θεός το καλοκαίρι με δικό μου άνθρωπο.

https://www.surecycle.com/technology/

https://www.midwestgunworks.com/page/mgwi/prod/REM01

Και λίγες φωτό για να θυμόμαστε τις χρονιές που κυνηγούσαμε.
View attachment 22647View attachment 22648View attachment 22649View attachment 22650View attachment 22651
Και μεωτη σερακοτε και τα πλαστικα κουκλα φιλε
 
Team που θα βρούμε ένα lpa χαμηλού προφίλ για ρεμι?
Θυμίζω το σπειρωμα είναι 3.4 χιλ.
Αν δεν υπάρχει lpa ένα απλό οπτικής ινας μου αρκεί, εφόσον η ίνα είναι όσο πιο λεπτή γίνεται και μικροκαμωμενη σε μήκος.
Το hi viz Δεν μου άρεσε γιατί είναι ψηλή η βάση του.
 
Team που θα βρούμε ένα lpa χαμηλού προφίλ για ρεμι?
Θυμίζω το σπειρωμα είναι 3.4 χιλ.
Αν δεν υπάρχει lpa ένα απλό οπτικής ινας μου αρκεί, εφόσον η ίνα είναι όσο πιο λεπτή γίνεται και μικροκαμωμενη σε μήκος.
Το hi viz Δεν μου άρεσε γιατί είναι ψηλή η βάση του.
Τολη στο vendors εχει ρεβσυ αλλα δε ξερω αν εχει 3.4
 
Back
Top